Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (0 μέλη και 22 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Το καλο με την Κυπρο ειναι οτι αν βρεις δουλεια με πανω απ0 2000, μπορεις να βρεις σπιταρωνα με 500 ευρω σαν παλατι. Κοιτουσα για σπιτια και ειχα χαζεψει
Επισης πιο οργανωμενο κρατος, μεγαλυτερο καλοκαιρι, θετικοτερη ψυχολογια οι ντοπιοι κλπ

Το κακό με την κύπρο ... είναι ότι δεν έχει πουτανο-υπηρεσίες ....

έχει γκόμενες πιο μαλακισμένες από ελλάδα ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΠΑΖΑ
και η μαλακία πάει σύννεφο .
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Θα σταθω σε κατι ,γιατι ο πορνομεταναστης μπορει να τρολαρει και να κραζει οσους προσπαθουν να το παιξουν μπρουκληδες,αλλα εχω παρατηρησει κατι εδω και χρονια,λεγανε παλια οτι η φτωχοι ειναι γεναιοδοροι και καλη καρδια,λαθος,παρατηρω σημερα κα στην ελλαδα κυριως, η φτωχοι και η μικροαστοι ειναι τα μεγαλυτερα μουνοπανα μακραν,θα σου κρατησουν κακια για λεπτομεριες,θα σε θαψουν ,θα σε φθονουν για το παραμικρο,πχ ενα ωραιο ρουχο,ενα καλο κινητο,ενα καινουργιο αμαξι,εχεις καποια λεφτα παραπανω που τα βρισκεις,τι τα κανεις,γιατι δεν εχω εγω και εσυ εχεις,καλα αφηστε δε η ρουφιανια παει συννεφο,εξαιτιας επειδη εχω αλλαξει πολλες δουλειες απο μικρος η μικροαστοι ειναι η μεγαλυτεροι ρουφιανοι,για ενα κομματι ψωμι θα σου  βρουν και την παραμικρη λεπτομερεια για να βγαλουν μια θεση παραπανο στην δουλεια για να αρεσουν στο μουνοπανο και κακο αφεντικο τους που τους τραμπουκιζει ολη μερα, εσενα θα σε φανε λαχανο,ο νομος της ζουγκλας πραγματικα,ειμαι τερμα απογοητευμενος απο την συμπεριφορα των μικροαστων,η προστατες των μαφιοζων,μαρινακιδων,πλουσιων,κλεφτων πολιτικων...Οχι οτι εξυμνω τους λεφταδες ετσι? Και η υψηλες ιεραρχειες κανουν μεγαλες πουστιες,αλλα πως το λενε,στα χαμηλα στρωματα ειναι ποιο εντονα αυτα ρε παιδια,ποσες φορες εχει πει ο Πορνομεταναστης οτι πανε εκει και του βγαζουν κακια επειδη αυτοι δεν εχουν και αυτος εχει? Εχει πει ο πορνομετανστης κατι,οποιος εβγαλε λεφτα εβγαλε,πλεον πρεπει να κανεις το σκατο παξιμαδι για να βγαλεις, η λυσεις ειπαμε ειναι ΗΠΑ και αυστραλια με πολυ δουλεια εκει ισως μαζεψεις αν δεν εχεις σκοπο να κανεις μεγαλη ζωη και να ξοδευεις.. Δεν θελω να παραμεινω μικροαστος και φτωχος μια ζωη,Δεν μαρεσει.. Δεν ξερω αν διαφωνει ο πορνομετανστης για αυτα που ειπα... Το  θεωρω αστειο καποιον να κανει χιλιες δυο πουστιες για ενα μεροκαμματο,Να κανει ο αλλος πουστιες για να φτασει ψηλα παλι δεν το γουσταρω αλλα λες παει στο διαολο αυτο το κανει για να παει ψηλα,αλλα ο αλλος που το κανει για μια θεση εργασιας μονο που δεν του εξασφαληζει τιποτα παρα τα προς το ζην με κανει και γελαω
Έχεις απόλυτο δίκιο.Οι φτωχοί της Ελλάδας δεν ξέρω αν είναι όλοι κακοί Πάντος οι περισσοτεροι Έλληνες του εξωτερικού είναι πολύ κομπλεξικοί και κακοι.
Υπαρχει η έννοια του οικονομικού μετανάστη φτωχομπινε Έλληνα του εξωτερικου,έφυγε από την Ελλάδα γιατι δεν είχε να φάει,μένει Γερμανία,Αγγλία σε ένα κελί,αποθήκη ή πανσιόν (όπως λέει στο βίντεο ένα δωμάτιο με κοινόχρηστη τουσλετα) σχεδον παντα εξω απο την πολη και παει στη δουλεια καθε μερα στις 6.00 με το λεωφορειο  :2funny: Ελλάδα καυχιέται για την επιτυχία του  :2funny: :jerking:Τον μισθό του που συνήθως ειναι κάτω από των κατοίκων της χώρας που ζει τον μισθο του τον πολλαπλασιάζει  :2funny:Αμαξι ολοι θα σου πουνε δεν εχω γιατι δε το χρειαζομαι,παω με το λεωφορειο  :2funny:και οτι στη δυση δεν αγωραζουν αυτοκινητα και οτι ολοι πανε με το λεωφορειο ;)μονο οι Τουρκοι κσι οι Αλβανοι αγωραζουν μερσεντες :jerking: :2funny:Αν πάτε να τους δείτε πως ζούνε θα τους λυπηθειτε  :headbang:
 Από τους Έλληνες της Γερμανίας δεν είδα ούτε ένα πετυχημένο!όλοι φουκαράδες σαν τον Βλάκμαν και το Βαλκάνιο φουκαρά είναι  :2funny:.
 Εδώ έρχονται κατά καιρούς τέτοιοι αποτυχημένοι αλλά αμέσως φεύγουν γιατί η Ρωσσία είναι δύσκολη χώρα και μόνο οι ικανοί και οι δυνατοί επιβιώνουν.
 Δεν ξέρω για τους Ελληνες στην δυτική Ευρώπη αλλά εδώ αυτοι που περιέγραψα σχεδόν αμέσως θα σου ζητήσουν 100 ευρώ δανεικά και αγύριστα.
 Εγώ μιλάω με αποδείξεις κάποιοι λέγαν ότι ζω σε 30 τετραγωνικά (σύντομα θα τα κάνουν 25 :2funny:) είδατε ότι έχω 2 διαμερίσματα δικα μου που μένω.
 Δεν καταλαβαίνω γιατί επειδή ο Βλάκμαν και ο Βαλκανιος φουκαράς είναι φτωχομπινέδες πρέπει να είμαι κ εγω? ;)
 Η διαφορά μας είναι ότι εγώ δεν έφυγα από την Ελλάδα επειδή πειναγα και δεν είχα να φάω όπως αυτοί.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Το κακό με την κύπρο ... είναι ότι δεν έχει πουτανο-υπηρεσίες ....

έχει γκόμενες πιο μαλακισμένες από ελλάδα ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΠΑΖΑ
και η μαλακία πάει σύννεφο .

Εχουν καλη προικα ομως οι Κυπριες. Καβατζωμενες
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ελλάδα καυχιέται για την επιτυχία του  :2funny: :jerking:Τον μισθό του που συνήθως ειναι κάτω από των κατοίκων της χώρας που ζει τον μισθο του τον πολλαπλασιάζει  :2funny:

Οταν ενας Ελληνας του εξωτερικου σου λεει το εισοδημα του, υπολογιζε το 60% περιπου (αν λεει 2000, παιρνει περιπου 1200, κλπ).
Οταν ενας Ελληνας που ζει Ελλαδα σου λεει το εισοδημα του, υπολογιζε ενα 50% περισσοτερα (αν λεει 800, παιρνει 1200, κλπ τα πιο πολλα μαυρα απο αλλες πηγες)

Οι του εξω τα φουσκωνουν οι του μεσα κλαιγονται. Ενα περιεργο πραγμα
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Κύπρο όμως Δημητράκη, οι περισσότεροι χτίζουν μπράτσα.
main-qimg-861ba49e582f216ae3062898b0c2a04e-c
Εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου  :2funny:κανείς μεγάλο λάθος  :2funny:Που να παίξεις μαλακία σε ένα κελί 8 τετραγωνικα με ένα Βούλγαρο στο δίπλα κρεβάτι και ένα Λιθουανο στο από πάνω  :2funny:Η μαλακία στην Κύπρο στο κρεβατι σου είναι μεγάλη πολυτέλεια  :2funny:το μονο που μπορεις να κανεις αν αντεχεις ειναι να παίξεις μια γρήγορη στην κοινόχρηστη τουαλέτα αν δεν έχει σκατά και δεν σκυλοβρωμαει τσίσα  :2funny:αλλιως ουτε εκει  :2funny:
Ενώ Γερμανία αν μένεις μόνος σου σε δικό σου δωμάτιο μπορείς άνετα να τον παίξεις  :2funny:Έχει και τα θετικά της η Γερμανία  :2funny:
 [video]w4LpNF_W-so&feature=youtu.be[/video]
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Οταν ενας Ελληνας του εξωτερικου σου λεει το εισοδημα του, υπολογιζε το 60% περιπου (αν λεει 2000, παιρνει περιπου 1200, κλπ).
Οταν ενας Ελληνας που ζει Ελλαδα σου λεει το εισοδημα του, υπολογιζε ενα 50% περισσοτερα (αν λεει 800, παιρνει 1200, κλπ τα πιο πολλα μαυρα απο αλλες πηγες)

Οι του εξω τα φουσκωνουν οι του μεσα κλαιγονται. Ενα περιεργο πραγμα
Μεγαλη κουβεντα.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Δημητράκη , είσαι θεσμός !
Σε πάω με 1000 .

Θα γίνω κι εγώ πορνομετανάστης στα 55 μου στην Ουγγαρία.

Θα πάω να ξύνω τα αρχίδια μου και να τρώω νοίκια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Δημητράκη , είσαι θεσμός !
Σε πάω με 1000 .

Θα γίνω κι εγώ πορνομετανάστης στα 55 μου στην Ουγγαρία.

Θα πάω να ξύνω τα αρχίδια μου και να τρώω νοίκια.
Τύπε εκει ομως ειναι λιγο φασιστάκοι οι Ουγγροι

Μπορει να σε θεωρησουν τριτοκοσμικο και να βιωσεις ρατσισμο
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τύπε εκει ομως ειναι λιγο φασιστάκοι οι Ουγγροι

Μπορει να σε θεωρησουν τριτοκοσμικο και να βιωσεις ρατσισμο

Δεν είμαι μαυριδερός τύπε.
Μη φοβάσαι για την πάρτη μου .
Ούτε πινέζα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Κύπρο και να πάτε  :2funny: :jerking: :headbang:πήγε ένας φίλος μου από το Λιτόχωρο στην Κύπρο να δουλέψει σε ξενοδοχείο (ενοικίαση Jet ski) εκτός ότι του έδιναν σκατά μισθό (600-700 ευρω)του έδωσαν ένα δωμάτιο σαν κελί με 2 κρεβατια δυοροφα που αναμεσα στα κρεβατια ειχε χωρο ισα ισα να σταθεις και ειχε και  αλλους 2 συγκατοίκους (το ένα κρεβάτι στο δευτερο οροφο ηταν αδειο  ηταν  ) εναν Λιθουανο κσι εναν Βουλγαρο.Το φαΐ που τους τάϊζε δεν ήταν αυτό που δίναν στους πελάτες του ξενοδοχείου αλλά ένα φαΐ που έφτιαχναν για τους υπαλλήλους και δεν τρωγωταν  :headbang:.Σε 1 μήνα έφυγε από κει!

ρε μαλάκα τέτοιες βρύσες έχουν εδώ στα τσαντήρια οι γύφτοι

index.php
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
ρε μαλάκα τέτοιες βρύσες έχουν εδώ στα τσαντήρια οι γύφτοι

Καλά αν βάλεις κι εσύ πινελιές του "σπιτιού" στην αγγλία, θα γελάμε χρόνια.

Στο κρεβάτι σου μπορεί να διάβαζε ο παππούς του ιδιοκτήτη ότι υπογράφτηκε η συνθήκη του ... μπρεστ λίτοφσκ !!!

 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
Ξέρεις κανέναν που να το έκανε και να έφτασε τα 60 ;;;

Εγώ ζήτημα αν τρώω 10 το μήνα.
που πας με 10 αυγά το μήνα...... ;;;

Larry Scott (1938-2014) First Mr. Olympia, best biceps in the history of bodybuilding
“Basically I eat a lot of meat, cheese and a ton of eggs,” coupled with protein supplements, he said in an interview with Iron Manmagazine in 1965.
larry-scott-pose-1.jpg



Arnold Schwarzenegger (1947-)
Schwarzenegger: “Eggs are a tremendous source of protein and amino acids. I ate my 10, 15 eggs a day.”
d05cf202db6d4c3aedd995d5de0ed6a9.jpg



Steve Reeves (1926-2000), best bodybuilder of all time
82ab40f5a1596fbb0e39b1e3e1a26f0d.jpg

9a349f_1c5018842ab94e3b891bbfe76071119f~mv2.jpg


Breakfast: 14 ounces of freshly squeezed orange juice, 1 tablespoon of Knox gelatin, 1 tablespoon of honey, 1 banana, 4 raw eggs, 2 tablespoons of High-Protein Powder (which he made himself)
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
που πας με 10 αυγά το μήνα...... ;;;

Έχω πάει σε πάνω από 100 κηδείες φουσκωτών τύπε τα τελευταία 5 χρόνια.
Όλοι μικρότεροι από μένα.

Εσύ τρώγε 100 το μήνα, για να κάνεις μπράτσα !!!!!
Εγώ δεν τα χρειάζομαι !!!!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Οταν ενας Ελληνας του εξωτερικου σου λεει το εισοδημα του, υπολογιζε το 60% περιπου (αν λεει 2000, παιρνει περιπου 1200, κλπ).
Οταν ενας Ελληνας που ζει Ελλαδα σου λεει το εισοδημα του, υπολογιζε ενα 50% περισσοτερα (αν λεει 800, παιρνει 1200, κλπ τα πιο πολλα μαυρα απο αλλες πηγες)

Οι του εξω τα φουσκωνουν οι του μεσα κλαιγονται. Ενα περιεργο πραγμα
Πολλοί ούτε το 60%  :2funny:Δε νομίζω ότι ο Τραμουντάνα που λέει ότι βγάζει 20.000 το μήνα βγάζει 12.000  :2funny:ούτε ο Βλάκμαν που λέει 5.000 βγάζει 3.000.
 Λένε ψέματα και για το που μένουν καθώς και για τη δουλειά που δουλεύουν (δες τον Βαλκανιο φουκαρα) :2funny:
Τύπε εκει ομως ειναι λιγο φασιστάκοι οι Ουγγροι

Μπορει να σε θεωρησουν τριτοκοσμικο και να βιωσεις ρατσισμο
Αυτό είναι το πρόβλημα μας? :2funny:μπορεί να πάει σε άλλο μέρος ο πλανήτης είναι γεμάτος προορισμούς για Πορνομεταναστευση με γυναίκες για όλα τα γούστα,όρεξη μονο να χεις και καποια λεφτα φυσικα

Καλά αν βάλεις κι εσύ πινελιές του "σπιτιού" στην αγγλία, θα γελάμε χρόνια.

Στο κρεβάτι σου μπορεί να διάβαζε ο παππούς του ιδιοκτήτη ότι υπογράφτηκε η συνθήκη του ... μπρεστ λίτοφσκ !!!
Ναι ειδικά οι μετανάστες σαν κ εσένα που μένουν σε κελιά 100χλμ. από το Λονδίνο  :2funny:Και πάνε με το λεωφορείο στη δουλειά  :2funny:Εσύ μπορεί να έχει κοινόχρηστη τουαλέτα  :2funny:άλλο τι ψέματα μας γράφετε για τη ζωή σας  :2funny:Εγώ έβαλα φωτογραφίες με αποδείξεις εσύ βάλε μας πάλι τους ισολογισμούς εταιριών  :jerking: :2funny:Και που 'σαι αυτο το διαμερισμα κανει πανω απο 150.000 ευρω μπορει και 200.000 .Εσυ φουκαρα με τα κεφτα που παιρνεις πραγματικα (οχι οσα μας λες) ουτε στα ονειρα σου  :2funny:
 
 

Επισκέπτης
Ναι,γιατί μου αρέσει η περιπέτεια.Αθήνα είχα πήξει,όλο τα ίδια και τα ίδια έβλεπα.Ηθελα να δω κάτι διαφορετικό,να αλλάξω παραστάσεις,να τουρμποποιηθώ.
Τι να τα κάνω τα συμβατικά,συνήθη πράγματα?
δε σε καταλαβαινουν αυτοι. Μονο οσοι εχουμε το μικροβιο της λυσσας στο μυαλο μας! Αουυυυυυυυυυυυ
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Σε μια χώρα σαν τη Γερμανία

α)Θα σε πήγαιναν σε δικαστήριο οι φιλοζωικές που γαμάς ζωάκια

β)Η πρόνοια θα σου είχε πάρει τα παιδιά από τη γέννησή τους,γιατί εδώ τα παιδιά προστατεύονται αν ο γονιός τους έχει πρόβλημα

γ)Δε θα μπορούσες να οδηγήσεις γιατί αυτό που έχεις 24/7 γουρλωμένα τα μάτια χωρίς να τα ανοιγοκλείνεις, δεν λύνεται με λάδωμα όπως στη Ρωσία.

δ)Στα πλυντήρια αυτοκινήτων που εξειδικεύεσαι

έχει κάτι πακιστανούς, μιας έχετε τα ίδια προσόντα,δηλαδή ΜΗΔΕΝ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Ναι,μας απέδειξες ότι στα 18 σου αγόρασες διαμερίσματα χωρίς λεφτά από τους γονείς σου από την καριέρα σου στα πλυντήρια αυτοκινήτων.

ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΜΩΡΗ ΚΑΡΑΦΛΗ ΜΟΓΓΟΛΑ
Να πάρε τη Γερμανία τη σοβαρή χώρα  :2funny:
 Εδώ τουλάχιστον στην (φτωχή) Ρωσσία δεν χρειάζεται να μενουμε με σκυλια για να πηδάμε  :2funny:Έχει γυναίκες.Εισαι ένας τραγικός φουκαράς  :2funny:
 

Συνημμένα

  • Без названия (5).jpeg
    Без названия (5).jpeg
    13,1 KB · Εμφανίσεις: 9
  • man-and-friend.jpg
    man-and-friend.jpg
    67,2 KB · Εμφανίσεις: 10

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
Εσύ τρώγε 100 το μήνα, για να κάνεις μπράτσα !!!!!
Οσοι καταναλώνουν 30 αυγά το μήνα, έχουν σημαντικά μειωμένο κίνδυνο καρδιαγγειακών παθήσεων, σε σχέση με όσους δεν τρώνε καθόλου αυγά, σύμφωνα με μια νέα μεγάλη κινεζο-βρετανική επιστημονική έρευνα.

Έρευνα αποκαλύπτει: τι συμβαίνει στο σώμα σας όταν τρώτε 60 αυγά το μήνα (δύο αυγά την ημέρα)


Σύμφωνα με όλες τις σύγχρονες επιστημονικές ενδείξεις, είναι απόλυτα ασφαλές να καταναλώνει κανείς έως και 90 αυγά το μήνα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.


US National Library of Medicine National Institutes of Health
Multivariate models adjusting for health, lifestyle and dietary factors indicated that 'high' egg consumption (≥ 7 times/week v. <1 time/week) was not associated with significantly increased CHD mortality (HR = 1•13, 95 % CI 0•61, 2•11 (men); HR = 0•92, 95 % CI 0•27, 3•11 (women)). There was a statistically significant inverse association between 'high' egg consumption and stroke mortality among men (HR = 0•27, 95 % CI 0•10, 0•73), but the estimate was imprecise because of sparse data. We did not observe a statistically significant positive association between 'high' egg consumption and CHD or stroke mortality in analyses restricted to individuals with diabetes, but these analyses may be limited due to the small number of diabetics.

Bonus.....Larry Scott:
"Just as Vince Gironda was my training mentor. He was ahead of his time.  He believed that eggs were the best  source of protein and frequently referred to them as a super food. He also believed that the concern about cholesterol was ridiculous as the human body creates more cholesterol than what you will find in an egg."

"Eggs also are low fat high in protein, high in Vit A and contain lipotropic (fat burning) properties.  Gironda told us that the protein-efficiency of the egg is the highest of any food. The amino acid pattern in the egg comes closest to the needs of your body, closer than any other protein source (meat, fish, fowl etc.) and consequently  would result in building muscle faster than any other nutritional source."

"The egg offers choline, a lipotropic B-complex factor which helps liver function in diabetes, in hypoglycemia, in gall-bladder syndrome and in fat intolerance. Egg also offers tryptophan, the amino acid that helps you go to sleep. Egg contains pyridoxine or Vitamin B-6 which you need to utilize protein, fats and carbohydrates. The egg contains these other B-complex factors: folic acid, which among other things is one of the anti-anemia factors; riboflavin or B-2 without which you would have trouble seeing in dim light and trouble resisting the glare of sunlight; thiamine or Vitamin B-1; pantothenic acid, which supports adrenal function. Also the egg contains the mineral selenium without which Vitamin E doesn’t work, the mineral zinc which you require for healing and for the metabolism of carbohydrates, as well as phosphorus, calcium and sulfur. A pretty good package, that little 2-ounce egg, isn’t it?"

"Even today (in 1978) there is much concern about eating eggs and cholesterol. The fact is everyone should be eating eggs, especially bodybuilders.  It is the closest thing to the perfect muscle builder and tissue building food. It is like a natural steriod."
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Ισχυει οτι ισχυει και στις αλλες χωρες, δηλαδη αν εισαι ανειδικευτος χαμηομισθος σε χαμαλοδουλειες, πας απλα για να φας ενα κομματι ψωμι, οπως κατεβαιναν ο Βεγγος και ο Χατζηχρηστος απο τα χωρια τους στην Αθηνα στις παλιες ταινιες, για να φανε ενα κομματι ψωμι και να μην ειναι φορτωμα στις πλατες των γερων τους στο χωριο
Καλα ειναι για πτυχιουχους, στελεχη, γιατρους, πληροφορικαριους, κλπ, δηλαδη σ αυτες τις χωρες εξαργυρωνεται τελικα ο μοχθος των παιδιων και γονεων που ξεκιναει με Πανελλαδικες, σπουδες, μεταπτυχιακα, κ.ο.κ.
Πόσο λάθος;Πόσο;
Όση είναι η απόσταση αναμεσα μας!Κάτσε εσύ Ελλάδα να κοροιδεύεις τον εαυτό σου και άσε άλλους ανειδικευτους να πηγαίνουν εξωτερικό και να παιρνουν το λιγότερο διπλάσιο μισθό απο Ελλάδα.
Ασε τον Δημητράκη να λέει για κελιά και μαλακίες.Για να κάνεις την μεγάλη ζωή απο την πρώτη στιγμή θα πας στο εξωτερικό ή για να μαζεψεις λεφτά;
Υπάρχουν δουλειες για όλους,αρκεί να ξέρεις την γλώσσα.
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Έχεις απόλυτο δίκιο.Οι φτωχοί της Ελλάδας δεν ξέρω αν είναι όλοι κακοί Πάντος οι περισσοτεροι Έλληνες του εξωτερικού είναι πολύ κομπλεξικοί και κακοι.
......

Δημητρακη εδω εισαι φαουλ.
Πριν καμποσα χρονια πηγα στην Νεα Υορκη στην Αστορια.
Πηγα επιτηδες, μονο και μονο επειδη απο μικρος ακουγα για την Αστορια και ηθελα να δω τι ειναι αυτη η Αστορια. Νομιζω οτι εχεις παει και εσυ...
Πηγα προκατειλημμενος, και επηρεασμενος απο κανα δυο Ελληνοαμερικανους που ειχα γνωρισει στη γειτονια μου και περιμενα να δω μια περιοχη γεματη σαν αυτους που ειχα ειχα στην σκεψη μου με τη βαρια προφορα, την ξιπασια και την βαρια ομιλια μισα Ελληνικα-μισα Αμερικανικα.
Εκανα λαθος... Μεγαλο λαθος...
Οι ανθρωποι εκει ητανε πολυ φιλικοι, καθολου ξιπασμενοι, καλοσυνατοι, και οταν εφυγα, εφυγα με το συναισθημα, οτι εκει κτυπα η καρδια της Ελλαδος...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom