Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 40 άτομα (0 μέλη και 40 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Δηλαδη αντι να καθεσαι στην Ελλαδα βγαζοντας 3.000 χωρις ιδιαιτερο κοπο και μαλιστα να εισαι και παντρεμενος με μια πλουσια και να περνας βασιλικά και να αποταμιευεις κιολας (τα θεωρεις βαρετα ολα αυτα), προτιμας να εισαι στο εξωτερικο, να γαμιεσαι στη δουλεια 100 ωρες τη μερα για να βγαζεις...5.000 και να μην σου μενει τιποτα

Μεγαλε θελεις και τα λες?
Μου φαινεται ο πορνομεταναστης εχει δικιο που σε στολιζει

Ναι,γιατί μου αρέσει η περιπέτεια.Αθήνα είχα πήξει,όλο τα ίδια και τα ίδια έβλεπα.Ηθελα να δω κάτι διαφορετικό,να αλλάξω παραστάσεις,να τουρμποποιηθώ.
Τι να τα κάνω τα συμβατικά,συνήθη πράγματα?
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Δηλαδη αντι να καθεσαι στην Ελλαδα βγαζοντας 3.000 χωρις ιδιαιτερο κοπο και μαλιστα να εισαι και παντρεμενος με μια πλουσια και να περνας βασιλικά και να αποταμιευεις κιολας (τα θεωρεις βαρετα ολα αυτα), προτιμας να εισαι στο εξωτερικο, να γαμιεσαι στη δουλεια 100 ωρες τη μερα για να βγαζεις...5.000 και να μην σου μενει τιποτα
Νομίζω μίλησε θεωρητικά. Όχι δηλ ότι είχε γκόμενα πλούσια καβάτζα και την έκλασε για να πάει Γερμανία.
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.703
Like
2.447
Πόντοι
606
Φίλε με μια φέτα ψωμί τη βγάζεις εαν ξυπνάς στις 12 και τρως μεσημεριανό στις 1.30

Εαν ξυπνάς 8-9 ας πούμε,στις 11 το στομάχι θα βαράει σαν την καμπάνα της Αγια Σοφιάς
Δεν πρεπει να βαρυστομαχιασουμε :) μετα ξανα τρωω οταν πεινασω :) ειναι μεγαλη δυναμη να τρως οταν πεινας οσο πεινας :)
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Από το 2013 έχουν περάσει πάνω από 6 χρόνια από τότε πολλά έχουν αλλάξει,παθάναν κ'άλλοι συγγενείς μου,πήρα κ άλλη περιουσία.Η μάνα μου μένει σε έπαυλη 550 τετραγωνικά!Με έξοδα συντήρησης πάνω από 2.000 ευρώ το μήνα και έχει αμάξι Mersedes 3.500 κυβικά (υπολόγισε πόσα είναι τα τέλη και τα τεκμήρια)Θες να σου  πω από ακίνητα τι έχει? :headbang:Τι νομίζεις ότι είμαι ο Βαλκάνιος φουκαράς με τους αγράμματους γονείς που δούλευαν μετανάστες στα ανθρακορυχεία της Γερμανίας ?:2funny: Βεβαια δε τα εφτιαξαν μόνοι τους οι γονείς μου,ο ένας μου παπούς ήταν μεγαλογιατρός και ο άλλος ο παπούς μου ήταν διευθυντης των συναιτερισμών του νομού Αρκαδίας γιά πολλά χρόνια ο νωόν νοείτο :).
  Το διαμέρισμα σήμερα έγινε 35 από 30 που ήταν χτες  :2funny:.
   Στη Βαρσοβία έχω το 80% του διαμερίσματος,βέβαια αυτό είναι λεπτομέρια.
   Δε σε είχα γιά τόσο βλάκα πάντος  :2funny:.Δηλαδή έχω εισοδηματα κάτω από 1.000 ευρώ κατα τη γνώμη σου.Αν βάλουμε τα κοινόχρηστα γιά τρια διαμερίσματα είναι πάνω από 250 ευρώ συν το ρεύμα μόνο κοινόχρηστα δηλαδή κοντά στα 300 ευρώ,πληρώνω το υπόγειο πάρκινγκ του ενός αυτοκινήτου γύρω στα 80 ευρώ και το γκαράζ που έχω κοινόχρηστα γύρω στα 20 ευρώ το μήνα αν βάλεις και τους φόρους μαμί με κάτι άλλα πάγια έξοδα άλλα 100 το μήνα βγαίνει γύρω στο πεντακοσάρικο!ε,πως ζω?μου μένουν 300 το μήνα? :2funny:Μόνο στις πορνοεκδρομές χαλάω ένα τρακοσάρι το μήνα :2funny:.Είδες τι τηλέφωνα έχω,τι ρούχα αγωράζω και τι κρέμμες.Που τα βρίσκω?Κάθε μήνα κάνω αγορές γύρω στα 700-1.000 Ευρώ διάφορα πράγματα είτε κρέμμες (έχω βάλει φώτο και της αποδείξεις) είτε ηλεκτρονικά είτε ρούχα.Ενας που του μένουν 300 ευρω το μηνα θα πηγαινε να πάρεις κρέμμες 500+ ευρώ?μπουφαν απο φίδια 2.500+ ευρώ?καθώς και κινητά που στην Ελλάδα θα τα κοίταγαν σαν υπτάμενο δίσκο? :2funny:
  Και αφού ζω τόσο χάλια γιατί δεν νοικιάζω το διαμέρισμα 25 τετραγωνικά που έχω να παίρνω 400 ευρώ το μήνα και να πάω να μένω στο άλλο?Θα έχω 400 ευρώ το μήνα συν δε θα πληρώνω πάρκινγκ 800 συν κοινόχρηστα 50 που δε θα πληρώνω συν μετακινήσεις συν πυ μπορεί να πουλήσω και το μεγάλο αμάξι.Δηλαδή 400 ευρώ στο χέρι συν οικονομία πάνω από 200 ευρώ!
   Σχετικα με τα χάμουργκερ εκει ειναι οι γκόμενες και εκεί μπορείς να καμακώσεις.Ακόμα και ο Αλγερινός ξέρει ότι οι γκόμενες πυ πηδιούντε πάνε στα απλά μέρη και κάθονται με της φίλες τους.Στα εμπορικά κέντρα μπορεί να γίνει παιχνηδι  :)στα ακριβά εστιατόρια μόνο ψώνια και μαλακισμένες πάνω που νομίζουν ότι κάποιες είναι!
   Αντί να μετράς τα εσοδα μου γιά δε μετράς τα έξοδα μου να πάθεις σοκ  :headbang: :2funny:.Εσυ εχεις εξοδα μηδεν  :2funny:ζεις σε μια αποθηκη στο εργοστασιο που δουλευεις  :2funny:οχι μονο ρουχα δεν παιρνεις αλλά ουτε βρακιά  :2funny:,τιποτα δεν παιρνεις,αμάξι δεν έχεις  :2funny:Δηλαδή μηδέν έξοδα!
   
Δεν έχεις δουλέψει ποτέ στην ζωή σου ε;
Δεν είναι και τοσο κακό αυτό.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
:hi: καλησπερα για πρωινο τρωγω 1 φετα ολικης ψωμι με 1 κουταλια της σουπας ταχινι και 1 κουταλια της σουπας μελι απο πανω :)
Γαμάτα είναι αυτά για πρωϊνό, όπως και ο λιναρόσπορος με τη βρώμη.

Εγώ τα εναλλάσσω με βιολογικό γάλα κατσικίσιο και δε νιώθω καμία έλλειψη μέχρι το δεκατιανό, στο οποίο έχω πάντα φρέσκα φρούτα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Καλά έκανες. Είναι πολύ σημαντική εμπειρία. Στη θέση σου θα ψαχνόμουνα για καμιά Ζυρίχη.

Γερμανόφωνοι οι Ελβετοί και χοντρά λεφτά γι' αυτούς που δε μασάνε τ' αρχίδια τους.

Παραλίγο να το κάνω αυτό.Ελβετία βγάζεις τα διπλά περίπου για την ίδια δουλειά σε σχέση με Γερμανία αλλά είναι πολύ πιο ακριβή.
Γερμανια έχει και τζερτζελε που δεν εχει Ελβετία,είναι πιο ενδιαφέρουσα χώρα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Νομίζω μίλησε θεωρητικά. Όχι δηλ ότι είχε γκόμενα πλούσια καβάτζα και την έκλασε για να πάει Γερμανία.

Ελλάδα οι γονείς προσπαθούσαν να με προξενεψουν με ευκαταστατες και προικουσες αλλά εγώ είχα ξεσκιστεί να φέρνω ανατολικό μπλοκ.Μου λέγανε οτι έχω κάνει το σπίτι μπορδελο,οτι αντί να γνωρίσω καμιά καλή κοπέλα  φέρνω συνέχεια ανατολικες πουτανες που μου τρώνε τα λεφτά,οτι ειμαι παραλής κτλ.
Ο αδερφός μου παντρεύτηκε δικηγόρο που δε δουλεύει πια αφου φροντίζει τα παιδιά.Βγαζει 50000 ευρώ το χρόνο αλλα του μένουν παπαρια αφου πληρώνει 100% προκαταβολή φόρου.Δηλαδή χρειάζεται και τα ενοίκια απο τα δικά μου διαμερίσματα και άλλα για να τα βγάλει πέρα ενω δεν πληρώνει ούτε ενοίκιο ούτε τίποτα.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Βγαζει 50000 ευρώ το χρόνο αλλα του μένουν παπαρια αφου πληρώνει 100% προκαταβολή φόρου.
Καλά αυτή η πατέντα, όλα τα λεφτά. Είναι για να γελάει κανείς, που έλεγε και ο συγχωρεμένος ο Συρίγος. :2funny:

Καλά ξηγιέσαι. Άλλος είναι εισοδηματίας, εσένα σε έχω κόψει για workaholic.

Δε γαμιέται. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να είναι θλιβερή (έλεγε κάποτε ο γίγας ο Πετράν :grin:).
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Ελλάδα οι γονείς προσπαθούσαν να με προξενεψουν με ευκαταστατες και προικουσες αλλά εγώ είχα ξεσκιστεί να φέρνω ανατολικό μπλοκ.Μου λέγανε οτι έχω κάνει το σπίτι μπορδελο,οτι αντί να γνωρίσω καμιά καλή κοπέλα  φέρνω συνέχεια ανατολικες πουτανες που μου τρώνε τα λεφτά,οτι ειμαι παραλής κτλ.
Ο αδερφός μου παντρεύτηκε δικηγόρο που δε δουλεύει πια αφου φροντίζει τα παιδιά.Βγαζει 50000 ευρώ το χρόνο αλλα του μένουν παπαρια αφου πληρώνει 100% προκαταβολή φόρου.Δηλαδή χρειάζεται και τα ενοίκια απο τα δικά μου διαμερίσματα και άλλα για να τα βγάλει πέρα ενω δεν πληρώνει ούτε ενοίκιο ούτε τίποτα.
Ε τωρα εγω φταιω ρε τύπε? Θελω να ειμαι επιεικης αλλά με προκαλεις.
Πρεπει τελικα να εισαι παθολογικος παραμύθης.

Δικηγορος λεει δεν δουλευει πια επειδη εκανε παιδια (λες και οι χιλιαδες δικηγορινες που εργαζονται κανονικα δεν εχουν παιδια)

Βγαζει 50.000 το χρονο ο αδελφος αλλά δεν μενει τιποτα γιατι δινει 100% προκαταβολη φορου (λες και τον επομενο χρονο δεν θα γινει συμψηφισμος και δεν θα οφειλει απλως τον επομενο ενα χρονο). Μαθαινουμε σημερα λοιπον οτι αν εισαι επιχειρηματιας με 50.000 καθαρο εισοδημα, δεν σου μενει τιποτα, ακομη και εαν δεν επιβαρυνεσαι με ενοικιο, επειδη πληρωνεις προκαταβολη φορου (και η δικηγορινα συζυγος καθεται και ξυνεται). Ναι καλα.

Επιπλεον ο αδελφος παιρνει τα ενοικια απο ακινητα που ανηκουν σε ΑΛΛΟ προσωπο, δηλαδη καποιος του τα δωριζει, αλλά εκει δεν υπαρχει φορολογια δωρεας, του μενουν ολα (χώρια την φορολογια των ενοικιων, την οποια ποιος πληρωνει? προφανως ο ιδιοκτητης που δεν εισπραττει κιολας).

Ειπα να μην μιλησω, αλλά μιλησα.
Ο πορνομεταναστης τελικα εχει δικιο σε ολα.
 

harvardiotis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2019
Μηνύματα
320
Κριτικές
3
Like
151
Πόντοι
281
:hi: καλησπερα για πρωινο τρωγω 1 φετα ολικης ψωμι με 1 κουταλια της σουπας ταχινι και 1 κουταλια της σουπας μελι απο πανω :) βασικα το πιο σημαντικο ειναι με το που χορτασουμε να σταματησουμε να τρωμε. απο εκει και περα ειμαστε δουλοι της κοιλιας μας. οι πιο δυνατοι ανθρωποι ψυχικα και σωματικα.... (αυτα τα 2 ειναι αλληλενδετα)  ειναι οι λιτοδιαιτοι ανθρωποι :)

πολυ επικινδυνο πρωινο
οταν εχεις χρονο δες το παρακατω βιντεο μηπως και σε πεισει να σταματησεις
πρωτον ειναι το ψωμι το οποιο ειναι θανατηφορο στην κυριολεξια
μετα εχεις και το μελι το οποιο το μονο που κανει ειναι να αυξανει την ινσουλινη και να πεινας περισσοτερο μετα

εδω εισαι
φιλικα παντα

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ε τωρα εγω φταιω ρε τύπε? Θελω να ειμαι επιεικης αλλά με προκαλεις.
Πρεπει τελικα να εισαι παθολογικος παραμύθης.

Δικηγορος λεει δεν δουλευει πια επειδη εκανε παιδια (λες και οι χιλιαδες δικηγορινες που εργαζονται κανονικα δεν εχουν παιδια)

Βγαζει 50.000 το χρονο ο αδελφος αλλά δεν μενει τιποτα γιατι δινει 100% προκαταβολη φορου (λες και τον επομενο χρονο δεν θα γινει συμψηφισμος και δεν θα οφειλει απλως τον επομενο ενα χρονο). Μαθαινουμε σημερα λοιπον οτι αν εισαι επιχειρηματιας με 50.000 καθαρο εισοδημα, δεν σου μενει τιποτα, ακομη και εαν δεν επιβαρυνεσαι με ενοικιο, επειδη πληρωνεις προκαταβολη φορου (και η δικηγορινα συζυγος καθεται και ξυνεται). Ναι καλα.

Επιπλεον ο αδελφος παιρνει τα ενοικια απο ακινητα που ανηκουν σε ΑΛΛΟ προσωπο, δηλαδη καποιος του τα δωριζει, αλλά εκει δεν υπαρχει φορολογια δωρεας, του μενουν ολα (χώρια την φορολογια των ενοικιων, την οποια ποιος πληρωνει? προφανως ο ιδιοκτητης που δεν εισπραττει κιολας).

Ειπα να μην μιλησω, αλλά μιλησα.
Ο πορνομεταναστης τελικα εχει δικιο σε ολα.

Δεν ξέρω τι παίζει,ο πατέρας μου τα λέει.Από ό,τι έχω καταλάβει παίζει εφορία,ασφαλιστικές εισφορές Ελλάδα που σου παίρνουν το 60% συνολικά.Οπότε του μένουν 1800 μηνιαίως.Πρέπει να πληρώνει για γυναίκα,παιδί,νταντά κτλ,δε βγαίνει εύκολα.Κάπως έτσι.
Τα ενοίκια τα εισπράττει ο πατέρας μου αφού ο ενοικιαστής τα βάζει σε κοινό λογαριασμό προφανώς(πού να ξέρω πού τα βάζει,εγώ δεν ασχολούμαι) και μετά τα δίνει στον αδερφό μου,σε πληρωμές κτλ.
Εγώ γενικά δεν ασχολούμαι καθόλου με όλα αυτά,από εμένα ζήτησαν μια κατοστάρα να ανακαινίσουμε διαμερίσματα να τα βάλουμε στο airbnb.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Δεν ξέρω τι παίζει,ο πατέρας μου τα λέει.Από ό,τι έχω καταλάβει παίζει εφορία,ασφαλιστικές εισφορές Ελλάδα που σου παίρνουν το 60% συνολικά.Οπότε του μένουν 1800 μηνιαίως.Πρέπει να πληρώνει για γυναίκα,παιδί,νταντά κτλ,δε βγαίνει εύκολα.Κάπως έτσι.
Τα ενοίκια τα εισπράττει ο πατέρας μου αφού ο ενοικιαστής τα βάζει σε κοινό λογαριασμό προφανώς(πού να ξέρω πού τα βάζει,εγώ δεν ασχολούμαι) και μετά τα δίνει στον αδερφό μου,σε πληρωμές κτλ.
Δηλαδή η γυναίκα του δεν δουλευει γιατί μεγαλώνει τα παιδιά αλλά έχουν και νταντά.
Οκ
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Δεν είμαι γιατρός, αλλά είναι μαλακία. Πως να το κάνουμε;

Υπάρχουν τόσα τρόφιμα για πρωϊνό (γάλα, δημητριακά, ταχίνι, μέλι, φυστικοβούτυρο κλπ).
Γάλα τύπε μου ότι ήπιες αν ήπιες από μητρικό. Οποιοδήποτε άλλο γάλα απλά δεν το δέχεται ο οργανισμός και δημιουργεί προβληματα. Εγώ το κατάλαβα αυτό το 2007  και το σταμάτησα. Μέλι δεν είναι για όλους και γενικά δεν βρίσκεις καλό εύκολα. Ταχίνι ναι αλλά ολικης. Φυστικοβουτυρο ναι αν δεν είναι κάποιος αλλεργικός. Εγώ τρώω φρουτάκια. Τρελενομαι για Μάνγκο και καλοκαιρινά φρούτα. Τον χειμώνα ακτινίδια, καμια μπανάνα. Μήλα γεμάτα φάρμακα τα περισσότερα. Πορτοκάλια, μανταρίνια ωραία αλλά δεν αρέσουν σε όλους. Δαμάσκηνα πολύ καλά για όλους.
Αυγά πλέον δεν τρελενομαι. Πολύ σπάνια.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Δηλαδή η γυναίκα του δεν δουλευει γιατί μεγαλώνει τα παιδιά αλλά έχουν και νταντά.
Οκ

Ναι,ρε φίλε,γάμησέ τα.Και εγώ δεν το περίμενα.Αλλά εντάξει πιστεύω δε θα κρατήσει τόσο πολύ,μόνο τώρα που είναι μικρά.Δεν ήξερα οτι είναι τόσο δύσκολη η ανατροφή τέκνων.
Δικηγορίνα μεν αλλά σκίζεται στις οικιακές εργασίες.Φαντάζεσαι τώρα να έμπλεκα εγώ με τέτοια πράγματα?Παιδιά,νταντάδες,συζύγους,θα βαρούσα ενέσεις.
Το καλό είναι οτι δεν πληρώνουν ενοίκιο και ζουν σχετικά άνετα.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Γάλα τύπε μου ότι ήπιες αν ήπιες από μητρικό. Οποιοδήποτε άλλο γάλα απλά δεν το δέχεται ο οργανισμός και δημιουργεί προβληματα. Εγώ το κατάλαβα αυτό το 2007  και το σταμάτησα. Μέλι δεν είναι για όλους και γενικά δεν βρίσκεις καλό εύκολα. Ταχίνι ναι αλλά ολικης. Φυστικοβουτυρο ναι αν δεν είναι κάποιος αλλεργικός. Εγώ τρώω φρουτάκια. Τρελενομαι για Μάνγκο και καλοκαιρινά φρούτα. Τον χειμώνα ακτινίδια, καμια μπανάνα. Μήλα γεμάτα φάρμακα τα περισσότερα. Πορτοκάλια, μανταρίνια ωραία αλλά δεν αρέσουν σε όλους. Δαμάσκηνα πολύ καλά για όλους.
Αυγά πλέον δεν τρελενομαι. Πολύ σπάνια.
Έχεις δίκιο για το γάλα, πίνω όμως ΟΛΥΜΠΟΣ βιολογικό κατσικίσιο 1.5% το οποίο δεν το κόβω με τίποτα. Μέλια υπάρχουν καταπληκτικά σε όλη την Ελλάδα, ελάτης - βιολογικά, με βασιλικό πολτό, τα πάντα όλα. Μέλι και κανέλλα Κεϋλάνης (απίστευτο άρωμα) είναι καταπληκτικός συνδυασμός, διατροφικά.

Υπάρχει μαρμελάδα σύκο βιολογική στον Σκλαβενίτη. Μπορείς να φτιάξεις δημητριακά με μούσλι και φρούτα αποξηραμένα, με μάνγκο και παπάγια (όχι παπάρια, τύποι :grin:) - υπάρχουν σημεία με βιολογικά που θα βρεις φανταστικά υλικά.

Μπορείς να χάνεις κιλά, χωρίς να πεινάς (τσεκαρισμένο, τύποι). ;)
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20191021-221723_Gallery.jpg
    Screenshot_20191021-221723_Gallery.jpg
    873,3 KB · Εμφανίσεις: 19
  • Screenshot_20191021-221630_Gallery.jpg
    Screenshot_20191021-221630_Gallery.jpg
    807,1 KB · Εμφανίσεις: 29
  • Screenshot_20191021-221610_Gallery.jpg
    Screenshot_20191021-221610_Gallery.jpg
    781,8 KB · Εμφανίσεις: 24
  • Screenshot_20191021-221543_Gallery.jpg
    Screenshot_20191021-221543_Gallery.jpg
    1 MB · Εμφανίσεις: 37
  • Screenshot_20191021-221610_Gallery.jpg
    Screenshot_20191021-221610_Gallery.jpg
    781,8 KB · Εμφανίσεις: 31
  • Screenshot_20191021-221534_Gallery.jpg
    Screenshot_20191021-221534_Gallery.jpg
    902,9 KB · Εμφανίσεις: 28
  • Screenshot_20191021-221521_Gallery.jpg
    Screenshot_20191021-221521_Gallery.jpg
    631 KB · Εμφανίσεις: 40
  • Screenshot_20191021-221508_Gallery.jpg
    Screenshot_20191021-221508_Gallery.jpg
    947,4 KB · Εμφανίσεις: 21
  • Screenshot_20191021-233005_Gallery.jpg
    Screenshot_20191021-233005_Gallery.jpg
    918,5 KB · Εμφανίσεις: 19

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Δηλαδη αντι να καθεσαι στην Ελλαδα βγαζοντας 3.000 χωρις ιδιαιτερο κοπο και μαλιστα να εισαι και παντρεμενος με μια πλουσια και να περνας βασιλικά και να αποταμιευεις κιολας (τα θεωρεις βαρετα ολα αυτα), προτιμας να εισαι στο εξωτερικο, να γαμιεσαι στη δουλεια 100 ωρες τη μερα για να βγαζεις...5.000 και να μην σου μενει τιποτα

Μεγαλε θελεις και τα λες?
Μου φαινεται ο πορνομεταναστης εχει δικιο που σε στολιζει

Οπότε Άλεξ ;;;
ΜΕ δικαιώνεις απόλυτα ;;;;;;
Καλύτερα δεν είναι 5000 το μήνα , μετά φόρων χωρίς καθόλου δουλειά, παρά 10.000 και να γαμιέμαι στη δουλειά ;;;;;;
(αναφέρω νούμερα παραδείγματα, δεν θέλω να μιλάω με αληθινά νούμερα για μένα).
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Ρε μαλάκες, δεν ξέρω τι παίζει εδώ, αλλά πάντως η φάση ποιος την έχει μεγαλύτερη θυμίζει Γυμνάσιο και εδώ βλέπω καράφλες. :grin:

Δηλ ας ούμε, ΕΛΕΟΣ! :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom