Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 33 άτομα (0 μέλη και 33 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.944
Κριτικές
8
Like
1.780
Πόντοι
216
Η λογικη ειναι οτι μιλαμε για ζωη σε χωριο, αποκλειστικα. Δηλαδη σε αραιοκατοικημενο μερος, με μονοκατοικιες παντου, αυλες, μπαξεδες, κλπ
Οι πολεις δεν μπαινουν στη συζητηση, γιατι οπως ξερουμε ολοι, ολες οι ελληνικες πολεις ειναι γεματες τετραωροφες οικοδομες μεχρι την ακρη που αρχιζουν τα χωραφια, δηλαδη ειναι αλλος πλανητης.
Επομενως, δεν μας ενδιαφερει επι του παροντος οποιαδηποτε πολη, αλλα εστιαζουμε στα χωρια. Και οι νομοι που αναφερατε (Κοζανη, Αγρινιο, κλπ) εχουν πολυ ομορφα χωρια, αυτο εννοω
Απο ενα σημειο και περα, γουστα ειναι ολα, και για να ζουνε τοσοι ανθρωποι σε αυτα τα μερη, σιγουρα κατι τους κρατει, δε ζουνε σαν φυλακισμενοι.

Τυπε οταν μετακομισεις στο χωριο μην ξεχασεις να ανεβαζεις οχι κριτικες αλλα ερωτικες ιστοριες με φαντασιωσεις αιμομιξιας  :grin:

Ο ποδολαγνος πρεπει να μετακομισει σε χωριο εκει θα εχει οσο βρωμικα ποδια ονειρευεται ασε που θα γινει ντιβα αφου ολοι θα θελουν να του φυτεψουν το σπερμα τους  :pipa3:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Εννοεί τη γυναίκα του.Μάλλον στα ρωσικά τις λένε γίδες ειρωνικά για αυτό την ονομάζει έτσι.
Λέει δηλαδή οτι παντρεύτηκε για να πάρει ρωσικό διαβατήριο και τώρα σπιτώνει σε χωριστό δικό του διαμέρισμα τη γυναίκα με την κόρη για να μπορεί να γαμάει άλλες αφού ο ίδιος μένει σε άλλο.
Φυσικά δεν ισχύει κάτι από αυτά,τη χούφτα του γαμάει αφού έχει μηδενική ρευστότητα και οι Ρωσίδες είναι ακριβές.Μένει σε γκαρσονιέρα 30 τμ σε εργατική πολυκατοικία και τσίμα τσίμα τα φέρνει βόλτα χάρη σε λεφτά που του στέλνουν οι γονείς.
Υπάρχει μιά μικρή διαφορά ότι αυτά τα λεφτά τα έπαιρνα το 2008 από τότε έχουν περάσει και 11 χρόνια αν ήξερες τα ενοίκια στη Βαρσοβία ήταν 350 το πολύ 400 τώρα γιά το ίδιο διαμέρισμα στη Βαρσοβία μπορείς να πάρεις άνετα 1.000 εκτός αυτού πέθαναν οι γιαγιάδες μου και ο παπούς μου στην Ελλάδα και πήρα απ'αυτούς ακίνητα και βγάζω κ'απο κει.Εδώ έχω και ένα τρίτο διαμέρισμα δυάρι με την άλλη γίδα μου που ήταν μπατσίνα,αυτή τον περισσότερο καιρό είναι στη Λευκορωσία εκεί πηγαίνω πιό σπάνια.
  Τώρα 30 τετραγωνικά το κάνατε το διαμέρισμα μου? :2funny:χτες λέγατε ότι ήταν 35  :2funny:αν κάθε μέρα το μικρένετε 5 τετραγωνικά αυριο θα είναι 30 και μεθαύριο 25  :2funny:.
  Στο άλλο διαμέρισμα θα πάω αύριο γιά 3 μέρες γιά να αλλάξω περιβάλλον και μπορώ να βάζω φωτογραφίες μέχρι να πέσει το σέρβερ  :2funny: :2funny: :2funny:όχι όπως εσύ που μας έβαλες 2 φωτογρφίες την αποθήκη που μένεις από μιά γωνία  :2funny:αλλά το κατάλαβαν τα μέλη του σά'ι'τ ότι δεν είναι διαμέρισμα αλλά χώρος αποθήκης που έχει μετατραπει σε δωμάτιο  :2funny:
 
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Υπάρχει μιά μικρή διαφορά ότι αυτά τα λεφτά τα έπαιρνα το 2008 από τότε έχουν περάσει και 11 χρόνια αν ήξερες τα ενοίκια στη Βαρσοβία ήταν 350 το πολύ 400 τώρα γιά το ίδιο διαμέρισμα στη Βαρσοβία μπορείς να πάρεις άνετα 1.000 εκτός αυτού πέθαναν οι γιαγιάδες μου και ο παπούς μου στην Ελλάδα και πήρα απ'αυτούς ακίνητα και βγάζω κ'απο κει.Εδώ έχω και ένα τρίτο διαμέρισμα δυάρι με την άλλη γίδα μου που ήταν μπατσίνα,αυτή τον περισσότερο καιρό είναι στη Λευκορωσία εκεί πηγαίνω πιό σπάνια.
  Τώρα 30 τετραγωνικά το κάνατε το διαμέρισμα μου? :2funny:χτες λέγατε ότι ήταν 35  :2funny:αν κάθε μέρα το μικρένετε 5 τετραγωνικά αυριο θα είναι 30 και μεθαύριο 25  :2funny:.
  Στο άλλο διαμέρισμα θα πάω αύριο γιά 3 μέρες γιά να αλλάξω περιβάλλον και μπορώ να βάζω φωτογραφίες μέχρι να πέσει το σέρβερ  :2funny: :2funny: :2funny:όχι όπως εσύ που μας έβαλες 2 φωτογρφίες την αποθήκη που μένεις από μιά γωνία  :2funny:αλλά το κατάλαβαν τα μέλη του σά'ι'τ ότι δεν είναι διαμέρισμα αλλά χώρος αποθήκης που έχει μετατραπει σε δωμάτιο  :2funny:
 

Δηλαδή τώρα που γέρασαν οι γονείς σου και παίρνουν σύνταξη οπότε δεν έχουν μία να σου στείλουν,βγάζεις περισσότερα.Και το διαμέρισμα Βαρσοβία έγραψες οτι το έχεις μισό με μια Πολωνέζα,άσε τα ψόφια.
Αφού φαίνεται πόσα βγάζεις.Ούτε 1000 ευρώ μηνιαίως δεν έχεις διαθέσιμα.Αυτά δε φτάνουν ούτε για άνετη επιβίωση σε ρωσική μεγάλη πόλη,όχι να έχεις σοβαρή Ρωσίδα γκόμενα.Πού έχεις ταξιδέψει?Πού έχεις πάει διακοπές?Πότε πόσταρες φωτό από ωραία Ρωσίδα δίπλα σου?

Αλλά βαριέμαι.Γράφεις 100 φορές τις ίδιες μαλακίες,μήπως και οι άλλοι τις πιστέψουνε.Μπορείς να τις γράψεις και 1000 φορές,και 10000 φορές.
Στα αρχίδια μας.Πάλεψε,αγωνίσου όπως και οι άλλοι.Πίστεψε οτι είσαι καπάτσος.

Τα άτομα σαν εμένα βαριούνται να υπερασπιστούν τον εαυτό τους,απλά γαμάμε.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Υπάρχει μιά μικρή διαφορά ότι αυτά τα λεφτά τα έπαιρνα το 2008 από τότε έχουν περάσει και 11 χρόνια αν ήξερες τα ενοίκια στη Βαρσοβία ήταν 350 το πολύ 400 τώρα γιά το ίδιο διαμέρισμα στη Βαρσοβία μπορείς να πάρεις άνετα 1.000 εκτός αυτού πέθαναν οι γιαγιάδες μου και ο παπούς μου στην Ελλάδα και πήρα απ'αυτούς ακίνητα και βγάζω κ'απο κει.Εδώ έχω και ένα τρίτο διαμέρισμα δυάρι με την άλλη γίδα μου που ήταν μπατσίνα,αυτή τον περισσότερο καιρό είναι στη Λευκορωσία εκεί πηγαίνω πιό σπάνια.
  Τώρα 30 τετραγωνικά το κάνατε το διαμέρισμα μου? :2funny:χτες λέγατε ότι ήταν 35  :2funny:αν κάθε μέρα το μικρένετε 5 τετραγωνικά αυριο θα είναι 30 και μεθαύριο 25  :2funny:.
  Στο άλλο διαμέρισμα θα πάω αύριο γιά 3 μέρες γιά να αλλάξω περιβάλλον και μπορώ να βάζω φωτογραφίες μέχρι να πέσει το σέρβερ  :2funny: :2funny: :2funny:όχι όπως εσύ που μας έβαλες 2 φωτογρφίες την αποθήκη που μένεις από μιά γωνία  :2funny:αλλά το κατάλαβαν τα μέλη του σά'ι'τ ότι δεν είναι διαμέρισμα αλλά χώρος αποθήκης που έχει μετατραπει σε δωμάτιο  :2funny:
 

Ρε μαλακά πας από την γκαρσονιέρα στο τριάρι για να αλλάξεις περιβάλλον? Εγβ θα πάω τέλος του μήνα St maartens
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
......εδώ θα βρείτε βιολογικά προϊόντα στην περιοχή σας (Germany, Switzerland, Austria)


DSC01929.jpg


https://[URL unfurl="true"]www.kofferpacken.at/wp-content/uploads/Biohof-Suppangut_Schafweide_Fuetterung_kofferpacken.at-Lukas-Ilgner.jpg[/img[/URL]]

[img]https://[URL unfurl="true"]www.nahgenuss.at/mediabase/profiles/gallery/2714_1970_152376.jpg[/img[/URL]]
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.703
Like
2.447
Πόντοι
606
:hi: παιδια πιο ευκολες ειναι οι γερμανιδες η οι αγγλιδες για καμακι :cheesy:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δηλαδή τώρα που γέρασαν οι γονείς σου και παίρνουν σύνταξη οπότε δεν έχουν μία να σου στείλουν,βγάζεις περισσότερα.Και το διαμέρισμα Βαρσοβία έγραψες οτι το έχεις μισό με μια Πολωνέζα,άσε τα ψόφια.
Αφού φαίνεται πόσα βγάζεις.Ούτε 1000 ευρώ μηνιαίως δεν έχεις διαθέσιμα.Αυτά δε φτάνουν ούτε για άνετη επιβίωση σε ρωσική μεγάλη πόλη,όχι να έχεις σοβαρή Ρωσίδα γκόμενα.Πού έχεις ταξιδέψει?Πού έχεις πάει διακοπές?Πότε πόσταρες φωτό από ωραία Ρωσίδα δίπλα σου?

Αλλά βαριέμαι.Γράφεις 100 φορές τις ίδιες μαλακίες,μήπως και οι άλλοι τις πιστέψουνε.Μπορείς να τις γράψεις και 1000 φορές,και 10000 φορές.
Στα αρχίδια μας.Πάλεψε,αγωνίσου όπως και οι άλλοι.Πίστεψε οτι είσαι καπάτσος.

Τα άτομα σαν εμένα βαριούνται να υπερασπιστούν τον εαυτό τους,απλά γαμάμε.
Ναι και τα διαμερίσματα παλιόσαν  :2funny:.Σε είχα γιά  :jerking:άλλα όχι τόσο  :2funny:έχουν ερθει άτομα από το σά'ι'τ στον Πειραιά και έχουν δει ότι όλη η πολυκατοικία είναι δικιά μου καθώς και κάτι μαγαζιά!Μπορεί να το επιβεβαιώσει ο Φιντέλ που έχει έρθει σπίτι μου στον Πειραιά.Και τώρα που θα γίνει δίπλα και το μετρό θα πάρει πολύ μεγάλη αξία.Βάλε και άλλα ακίνητα που υπάρχουν.τα 1.000 το μήνα είναι γιά να παίρνω διάφορα σκατολο'ι'δια από φίδια και ηλεκτρονικά  :2funny:.
  Επειδή εσείς είσαστε φουκαράδες πρέπει να είναι και οι άλλοι? :2funny:
Ρε μαλακά πας από την γκαρσονιέρα στο τριάρι για να αλλάξεις περιβάλλον? Εγβ θα πάω τέλος του μήνα St maartens
Πω πω ρε μεγάλε τι λες? :jerking: :2funny:τρομερό κατόρθωμα μπράβο  :jerking: :2funny:.Λες και μιλαώ με αυτον τον φίλο μου που μένει Λονδίνο (σε ένα κελί 4 τετραγωνικά 100χλμ. από το Λονδίνο) και αυτός κάτι τέτοια μου έλεγε ότι τα καλοκαίρια πήγαινε διακοπές στη Μύκονο και Τα'ι'λάνδη.
 Να ζω σε ένα κελί στου διαόλου τη μάνα,να πηγαίνω με το λεωφορείο στη δουλειά και να καυχιέμαι ότι θα πάω μιά βδομάδα διακοπές στους αραπάδες  :vomit:έχω πάει Καρα'ι'βικη ε,και?με 60.000 ρουβλια πηγαίνεις που δεν είναι ούτε 1.000 $.Τρομερό κατόρθωμα μπράβο  :2funny:.
  Εγω εχω και γκαρσονιερα εχω και τριάρι ενώ εσύ έχεις  :shit: σε ένα κελί μένεις  :2funny:και πας καθε πρω'ι' με το λεωφορείο στη δουλειά  :2funny:,ενώ εγώ το πρω'ι' κοιμαμαι.
 

solid2525

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2017
Μηνύματα
85
Like
16
Πόντοι
0
ρε παιδια γιατι τρωγεστε για το ποιος την εχει μεγαλυτερη και λετε και ψεμματα σε ενα γαμωφορουμ?

τα πραγματα ειναι απλα, μπειτε και δειτε ποσο ειναι ο μεσος μισθος σε καθε ευρωπαικη χωρα...αυτος ειναι ο μισθος που θα ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ καποιος ο οποιος ειναι πτυχιουχος ανωτατης εκπαιδευσης...απο εκει και περα οι αυξήσεις ερχονται και ο ουρανος ειναι το ταβανι, αλλα οχι για ολους...αλλα οι περισσοτεροι θα καταφερουν σιγουρα να ανεβουν στην μισθολογικη κλιμακα μετα απο μερικα χρονια...

οπως ειπωθηκε καπου πιο πισω, ολοι ζητανε τραπεζικη πληρωμη απο την εταιρεια που δουλευεις και πρεπει να εχεις μισθο 2.5-3 φορες πανω. Αν καλυπτεις αυτα τα κριτήρια αυτοματως μπορεις να βρεις σπιτι...Ρατσισμος εξω ειναι μονο οικονομικος, οχι φυλετικος, μιας και για το μονο που ενδιαφερονται ολοι ειναι το χρημα και οχι το χρωμα σου η η προφορα σου...

Ομοιως και αν δουλεψεις σε μια εταιρεια, παλι αμα εισαι αποδοτικος κανενας δε θα ρισκαρει να σε εχει δυσαρεστημενο με ρατσιστικες μαλακιες...ισα ισα θα σε εχουν αρχοντα...διοτι ευχατιστημενος εργαζομενος=αποδοτικος εργαζομενος=πιο πολλα λεφτα για το αφεντικο σου
εξαλλου ο κοσμος εχει μικρύνει τοσο και η αγορα εργασιας ειναι τοσο δυναμικη που αφηνεις την μια εταιρεια και πας στην αλλη για ψιλου πηδημα, και αυτο το ξερουν ολοι οι μανατζαρεοι...αν ενας φυγει, μετα θα φερεις εναν αλλον που μεχρι να μαθει να κανει τη δουλεια, ο μανατζαρεος θα χανει προθεσμιες

ναι ισοτητα δε θα υπαρχει ισως ποτε και ειναι λογικο, δηλαδη αν ενας ελληνας τον παιζει δεν θα εχει ιδια αντιμετωπιση με εναν ντοπιο που τον παιζει, του ελληνα (η του μεταναστη γενικα) θα τριξει πιο ευκολα η θεση του...οσοι το καταλαβαινουν αυτο νωρις, αυτοματως συνειδητοποιουν οτι αν απλα ξεπερασεις σε παραγωγικοτητα τους ντοπιους (κατι που ειναι αρκετα ευκολο, μιας και ολοι κωλοβαρανε αρκετα) αυτοματως εχεις την εκτιμηση και την επιείκεια ολων...

αυτα για οσους εχουν υψηλο μορφωτικο επιπεδο και μπορουν να εργαστουν στον ιδιωτικο τομεα με τις δυνατοτητες τους
τωρα για τους υπολοιπους που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα και θελουν απλα να αναζητησουν την ελπιδα στο εξωτερικο, θα ελεγα οτι ειναι κακη ιδεα, αν εχεις απλα ενα κεραμυδι να μενεις στην ελλαδα, αυτοματως εισαι καλυτερα απο το να πας να δουλεψεις σε καμμια ταβερνα και λοιπα επαγγελματα ξενυτιας του '50
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Ναι και τα διαμερίσματα παλιόσαν  :2funny:.Σε είχα γιά  :jerking:άλλα όχι τόσο  :2funny:έχουν ερθει άτομα από το σά'ι'τ στον Πειραιά και έχουν δει ότι όλη η πολυκατοικία είναι δικιά μου καθώς και κάτι μαγαζιά!Μπορεί να το επιβεβαιώσει ο Φιντέλ που έχει έρθει σπίτι μου στον Πειραιά.Και τώρα που θα γίνει δίπλα και το μετρό θα πάρει πολύ μεγάλη αξία.Βάλε και άλλα ακίνητα που υπάρχουν.τα 1.000 το μήνα είναι γιά να παίρνω διάφορα σκατολο'ι'δια από φίδια και ηλεκτρονικά  :2funny:.
  Επειδή εσείς είσαστε φουκαράδες πρέπει να είναι και οι άλλοι? :2funny:Πω πω ρε μεγάλε τι λες? :jerking: :2funny:τρομερό κατόρθωμα μπράβο  :jerking: :2funny:.Λες και μιλαώ με αυτον τον φίλο μου που μένει Λονδίνο (σε ένα κελί 4 τετραγωνικά 100χλμ. από το Λονδίνο) και αυτός κάτι τέτοια μου έλεγε ότι τα καλοκαίρια πήγαινε διακοπές στη Μύκονο και Τα'ι'λάνδη.
  Να ζω σε ένα κελί στου διαόλου τη μάνα,να πηγαίνω με το λεωφορείο στη δουλειά και να καυχιέμαι ότι θα πάω μιά βδομάδα διακοπές στους αραπάδες  :vomit:έχω πάει Καρα'ι'βικη ε,και?με 60.000 ρουβλια πηγαίνεις που δεν είναι ούτε 1.000 $.Τρομερό κατόρθωμα μπράβο  :2funny:.
  Εγω εχω και γκαρσονιερα εχω και τριάρι ενώ εσύ έχεις  :shit: σε ένα κελί μένεις  :2funny:και πας καθε πρω'ι' με το λεωφορείο στη δουλειά  :2funny:,ενώ εγώ το πρω'ι' κοιμαμαι.
Εκτός απο εισοδηματίας κάνεις και κάποια άλλη κανονική δουλειά;
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Χαχαχαχαχα.

Σωστός.

Με διαφορά Αγρίνιο το χειρότερο μέρος της Ελλάδας.

Μετά Κιλκίς, Πύργος, Κοζάνη, Άργος.
Βρέθηκα αναγκαστικά Πύργο λόγω του κωλο-στρατού. Τι πίκρα κακιά ήταν αυτή, Παναγία μου;  :S

Ήρθε κι έδεσε με το στρατό, που λένε. Νόμιζα ότι ζω το Groundhog day με στολή. :S
 

Επισκέπτης
Στον ΠΑΤΟ ΣΟΥ,όπως και τις πούτσες που τρως από τα πάκια θα τις βάλω


x2cJRrT.jpg


gM7jYNJ.jpg



Αλλά που να ξέρεις εσύ τι θα πει επινοικίαση..

Για να επινοικιάσεις, θα έπρεπε πρώτα να βρεις γκόμενα η οποία να θέλει μάλιστα να μείνει μαζί σου.

Πράγμα που ΟΛΟΙ ξέρουμε ότι δε συνέβη και ούτε θα συμβεί ποτέ..
ο βαλκανιος εχει αρχισει να μου θυμιζει ντιμιτς. Σε λιγο θα βγουν στη φορα και περιεργα γουστ, να μου το θυμηθειτε.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Ναι και τα διαμερίσματα παλιόσαν  :2funny:.Σε είχα γιά  :jerking:άλλα όχι τόσο  :2funny:έχουν ερθει άτομα από το σά'ι'τ στον Πειραιά και έχουν δει ότι όλη η πολυκατοικία είναι δικιά μου καθώς και κάτι μαγαζιά!Μπορεί να το επιβεβαιώσει ο Φιντέλ που έχει έρθει σπίτι μου στον Πειραιά.Και τώρα που θα γίνει δίπλα και το μετρό θα πάρει πολύ μεγάλη αξία.Βάλε και άλλα ακίνητα που υπάρχουν.τα 1.000 το μήνα είναι γιά να παίρνω διάφορα σκατολο'ι'δια από φίδια και ηλεκτρονικά  :2funny:.
Τύπε, μου θύμησες το Sliver με την καραμούνα τη Sharon Stone. :bigdick:

Είχε βάλει κάμερες ο καριόλης σε όλη την πολυκατοικία για να παίρνει μάτι. :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
τωρα για τους υπολοιπους που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα και θελουν απλα να αναζητησουν την ελπιδα στο εξωτερικο, θα ελεγα οτι ειναι κακη ιδεα, αν εχεις απλα ενα κεραμυδι να μενεις στην ελλαδα, αυτοματως εισαι καλυτερα απο το να πας να δουλεψεις σε καμμια ταβερνα και λοιπα επαγγελματα ξενυτιας του '50
Με λίγα λόγια γράφεις ότι κ'εγώ  :2funny:.
 Ακριβώς έτσι είναι,αυτοί δεν έχουν στον ήλιο μοίρα.
 Σημερα είχαν πλάκα οι φώτο του Τραμουντάνα! :2funny:μα πόσο πιά υπανάπτικτος μπορεί να είναι κάποιος  :headbang:μόνο ένας φουκαράς θεωρεί τα ποτά και Κινέζικα εστιατόρια χλιδή  :headbang: :2funny:.Κατα τ'αλλλα ζούνε σε κελιά 4-5 τετραγωνικά και πάνε στη δουλειά με το λεοφωρείο κάθε πρω'ι'  :2funny:.
ο βαλκανιος εχει αρχισει να μου θυμιζει ντιμιτς. Σε λιγο θα βγουν στη φορα και περιεργα γουστ, να μου το θυμηθειτε.
Αυτό δεν το ξέρουμε ακόμα  :2funny:.Πόσο τελειωμένος μπορεί να είναι κάποιος γιά να μην μπορεί να νοικιάσει διαμέρισμα και να βάζει μούφα φωτογραφίες ότι είναι το διαμέρισμα του  :headbang: :2funny:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Αφού έχεις γράψει οτι δεν έχεις περιουσία στην Ελλάδα.Ο,τι ειχες,το πουλησες και έχεις παραιτηθεί και καλά απο κάθε άλλη διεκδικηση(όχι οτι σε αποκληρωσαν).
Οτι το διαμέρισμα που έχεις Βαρσοβία και νοικιάζεις και ειναι ουσιαστικά το μόνο σου εσοδο ανήκει το μισό στην Πολωνέζα.Εσύ τα έχεις γράψει αυτά.

Όσο σου έστελναν λεφτά οι γονείς,κάπως κουνιοσουνα.Τωρα ίσα ίσα επιβιωνεις.Γιατι δε δείχνεις τη φορολογική σου δήλωση που είναι ένα ολοστρογγυλο μηδενικό?
Εμείς ξέρουμε ποσό κοστίζουν οι Ρωσίδες και τι θα έπρεπε να δείχνεις αν είχες όντως σοβαρή γκομενα.
 

Επισκέπτης
Τα παιδια ειναι ελευθερα να σπουδασουν στα 17-18 και να ζησουν οπως θελουν επειτα. Δεν τα περιοριζει σε τιποτα η επιλογη σου για χωριο
Ενταξει πιο νωρις δεν εχει τοση σημασια η σεξουαλικη τους ζωη.
Εδω αμαν κανουμε να συνεφερουμε 30ρηδες αγαμητους που ζουνε Αθηνα και ειναι καθε μερα Μοναστηρακι-Γκαζι για τα 16-17 θα αγχωθουμε;

Ασε που στο χωριο μου οι πιτσιρικαρια γαμιεται απο πολυ νωρις μεταξυ τους. Της πουτανας γινεται κι ας ειναι ολη η νεολαια 30 ατομα το πολυ
αν μιλαμε για νησι παρτουζωνονται απο τα 13 τα κοριτσια.
 

Επισκέπτης
Οκ, καταννοω τις ενστασεις σας, δε διαφωνω οτι δεν ειναι ευκολο
Ειδικα οταν εχεις μικρα παιδια, ειναι δυσκολο να το κανεις αν δεν υπαρχει σχολειο στο χωριο
Επισης δυσκολο ειναι αν δεν εχεις γνωστους κλπ εισαι τελειως ασχετος
Επισης δεν ειναι ευκολο να υπαρχουν 2 δουλειες των 1000 ευρω, ειδικα για καποιο ζευγαρι που ερχεται απο Αθηνα
Οι περισσοτεροι που ζουνε οπως περιεργραψα, εχουν παλεψει δεκαετιες (και οχι μονοι τους) εντος της ιδιας περιοχης για να μπορεσουν να στησουν ολο αυτο που ειπα.

Ομως...

Για καποιον που μεγαλωσε σε χωριο (τουλαχιστον τα καλοκαιρια) και εχει ηδη ακρες (σπιτι παππου, κλπ) και ζει στην Αθηνα και δεινοπαθει, θα συνιστουσα με κλειστα ματια, να το επιχειρησει

Το παν ειναι να εχεις αρχιδια και θεληση, ολα τ αλλα ερχονται.

Οσο για περιοχες, υπαρχουν απειρες, απορω γιατι πιαστηκατε κατ ευθειαν με αυτες που φαινονται μιζερες. Ολοκληρη η Κρητη, Χαλκιδικη, Χαλκιδα, Αργολιδα, ο υπεροχος νομος Φθιωτιδας, η Μαγνησια, η Μεσσηνια, η Πιερια (Λιτοχωρο, Παλιος Παντελεημων, κλπ) Σερρες, Ημαθια, Πελλα (διπλα απο Θεσσαλονικη και με πολλες δουλειες για οποιον εχει ορεξη) εχει απειρα χωρια αξιολογα. Οι μισοι που διαβαζουν αυτη τη στιγμη το φορουμ εχουν σιγουρα σχεση με καποιο απο αυτα τα χωρια.

Αν καποιος λιμοκτονει και τσουρουφλιζεται στην Αθηνα, αντι να παει να γινει μαυρος σκλαβος σε εστιατοριο της Γερμανιας, χιλιες φορες καλυτερα να παει να βαλει πατατα, ντοματα, βαμβακια, καλαμποκι, ελιες στο χωριο του και να ζησει σαν βασιλιας και κυριος του εαυτου του. Ειδικα αν δεν εχει παιδια ηλικιας εως 17 ετων οπου εκει ειναι πολυ πιο δυσκολο να το κανει
οι περισσοτεροι στο σαι ειμαστε γεροντοπαλικαρα που θελουμε να πηδαμε συνεχεια. Αυτο μας κραταει στην Αθηνα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Αφού έχεις γράψει οτι δεν έχεις περιουσία στην Ελλάδα.Ο,τι ειχες,το πουλησες και έχεις παραιτηθεί και καλά απο κάθε άλλη διεκδικηση(όχι οτι σε αποκληρωσαν).
Οτι το διαμέρισμα που έχεις Βαρσοβία και νοικιάζεις και ειναι ουσιαστικά το μόνο σου εσοδο ανήκει το μισό στην Πολωνέζα.Εσύ τα έχεις γράψει αυτά.

Όσο σου έστελναν λεφτά οι γονείς,κάπως κουνιοσουνα.Τωρα ίσα ίσα επιβιωνεις.Γιατι δε δείχνεις τη φορολογική σου δήλωση που είναι ένα ολοστρογγυλο μηδενικό?
Εμείς ξέρουμε ποσό κοστίζουν οι Ρωσίδες και τι θα έπρεπε να δείχνεις αν είχες όντως σοβαρή γκομενα.
Σε είχα γιά βλάκα αλλά όχι γιά τόσο  :2funny:ότι πήρα από συγγενείς που πέθαναν (υψηλή κυριότητα) παραιτήθηκα υπέρ της κόρης μου αυτό είχα γράψει.
 Δηλαδή τι σημαίνει ίσα ίσα επιβιώνω γιά να καταλάβει και ο αναγνώστης? :2funny:πριν 2 μήνες πηγα Μόσχα και πήρα 2 μπουφάν από φίδι 2.500 και κάτι Ευρώ (τα έβαλα φώτο).Ρούχα παίρνω πάντα τα ακριβότερα.Οταν φέρουν καφέ μπουφάν από φίδι θα πάω να πάρω ήθελα να πάρω 4 μπουφάν 2 μαύρα που πήρα και 1 ή 2 καφέ αλλά καφέ δεν είχε.Οπότε όταν φέρει καφέ μπουφάν θα πάω αμέσως να πάρω :)
 Εχω τρία διαμερίσματα στην Αγία Πετρούπολη και δε νοικιάζω κανένα.Έχω 2 αυτοκίνητα το ένα 3.200 κυβικά (το Lada το έχω γιά της πορνοεκδρομές μου) ,πληρώνω κάθε μήνα υπόγειο πάρκινγκ γιά το 1 αμάξι (το Lada είναι στο γκαράζ μου)κάθε χρόνο παίρνω 1-2 καινούργια κινητά φλάγκμαν τελευταία μοντέλα,οι κρέμες μου είδες πόσο κάνουν  :2funny:(σας έχω βάλει φώτο και την απόδειξη πολλές φορές).Τι να πω αν κατά τη γνώμη σου είμαι φτωχός δεν ξέρω  :2funny:.
 Το πιθανότερο είναι να είσαι εσύ φουκαράς και ψεύτης  :2funny:εγώ όλα τα αποδικνύω δε μένω σε αποθήκη  :2funny:ούτε πάω με τα πόδια ή το λεωφορείο όπως ο μεγιστάνας του Λονδίνου  :jerking: :2funny:
  Για γυναίκες άστο σε κορο'ι'δευουν και στα παίρνουνε  :2funny:εδώ της δέρνουν της έχουν φτυσμένες (έγραψα στο Thread του Κιέβου αναλυτικά τι τραβάει η σκιουρίνα) και μετά πάνε σε σένα το θύμα σου τα παίρνουν και οι περισσότερες δε σου κάθονται κιόλας  :headbang:.Μ'αρέσει που μιά φορά το χρόνο πηγαίνεις κάπου και πηδάς μιά γκόμενα που χρυσοπληρώνεις  :2funny:γιατί ξέρουν αμέσως ότι είσαι φτωχομπινές αυτό φένεται από 100 μέτρα,η νέα γενιά δεν είναι χαζή και ξέρουν,οι παλιές νομίζαν ότι στην Ευρώπη όλοι ζούνε σε τεράστια σπίτια έξω από την πόλη,με υπηρέτες με μεγάλα αυτοκίνητα κλπ. τώρα όμως έχουν μάθει ότι οι περισσότεροι είναι φτωχομπινέδες και αυτοί οι πλούσιοι και ο τρόπος ζωής που δείχνουν τα έργα είναι ελάχιστοι και σιγουρα οι πλούσιοι δεν ειναι οι μετανάστες σαν εσένα  :2funny:.
 

Συνημμένα

  • aVxU37dapvk.jpg
    aVxU37dapvk.jpg
    370,5 KB · Εμφανίσεις: 48
  • skiourina2.jpg
    skiourina2.jpg
    421,7 KB · Εμφανίσεις: 28
  • Skiourina4.jpg
    Skiourina4.jpg
    290,3 KB · Εμφανίσεις: 39

Επισκέπτης
Σε είχα γιά βλάκα αλλά όχι γιά τόσο  :2funny:ότι πήρα από συγγενείς που πέθαναν (υψηλή κυριότητα) παραιτήθηκα υπέρ της κόρης μου αυτό είχα γράψει.
  Δηλαδή τι σημαίνει ίσα ίσα επιβιώνω γιά να καταλάβει και ο αναγνώστης? :2funny:πριν 2 μήνες πηγα Μόσχα και πήρα 2 μπουφάν από φίδι 2.500 και κάτι Ευρώ (τα έβαλα φώτο).Ρούχα παίρνω πάντα τα ακριβότερα.Οταν φέρουν καφέ μπουφάν από φίδι θα πάω να πάρω ήθελα να πάρω 4 μπουφάν 2 μαύρα που πήρα και 1 ή 2 καφέ αλλά καφέ δεν είχε.Οπότε όταν φέρει καφέ μπουφάν θα πάω αμέσως να πάρω :)
  Εχω τρία διαμερίσματα στην Αγία Πετρούπολη και δε νοικιάζω κανένα.Έχω 2 αυτοκίνητα το ένα 3.200 κυβικά (το Lada το έχω γιά της πορνοεκδρομές μου) ,πληρώνω κάθε μήνα υπόγειο πάρκινγκ γιά το 1 αμάξι (το Lada είναι στο γκαράζ μου)κάθε χρόνο παίρνω 1-2 καινούργια κινητά φλάγκμαν τελευταία μοντέλα,οι κρέμες μου είδες πόσο κάνουν  :2funny:(σας έχω βάλει φώτο και την απόδειξη πολλές φορές).Τι να πω αν κατά τη γνώμη σου είμαι φτωχός δεν ξέρω  :2funny:.
  Το πιθανότερο είναι να είσαι εσύ φουκαράς και ψεύτης  :2funny:εγώ όλα τα αποδικνύω δε μένω σε αποθήκη  :2funny:ούτε πάω με τα πόδια ή το λεωφορείο όπως ο μεγιστάνας του Λονδίνου  :jerking: :2funny:
  Για γυναίκες άστο σε κορο'ι'δευουν και στα παίρνουνε  :2funny:εδώ της δέρνουν της έχουν φτυσμένες (έγραψα στο Thread του Κιέβου αναλυτικά τι τραβάει η σκιουρίνα) και μετά πάνε σε σένα το θύμα σου τα παίρνουν και οι περισσότερες δε σου κάθονται κιόλας  :headbang:.Μ'αρέσει που μιά φορά το χρόνο πηγαίνεις κάπου και πηδάς μιά γκόμενα που χρυσοπληρώνεις  :2funny:γιατί ξέρουν αμέσως ότι είσαι φτωχομπινές αυτό φένεται από 100 μέτρα,η νέα γενιά δεν είναι χαζή και ξέρουν,οι παλιές νομίζαν ότι στην Ευρώπη όλοι ζούνε σε τεράστια σπίτια έξω από την πόλη,με υπηρέτες με μεγάλα αυτοκίνητα κλπ. τώρα όμως έχουν μάθει ότι οι περισσότεροι είναι φτωχομπινέδες και αυτοί οι πλούσιοι και ο τρόπος ζωής που δείχνουν τα έργα είναι ελάχιστοι και σιγουρα οι πλούσιοι δεν ειναι οι μετανάστες σαν εσένα  :2funny:.
τι επαθε η κοπελα Δημητρακη και της παιρνεις πιεση;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom