Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 995K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,1%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 266 74,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    355

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Όπως τα θυμάσαι τα τελευταία χρόνια...

Κατέβηκα για Πάσχα και δεν είδα καμία αλλαγή,π.χ.εξαιτίας του πολέμου.
Ο.κ. τα καύσιμα είναι σε όλη την Ευρώπη στα ύψη.
Κατά τ'άλλα, μίρλα,στασιμότητα και κλασσικά,για όλα φταίνε οι άλλοι..

Όσο για τις Ουκρανές,νομίζω ότι τυχερά είναι όσα ελληνάκια πηγαίνουν τώρα σχολείο γιατι θα ανέβει το επίπεδο ομορφιάς
εξαιτίας του ερχομού οικογενειών/παιδιών και αργότερα θα έχουν πιο ωραίες επιλογές να κάνουν.
Αν και είμαστε τόσο μαλακοπίτουρες μουνόδουλοι, που θα τις κάνουμε σαν τις ελλεηνίδες...

Δεν εντόπισα παρουσία καθαρόαιμων στη Θεσσαλονίκη και πέριξ,ξέρω ότι έχουν πάει σε χώρες με καλύτερη προοπτική
και πιο γρήγορη ενσωμάτωση.
Υπόψη η βενζίνη στην Κύπρο πήγε απλά από 1.41€, στο 1.51€.
Μικρή αύξηση συγκριτικά με Ελλάδα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Ενα ψιλοβαρετο Σαββατοβραδο με βροχη εξω, ωραια ατμοσφαιρα για συζητηση:
Πως περνατε οι του εξωτερικου (νυν και τεως) τα Σαββατοβραδα σας;
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.794
Πόντοι
3.656
Ενα ψιλοβαρετο Σαββατοβραδο με βροχη εξω, ωραια ατμοσφαιρα για συζητηση:
Πως περνατε οι του εξωτερικου (νυν και τεως) τα Σαββατοβραδα σας;

Στο εξωτερικό με βροχές,με κρύα,τα σαββατόβραδα βγαίνουν να γνωρίσουν καμια γκόμενα.Μόνο εδώ βαριόμαστε...
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Στο εξωτερικό με βροχές,με κρύα,τα σαββατόβραδα βγαίνουν να γνωρίσουν καμια γκόμενα.Μόνο εδώ βαριόμαστε...
Ισχυει. Αν μια ημερα της εβδομαδας μου ελειψε απο το εξωτερικο αυτη ειναι σιγουρα το Σαββατο. Παμπ, ντισκο-κλαμπ, φαι, καφεδες, βολτες, σα γιορτη ατελειωτη.
Καθημερινες νεκρα εννοειται.
Οχι οτι εδω δεν ειναι ωραια, αντιθετα. Αλλα εξισου ωραια ειναι και στο εξωτερικο.
Εκει υπαρχει χαοτικος διαχωρισμος μεταξυ καθημερινων (νεκρα) και Σαββατοκυριακου (πανζουρλιζμος)
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.794
Πόντοι
3.656
Ισχυει. Αν μια ημερα της εβδομαδας μου ελειψε απο το εξωτερικο αυτη ειναι σιγουρα το Σαββατο. Παμπ, ντισκο-κλαμπ, φαι, καφεδες, βολτες, σα γιορτη ατελειωτη.
Καθημερινες νεκρα εννοειται.
Οχι οτι εδω δεν ειναι ωραια, αντιθετα. Αλλα εξισου ωραια ειναι και στο εξωτερικο.
Εκει υπαρχει χαοτικος διαχωρισμος μεταξυ καθημερινων (νεκρα) και Σαββατοκυριακου (πανζουρλιζμος)

Το'χω ξαναπεί,εδώ αν δεν παίζει κανα γκομενάκι,δεν έχεις και όρεξη να βγεις.
 

Kostas(3)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
843
Like
1.966
Πόντοι
206
Ισχυει. Αν μια ημερα της εβδομαδας μου ελειψε απο το εξωτερικο αυτη ειναι σιγουρα το Σαββατο. Παμπ, ντισκο-κλαμπ, φαι, καφεδες, βολτες, σα γιορτη ατελειωτη.
Καθημερινες νεκρα εννοειται.
Οχι οτι εδω δεν ειναι ωραια, αντιθετα. Αλλα εξισου ωραια ειναι και στο εξωτερικο.
Εκει υπαρχει χαοτικος διαχωρισμος μεταξυ καθημερινων (νεκρα) και Σαββατοκυριακου (πανζουρλιζμος)

Αυτο ειναι καλυτερο κατα την γνωμη μου,χαλαρος ολη την εβδομαδα και περιμενεις πως και πως το ΣΚ.Εδω οποια μερα της εβδομαδας και να ειναι,για καφε και για ποτο.Σιγουρα δεν εχει τοσο κοσμο οσο το ΣΚ αλλα παλι εχει.Καπου κατανταει βαρετο ρε φιλε καθε μερα εξω.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Εξαρτάται τη χώρα.
Τραβάτε σε χώρες με γενικά ωραίο καιρό και θα δείτε και καθημερινές μαγαζιά με φουλ κόσμο από απόγευμα μετά τις 5-6 που σχολανε από δουλειές κλπ.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Κύπρο τι να παίζει με τα γκόμενάκια άραγε? Κάνεις παιχνίδι, γνωρίζεις γκόμενές στο καφέ πχ, η είναι νεκροταφείο όπως εδώ?
Αν μένεις σε πόλη που είναι γεμάτη Ουκρανες/Ρωσιδες ή άλλες ξένες, τι νομίζεις ότι γίνεται;
Παίζεις μπάλα από το γυμναστήριο, στην μαρίνα για περπάτημα, μέχρι στα μπαρ/club.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Ενα ψιλοβαρετο Σαββατοβραδο με βροχη εξω, ωραια ατμοσφαιρα για συζητηση:
Πως περνατε οι του εξωτερικου (νυν και τεως) τα Σαββατοβραδα σας;
εγω προπαθω να δουλευω οσο περισσοτερο γινεται γιατι απο σεπτεμβρη-οκτωβρη θα εχουμε τα ιδια (ελπιζω οχι και χειροτερα)..ασε που εχω παψει εδω και καιρο να βγαινω τα σαββατα
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Κύπρο τι να παίζει με τα γκόμενάκια άραγε? Κάνεις παιχνίδι, γνωρίζεις γκόμενές στο καφέ πχ, η είναι νεκροταφείο όπως εδώ?
γουστάρουν τους ελληνες αλλα καλο ειναι να τις πλησιασεις καπου μονες χωρις πολλους πολλους τριγυρω.Εγω ειχα γνωρισει μια σε ενα μαγαζι με γυαλια ηλιου οταν ηθελα να ψωνισω..μου λεει καλαμαρας? (οταν σου κανουν αυτην την ερωτηση το μουνι τους σταζει)
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
γουστάρουν τους ελληνες αλλα καλο ειναι να τις πλησιασεις καπου μονες χωρις πολλους πολλους τριγυρω.Εγω ειχα γνωρισει μια σε ενα μαγαζι με γυαλια ηλιου οταν ηθελα να ψωνισω..μου λεει καλαμαρας? (οταν σου κανουν αυτην την ερωτηση το μουνι τους σταζει)
Μιλάς για Κυπραίες;
Κάτι έχεις καταλάβει λάθος.
Άμα Κύπρια σου πει καλαμαρας, σε βρίζει μέσα της και θέλει να κόψει την κουβέντα επί τόπου μαζί σου.

Αν θέλει να σου μιλήσει όμορφα, θα χρησιμοποιούσε τη λέξη Ελλαδιτης.

Και μετά από τόσα χρόνια που μένω εδώ και που έχω δει τι παίζει με Έλληνες και κυπραιες, το 90% των γυναικών δε θέλει καθόλου συναναστροφές μαζί μας.
Αλλιώς αν σου κάνουν τη χάρη να ξεκινήσουν κουβέντα μαζί σου, η επόμενη ερώτηση θα είναι για το εισόδημα σου. Αν αποτύχεις στο όριο που έχουν στο μυαλό τους, έχουν ήδη φύγει μακριά.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.794
Πόντοι
3.656
Σιγά μην ασχοληθούμε και με κυπραίες,εμ πανάσχημες,εμ δε μας χωνεύουν κιόλας,ρε ουστ
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Μιλάς για Κυπραίες;
Κάτι έχεις καταλάβει λάθος.
Άμα Κύπρια σου πει καλαμαρας, σε βρίζει μέσα της και θέλει να κόψει την κουβέντα επί τόπου μαζί σου.

Αν θέλει να σου μιλήσει όμορφα, θα χρησιμοποιούσε τη λέξη Ελλαδιτης.

Και μετά από τόσα χρόνια που μένω εδώ και που έχω δει τι παίζει με Έλληνες και κυπραιες, το 90% των γυναικών δε θέλει καθόλου συναναστροφές μαζί μας.
Αλλιώς αν σου κάνουν τη χάρη να ξεκινήσουν κουβέντα μαζί σου, η επόμενη ερώτηση θα είναι για το εισόδημα σου. Αν αποτύχεις στο όριο που έχουν στο μυαλό τους, έχουν ήδη φύγει μακριά.
Ναι αλλά εγώ είμαι γόης άντρας
 

tony1

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2021
Μηνύματα
755
Like
915
Πόντοι
86
Τον παρεπόμενο Σεπτέμβρη φεύγω στην Μέση Ανατολή ως καθηγητής καθηστε βλάκες στη Ελλάδα με το Μητσοτάκη εγώ πάω να βγάλω φράγκα
 

Kostas(3)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
843
Like
1.966
Πόντοι
206
Τον παρεπόμενο Σεπτέμβρη φεύγω στην Μέση Ανατολή ως καθηγητής καθηστε βλάκες στη Ελλάδα με το Μητσοτάκη εγώ πάω να βγάλω φράγκα

Με τον στρατο τι θα κανεις τελικα,θα πας?
 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
765
Κριτικές
8
Like
899
Πόντοι
366
Και μετά από τόσα χρόνια που μένω εδώ και που έχω δει τι παίζει με Έλληνες και κυπραιες, το 90% των γυναικών δε θέλει καθόλου συναναστροφές μαζί μας.
έτσι είναι..μας θεωρούν παρακατιανούς και δευτεροτρίτης διαλογής.μόνο κάτι μπάζα αναγκαστικά.δε πειράζει μακριά κι αγαπημένοι..
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.794
Πόντοι
3.656
έτσι είναι..μας θεωρούν παρακατιανούς και δευτεροτρίτης διαλογής.μόνο κάτι μπάζα αναγκαστικά.δε πειράζει μακριά κι αγαπημένοι..

Οι ίδιοι νιώθουν τέτοιοι γι'αυτό έχουν τόσο κόμπλεξ με μας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom