Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Δες διατροφή γράμμωσης November 2019

60 βιολογικά αυγά direkt vom Bauern> 18 Euro

Θα φάει κάποιος 60 αυγά ΣΕ 1 ΜΗΝΑ ;;;;;;;

Τι προσδόκιμο επιβίωσης έχει αυτός ;
Προσωπικά λέω ότι δεν θα φτάσει τα 55.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
15 αυγά την εβδομάδα. Είναι πολλά;;

O Gironda έλεγε να τρώμε 36 αυγά την ημέρα....

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Σε κάθε χώρα υπάρχει απλά ένα μίνιμουμ καθαρό εισόδημα για να μπορείς να βγάζεις γούστα αν είσαι 40 και άνω.Με λιγότερα δε γίνεται γιατί δεν περνάς τον πήχυ,οι γκόμενες σε βρίσκουν μειονεκτικό.
Με αυτά που διαθέτει ο δημητράκης στην καλύτερη μπαζάκια να γαμάει Ρωσία και αυτό ακριβώς κάνει.
Να τον πάει η άλλη σε σοβαρό εστιατόριο Πίτερ με μπουκάλι κρασί ή σαμπάνια μετά κλαμπιά με κοκταίηλ και να θελήσει και ένα απλό φόρεμα και κόσμημα ο δημητράκης έχει μπει μέσα στον προυπολογισμό του για ένα έτος.Και αυτά είναι τα απλά,βασικά για Ρωσίδες,δηλαδή το κουβέρ όχι το κυρίως γεύμα.
Δηλαδή 100 ευρώ λογαριασμό ρεστωράν,100 ευρώ κλαμπ,200 ευρώ στα φορέματα,300 ευρώ σε κόσμημα είναι το απολύτως μίνιμουμ για να συνεχιστεί καλά η σχέση και να έχεις πιθανότητες να γαμήσεις αν δώσεις και υποσχέσεις για μόνιμη οικονομική βοήθεια,πληρωμή ενοικίου ή αγορά διαμερίσματος για τη γκόμενα.Μιλάμε πάντα για εμφανίσιμες γκόμενες.
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Από το 2013 έχουν περάσει πάνω από 6 χρόνια από τότε πολλά έχουν αλλάξει,παθάναν κ'άλλοι συγγενείς μου,πήρα κ άλλη περιουσία.Η μάνα μου μένει σε έπαυλη 550 τετραγωνικά!Με έξοδα συντήρησης πάνω από 2.000 ευρώ το μήνα και έχει αμάξι Mersedes 3.500 κυβικά (υπολόγισε πόσα είναι τα τέλη και τα τεκμήρια)Θες να σου  πω από ακίνητα τι έχει? :headbang:Τι νομίζεις ότι είμαι ο Βαλκάνιος φουκαράς με τους αγράμματους γονείς που δούλευαν μετανάστες στα ανθρακορυχεία της Γερμανίας ?:2funny: Βεβαια δε τα εφτιαξαν μόνοι τους οι γονείς μου,ο ένας μου παπούς ήταν μεγαλογιατρός και ο άλλος ο παπούς μου ήταν διευθυντης των συναιτερισμών του νομού Αρκαδίας γιά πολλά χρόνια ο νωόν νοείτο :).
  Το διαμέρισμα σήμερα έγινε 35 από 30 που ήταν χτες  :2funny:.
   Στη Βαρσοβία έχω το 80% του διαμερίσματος,βέβαια αυτό είναι λεπτομέρια.
   Δε σε είχα γιά τόσο βλάκα πάντος  :2funny:.Δηλαδή έχω εισοδηματα κάτω από 1.000 ευρώ κατα τη γνώμη σου.Αν βάλουμε τα κοινόχρηστα γιά τρια διαμερίσματα είναι πάνω από 250 ευρώ συν το ρεύμα μόνο κοινόχρηστα δηλαδή κοντά στα 300 ευρώ,πληρώνω το υπόγειο πάρκινγκ του ενός αυτοκινήτου γύρω στα 80 ευρώ και το γκαράζ που έχω κοινόχρηστα γύρω στα 20 ευρώ το μήνα αν βάλεις και τους φόρους μαμί με κάτι άλλα πάγια έξοδα άλλα 100 το μήνα βγαίνει γύρω στο πεντακοσάρικο!ε,πως ζω?μου μένουν 300 το μήνα? :2funny:Μόνο στις πορνοεκδρομές χαλάω ένα τρακοσάρι το μήνα :2funny:.Είδες τι τηλέφωνα έχω,τι ρούχα αγωράζω και τι κρέμμες.Που τα βρίσκω?Κάθε μήνα κάνω αγορές γύρω στα 700-1.000 Ευρώ διάφορα πράγματα είτε κρέμμες (έχω βάλει φώτο και της αποδείξεις) είτε ηλεκτρονικά είτε ρούχα.Ενας που του μένουν 300 ευρω το μηνα θα πηγαινε να πάρεις κρέμμες 500+ ευρώ?μπουφαν απο φίδια 2.500+ ευρώ?καθώς και κινητά που στην Ελλάδα θα τα κοίταγαν σαν υπτάμενο δίσκο? :2funny:
  Και αφού ζω τόσο χάλια γιατί δεν νοικιάζω το διαμέρισμα 25 τετραγωνικά που έχω να παίρνω 400 ευρώ το μήνα και να πάω να μένω στο άλλο?Θα έχω 400 ευρώ το μήνα συν δε θα πληρώνω πάρκινγκ 800 συν κοινόχρηστα 50 που δε θα πληρώνω συν μετακινήσεις συν πυ μπορεί να πουλήσω και το μεγάλο αμάξι.Δηλαδή 400 ευρώ στο χέρι συν οικονομία πάνω από 200 ευρώ!
   Σχετικα με τα χάμουργκερ εκει ειναι οι γκόμενες και εκεί μπορείς να καμακώσεις.Ακόμα και ο Αλγερινός ξέρει ότι οι γκόμενες πυ πηδιούντε πάνε στα απλά μέρη και κάθονται με της φίλες τους.Στα εμπορικά κέντρα μπορεί να γίνει παιχνηδι  :)στα ακριβά εστιατόρια μόνο ψώνια και μαλακισμένες πάνω που νομίζουν ότι κάποιες είναι!
   Αντί να μετράς τα εσοδα μου γιά δε μετράς τα έξοδα μου να πάθεις σοκ  :headbang: :2funny:.Εσυ εχεις εξοδα μηδεν  :2funny:ζεις σε μια αποθηκη στο εργοστασιο που δουλευεις  :2funny:οχι μονο ρουχα δεν παιρνεις αλλά ουτε βρακιά  :2funny:,τιποτα δεν παιρνεις,αμάξι δεν έχεις  :2funny:Δηλαδή μηδέν έξοδα!
   
Δημητράκη μένω έκπληκτος με την περιουσία της μάνας σου... Μα καλά αφού έχουν τόσα η γονείς σου γατί σε εκβιαζαν? Τι τους έπιασε? Εγώ πιστεύω η τρελα, τίποτα περισσότερο.. Ο κμαν όμως έχει υσχιειστει πολλές φορές ότι έχει μεγάλη ακίνητη περιουσία και δουλεύει από χομπι :rolleyes:  Έχει και στον Πειραιά λεφτάδες ε, μάλιστα.. Εγω πάντως οποτε πάω Πειραιά κοντά στον ηλεκτρικό την νύχτα όλο άστεγους και τρελούς βλέπω, η κακή πλευρά του Πειραιά είναι αυτή. Δλδ τα περιουσιακά της μάνας σ όταν πεθανει θα περάσουν σε σένα? Έχει και χειρότερα απο τον κμαν δες Έλληνες Σουηδία που καθαρίζουν καμπινεδες. Αλήθεια εκεινος ο σχυνοχαρας που χάθηκε? >:(
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
.. Ο κμαν όμως έχει υσχιειστει πολλές φορές ότι έχει μεγάλη ακίνητη περιουσία και δουλεύει από χομπι

Οχι από χόμπυ.Απλά αντί να εισπράττω 1500 ευρώ παθητικά ξύνοντας τα αρχίδια μου σαν ηλίθιος προτιμώ να βγάζω 5000 καθαρά και να τα χώνω σε γούστα με προοπτική να τα αυξήσω λίαν συντόμως.
Πολλοί ψωλάδες στη θέση μου δε θα έφευγαν ποτέ από Ελλάδα θα προτιμούσαν να βγάζουν λίγα κανα 1500 ευρώ το μήνα και να συμπληρώνουν άλλα 1500 με παθητικό εισόδημα από ενοίκια κτλ,να παντρευτούν μια γκόμενα με περιουσία,ακίνητα και εισοδήματα και να αποταμιεύουν.
Αυτό είναι τελείως βαρετό για εμένα αλλά οι περισσότεροι το θεωρούν αυτοννόητη επιλογή.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Έχει και στον Πειραιά λεφτάδες ε, μάλιστα.. Εγω πάντως οποτε πάω Πειραιά κοντά στον ηλεκτρικό την νύχτα όλο άστεγους και τρελούς βλέπω, η κακή πλευρά του Πειραιά είναι αυτή.

Και στην κηφισιά στον ηλεκτρικό , φιλιπινέζες λατζέρες θα δεις και βουλγάρες που αλλάζουν πάνες.
Στον πειραιά, έχει αρκετούς ΖΑΜΠΛΟΥΤΟΥΣ.
Λόγω δουλειάς ... ξέρω κάποιους.
Μιλάμε για οικογένειες, με ακίνητα με αντικειμενική πάνω από 20Μ.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ωραία όλα αυτά,τα δικά σου τα εισοδήματα ποια είναι,πώς βγάζεις λεφτά?Οχι πόσα ξοδεύεις,αυτό το είπαμε,1000 το μήνα ξοδεύεις μάξιμουμ αλλά πόσα βγάζεις?
Ακόμα ενίσχυση από τη σύνταξη γονιών κι έτσι.
Δε γίνονται γούστα Ρωσία με τα ποσά που αναφέρεις,είναι παντελώς αδύνατο.Ρωσία θες 2500 ευρώ και άνω μηνιαίως για σοβαρά γούστα σα σαραντάρης και άνω.
1.000 το μήνα ξοδευω γιά να παίρνω διάφορα πράγματα και ρούχα που σας έχω βάλει πολλες φορές φώτο,συν 500 πάγια έξοδα που έχω πάμε αμέσως στα 1.500.Βάλε ότι συνήθως κάθε 2-3 μέρες βγαίνω ραντεβού,φα'ι',σινεμά,βενζίνες (30+ ευρώ)βάλε και της πορνοεκδρομές μου 2 φορές το μήνα (200-300 Ευρώ περίπου),βάλε και κάνα σαλόν μιά φορά τη βδομάδα (γύρω στα 50 ευρώ τη φορά).Βάλε και ότι τώρα πάω στο άλλο σπίτι και αύριο θα πάμε στα μαγαζιά με την κόρη μου που θέλει κάτι πράγματα,και θα πρέπει να πάρω πράγματα και γιά το σπίτι.Βγαίνουν πάνω από τα 2.500 που γράφεις  :).
  Εμένα έχουν έρθει και έχουν δει πως ζω,και αν στερούμε όπως γράφεις  :2funny:εσύ κρύβεσαι και δεν λες ουτε δε ποια πολη της Γερμανίας είσαι  :2funny:μη μαθουν σε ποιο εργοστασιο δουλευεις και ερθουν και γελανε μαζι σου  :headbang: :2funny:
  Εσύ τι κάνεις απ'αυτά?τίποτα  :2funny:Δε ψηνίζεις τίποτα ούτε βρακί δεν έχεις να πάρεις  :2funny:και μένεις σε μιά αποθήκη και δεν πληρώνεις τίποτα  :2funny:και πας μιά φορά το χρόνο διακοπές γιά 5 μέρες  :headbang:.
  Τώρα πάω στο άλλο διαμέρισμα θα πάρετε το πλούσιο φωτογραφικό υλικό που σας είχα υποσχεθεί  :2funny:
 
Οχι από χόμπυ.Απλά αντί να εισπράττω 1500 ευρώ παθητικά ξύνοντας τα αρχίδια μου σαν ηλίθιος προτιμώ να βγάζω 5000 καθαρά και να τα χώνω σε γούστα με προοπτική να τα αυξήσω λίαν συντόμως.
Πολλοί ψωλάδες στη θέση μου δε θα έφευγαν ποτέ από Ελλάδα θα προτιμούσαν να βγάζουν λίγα κανα 1500 ευρώ το μήνα και να συμπληρώνουν άλλα 1500 με παθητικό εισόδημα από ενοίκια κτλ,να παντρευτούν μια γκόμενα με περιουσία,ακίνητα και εισοδήματα και να αποταμιεύουν.
Αυτό είναι τελείως βαρετό για εμένα αλλά οι περισσότεροι το θεωρούν αυτοννόητη επιλογή.
Ασε της μαλακίες  :2funny:δεν τρώμε κουτόχορτο  :2funny:αν είχες λεφτά από Ελλάδα δεν θα έμενες σε αποθήκη στη Γερμανία! :2funny:χωρίς βρακί  :2funny:μόνο ότι δεν έχεις στα 50 σου αυτοκίνητο μου φένεται τρελλό  :headbang:και ότι δε μπορείς να νοικιάσεις ένα διαμέρισμα  :2funny:Τα 1.500 τα παίρνεις στον ύπνο σου  :2funny:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Ξέρεις κανέναν που να το έκανε και να έφτασε τα 60 ;;;

Εγώ ζήτημα αν τρώω 10 το μήνα.
Για τα αυγά:

Αυτό περί χοληστερίνης είναι πολύ παλιά θεωρία. Δεν την ακολουθούν πια οι διατροφολόγοι, οι οποίοι επίσης λένε μέχρι 3-4 την εβδομάδα tops.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Για τα αυγά:

Αυτό περί χοληστερίνης είναι πολύ παλιά θεωρία. Δεν την ακολουθούν πια οι διατροφολόγοι, οι οποίοι επίσης λένε μέχρι 3-4 την εβδομάδα tops.

Εγώ τρώω κάθε μέρα για πρωινό 2-3 αυγά.Είναι το μόνο που με κρατάει χορτάτο μέχρι το μεσημέρι,με κάτι τοστ και τυρόπιτες δεν την βγάζω.Τώρα αν η αρτηρίες μου έχουν κλείσει δεν έχω ιδέα.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Δεν είμαι γιατρός, αλλά είναι μαλακία. Πως να το κάνουμε;

Υπάρχουν τόσα τρόφιμα για πρωϊνό (γάλα, δημητριακά, ταχίνι, μέλι, φυστικοβούτυρο κλπ).
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Δεν είμαι γιατρός, αλλά είναι μαλακία. Πως να το κάνουμε;

Υπάρχουν τόσα τρόφιμα για πρωϊνό (γάλα, δημητριακά, ταχίνι, μέλι, φυστικοβούτυρο κλπ).

Γάλα δεν κάνει για ενήλικες,πειράζει στον προστάτη

Ταχίνι,φυστικοβούτυρο έχουν πολλές θερμίδες

Τουλάχιστον το αυγό είναι η καλύτερη πρωτείνη της φύσης
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
1. Πρώτη φορά το ακούω.

2. Ισχύει.

3. Το αυγό είναι πλήρης τροφή γενικώς. Αλλά χρειάζεται μέτρο.
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.703
Like
2.447
Πόντοι
606
:hi: καλησπερα για πρωινο τρωγω 1 φετα ολικης ψωμι με 1 κουταλια της σουπας ταχινι και 1 κουταλια της σουπας μελι απο πανω :) βασικα το πιο σημαντικο ειναι με το που χορτασουμε να σταματησουμε να τρωμε. απο εκει και περα ειμαστε δουλοι της κοιλιας μας. οι πιο δυνατοι ανθρωποι ψυχικα και σωματικα.... (αυτα τα 2 ειναι αλληλενδετα)  ειναι οι λιτοδιαιτοι ανθρωποι :)
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Οχι από χόμπυ.Απλά αντί να εισπράττω 1500 ευρώ παθητικά ξύνοντας τα αρχίδια μου σαν ηλίθιος προτιμώ να βγάζω 5000 καθαρά και να τα χώνω σε γούστα με προοπτική να τα αυξήσω λίαν συντόμως.
Πολλοί ψωλάδες στη θέση μου δε θα έφευγαν ποτέ από Ελλάδα θα προτιμούσαν να βγάζουν λίγα κανα 1500 ευρώ το μήνα και να συμπληρώνουν άλλα 1500 με παθητικό εισόδημα από ενοίκια κτλ,να παντρευτούν μια γκόμενα με περιουσία,ακίνητα και εισοδήματα και να αποταμιεύουν.
Αυτό είναι τελείως βαρετό για εμένα αλλά οι περισσότεροι το θεωρούν αυτοννόητη επιλογή.
Όχι απλά πολλοί. Το 99.99% στην Ελλάδα με τα ποσά που αναφέρεις, δε θα πλησίαζε αεροδρόμιο.

Έχω στον κύκλο μου έναν μουσικό, ο οποίος επένδυσε σε 1 parking. Έχει γαμηθεί στο χρήμα.

Ξυπνάει 10-11 για να πάει γυμναστήριο, μετά για καφέ στο Παγκράτι κ.ο.κ.

Γαμάτος! :grin:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Όχι απλά πολλοί. Το 99.99% στην Ελλάδα με τα ποσά που αναφέρεις, δε θα πλησίαζε αεροδρόμιο.

Έχω στον κύκλο μου έναν μουσικό, ο οποίος επένδυσε σε 1 parking. Έχει γαμηθεί στο χρήμα.

Ξυπνάει 10-11 για να πάει γυμναστήριο, μετά για καφέ στο Παγκράτι κ.ο.κ.

Γαμάτος! :grin:

Εγώ πήγα εξωτερικό και για την περιπέτεια.Αν και αυτό σιγά σιγά ξεθωριάζει αφού τα βλέπεις μετά όλα και γίνονται ρουτίνα.Εχω γυρίσει σχεδόν όλες τις μεγάλες και μεσαίες πόλεις της Γερμανίας,δεν έχει πολλά πλέον  να δω.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
:hi: καλησπερα για πρωινο τρωγω 1 φετα ολικης ψωμι με 1 κουταλια της σουπας ταχινι και 1 κουταλια της σουπας μελι απο πανω :)  

Φίλε με μια φέτα ψωμί τη βγάζεις εαν ξυπνάς στις 12 και τρως μεσημεριανό στις 1.30

Εαν ξυπνάς 8-9 ας πούμε,στις 11 το στομάχι θα βαράει σαν την καμπάνα της Αγια Σοφιάς
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Εγώ πήγα εξωτερικό και για την περιπέτεια.Αν και αυτό σιγά σιγά ξεθωριάζει αφού τα βλέπεις μετά όλα και γίνονται ρουτίνα.Εχω γυρίσει σχεδόν όλες τις μεγάλες και μεσαίες πόλεις της Γερμανίας,δεν έχει πολλά πλέον  να δω.
Καλά έκανες. Είναι πολύ σημαντική εμπειρία. Στη θέση σου θα ψαχνόμουνα για καμιά Ζυρίχη.

Γερμανόφωνοι οι Ελβετοί και χοντρά λεφτά γι' αυτούς που δε μασάνε τ' αρχίδια τους.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Πολλοί ψωλάδες στη θέση μου δε θα έφευγαν ποτέ από Ελλάδα θα προτιμούσαν να βγάζουν λίγα κανα 1500 ευρώ το μήνα και να συμπληρώνουν άλλα 1500 με παθητικό εισόδημα από ενοίκια κτλ,να παντρευτούν μια γκόμενα με περιουσία,ακίνητα και εισοδήματα και να αποταμιεύουν.
Αυτό είναι τελείως βαρετό για εμένα αλλά οι περισσότεροι το θεωρούν αυτοννόητη επιλογή.
Δηλαδη αντι να καθεσαι στην Ελλαδα βγαζοντας 3.000 χωρις ιδιαιτερο κοπο και μαλιστα να εισαι και παντρεμενος με μια πλουσια και να περνας βασιλικά και να αποταμιευεις κιολας (τα θεωρεις βαρετα ολα αυτα), προτιμας να εισαι στο εξωτερικο, να γαμιεσαι στη δουλεια 100 ωρες τη μερα για να βγαζεις...5.000 και να μην σου μενει τιποτα

Μεγαλε θελεις και τα λες?
Μου φαινεται ο πορνομεταναστης εχει δικιο που σε στολιζει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom