Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

_Paixtis_

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2010
Μηνύματα
196
Like
3
Πόντοι
1
Έχουν όμως και 24ωρα μίνι μάρκετ στην Αχαρνών... Τι να τους πουν?  :s&m_1:
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Κι εγω το ειχα απορια αυτο.
Μετα γνωρισα καποιον που ειχε εναν ολοκληρο οροφο καπου στην Αγιου Κωσταντινου και τον νοικιαζε σε εναν Αλβανο ο οποιος στοιβαζε σαν κουνελια καθε λογης αφρικανομεσανατολιτη και τους επαιρνε 5 ευρω το κεφαλι
Τα γουρουνια ζουνε καλυτερα απο οτι εκεινοι
Την ημερα τριγυρνανε στο κεντρο, αλλοι μπορει να πουλανε ναρκωτικα, αλλοι μπζινες με κινητα, τσοντες, κλπ και πολλοι ζουνε με επιδοματα απ τους φορους μας
Καποιοι δουλευουνε σε κατι υπογειες βιοτεχνιες που εχουνε στηθει εκει κοντα, σαν σκλαβοι του 1600

Αν ποτε βγει κανενα βιβλιο στα Σομαλικα, Υεμενιεζικα, κλπ με τιτλο
'Η ζωη μου τις πρωτες μερες στην Αθηνα' η κατι παρομοιο, πειτε μου, εχω μεγαλη περιργεια να το διαβασω, να δω πως ειναι η Αθηνα εστω και μια μερα μεσα απο τα ματια τους
Στην θεση που ηταν η αλβανοι δεκαετια του 90,ειναι αυτοι τωρα, η αλβανοι εχουν γινει κεφαλια στην πορνεια,ναρκωτικα,πλαστογραφια εγγραφων ,χασις,νυχτα,κωλομπαρα κλπ κλπ... οχι ολοι φυσικα,εχω δει και αλβανους ναυαγια,πατησιων απο πολυτεχνειο και μετα,φουρνους και καφεδες το 30% το εχουν αγορασει ξενοι,και  αρκετοι αλβανοι...Η πακιστανοι,μπαγκλαντες κλπ,μεχρι περιπτερο και κανα σουπερ μαρκετ μπορει να διαθετουν,το μυαλο τους δεν παει παραπερα για μεγαλυτερα πραγματα..να λες παλι καλα που εχουν πιαστει σε δουλειες,ασχετα αν οπως ελεγε ο τραμπ ενας αλλοδαπος εργατης ισον με εναν αμερικανο ανεργο,υσχιει και εδω,ενας πακιστανος εργατης,ισον ενας ελληνας ανεργος..Ολες η αλλες φαρες ομως,αφρικανοι,αλγερινοι,μαροκινοι,κουρδοι,συριοι κλπ κλπ,παρανομιες απο ναρκωτικα,κλοπες,μεχρι και παρανομο εμποριο μαιμου προιοντων οπως η αφρικανοι..
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Η πακιστανοι,μπαγκλαντες κλπ,μεχρι περιπτερο και κανα σουπερ μαρκετ μπορει να διαθετουν,το μυαλο τους δεν παει παραπερα για μεγαλυτερα πραγματα..

Και μαγαζια με κινητα
Πααααρα πολλα μαγαζια με κινητα απο τετοιους
Σε βαθμο υποψιας
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Λες να χουν καναν Σομαλο Δημητρακη να τους την λεει τυπε :cheesy:
Μπορεί να είναι πρώτης γεννιάς και να έχει διαμερίσματα στη Βουλγαρία και να κράζει αυτούς που μένουν στη χρεοκοπημένη Ελλάδα!
Θα λέει πως αν κάποιος από τους αποτυχιμένους της Αθήνας πάει Σόφια θα τον σταματάει η αστυνομία κάθε 10 μέτρα!  :2funny:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
την περασμενη πρωτοχρονια ημουνα LV καλη φαση
λιγο παιχνιδι στο Bellagio για αρχη και αργα το βραδυ στο Omnia club που ειχε μεσα υπερμουνα ...
Εκει εμεινα στο Bellagio με 110$ την βραδια και 20$ φαγητο μπουφε, κατι τεραστιες καβουροδαγκανες στο μενου. 0ι κουλοχερηδες εγραφαν κατι τρελα νουμερα σε μυρρια $$.Τα τραπεζια και οι ρουλετες κατω ειχαν πιασει φωτια απο τα πονταρισματα. Πορνες Τάι στα τραπεζια ποκερ με πακους απο $$ στο σουτιεν τους. Το μουσειο του τιτανικου στην πυραμιδα ειχε ενδιαφερον.  :cool2:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606

Ναι,εδώ παρεξηγούνται.Λένε π.χ. εντάξει δεν είμαστε μοντέλα με μακριά πόδια όπως αυτές που θες.
Αλλά γιατί τα χώνεις σε Σλάβες αντί για την ωραία Γερμανίδα συνάδελφο από εδώ?Και αυτή ταξίδια,δώρα και λεφτά θέλει.
Πολύ mind fucking Γερμανία.Γενικά οι Γερμανίδες έχουν φοβερά σώματα αλλά υστερούν πολύ σε θηλυκότητα αλλιώς όλοι χαλαρά σε Γερμανίδες θα τα σπρωχνανε.
Σου την πέφτουν και Γερμανίδες αλλά είναι ξενέρα επειδή έχουν αυτή την ανδροπρεπή στάση.
Οι Σλάβες γενικώς σε φτιάχνουν,μετά είναι δύσκολο να επιστρέψεις στην πραγματικότητα.Μόνο οι Γερμανοειδείς που σκέφτονται με το πάνω κεφάλι προτιμούν σταθερά Γερμανίδες,Ολλανδέζες,Σκανδιναυές.Αλλά αυτοί είναι ψυχροί,λογικοί,τέρατα της φύσεως.Κάνουν δηλαδή ορθολογικές επιλογές,ο μεσογειακός δεν μπορεί να τα κάνει αυτά.
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Και μαγαζια με κινητα
Πααααρα πολλα μαγαζια με κινητα απο τετοιους
Σε βαθμο υποψιας
α ναι,το ξεχασα,και ελεγα μεσα μου και κατι αλλο και το ξεχνουσα,δεν θυμαμαι,σωκρατους,σοφοκλεους,μενανδρου,πρεπει να ειναι στανταρ 30+ καταστηματα με μαγαζια κινητων,και λεγω εγω τωρα,ολα εχουν κερδος? Δεν ειδα ποτε κανενα να το κλεινουν επειδη πχ,δεν πηγε καλα
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την επιμονή ορισμένων.
Οπως έχω γράψει,κάθε αγώνας είναι ανόητος.Οσο και να επιμείνουν,όσο και να πολεμήσουν ό,τι και να κάνουν,στο τέλος στην πούτσα μας θα κάτσουν.
Είναι αδυσώπητη μανία.
Εδώ ας πούμε είναι φωτό από ένα δωμάτιο από το διαμέρισμα που μας έχει πρήξει τα αρχίδια ο δημητράκης.

VhnqVX.jpg


Είμαι ο μόνος που έχει ποστάρει επανειλημμένως φωτός από διαμερίσματα,γκόμενες,φορολογικές δηλώσεις,αποδείξεις μισθοδοσίας,το έχω κάνει άπειρες φορές.
Δεν είναι δυνατόν να επαναλαμβάνομαι συνεχώς,είναι αστείο.
Καταρχήν αυτό δε μοιάζει με διαμέρισμα  :2funny:Παλιά είχες βάλει 2 φωτο ένα παρόμοιο δωμάτιο που ήταν 2ο ή τρίτο όροφο.Αυτο μοιάζει γιά  ημιυπόγειο ή ισόγειο δωμάτιο.
 Δηλαδή αυτό που γελάω για τα υπόγεια  :2funny:
Στη δεύτερη φωτο στο πλάϊ φένεται το υπερσύγχρονο σύστημα θέρμανσης  :2funny:
 Αφού είναι 100 τετραγωνικά το (διαμέρισμα) σου  :2funny:Για δε μας βάζεις πολλές φωτο να δούμε κ εμείς να θαυμάσουμε  :2funny:.Εγώ σας έβαλα καμία δεκαριά φωτο όλο το διαμέρισμα και μπορώ τώρα να σας βάζω φώτο μέχρι να πέσει το σέρβερ  :2funny:.Εσύ γιατί μας βάζεις φωτογραφία από γωνιά? :2funny:
 Η απάντηση είναι πολυ απλή αυτό είναι ένα δωμάτιο οικοτροφείου και το πιθανότερο είναι να έχει κοινή τουαλέτα και ντους  :headbang: ;)
 Όσο για της μισθοδοσίες που μας βάζεις είναι για γέλια  ;)Και μας βάζεις μόνο από ένα μήνα.Αυτες σου έδωσαν?  :2funny:Ο άλλος ο γελοίος έγραψε ότι έχει δική του εταιρια  :jerking: :2funny:σε περασε στα ψέματα  ;)δεν τον πιανεις  :2funny:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20191103-211601_Chrome.jpg
    Screenshot_20191103-211601_Chrome.jpg
    918,1 KB · Εμφανίσεις: 46
  • Screenshot_20191103-211544_Chrome.jpg
    Screenshot_20191103-211544_Chrome.jpg
    633,1 KB · Εμφανίσεις: 46

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Εχω εξτρά θερμαντικό σώμα γιατί κρυώνω το χειμώνα γενικά ενώ οι Γερμανοί τη βγάζουν χαλαρά με τη θέρμανση στο τέσσερα.Εγώ την πάω στο έξι και πάλι δε μου αρκούν.Οι Γερμανοί με το έξι λιποθυμάνε,δεν αντέχουν.
Τι θες τώρα να ποστάρω και φωτό από τη χέστρα και τα άλλα δωμάτια,το ντους κτλ?
Δεν πάτε καλά.Τι είστε εσείς?
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Εχω ποστάρει πάμπολλες μισθοδοσίες συν αναλυτικές αποδοχές όλου του έτους.
Το έχουμε ξεφτιλίσει εδώ.Και πα΄λι μπορώ να το κάνω.
Αλλά δεν έχει νόημα να μιλάς με χαζούς.Αμα ποστάρω ξανά αποδείξεις θα πει ο άλλος οτι είναι πλαστές ή οτι ποστάρω την απόδειξη μισθοδοσίας του γείτονα.
Είναι χαζό εντελώς,καταντάει κουραστικό.
Τα ίδια και τα ίδια μας πρήξατε τα αρχίδια.Γόνοι,ψωλάδες κτλ ξανά και ξανά τα ίδια,και πάλι τα ίδια και για ακόμη μια φορά τα ίδια.Ρουφήξτε χύσι,γίνετε άνθρωποι.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
Αυτό που λες να περάσεις με τους Αμερικάνους καυ αυτους που εχουν green card γίνεται αν με το ιδιο ESTA έχεις ξαναπάει Η.Π.Α δηλαδή μέσα σε ένα χρόνο πας γιά δεύτερη φορά.
Ναι αλλα οχι αναγκαστικα τον ιδιο χρονο με το ιδιο esta ,ειχα παει το 16 ΝΥ οποτε περυσι εβγαλα καινουργιο αφου ειχε ληξει το παλιο φυσικα.
Βοστωνη πηγα αυτη τη φορα(μετα απο ενα δεκαημερο στο Βεγκας)και περασα απο τα μηχανηματα

Εκει εμεινα στο Bellagio με 110$ την βραδια και 20$ φαγητο μπουφε, κατι τεραστιες καβουροδαγκανες στο μενου.
Εγω απεναντι στο Ballys(ιδια τιμη αν θυμαμαι καλα),το Venetian παντως μου αρεσε περισσοτερο απο ολα τα καζινο.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ναι αλλα οχι αναγκαστικα τον ιδιο χρονο με το ιδιο esta ,ειχα παει το 16 ΝΥ οποτε περυσι εβγαλα καινουργιο αφου ειχε ληξει το παλιο φυσικα.
Βοστωνη πηγα αυτη τη φορα(μετα απο ενα δεκαημερο στο Βεγκας)και περασα απο τα μηχανηματα
Εγω απεναντι στο Ballys(ιδια τιμη αν θυμαμαι καλα),το Venetian παντως μου αρεσε περισσοτερο απο ολα τα καζινο.

Το Venetian δεν παιζεται. Μπορει καποιος να μεινει εκει μεσα 5 χρονια χωρις ναβγει στον εξω κοσμο και να μην του λειψει τιποτα
Πραγματικα αλλος πλανητης
 

Επισκέπτης
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την επιμονή ορισμένων.
Οπως έχω γράψει,κάθε αγώνας είναι ανόητος.Οσο και να επιμείνουν,όσο και να πολεμήσουν ό,τι και να κάνουν,στο τέλος στην πούτσα μας θα κάτσουν.
Είναι αδυσώπητη μανία.
Εδώ ας πούμε είναι φωτό από ένα δωμάτιο από το διαμέρισμα που μας έχει πρήξει τα αρχίδια ο δημητράκης.

VhnqVX.jpg


Είμαι ο μόνος που έχει ποστάρει επανειλημμένως φωτός από διαμερίσματα,γκόμενες,φορολογικές δηλώσεις,αποδείξεις μισθοδοσίας,το έχω κάνει άπειρες φορές.
Δεν είναι δυνατόν να επαναλαμβάνομαι συνεχώς,είναι αστείο.
δεν εχουν κεντρικη θερμανση κ αιρκοντισιον τα σπιτια στη Γερμανια; Ενα κινητο καλοριφερ λαδιου βλεπω. Παντως φαινεται οτι δεν ειναι χωρος σε δργοστασιο γιατι εχει σπιτια απεξω.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
^ Ετσι ,πραγματικα τεραστιο.

Και δεν ηταν ακριβο,Αν θυμαμαι καλα ειχε 140 οταν ειχα παει εγω, δηλαδη 100 ευρω, που για τα δεδομενα του χοτελ ηταν τιποτα
Γενικα τα χοτελ στο Βεγκας δε μου φανηκαν ακριβα, ειχα μεινει και στο Σαραι ενα βραδυ με 70 δολλαρια, δηλαδη 50 ευρω και ηταν κι εκεινο τεραστιο
Και ηταν και εποχη του WSOP να φανταστεις
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την επιμονή ορισμένων.
Οπως έχω γράψει,κάθε αγώνας είναι ανόητος.Οσο και να επιμείνουν,όσο και να πολεμήσουν ό,τι και να κάνουν,στο τέλος στην πούτσα μας θα κάτσουν.
Είναι αδυσώπητη μανία.
Εδώ ας πούμε είναι φωτό από ένα δωμάτιο από το διαμέρισμα που μας έχει πρήξει τα αρχίδια ο δημητράκης.

VhnqVX.jpg


Είμαι ο μόνος που έχει ποστάρει επανειλημμένως φωτός από διαμερίσματα,γκόμενες,φορολογικές δηλώσεις,αποδείξεις μισθοδοσίας,το έχω κάνει άπειρες φορές.
Δεν είναι δυνατόν να επαναλαμβάνομαι συνεχώς,είναι αστείο.
2 παρατηρησεις

Α) πολυ μινιμαλ η επιπλωση
Β) πολλα χαρτομαντηλα ζεβασοφτ βλεπω στο τραπεζι διπλα στο pc. συναχι η  :wanker: ?
 

Επισκέπτης
Δεν τρέχει τίποτα,εδώ είναι πριβέ οι άνθρωποι δεν κοιτάνε τι παίζει μέσα στα διαμερίσματα.Στα αρχίδια τους.
Το πρόβλημα είναι η ηλιοφάνεια.Ολο κρύο και βροχή και πολλές εναλλαγές,σκατόκαιρος.
Γερμανία άμα θες να πάρεις μάτι πανεύκολο,όλοι με τα παράθυρα ανοιχτά χωρίς κουρτίνες είναι.Αλλά γιατί να το κάνεις?
Και οι Γερμανίδες γδύνονται μπροστά μου στη δουλειά για να αλλάξουν αλλά σιγά μην κοιτάξω τα κάλλη τους.
Δε θες να βλέπεις εδώ τους άλλους,είναι όλα private.
τι ανωμαλια ειναι παλι αυτη; δεν εχει παρκα που γαμιουνται ζευγαρια και την παιζουν οι ματακηδες;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Εδώ έχει πολλή μικρή ηλιοφάνεια οπότε στα αρχίδια μου τι βλέπει ο άλλος.
Παρακαλάς για λίγο ήλιο.Ελάχιστοι περνάνε από μπροστά και έχει απόλυτη ησυχία.
Γενικά Γερμανία παίζουν τρελλές μονώσεις και φοβερά συστήματα θέρμανσης.Floor heating κι έτσι.
Γενικά Γερμανία οι κατασκευές είναι σοβαρές,δεν παίζουν μαλακίες,λειτουργούν όλα αψεγάδιαστα.
Εδώ μας λες αυτό  :2funny:σχετικα με της κατασκευες εντελως σκατα είναι,βέβαια για σένα το χωριάτη μπορεί να είναι όπως λες σοβαρές  :2funny:
Εχω εξτρά θερμαντικό σώμα γιατί κρυώνω το χειμώνα γενικά ενώ οι Γερμανοί τη βγάζουν χαλαρά με τη θέρμανση στο τέσσερα.Εγώ την πάω στο έξι και πάλι δε μου αρκούν.Οι Γερμανοί με το έξι λιποθυμάνε,δεν αντέχουν.
Τι θες τώρα να ποστάρω και φωτό από τη χέστρα και τα άλλα δωμάτια,το ντους κτλ?
Δεν πάτε καλά.Τι είστε εσείς?
10 λεπτά μετά γράφεις το αντίθετο  :2funny:οτι κρυώνεις και βάζεις αυτό εδώ για να ζεσταθείς  :2funny:Τι κατασκευές είναι αν κρυώνεις? :2funny:εγω στη (φτωχή) Ρωσσία σε όλα τα διαμερίσματα μου έχω 26-28 βαθμούς και είμαι συνέχεια γυμνός στο σπίτι  :2funny:
 Μάλλον αυτό λέγεται παραλήρημα  :2funny:
 Παίζει να μας βάλεις φωτο την κοινόχρηστη τουαλέτα και το ντους και να πεις ότι είναι του (διαμερισματος) σου  :2funny:
  Το ότι τώρα είσαι σε ημιυπόγειο τι έχεις να πεις? :2funny:εγω χάϊ υπόγεια δεν έχω δει  :2funny:
 Πάρε φωτο από πραγματικό διαμέρισμα τριών δωματίων και όχι δωμάτιο οικοτροφείου που μας βάζεις εσύ  :2funny:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20191103-214825_Gallery.jpg
    Screenshot_20191103-214825_Gallery.jpg
    783,6 KB · Εμφανίσεις: 43
  • Screenshot_20191103-214808_Gallery.jpg
    Screenshot_20191103-214808_Gallery.jpg
    1,1 MB · Εμφανίσεις: 43

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
Και δεν ηταν ακριβο,Αν θυμαμαι καλα ειχε 140 οταν ειχα παει εγω, δηλαδη 100 ευρω, που για τα δεδομενα του χοτελ ηταν τιποτα
Γενικα τα χοτελ στο Βεγκας δε μου φανηκαν ακριβα, ειχα μεινει και στο Σαραι ενα βραδυ με 70 δολλαρια, δηλαδη 50 ευρω και ηταν κι εκεινο τεραστιο
Και ηταν και εποχη του WSOP να φανταστεις
Ακριβως ,προφανως ειναι το δελεαρ για να πηγαινουν οι παικτες ... μονο το venetian νομιζω εχει 7000 δωματια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom