Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 46 άτομα (0 μέλη και 46 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Οπότε Άλεξ ;;;
ΜΕ δικαιώνεις απόλυτα ;;;;;;
Καλύτερα δεν είναι 5000 το μήνα , μετά φόρων χωρίς καθόλου δουλειά, παρά 10.000 και να γαμιέμαι στη δουλειά ;;;;;;
(αναφέρω νούμερα παραδείγματα, δεν θέλω να μιλάω με αληθινά νούμερα για μένα).
Το συζητας? Εξυπακουεται οτι ειναι πολυ καλυτερα.

Εκτος πια κι αν κανεις μια δουλεια που σου προσφερει πραγματικη ικανοποιηση οποτε την κρατας ως χομπυ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Ναι,ρε φίλε,γάμησέ τα.Και εγώ δεν το περίμενα.Αλλά εντάξει πιστεύω δε θα κρατήσει τόσο πολύ,μόνο τώρα που είναι μικρά.Δεν ήξερα οτι είναι τόσο δύσκολη η ανατροφή τέκνων.
Δικηγορίνα μεν αλλά σκίζεται στις οικιακές εργασίες.Φαντάζεσαι τώρα να έμπλεκα εγώ με τέτοια πράγματα?Παιδιά,νταντάδες,συζύγους,θα βαρούσα ενέσεις.
Το καλό είναι οτι δεν πληρώνουν ενοίκιο και ζουν σχετικά άνετα.
Δηλαδη εχει συζυγο δικηγορινα, η οποια δεν δουλευει γιατι προσεχει τα παιδια, αλλά πληρωνουν και νταντα

Καλα τύπε
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Το συζητας? Εξυπακουεται οτι ειναι πολυ καλυτερα.

Εκτος πια κι αν κανεις μια δουλεια που σου προσφερει πραγματικη ικανοποιηση οποτε την κρατας ως χομπυ

Και είναι και η τεράστια κάβλα ότι ... ΦΟΡΟ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΑ=0
ΕΙΣΦΟΡΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ=0
ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΦΟΡΟΥ=0
ΣΥΛΛΟΓΟΙ=0
ΕΙΣΦΟΡΕΣ=0
Προμήθειες σε τράπεζες από πληρωμή όλων των παραπάνω=0
ΦΠΑ ΥΛΙΚΩΝ , ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΤΛ=0

Αισθάνεσαι ότι τους γαμάς το σπίτι , ενώ όταν δουλεύεις, σε γαμάνε κάθε χρόνο .
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δημητράκη μένω έκπληκτος με την περιουσία της μάνας σου... Μα καλά αφού έχουν τόσα η γονείς σου γατί σε εκβιαζαν? Τι τους έπιασε? Εγώ πιστεύω η τρελα, τίποτα περισσότερο.. Ο κμαν όμως έχει υσχιειστει πολλές φορές ότι έχει μεγάλη ακίνητη περιουσία και δουλεύει από χομπι :rolleyes:  Έχει και στον Πειραιά λεφτάδες ε, μάλιστα.. Εγω πάντως οποτε πάω Πειραιά κοντά στον ηλεκτρικό την νύχτα όλο άστεγους και τρελούς βλέπω, η κακή πλευρά του Πειραιά είναι αυτή. Δλδ τα περιουσιακά της μάνας σ όταν πεθανει θα περάσουν σε σένα? Έχει και χειρότερα απο τον κμαν δες Έλληνες Σουηδία που καθαρίζουν καμπινεδες. Αλήθεια εκεινος ο σχυνοχαρας που χάθηκε? >:(
Διότι είναι ψυχανώμαλοι  :2funny:Η άχρηστη γενιά του Πολυτεχνείου  Πούντα βρήκαν όλα έτοιμα και νομίζουν οτι καποιοι είναι.
 Και Ο πατέρας μου φτωχός δεν είναι Πάντος  :2funny:
 Αυτό που μου έκαναν Πάντος το 1997 ήταν έγκλημα!
 Όμως τα κατάφερα και έσωσα το διαμέρισμα που βλέπετε στις φωτογραφίες :).Αν υπήρχε λογική θα μπορούσαν όλα να είχαν λυθεί ειρηνικά χωρίς να είχαν γίνει όλα αυτά.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Γενιά του Πολυτεχνείου.

Μουνόπανα ολκής. Τζουμάκας, Λαλιώτης, Δαμανάκη κλπ. ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΑΣ, πουσταριά! :grin:
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Δημητράκη ένα σημείο του τοίχου θέλει λίγο σοβαδισμα... Το αστείο ποιο είναι εδώ ότι η γάτες σου κάνουν καλύτερη ζωή από τους Έλληνες μετανάστες
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Καλύτερα δεν είναι 5000 το μήνα , μετά φόρων χωρίς καθόλου δουλειά, παρά 10.000 και να γαμιέμαι στη δουλειά ;;;;;;
(αναφέρω νούμερα παραδείγματα, δεν θέλω να μιλάω με αληθινά νούμερα για μένα).
Δεν υπάρχουν συγκρίσεις, τύπε. Ξέρουμε όλοι εκατοντάδες παραδείγματα.

Μαύρο χρήμα, να φάνε κι οι κότες. Από Κύπρο κομπίνες με λιπάσματα τα οποία ξεπλένουν με σχολές πολεμικών τεχνών, της πουτάνας γίνεται.

Ρώτα ένα λογιστή, έλα όμως που δε θα σου πει ΚΑΝΕΝΑΣ πόσες φορές αλλάζει ΤΥΠΟ το χρήμα. Μαλάκας είναι, να σου πει (αν δεν έχεις 6ψήφιο); :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Γενιά του Πολυτεχνείου.

Μουνόπανα ολκής. Τζουμάκας, Λαλιώτης, Δαμανάκη κλπ. ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΑΣ, πουσταριά! :grin:
Συμφωνώ αυτοί μας κατέστρεψαν!
 
Δημητράκη ένα σημείο του τοίχου θέλει λίγο σοβαδισμα... Το αστείο ποιο είναι εδώ ότι η γάτες σου κάνουν καλύτερη ζωή από τους Έλληνες μετανάστες
Οι γάτες με τα νύχια τους ξυνουν της ταπετσαριες στους τοιχους.
 Σίγουρα ζούνε πολύ καλύτερα από τον Βλάκμαν τον Βαλκανιο φουκαρά και τον τραμουντανα  :2funny:έχουν ζέστη (γύρω στους 25 βαθμούς έχει στο σπιτι) φαΐ ο διάδρομος είναι κοντά 20 τετραγωνικα και έχουν και το δωμάτιο μου 13.5 τετραγωνικά που ειναι ανοικτο και συχνά πάνε και στο δωμάτιο της κόρης μου που είναι 18 τετραγωνικα.Σιγουρα σε σχέση με αυτούς που τρέχουν να πάνε στη δουλειά και μένουν σε αποθηκες και πανσιόν  :2funny:Με κοινόχρηστες τουαλέτες   :2funny:οι γάτες ζούνε πάρα πολύ καλύτερα   :2funny:.
Ο άσπρος γάτος συνήθως κοιμάται δίπλα στο καλοριφερ και ο μαυρος στα ποδια μου.
 Θυμάμαι που παλιά είχα ένα δυόροφο γκαράζ Που πάνω είχε ένα δωμάτιο με ένα ντιβάνι  :2funny:κρίμα που το πούλησα θα μπορούσε ο Βλάκμαν αν το είχα να έρθει να μένει στην Ρωσσία   :2funny:από την αποθήκη που μένει στην Γερμανία καλύτερα θα ήταν στο γκαράζ :2funny:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20191022-003725_Gallery.jpg
    Screenshot_20191022-003725_Gallery.jpg
    1.001,2 KB · Εμφανίσεις: 28
  • Screenshot_20191022-003620_Gallery.jpg
    Screenshot_20191022-003620_Gallery.jpg
    878,4 KB · Εμφανίσεις: 41
  • Screenshot_20191022-003605_Gallery.jpg
    Screenshot_20191022-003605_Gallery.jpg
    980,1 KB · Εμφανίσεις: 32
  • Screenshot_20191022-003557_Gallery.jpg
    Screenshot_20191022-003557_Gallery.jpg
    850 KB · Εμφανίσεις: 22
  • Screenshot_20191022-003434_Gallery.jpg
    Screenshot_20191022-003434_Gallery.jpg
    943,4 KB · Εμφανίσεις: 42
  • Screenshot_20191022-003357_Gallery.jpg
    Screenshot_20191022-003357_Gallery.jpg
    807,8 KB · Εμφανίσεις: 45
  • Screenshot_20191022-003333_Gallery.jpg
    Screenshot_20191022-003333_Gallery.jpg
    705,6 KB · Εμφανίσεις: 39

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Δεν υπάρχουν συγκρίσεις, τύπε. Ξέρουμε όλοι εκατοντάδες παραδείγματα.

Μαύρο χρήμα, να φάνε κι οι κότες. Από Κύπρο κομπίνες με λιπάσματα τα οποία ξεπλένουν με σχολές πολεμικών τεχνών, της πουτάνας γίνεται.

Ρώτα ένα λογιστή, έλα όμως που δε θα σου πει ΚΑΝΕΝΑΣ πόσες φορές αλλάζει ΤΥΠΟ το χρήμα. Μαλάκας είναι, να σου πει (αν δεν έχεις 6ψήφιο); :2funny:
τυπο?
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Type of currency.

Ομόλογο, μετοχές ενεχυριασμένες κλπ.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Σας λέω κατεβείτε Κύπρο για δουλειά,.δεν ακούτε.
Τα πρώτα 19.500€ αφορολόγητα και μετά άλλο ένα 20% έκπτωση στα υπόλοιπα για 1-2 χρόνια.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Σας λέω κατεβείτε Κύπρο για δουλειά,.δεν ακούτε.
Τα πρώτα 19.500€ αφορολόγητα και μετά άλλο ένα 20% έκπτωση στα υπόλοιπα για 1-2 χρόνια.

Αρρωστημενη ζεστη η Κυπρος τυπε, δεν παλευεται
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Δεν έχεις δουλέψει ποτέ στην ζωή σου ε;
Δεν είναι και τοσο κακό αυτό.

Ο Δημητρακης που αν τον ειχα γιο θα αρπουσα μια βρεγμενη σανιδα να του κανω τα οπισθια μαυρα εχει βρει τον μηνα που θρεφει τους 11...
Επρεπε να εχει εμενα πατερα και θα τουλεγα εγω ποσα απιδια βαζει ο σακκος, αλλα ας οψεται...
Δεν συμφωνω με τον τροπο ζωης του, αλλα μπατηρη δεν τον λες με τιποτα.
Με πατερα μεγαλογιατρο (Τον εχω γνωρισει τυχαια πηγαινοντας για ακτινογραφια στη κλινικη του - και μονο τα μηχανηματα που εχει εκει μπορει να κανουνε και 1 εκατομυριο) και με μανα μεγαλοκτηματια, ο Δημητρακης αρμεγει κανονικα.
Δεν ξερω αν εκανα και εγω το ιδιο αν ειχα γονεις πλουσιους...
Πιθανον να τους αρμεγα και εγω, αλλα ο τροπος ζωη μου θαταν διαφορετικος... Αραχτος καπου στα Νοτια προαστια, με τα κλαμπ μου,με τα γκομενακια μου, με τις αμαξαρες μου και με τις εξορμησεις μου σε Τουριστικα θερετρα της Ελβετιας και της Ισπανια.
Παντως δεν θαπαιζε να ξοριστω εκει που ξοριστηκε αυτος, να μενω μονος, να μαγειρευω μονος, να τρωγω σε φατσ φουντ, να γαμαω περιστασιακα γκομενες, και περιστασιακα στα μπουρδελα...
Δημητρακη ξυπνα... Ξυπνα μαλακα μου....
Πουλα τα ολα τα διαμερισματα εκει, τραβα Ελλαδα και αραξε... Αλλασε καθε μηνα μια γκομενα (μπορεις αφου θα διαθετεις χρημα) και ακολουθα τον τροπο ζωης που περιγραφω παραπανω...
Τα χρονια περνουν, και σε βλεπω μαγκουφη μονο κι ερημο εκει στις Ρωσσικες στεπες...
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ο Δημητρακης που αν τον ειχα γιο θα αρπουσα μια βρεγμενη σανιδα να του κανω τα οπισθια μαυρα εχει βρει τον μηνα που θρεφει τους 11...
Επρεπε να εχει εμενα πατερα και θα τουλεγα εγω ποσα απιδια βαζει ο σακκος, αλλα ας οψεται...
Δεν συμφωνω με τον τροπο ζωης του, αλλα μπατηρη δεν τον λες με τιποτα.
Με πατερα μεγαλογιατρο (Τον εχω γνωρισει τυχαια πηγαινοντας για ακτινογραφια στη κλινικη του - και μονο τα μηχανηματα που εχει εκει μπορει να κανουνε και 1 εκατομυριο) και με μανα μεγαλοκτηματια, ο Δημητρακης αρμεγει κανονικα.
Δεν ξερω αν εκανα και εγω το ιδιο αν ειχα γονεις πλουσιους...
Πιθανον να τους αρμεγα και εγω, αλλα ο τροπος ζωη μου θαταν διαφορετικος... Αραχτος καπου στα Νοτια προαστια, με τα κλαμπ μου,με τα γκομενακια μου, με τις αμαξαρες μου και με τις εξορμησεις μου σε Τουριστικα θερετρα της Ελβετιας και της Ισπανια.
Παντως δεν θαπαιζε να ξοριστω εκει που ξοριστηκε αυτος, να μενω μονος, να μαγειρευω μονος, να τρωγω σε φατσ φουντ, να γαμαω περιστασιακα γκομενες, και περιστασιακα στα μπουρδελα...
Δημητρακη ξυπνα... Ξυπνα μαλακα μου....
Πουλα τα ολα τα διαμερισματα εκει, τραβα Ελλαδα και αραξε... Αλλασε καθε μηνα μια γκομενα (μπορεις αφου θα διαθετεις χρημα) και ακολουθα τον τροπο ζωης που περιγραφω παραπανω...
Τα χρονια περνουν, και σε βλεπω μαγκουφη μονο κι ερημο εκει στις Ρωσσικες στεπες...

Σιγα μην αφησει τα ωραια ρωσιδακια για τις τρελες γλυφαδιωτισες ρε τυπε
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Αρρωστημενη ζεστη η Κυπρος τυπε, δεν παλευεται
Αυτά είναι μαλακιες.
Καμία σχέση η ζέστη εδώ με της Αθήνας ή άλλων μεγάλων τσιμεντουπολεων το καλοκαίρι.
Αν μένεις κοντά θάλασσα, πχ Λάρνακα, Πάφο, Λεμεσό, δεν βλέπεις πάνω από 40 βαθμούς. Άσε που παντα έχει ωραίο αεράκι.
Σύγκρινε τώρα με Αθήνα που καλοκαίρι στο κέντρο βαράει 45αρια και δεν μπορείς να πάρεις ανάσα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Αυτά είναι μαλακιες.
Καμία σχέση η ζέστη εδώ με της Αθήνας ή άλλων μεγάλων τσιμεντουπολεων το καλοκαίρι.
Αν μένεις κοντά θάλασσα, πχ Λάρνακα, Πάφο, Λεμεσό, δεν βλέπεις πάνω από 40 βαθμούς. Άσε που παντα έχει ωραίο αεράκι.
Σύγκρινε τώρα με Αθήνα που καλοκαίρι στο κέντρο βαράει 45αρια και δεν μπορείς να πάρεις ανάσα.

Τη ζημια ολη την κανει η υγρασια. Σε συνδυασμο με τις υψηλοτερες θερμοκρασιες (χαμηλοτερο γεοωγραφικο πλατος) κανουν την κατασταση αφορητη
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ουσιαστικά άτομα σαν εμένα βύθισαν το Greek dream.Αυτό στηριζόταν σε προυποθέσεις που έχουμε αναλύσει πολλές φορές.Μία βασική ήταν η αποδοχή,συναίνεση,η διάχυση του κινδύνου,η κοινωνική διάσταση,η ομοιογένεια κτλ.
Δεν καταλαβαίνει ο άλλος τη λογική.Σου λέει κάτσε ρε φίλε 3000 ευρώ μηναίως,δικό σου διαμέρισμα και ...έφυγες?Μα πόσο μαλάκας είσαι,είσαι ΜΑΛΑΚΑΣ.
Δεν καταλαβαίνουν τη λογική.Είναι το ίδιο με το σπόνσορινγκ.Γενικά τα θεωρούν όλα βλακείες ενώ έχουν απόλυτα σωστή βάση,που όσες φορές και να παρουσιάσω δε γίνεται ποτέ δεκτή γιατί δεν τα λέω με τη γλώσσα του μέσου όρου και συμβατικές παραδοχές.
Το θέμα είναι οτι κάποια στιγμή οι δικές μας ενέργειες άρχισαν να παίζουν καθοριστικό ρόλο,αυτό που ο άλλος βλέπει σαν ανωμαλία,παράξενο,σχιζοφρενικό,ακραίο ενώ είναι λογικό.
Είναι η εξατομίκευση της κατάστασης έναντι της γενίκευσης όπου η γενίκευση αφορά την εξατομίκευση οπότε ο άλλος χάνει τη μπάλλα,δεν μπορεί να ερμηνεύσει τη νοοτροπία άρχοντος.Δεν μπορεί να σε τσακώσει με την καμία,να σε βάλει σε κατηγορίες,νομικούς ορισμούς,προβλέψιμα κριτήρια κτλ γιατί ξεφεύγεις παντελώς περιγραφής.
Προσπαθεί να καταλάβει το φαινόμενο αλλά αποτυγχάνει γιατί το φαινόμενο είναι ανώτερο ερμηνείας.Και να καταφέρει να το ερμηνεύσει θα έχει καταβάλει τόσο κόπο που η προσέγγισή του θα είναι αντιοικονομική.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ουσιαστικά άτομα σαν εμένα βύθισαν το Greek dream.Αυτό στηριζόταν σε προυποθέσεις που έχουμε αναλύσει πολλές φορές.Μία βασική ήταν η αποδοχή,συναίνεση,η διάχυση του κινδύνου,η κοινωνική διάσταση,η ομοιογένεια κτλ.
Δεν καταλαβαίνει ο άλλος τη λογική.Σου λέει κάτσε ρε φίλε 3000 ευρώ μηναίως,δικό σου διαμέρισμα και ...έφυγες?Μα πόσο μαλάκας είσαι,είσαι ΜΑΛΑΚΑΣ.
Δεν καταλαβαίνουν τη λογική.Είναι το ίδιο με το σπόνσορινγκ.Γενικά τα θεωρούν όλα βλακείες ενώ έχουν απόλυτα σωστή βάση,που όσες φορές και να παρουσιάσω δε γίνεται ποτέ δεκτή γιατί δεν τα λέω με τη γλώσσα του μέσου όρου και συμβατικές παραδοχές.
Το θέμα είναι οτι κάποια στιγμή οι δικές μας ενέργειες άρχισαν να παίζουν καθοριστικό ρόλο,αυτό που ο άλλος βλέπει σαν ανωμαλία,παράξενο,σχιζοφρενικό,ακραίο ενώ είναι λογικό.
Είναι η εξατομίκευση της κατάστασης έναντι της γενίκευσης όπου η γενίκευση αφορά την εξατομίκευση οπότε ο άλλος χάνει τη μπάλλα,δεν μπορεί να ερμηνεύσει τη νοοτροπία άρχοντος.Δεν μπορεί να σε τσακώσει με την καμία,να σε βάλει σε κατηγορίες,νομικούς ορισμούς,προβλέψιμα κριτήρια κτλ γιατί ξεφεύγεις παντελώς περιγραφής.
Προσπαθεί να καταλάβει το φαινόμενο αλλά αποτυγχάνει γιατί το φαινόμενο είναι ανώτερο ερμηνείας.Και να καταφέρει να το ερμηνεύσει θα έχει καταβάλει τόσο κόπο που η προσέγγισή του θα είναι αντιοικονομική.
Καλά εσύ πριν 6 μηνες μας έλεγες ότι Ελλάδα είχες εισόδημα 1.500 ευρώ στην Ελλάδα:2funny:Τώρα έγιναν 3.000? :2funny:Και δικό σου σπίτι που?στα Φάρσαλα?Όχι στην Αθήνα πάντος.
 
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Σιγα μην αφησει τα ωραια ρωσιδακια για τις τρελες γλυφαδιωτισες ρε τυπε
Δεν πάω καλύτερα στην Γερμανία να μένω σε μια αποθήκη και να δουλεύω διπλοβάρδιες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom