Νέα

Επίθεση απο Ιρακινό στην Ερμού!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 968
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 319
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.461
Κριτικές
2
Like
5.728
Πόντοι
2.356
Δύσκολα στην σημερινή Δύση θα βρεθεί άνθρωπος (άντρας κυρίως) να βάλει το άτομο του μπροστά στον κίνδυνο σε τέτοιο σκηνικό (επίθεση με μαχαίρι σε πολυσύχναστο χώρο)
Εκτός από την προπαγάνδα-πλύση εγκεφάλου (μην ανακατευεσαι-τρέξε φύγε μακρυά) είναι και η μόδα του βίντεο-φωτογραφία (κινητό τηλέφωνο-φωτογραφική κάμερα-ΜΚΔ)
Εγώ,πάντως,εδώ και κάτι χρόνια αποφεύγω συστηματικά τέτοιες περιοχές όπου κυκλοφορεί κάθε καρυδιάς καρύδι (νέοι ημεδαποί και αλλοδαποί,αργόσχολοι και μη,που ψάχνονται για επίδειξη)
Το "μην ανακατευεσαι-τρέξε φύγε μακρυά" είναι το σωστό δόγμα. Φυσικά μπορείς να βοηθήσεις σε μια δύσκολη κατάσταση ΑΡΚΕΙ να είσαι και εσύ ασφαλής. Αν πχ είσαι πολεμικός τύπος, παλαιστής ή μάχιμος ή δεν ξέρω τι ΝΑΙ να το ρισκάρεις (και πάλι ρίσκο) αλλά έτσι απλά όχι.

Συγκεκριμένα στην Ερμού κυκλοφορεί πολύς κόσμος. Η τακτική που εφαρμόζω είναι να μην περπατάω χωρίς να επιβλέπω γύρω μου διακριτικά. Αν βλεπεις κάποιον να σε πλησιάζει ύποπτα αμέσως φεύγεις όσο μπορείς μακριά του.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.461
Κριτικές
2
Like
5.728
Πόντοι
2.356
Επίσης και κάτι ακόμα: Οι αστυνομικοί της ΕΡΜΟΥ δεν θα πρέπει να γκομενίζουν και να το πάιζουν μοντέλα αλλά διαρκώς ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΝ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ και λοιπούς ύποπτους και να τους ξεγυμνώνουν στους ελέγχους.

Χθες έβλεπα ΔΙΑΣμια χαρά να σταματάνε στο κέντρο Αθηνας πιτσιρικάδες "τραπικής" ηλικίας και εμφάνισης για να τους πουλήσουν μαγκιά - γιατί δεν το κάνουν στην Ερμου;
 

Mouxtikosss

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2024
Μηνύματα
106
Like
141
Πόντοι
1
δεν γνωρίζω τη Δήλωση. Πλην όμως αυτό που μετράει είναι οι Πράξεις μας. Κι αν είναι κάτι σίγουρο, είναι ότι τα συμφέροντα των Ιθαγενών έχον μπει σε δεύτερη μοίρα, σε ολόκληρη τη Δύση, από τα πιο απλά πράγματα μέχρι τα πολύ σοβαρά. Μιλάμε για κραυγαλέες καταστάσεις στις Δυτικές χώρες. Μέχρι που ως Μις Γερμανίας στέφθηκε μια 39χρονη Ιρακινή, μητέρα δύο παιδιών. Οι λέξεις έχασαν πια το νόημά τους
Καλά η συγκεκριμένη βγήκε σε έναν διαγωνισμό που έχει απαξιωθεί τελείως στη Γερμανία και πλέον ασχολούνται μόνο β' διαλογής τηλεθεατές που όλως τυχαίως είναι μετανάστες από 3ες χώρες...

Ο βολεμενος Γερμανός δεν ασχολείται με τέτοια μπάζα, έχει ως πρότυπο ομορφιάς την Alica Schmidt και παίρνει και γαμάει Μύκονο και Ίμπιζα
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.320
Like
9.400
Πόντοι
2.306
Το πιο κουφό: Έχουμε στην Ελλάδα γελοίους καραγκιόζηδες υποστηρικτες των Κασιδιαραίων - ακροδεξιών - που υποστηρίζουν αυτές τις Ισλαμόφατσες έμμεσά στηρίζοντας τα ζώα της Παλαιστίνης. Καλά τους κάνει το Ισραήλ. Δεν είναι άνθρωποι.
Εδώ έχουμε πούστηδες που μιλάνε υπέρ της γάζας

Που αν πάνε στη Γάζα θα τους ρίξουν από καμία πολυκατοικία
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.493
Like
21.861
Πόντοι
5.006
Συγκεκριμένα στην Ερμού κυκλοφορεί πολύς κόσμος. Η τακτική που εφαρμόζω είναι να μην περπατάω χωρίς να επιβλέπω γύρω μου διακριτικά. Αν βλεπεις κάποιον να σε πλησιάζει ύποπτα αμέσως φεύγεις όσο μπορείς μακριά του.

νταξει ρε τυπε, για την ερμου μιλαμε...μονο να σε ψειρισουν κανενα πορτοφολι ή κινητο παιζει...αυτο που εγινε με το μαχαιρωμα εχθες ειναι ακραιο γεγονος....επεσε πανω σε τρελο η κοπελιτσα και εγινε το κακο...

αν ειναι να παιρνεις τοσες προφυλαξεις στην ερμου, σε καμια βερανζερου μπαινεις καπως ετσι? :
bd5294b12bb72073088712c8e1505b7f.jpg
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.461
Κριτικές
2
Like
5.728
Πόντοι
2.356
νταξει ρε τυπε, για την ερμου μιλαμε...μονο να σε ψειρισουν κανενα πορτοφολι ή κινητο παιζει...αυτο που εγινε με το μαχαιρωμα εχθες ειναι ακραιο γεγονος....επεσε πανω σε τρελο η κοπελιτσα και εγινε το κακο...

αν ειναι να παιρνεις τοσες προφυλαξεις στην ερμου, σε καμια βερανζερου μπαινεις καπως ετσι? :
bd5294b12bb72073088712c8e1505b7f.jpg
Εκεί δεν πάω καν. Δεν έχω δουλειές εκεί.
 

Magi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
2.198
Κριτικές
3
Like
1.846
Πόντοι
496
Η Ελλαδα μας ειναι γνωστη για την φιλοξενία τον αθλητισμο τις επιστημες, τεχνη,ιστορια ενας πολιτισμος με ειρηνικούς χρωματισμους...
Αυτο ολο μαζι σημαίνει οτι ειχαμε άποψη και σθένος να διεκδικούμε , αν παμε στο 90 θυμηθείτε ολοι οι εργαζόμενοι αρχίσανε να διεκδικούνε και να ασκούν σοβαρη πίεση στην κυβέρνηση, Σε καμια περίπτωση δεν θεωρώ τυχαίο το γεγονος οτι εδω μας γεμισαν με λαθρομετανάστες απο το μεσαίωνα που ο ελληνας ειναι για πρωινο,,, Οι αναρχικοί και κουμουνιστές προσπαθουσαν να ταισουν και να κοιμησουν ανθρωπους που οντως θελανε ενα καλύτερο αυριο και να μορφωθούν ωστε να έρθουν κοντά στα δεδομένα μας,,, Οι χρυσαυγητες τους έδερναν για να εχουν το νου τους εφόσον αστυνομία δεν υπήρχε παρα μονο σαν μοντελα και να ρίχνουν πρωτα χημικα και μετα ξυλο σε πορείες του λαου, Τα αφεντικά πλουτίζανε και οι υπόλοιποι τα χαπια τους την μοδα τους....

Οπότε ειναι αλλο να πας απλα στον μεταλλικο ξενώνα ξενέρωτος και να ψάχνεται και άλλο να το εχει σε συνταγή...
Ο μπατσος εχει την καραμελα οτι παίρνει πολυ λιγα για να παίξει το κεφαλι του ..οι 8 στους 10 κατόπιν εορτής :think::think::think: οποτε δεν ειναι φυλακας αλλα ???:hmm::sopase:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
νταξει ρε τυπε, για την ερμου μιλαμε...μονο να σε ψειρισουν κανενα πορτοφολι ή κινητο παιζει...αυτο που εγινε με το μαχαιρωμα εχθες ειναι ακραιο γεγονος....επεσε πανω σε τρελο η κοπελιτσα και εγινε το κακο...

αν ειναι να παιρνεις τοσες προφυλαξεις στην ερμου, σε καμια βερανζερου μπαινεις καπως ετσι? :
bd5294b12bb72073088712c8e1505b7f.jpg
1709375970963.png
 

TOMCRUISE

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Αυγ 2020
Μηνύματα
4.240
Κριτικές
40
Like
21.390
Πόντοι
12.896
Περαστικά στο κορίτσι αλλά πάμε καλά; Στην μέση της Ερμού, με τόσους αστυνομικούς, σεκιουριτάδες και περαστικούς, στεκόταν για ώρα ένας αλλοδαπός με μαχαίρι και κανένας δεν σκέφτηκε τι κάνει ή τι σκοπό έχει αυτός ο άνθρωπος;
Όπως βλέπω και στο λίνκ που έβαλε ο φίλος από το πρώτο ψέμα μετά την επίθεση μια χαρά τράβαγαν όλοι βίντεο. Πριν την επίθεση όμως δεν έκοψε σε κανέναν να τραβήξει βίντεο έναν αλλοδαπό που στεκόταν με μαχαίρι στη μέση της Ερμού;

Δηλαδή στάνταρ διπλά σε κανένα έβερεστ θα είχε καμιά διας ένας δεν είπε ρε παιδιά δείτε τον;
θα σκεφτηκανε οτι ειναι πωλητης μαχαιριων μαλλον...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Όταν πάω εκεί, και πάω συχνά, βρίσκομαι σε κατάσταση σχεδόν πολέμου. Φοράω σακίδιο στη πλάτη, προσέχω τα αντικείμενά μου και είμαι ιδιαίτερα συγκεντρωμένος στο τι γίνεται γύρω μου. Ψυχρός, ήρεμος αλλά συγκεντρωμένος. Πάντα ελέγχω το χώρο γύρω μου από απόσταση λες και φυλάω κάποιον επίσημο. Από μακριά παρακολουθώ το πλήθος και έχω καταντήσει να κάνω ανάλυση σεναρίων... Όχι δεν το παίζω ούτε έξυπνος ούτε κομάντο. Μια φορά, στην Ερμού, είδα μια παρέα αλλοδαπών να συγκρούεται λεκτικά και μετά με σπρωξίματα με άλλη παρέα επίσης αλλοδαπών. Αμέσω σκέφτηκα να φύγω από το σημείο άμεσα.

ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΣ ΑΠΑΘΗΣ με το κεφάλι στο κινητό - πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος και να προσέχεις ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΒΕΠΕΙΣ. Αν σε πλησιάζουν για να ζητήσουν κάτι ή τσαμπουκά αμέσως απομακρύνεσαι και αν γίνεται τρέχοντας. Ποτέ μα ποτέ δεν κλιμακώνεις ΤΙΠΟΤΑ. Αποφεύγεις όσο γίνεται τις κακοτοπιές. Εν ανάγκη το παίζεις και λίγο αδιάφορος ή και χαζός ακόμα και ΦΕΥΓΕΙΣ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ.
...τυπε αυτα που πινεις μαλλον δεν σε βοηθανε πλεον ,γιατι δεν κανεις μια κουβεντα με τον γιατρο να σε δωσει κατι πιο δραστικο....φιλικα στο γραφω ,γιατι αν τα εννοεις αυτα και συνεχισεις ετσι ,δεν απεχεις πολυ χρονικα απο το σημειο που θα καθεσαι σε παγκακι και θα ριχνεις φωναχτα χριστοπαναγιες και θα λες "μουνοπανα ολοι θα δειτε τι παθετε"....τα εχω δει αυτα να συμβαινουν σε ανθρωπους,οι εποχες ειναι περιεργες !
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.842
Like
7.869
Πόντοι
2.306
Και τα μήντια συμμερίζονται μεν το δράμα του μαχαιρωμένου θύματος, αλλά για τους δικούς τους ιδιοτελείς λόγους.

Επικεντρώνουν πάντα στο δέντρο και ποτέ στο δάσος.

Μη μας λασκάρει και σε μας καμιά βίδα, κι αρχίσουμε να λαμβάνουμε υπόψη την εκδοχή, η καημένη η κοπελιά να ήταν όντως κατάσκοπος!
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.586
Like
17.706
Πόντοι
3.656
ποιος θα το κανει αυτο φιλε? ο κουλης και τα λοιπα μπουμπουκια της ΝΔουλας? Αυτοί το μόνο μέλημα που έχουν είναι πως θα γαμήσουν τον μικρομεσαίο Έλληνα νοικοκύρη και θα τον εξαθλιώσουν έτσι ώστε να δουλεύει για 700 ευρω

Φυσικά τα θέλει και ο κώλος του νεοελληνα ραγια του 41%
Στα 2.150.000 + 4.600.000 κάθε δυστυχία πέφτει λίγη .
Αξίζει να αφανιστούν .
Στο διάολο όλοι . Κακό ψόφο .
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.586
Like
17.706
Πόντοι
3.656
Το πιο κουφό: Έχουμε στην Ελλάδα γελοίους καραγκιόζηδες υποστηρικτες των Κασιδιαραίων - ακροδεξιών - που υποστηρίζουν αυτές τις Ισλαμόφατσες έμμεσά στηρίζοντας τα ζώα της Παλαιστίνης. Καλά τους κάνει το Ισραήλ. Δεν είναι άνθρωποι.


Λες μαλακίες.
Το ΚΚΕ και οι άπλυτοι αριστεροί , τους στηρίζουν επίσημα και πολύ περισσότερο . Όπως και οι ανάρχες.
Με τα πολιτικά δεν το έχεις. Άστο καλύτερα, μέχρι να προχωρήσεις σε μελέτη βασικών εννοιών και βιβλίων .
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.671
Κριτικές
1
Like
6.754
Πόντοι
1.056

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.461
Κριτικές
2
Like
5.728
Πόντοι
2.356
Λες μαλακίες.
Το ΚΚΕ και οι άπλυτοι αριστεροί , τους στηρίζουν επίσημα και πολύ περισσότερο . Όπως και οι ανάρχες.
Με τα πολιτικά δεν το έχεις. Άστο καλύτερα, μέχρι να προχωρήσεις σε μελέτη βασικών εννοιών και βιβλίων .
Καθόλου μαλακίες. Εσύ δεν τα ξερεις. Έχω γνωστό μου αρχιΚασιδιαραίο που υποστηρίζει φανατικά τους Παλαιστίνιους κ φυσικά διαφωνεί με το να στείλουμε τη φρεγάτα Ψαρά στην εξόντωση αυτών των υπανθρώπων που λέγονται Χουθι κ που κάνουν επιθέσεις για να στηρίξουν τη Παλαιστίνη.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.461
Κριτικές
2
Like
5.728
Πόντοι
2.356
...τυπε αυτα που πινεις μαλλον δεν σε βοηθανε πλεον ,γιατι δεν κανεις μια κουβεντα με τον γιατρο να σε δωσει κατι πιο δραστικο....φιλικα στο γραφω ,γιατι αν τα εννοεις αυτα και συνεχισεις ετσι ,δεν απεχεις πολυ χρονικα απο το σημειο που θα καθεσαι σε παγκακι και θα ριχνεις φωναχτα χριστοπαναγιες και θα λες "μουνοπανα ολοι θα δειτε τι παθετε"....τα εχω δει αυτα να συμβαινουν σε ανθρωπους,οι εποχες ειναι περιεργες !
Μαλλον τόσο εσύ όσο κ ο άλλος ο @Κώστας Λαδάκης είσαστε ραμολιμέντα και αναλφάβητοι. Μάθετε και λέτε μπούρδες.

Πρέπει να είσαι εντελώς αγράμματος μαλάκας για να εξάγεις τέτοια συμπεράσματα. Ανόητος κ παιδαρελι εγκεφαλικά.

Ούτε πρόκειται ποτέ να ρίχνω ΧριστοΠαναγιες ούτε τίποτα. Καλό θα είναι να μην κρίνεις με βάση το δικό σου βίωμα κ χαρακτήρα. Εγώ παρουσίασα καθ' υπερβολή το πώς κινούμαστε πλέον όλοι στην Αθήνα και εσύ μαζί με τον άλλον λέτε ανοησίες.

Υ.Γ. κάποιοι ενώ είστε ενήλικες δεν γνωρίζετε ούτε να αναγνωρίζετε ούτε το ύφος ούτε τον τόνο των γραφομενων από κάποιον άλλον. Καθίστε με τις προκαταλήψεις σας guys.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom