Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Όποιος φέρει αντίρρηση στο μέγιστο πορνο, καλύτερα να σκάει παρά να μιλάει.

Κολλητός φίλου, πήγε Αμερική, έμεινε δέκα χρόνια συνολικά, είχε φτάσει να χει πολύ καλά χρήματα, όλα αυτά χωρίς βίζα.Ειχε πεθάνει ο πατέρας του και δεν πήγε στην κηδεία γιατί δεν θα ξαναεμπαινε ΗΠΑ
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.706
Like
2.458
Πόντοι
606
Εχει και μια ωραια ταινια με αυτο το θεμα Το Παγωμενο Ποταμι:

:hi:τυ θα την δω. Εδω να συμπληρωσω οταν ρωτησα τον γνωστο μου που πηγαν οι δικοι του κατι σαν κοντο συγγενεις μεσο καναδα αμερικη. Του ειπα Συνοριοφυλακες  δεν εχει να τους πιασουν με ειπε εχει αλλα τους ξερουν οι ινδιανοι και πεφτει λαδωτηρι :grin:  :grin:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
καποιοι ελληνες πανε αμερικη μεσο καναδα τους περνανε οι ινδιανοι εχω ακουσει :) :hi:
εγω πριν τρια χρονια εβγαλα esta μεσω τουριστικου γραφειου αθηνων
με ενα 20κακι, και γραμμη για λ.α και λ.β
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
εγω πριν τρια χρονια εβγαλα esta μεσω τουριστικου γραφειου αθηνων
με ενα 20κακι, και γραμμη για λ.α και λ.β
Ακριβως ,το esta ειναι πανευκολο και το βγαζεις μονος σου αν θες με κσοστος 14 ντολαρς
την δευτρη φορα οταν ξαναπας απλα χτυπας το διαβατηριο κατευθειαν στα μηχανηματα που υπαρχουν στα αεροδρομια ,πολυ τυπικος ο ελεγχος μετα και δεν σε ρωτανε τιποτα.

την περασμενη πρωτοχρονια ημουνα LV καλη φαση
λιγο παιχνιδι στο Bellagio για αρχη και αργα το βραδυ στο Omnia club που ειχε μεσα υπερμουνα ...
 

Συνημμένα

  • LV.jpg
    LV.jpg
    198,4 KB · Εμφανίσεις: 52

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
α μιας και αναφερθηκε το marlboro  :grin: 14$ στη νεα υορκη και 16,5 στο βεγκας
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
Ρε μαλ τελικα εισαι ωραιο παιδι
Τυφκα ναχει ο πορνομεταναστης  :heavymetalbig:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Γερμανια δεν ειναι μονο 400 για ΕΝΑ ατομο
Ειναι σπιτι εισγητηρια περιθαλψη ΚΑΙ 400 μετρητα
Συνολικα κανα 900/€
Λιγα μεν αλλα οχι 400τα διπλα
Ομως
Αν μικαμε γιαβοικογγενεια οι παροχες για τετραμελη οικογενεια ειναι 2000/2400€
Δηλ 800/1000 για σπιτι
Περιθαλψη εισητηρια δωρεαν και  400 ανα ατομο ενηλικο και 300 για παιδια
Συν καλυπτει κ εξοδα παιδιων για πολλα πραγματα
Οι ελλξνες με οικογενεια που μενιυν ελλαδα κ δουλευουν για 1000 ενω εχουν οικογενεια ειναι ηλιθιοι
Γερμανια η Αυετρια
με λιγη δουλεια θαοαιρναν 2000 απο το κρατος δουλευουν δεν δουλεύουν  :heavymetalbig:
Συτο κανουν ολιι οι ανατολικοι
Για πιο λογο παν γερμανια νομιζετε
Για τον ωραιο καιρο η για την γερμςνικη φυση??  :happy:
400 Eυρώ το άτομο συν 40% του ενοικίου γιά το ενοίκιο συν άλλα 40% του ενοικίου δικαιούτε η σύζηγος σου οπότε σου πληρώνουν το 80% του ενοικίου.Δηλαδή αν έχεις ενοίκιο 1000 ευρώ τα 800 τα δίνει το κράτος κ'εσύ δίνεις 200.Περίθαλψη ναι έχεις μαζί με το επίδομα.Σχετικά με τα εισητήρια μόνο των παιδιών γιά να πάνε και να έρθουν από το σχολείο.
  Γιά τους Εβραίους και του παλινοστούντες Γερμανούς δίναν μισό σπίτι μονοκατοικία με κήπο 400 ευρώ επιδομα συν δωρεάν ψωμιά,σαλάμια και άλλα προ'ι'όντα από τα μαγαζιά με ημερομηνία λήξης όμως σε 20-30 μέρες.
  Είχαν πάει κάποιες οικογένειες από την Ουκρανία που είχαν δηλώσει ότι είναι Κούρδοι αλλά βαρέθηκαν μετα από 2-3 χρόνια και εφυγαν  :2funny: :2funny: :2funny:
 
καποιοι ελληνες πανε αμερικη μεσο καναδα τους περνανε οι ινδιανοι εχω ακουσει :) :hi:
Ναι με 200$-300$ σε περνάνε οι Ινδιάνοι με κάτι κάρα που δεν τα ψάχνουν  :2funny: το έχω ακούσει κ'εγώ αυτό  :2funny:
   Βέβαια μπορείς να περάσεις και στο Ντιτρό'ι'ντ από Καναδά εκεί μιά γραμή στο δρόμο είναι και δεν ελεγχει κανένας ή στο Νιαγάρα αν είσαι στην Καναδική πλαυρά να φωνάξεις το τουριστικό ελικόπτερο να έρθει από την πλευρα των Η.Π.Α να σε πάρει με 1.700 $  :2funny:.
 
Ακριβως ,το esta ειναι πανευκολο και το βγαζεις μονος σου αν θες με κσοστος 14 ντολαρς
την δευτρη φορα οταν ξαναπας απλα χτυπας το διαβατηριο κατευθειαν στα μηχανηματα που υπαρχουν στα αεροδρομια ,πολυ τυπικος ο ελεγχος μετα και δεν σε ρωτανε τιποτα.

την περασμενη πρωτοχρονια ημουνα LV καλη φαση
λιγο παιχνιδι στο Bellagio για αρχη και αργα το βραδυ στο Omnia club που ειχε μεσα υπερμουνα ...
Στην αρχη με την κάρτα σου βάζεις 4$ συμπληρώνεις της ηλίθιες ερωτήσεις  :2funny: π.χ. αν ήσουν μέλλος του Ναζιστικού κομματος της Γερμανίας τα έτη 1933-1945?  :2funny:αν παίρνεις ναρκοτικά?  :2funny:
   Μετά αν σε εγκρίνουν δίνεις άλλα 10$ και το βγάζεις.
   Μέχρι πριν από 4-5 χρόνια ήταν γιά 2 χρόνια τώρα το έκαναν γιά ένα χρόνο.
   Αυτό που λες να περάσεις με τους Αμερικάνους καυ αυτους που εχουν green card γίνεται αν με το ιδιο ESTA έχεις ξαναπάει Η.Π.Α δηλαδή μέσα σε ένα χρόνο πας γιά δεύτερη φορά.
  Το μόνο  :vomit:όταν πας Η.Π.Α ειδικά στο Κένεντυ είναι ότι κάνεις 2 ώρες να περάσεις τον έλεγχο των διαβατηρίων γιατί πάντα θα είναι μπροστά σου κάποια αραπίνα ή αράβισα που θα την παρει ο υπάλληλος γιά ανακριση στο δωμάτιο.Εγώ πέρασα σε 15 λεπτά τυπικά....μου πήρε αποτυπώματα....σκανάρισε της κόρες των ματιών.....μιλήσαμε λίγο,του είπα ότι ήρθα να πάρω μπότες από φίδια με κεφαλάκια φιδιών :2funny: ένας μαύρος υπάλληλος ήταν πολύ φιλικός.
  Εχει πλάκα που όταν φεύγεις ούτε σφραγγίδα δε σου βάζουν ούτε περνάς κανέναν έλεγχο  :2funny:σα να σου λένε πήγαινε όπου διάολο θέλεις  :2funny: :2funny: :2funny:

 
Δειτε τι γινετε στο Μπερμινχαμ :S

Δημητρακη στη Ρωσια εχει τετοια σκηνικα;

Εδώ έχει Ουζμπέκους αλλά δεν έχουν κανένα δικαίομα και πάνε στις δουλειές που δεν πάει κανένας Ρώσσος,αυτό το χάλι όχι  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Δημητράκη Στο νέο χιούμοριστικο θρεντ για το μεγαλύτερο ναυαγιο του εξωτερικού σε έχουν ψηφίσει όλα τα πράγματικα Ναυαγια με κλώνους, έγω πιστεύω επειδή τους κράζεις χρόνια και βγάζεις τα ψέματα τους στην φορα σε έχουν μισήσει... Πες μας ποιο μέλος σου είχε ζητήσει δανεικά όταν είχε έρθει
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δημητράκη Στο νέο χιούμοριστικο θρεντ για το μεγαλύτερο ναυαγιο του εξωτερικού σε έχουν ψηφίσει όλα τα πράγματικα Ναυαγια με κλώνους, έγω πιστεύω επειδή τους κράζεις χρόνια και βγάζεις τα ψέματα τους στην φορα σε έχουν μισήσει... Πες μας ποιο μέλος σου είχε ζητήσει δανεικά όταν είχε έρθει
Αφού εγώ είμαι ο μόνος που αποκάλυψα τα ψέματα τους  :2funny:.Και δεν μπορούν να πούνε και τίποτα  :2funny:ο Βαλκάνιος φουκαράς πήγε να το παίξει μάγκας με ψεύτικες φωτογραφίες και είδες τι έπαθε  :2funny:.Ο Τραμουντάνα το χει βουλώσει  :2funny:του λέω να μας βάλει φώτο (την έπαυλη) που μένει  :2funny:και δεν τολμάει  :2funny:.Σας έβαλα εγώ σε τι κελί μένει  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
  Ας βάλει κάποιος της φωτογραφίες που έβαλε ο Βλάκμαν με την αποθήκη που μένει  :2funny:και είπε ότι είναι το διαμέρισμα του  :2funny: :2funny: :2funny:
  Ενα φουκαράς με ρώταγε αν πουλάω κανένα από τα τηλέφωνα μου? :2funny:
 
Ακριβως ,το esta ειναι πανευκολο και το βγαζεις μονος σου αν θες με κσοστος 14 ντολαρς
την δευτρη φορα οταν ξαναπας απλα χτυπας το διαβατηριο κατευθειαν στα μηχανηματα που υπαρχουν στα αεροδρομια ,πολυ τυπικος ο ελεγχος μετα και δεν σε ρωτανε τιποτα.
]Ξέρεις πόσοι έχουν φάει πόρτα? :2funny:1 στους 3-4 Ελληνες τρώει πόρτα  :2funny:αν σε δούνε φουκαρά σα το Βλάκμαν σε παίρνουν στο δωμάτιο γιά ανάκριση και σε βάζουν στο επόμενο αεροπλάνο και σε στεέλνουν από 'κει που ήρθες  :2funny:
  Δεν είναι μαλάκες στον έλεγχο διαβατηρίων!Αμέσως ξεχωρίζουν αυτόν που πάει να μείνει και να δουλέψει από αυτόν που πάει γιά τουρισμό.
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Δημητράκη για τους Σομαλους, συριους, άραβες, κουρδους με της εγκληματικές φάτσες που υπάρχουν χιλιάδες στην Ελλάδα εκεί στον έλεγχο που λες αν πέρναγε ένας από αυτούς πιστεύω από την φάτσα και μόνο θα του πέρναγαν χειροπέδες  :2funny: :2funny: εδώ Αχαρνών, ομόνοια κλπ βλέπεις δεκάδες Σομαλους πειρατές σαν αυτούς στην ταινία του μελ γκιπσον, άγνωστο με τι ασχολούνται η τι ρόλο βαράνε και πως επιβιώνουν
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την επιμονή ορισμένων.
Οπως έχω γράψει,κάθε αγώνας είναι ανόητος.Οσο και να επιμείνουν,όσο και να πολεμήσουν ό,τι και να κάνουν,στο τέλος στην πούτσα μας θα κάτσουν.
Είναι αδυσώπητη μανία.
Εδώ ας πούμε είναι φωτό από ένα δωμάτιο από το διαμέρισμα που μας έχει πρήξει τα αρχίδια ο δημητράκης.

VhnqVX.jpg


Είμαι ο μόνος που έχει ποστάρει επανειλημμένως φωτός από διαμερίσματα,γκόμενες,φορολογικές δηλώσεις,αποδείξεις μισθοδοσίας,το έχω κάνει άπειρες φορές.
Δεν είναι δυνατόν να επαναλαμβάνομαι συνεχώς,είναι αστείο.



 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
  Ενα φουκαράς με ρώταγε αν πουλάω κανένα από τα τηλέφωνα μου? :2funny:
 
Σήμερα που περπατούσα στο δρόμο και μιλούσα στο τηλέφωνο σταματάνε δύο άτομα και φωνάζουν και άλλα δύο πιο πέρα και κοιτούσαν με θαυμασμό σαν να είχα άγνωστη εξωγήινη τεχνολογία...και λέγαν κάτι για καινούργιο!
Μετά κατάλαβα πως βλέπανε το κινητό μου...
Και μιλάμε για Ρόδο που έχει λεφτά ο κόσμος..
Που να πάω πουθενά αλλού.. Ευτυχώς και αυτό το χειμώνα δεν θα πάω Αθήνα ή κάπου αλλού στην Ελλάδα! 
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την επιμονή ορισμένων.
Οπως έχω γράψει,κάθε αγώνας είναι ανόητος.Οσο και να επιμείνουν,όσο και να πολεμήσουν ό,τι και να κάνουν,στο τέλος στην πούτσα μας θα κάτσουν.
Είναι αδυσώπητη μανία.
Εδώ ας πούμε είναι φωτό από ένα δωμάτιο από το διαμέρισμα που μας έχει πρήξει τα αρχίδια ο δημητράκης.

VhnqVX.jpg


Είμαι ο μόνος που έχει ποστάρει επανειλημμένως φωτός από διαμερίσματα,γκόμενες,φορολογικές δηλώσεις,αποδείξεις μισθοδοσίας,το έχω κάνει άπειρες φορές.
Δεν είναι δυνατόν να επαναλαμβάνομαι συνεχώς,είναι αστείο.

Ειλικρινα τυπε δε σε ενοχλει χωρις κουρτινες, να σε κατασκοπευει ο καθε περαστικος; Ειδικα στο δωματιο με το κρεβατι;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ειλικρινα τυπε δε σε ενοχλει χωρις κουρτινες, να σε κατασκοπευει ο καθε περαστικος; Ειδικα στο δωματιο με το κρεβατι;

Εδώ έχει πολλή μικρή ηλιοφάνεια οπότε στα αρχίδια μου τι βλέπει ο άλλος.
Παρακαλάς για λίγο ήλιο.Ελάχιστοι περνάνε από μπροστά και έχει απόλυτη ησυχία.
Γενικά Γερμανία παίζουν τρελλές μονώσεις και φοβερά συστήματα θέρμανσης.Floor heating κι έτσι.
Αμα κλείσω τα παράθυρα δεν ακούω τίποτα και ας είναι τα αμάξια 5 μέτρα μακριά.
Τα διαμερίσματα που είχα πριν όταν έμενα Βαυαρία και ανατολική Γερμανία ήταν καλύτερα και φτηνότερα.Μιλάμε για 100 τετραγωνικά σε καινούργιο διαμέρισμα πλήρωνα 450 ευρώ ενώ τώρα πληρώνω 700 για μη καινούργιο.Αλλά είναι η περιοχή τρομερά ακριβή,μένουν πολλοί πλούσιοι εδώ.
Τα καινούργια στο κέντρο κοστίζουν 1100 και πάνω.
Γενικά Γερμανία οι κατασκευές είναι σοβαρές,δεν παίζουν μαλακίες,λειτουργούν όλα αψεγάδιαστα.
Αμα δεν έκανα σπονσοριλίκια και είχα μόνιμη γκόμενα ή σύζυγο θα το επίπλωνα αψεγάδιαστα ή θα αγόραζα δικό μου.Τώρα τα τρώω στις γκόμενες.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Δημητράκη για τους Σομαλους, συριους, άραβες, κουρδους με της εγκληματικές φάτσες που υπάρχουν χιλιάδες στην Ελλάδα εκεί στον έλεγχο που λες αν πέρναγε ένας από αυτούς πιστεύω από την φάτσα και μόνο θα του πέρναγαν χειροπέδες  :2funny: :2funny: εδώ Αχαρνών, ομόνοια κλπ βλέπεις δεκάδες Σομαλους πειρατές σαν αυτούς στην ταινία του μελ γκιπσον, άγνωστο με τι ασχολούνται η τι ρόλο βαράνε και πως επιβιώνουν

Κι εγω το ειχα απορια αυτο.
Μετα γνωρισα καποιον που ειχε εναν ολοκληρο οροφο καπου στην Αγιου Κωσταντινου και τον νοικιαζε σε εναν Αλβανο ο οποιος στοιβαζε σαν κουνελια καθε λογης αφρικανομεσανατολιτη και τους επαιρνε 5 ευρω το κεφαλι
Τα γουρουνια ζουνε καλυτερα απο οτι εκεινοι
Την ημερα τριγυρνανε στο κεντρο, αλλοι μπορει να πουλανε ναρκωτικα, αλλοι μπζινες με κινητα, τσοντες, κλπ και πολλοι ζουνε με επιδοματα απ τους φορους μας
Καποιοι δουλευουνε σε κατι υπογειες βιοτεχνιες που εχουνε στηθει εκει κοντα, σαν σκλαβοι του 1600

Αν ποτε βγει κανενα βιβλιο στα Σομαλικα, Υεμενιεζικα, κλπ με τιτλο
'Η ζωη μου τις πρωτες μερες στην Αθηνα' η κατι παρομοιο, πειτε μου, εχω μεγαλη περιργεια να το διαβασω, να δω πως ειναι η Αθηνα εστω και μια μερα μεσα απο τα ματια τους
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Εδώ έχει πολλή μικρή ηλιοφάνεια οπότε στα αρχίδια μου τι βλέπει ο άλλος.
Παρακαλάς για λίγο ήλιο.Ελάχιστοι περνάνε από μπροστά και έχει απόλυτη ησυχία.
Γενικά Γερμανία παίζουν τρελλές μονώσεις και φοβερά συστήματα θέρμανσης.Floor heating κι έτσι.
Αμα κλείσω τα παράθυρα δεν ακούω τίποτα και ας είναι τα αμάξια 5 μέτρα μακριά.
Τα διαμερίματα που είχα πριν όταν έμενα Βαυαρία και ανατολική Γερμανία ήταν καλύτερα και φτηνότερα.Μιλάμε για 100 τετραγωνικά σε καινούργιο διαμέρισμα πλήρωνα 450 ευρώ ενώ τώρα πληρώνω 700 για μη καινούργιο.Αλλά είναι η περιοχή τρομερά ακριβή,μένουν πολλοί πλούσιοι εδώ.
Τα καινούργια στο κέντρο κοστίζουν 1100 και πάνω.

Μα νυχτωνει 4 η ωρα και εσυ μενεις ξυπνιος μεχρι τις 12 με το σωβρακο κλπ
Πως αντεχεις να σε βλεπουν με το φως μεσα και εξω το απολυτο σκοταδι;
Χειροτερα και απο λαμπα ανακρισης ειναι το δωματιο σου
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Μα νυχτωνει 4 η ωρα και εσυ μενεις ξυπνιος μεχρι τις 12 με το σωβρακο κλπ
Πως αντεχεις να σε βλεπουν με το φως μεσα και εξω το απολυτο σκοταδι;
Χειροτερα και απο λαμπα ανακρισης ειναι το δωματιο σου

Δεν τρέχει τίποτα,εδώ είναι πριβέ οι άνθρωποι δεν κοιτάνε τι παίζει μέσα στα διαμερίσματα.Στα αρχίδια τους.
Το πρόβλημα είναι η ηλιοφάνεια.Ολο κρύο και βροχή και πολλές εναλλαγές,σκατόκαιρος.
Γερμανία άμα θες να πάρεις μάτι πανεύκολο,όλοι με τα παράθυρα ανοιχτά χωρίς κουρτίνες είναι.Αλλά γιατί να το κάνεις?
Και οι Γερμανίδες γδύνονται μπροστά μου στη δουλειά για να αλλάξουν αλλά σιγά μην κοιτάξω τα κάλλη τους.
Δε θες να βλέπεις εδώ τους άλλους,είναι όλα private.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Κι εγω το ειχα απορια αυτο.
Μετα γνωρισα καποιον που ειχε εναν ολοκληρο οροφο καπου στην Αγιου Κωσταντινου και τον νοικιαζε σε εναν Αλβανο ο οποιος στοιβαζε σαν κουνελια καθε λογης αφρικανομεσανατολιτη και τους επαιρνε 5 ευρω το κεφαλι
Τα γουρουνια ζουνε καλυτερα απο οτι εκεινοι
Την ημερα τριγυρνανε στο κεντρο, αλλοι μπορει να πουλανε ναρκωτικα, αλλοι μπζινες με κινητα, τσοντες, κλπ και πολλοι ζουνε με επιδοματα απ τους φορους μας
Καποιοι δουλευουνε σε κατι υπογειες βιοτεχνιες που εχουνε στηθει εκει κοντα, σαν σκλαβοι του 1600

Αν ποτε βγει κανενα βιβλιο στα Σομαλικα, Υεμενιεζικα, κλπ με τιτλο
'Η ζωη μου τις πρωτες μερες στην Αθηνα' η κατι παρομοιο, πειτε μου, εχω μεγαλη περιργεια να το διαβασω, να δω πως ειναι η Αθηνα εστω και μια μερα μεσα απο τα ματια τους
Πρόσεξε Τι γράφεις φίλε διότι θα  έρθει σε λίγο ο Δημητράκης από το σούπερ μάρκετ, να γράψει πως αυτοί οι Σομαλοί παίρνουν τηλέφωνο στη Σομαλία και λένε πως μένουν σε σπίτι με μπετό και όχι καλύβα,κάνουν μπίζνες ή δουλειες σοβαρες , αμοίβονται πλουσιοπάροχα  και βιώνουν Ευρωπαϊκή χλιδή!
Και ξέρουμε για ποιούς θα χτυπάει η καμπάνα! :happy: :happy:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Πρόσεξε Τι γράφεις φίλε διότι θα  έρθει σε λίγο ο Δημητράκης από το σούπερ μάρκετ, να γράψει πως αυτοί οι Σομαλοί παίρνουν τηλέφωνο στη Σομαλία και λένε πως μένουν σε σπίτι με μπετό και όχι καλύβα,κάνουν μπίζνες ή δουλειες σοβαρες , αμοίβονται πλουσιοπάροχα  και βιώνουν Ευρωπαϊκή χλιδή!
Και ξέρουμε για ποιούς θα χτυπάει η καμπάνα! :happy: :happy:

Λες να χουν καναν Σομαλο Δημητρακη να τους την λεει τυπε :cheesy:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom