Νέα

Επιχειρηματικές (και άλλες) ανησυχίες του majestic69

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 74K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

pesite

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
143
Κριτικές
2
Like
65
Πόντοι
1
...
υγ...αν ο φιλος σου βρηκε 120μ ακινητο με 60χ στην πολη-νορμαλ φαση,θελω και γω...και σου βγαζω και ενα ταληρακι για τον κοπο σου να μου το στειλεις πμ!
Στο βρήκα...  120 τ.μ. στα 60.000 σούρχομαι για το ταληράκι πού είπες...
διαμέρισμα τζτζί ρετιράρα με τις μπαλκονάρες του κομπλέ....
 

να πως βγαίνουν τα λεφτά... :2funny: :2funny: :2funny:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Στο βρήκα...  120 τ.μ. στα 60.000 σούρχομαι για το ταληράκι πού είπες...
διαμέρισμα τζτζί ρετιράρα με τις μπαλκονάρες του κομπλέ....
 

να πως βγαίνουν τα λεφτά... :2funny: :2funny: :2funny:

Δεν είναι κακό . Αν το πάρεις και 50 χιλιάρικα ........

το λαμηνέηντ , φτηνιατσούρα, αλλά κρατιέται .... μπάνιο κουζίνα θέλουν ξύλωμα ...... και
μπαλκονόπορτες .......

οπότε εκτός από πλακά, υδραυλικό θες και αλουμινά με καλές τιμές ή μαραγκό αν είναι να βάλεις ξύλινα πατζούρια ....
τα ρολλά τα πετάς εννοείται .......

Με αυτές τις ανακαινίσεις,  για πλάκα πιάνει 500€ το μήνα
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Δεν είναι κακό . Αν το πάρεις και 50 χιλιάρικα ........

το λαμηνέηντ , φτηνιατσούρα, αλλά κρατιέται .... μπάνιο κουζίνα θέλουν ξύλωμα ...... και
μπαλκονόπορτες .......

οπότε εκτός από πλακά, υδραυλικό θες και αλουμινά με καλές τιμές ή μαραγκό αν είναι να βάλεις ξύλινα πατζούρια ....
τα ρολλά τα πετάς εννοείται .......

Με αυτές τις ανακαινίσεις,  για πλάκα πιάνει 500€ το μήνα

Εγω θα το εσπαγα σε 2 η 3 μικροτερα. Ποσα λεφτα λες να χρειαστει για να γινει πχ 2 60ρια;
Αν ειναι αξιοπρεπη, ανετα θα πιανει 400 το καθενα, οποτε πας στα 800 το μηνα
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Εγω θα το εσπαγα σε 2 η 3 μικροτερα. Ποσα λεφτα λες να χρειαστει για να γινει πχ 2 60ρια;

Με τίποτε για αυτής της αξίας διαμέρισμα.

Το μπάνιο , το φτιάχνεις με 1200 ευρώ.
Κουζίνα αλλάζεις μόνο πλακάκια , νεροχύτη με 500 ευρώ και απλά βάφεις πιο μοδάτα τα ντουλάπια.
Αν αλλάξεις μόνο πατζούρια και κρατήσεις τις μπαλκονόπορτες , οπότε βάλεις ξύλινα μπατζούρια, κοστίζουν τα 4 2500€ .
Αν τα αλλάξεις όλα, με αλουμίνια, θες 4000€ .
Πόρτα ασφαλείας αν δεν έχει . 500€ .

500€ το μήνα εύκολα.
 

pesite

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
143
Κριτικές
2
Like
65
Πόντοι
1
Εγω θα το εσπαγα σε 2 η 3 μικροτερα. Ποσα λεφτα λες να χρειαστει για να γινει πχ 2 60ρια;
Αν ειναι αξιοπρεπη, ανετα θα πιανει 400 το καθενα, οποτε πας στα 800 το μηνα
Πριν το ξαναπείς διάβασε τον 4042/2011 άρθρο 50 § 7 και ετοίμασε και μια πεντακοσάρα....
 

Nosiros

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2018
Μηνύματα
176
Κριτικές
3
Like
349
Πόντοι
21
Πριν το ξαναπείς διάβασε τον 4042/2011 άρθρο 50 § 7 και ετοίμασε και μια πεντακοσάρα....

Αρα με 500 ευρώ παραπάνω στα έξοδα είσαι και μια χαρά νομιμος???

Δεν είναι και άσχημα αν έχεις σκοπό να δώσεις 60.000 συν αλλα 40.000.
 

pesite

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
143
Κριτικές
2
Like
65
Πόντοι
1
Αρα με 500 ευρώ παραπάνω στα έξοδα είσαι και μια χαρά νομιμος???

Δεν είναι και άσχημα αν έχεις σκοπό να δώσεις 60.000 συν αλλα 40.000.
Άλλα τόσα θέλει και η ΔΕΗ όπως και η ΕΥΔΑΠ για να σου βάλουν ρολόγια για το δεύτερο διαμέρισμα που θα φτιάξεις. Δεν τολμάω να σκεφτώ καν πόσα θα θέλουν ηλεκτρολόγος και υδραυλικός για να τραβήξουν νέες γραμμές ρεύματος ύδρευσης και αποχέτευσης. Το τελευταίο έχει και πολύ πλάκα, να δω που θα μπεί το δεύτερο μπάνιο και που θα πηγαίνουν τα σκατά. Όπως προείπα το είδα να γίνεται δύο φορές αλλά μόνον στα χαρτιά, όχι στα ντουβάρια. Κάποια στιγμή θα σας δώσω λεπτομέρειες εκείνης της κομπίνας
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Στο βρήκα...  120 τ.μ. στα 60.000 σούρχομαι για το ταληράκι πού είπες...
διαμέρισμα τζτζί ρετιράρα με τις μπαλκονάρες του κομπλέ....
 

να πως βγαίνουν τα λεφτά... :2funny: :2funny: :2funny:
....τυπε μου εβαλες διαμερισμα του 65 ,στην αθηνα  και μαλιστα πατησια...πλακα κανεις....οταν στους απο κατω 4 οροφους λογικα κατοικει ολη η πακιστανικη κοινοτητα..
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Με τίποτε για αυτής της αξίας διαμέρισμα.

Το μπάνιο , το φτιάχνεις με 1200 ευρώ.
Κουζίνα αλλάζεις μόνο πλακάκια , νεροχύτη με 500 ευρώ και απλά βάφεις πιο μοδάτα τα ντουλάπια.
Αν αλλάξεις μόνο πατζούρια και κρατήσεις τις μπαλκονόπορτες , οπότε βάλεις ξύλινα μπατζούρια, κοστίζουν τα 4 2500€ .
Αν τα αλλάξεις όλα, με αλουμίνια, θες 4000€ .
Πόρτα ασφαλείας αν δεν έχει . 500€ .

500€ το μήνα εύκολα.
δεν θα πειραζα ουτε πλακακι....πακιστανικο χοστελ θα το εκανα...θα χρεωνα με το κεφαλι!
 

Nosiros

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2018
Μηνύματα
176
Κριτικές
3
Like
349
Πόντοι
21
Άλλα τόσα θέλει και η ΔΕΗ όπως και η ΕΥΔΑΠ για να σου βάλουν ρολόγια για το δεύτερο διαμέρισμα που θα φτιάξεις. Δεν τολμάω να σκεφτώ καν πόσα θα θέλουν ηλεκτρολόγος και υδραυλικός για να τραβήξουν νέες γραμμές ρεύματος ύδρευσης και αποχέτευσης. Το τελευταίο έχει και πολύ πλάκα, να δω που θα μπεί το δεύτερο μπάνιο και που θα πηγαίνουν τα σκατά. Όπως προείπα το είδα να γίνεται δύο φορές αλλά μόνον στα χαρτιά, όχι στα ντουβάρια. Κάποια στιγμή θα σας δώσω λεπτομέρειες εκείνης της κομπίνας

Οπως και εγώ προείπα αν δεν έχεις σχέση με τον χώρο και κάποια εμπειρία ωστε να μπορείς να σκεφτείς και να αντιμετωπίσεις τα άπειρα προβλήματα που θα προκύψουν όπως τα σκατά που αναφέρεις τότε καλύτερα να μην το επιχειρήσεις. Οχι οτι δεν γίνεται όμως

Για το ρολόι της Δεη χρειάζεται από τον ηλεκτρολόγο ένα καινούριο σχέδιο της νεας εγκατάστασης. Για την ΕΥΔΑΠ (όπως και για την Δεη) μην μου πείς ότι δεν έχεις δει/ακούσει για 2 σπίτια που έχουν ένα κοινό ρολόι και  πληρώνουν τους λογαριασμούς βάση της κατανάλωσης. Πρωσοπικά το έχω συναντήσει πάρα πολλές φορές.

Γενικά υπάρχουν λύσεις είτε νομιμες είτε παράνομες.
 

pesite

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
143
Κριτικές
2
Like
65
Πόντοι
1
Και ήρθε η ώρα να σας περιγράψω το πως και το γιατί χωρίζονται τα διαμερίσματα σε δύο.
Θα είναι μακρύ το σεντόνι και ίσως να σας κουράσει λίγο, είναι όμως μια πολύ όμορφη ιστοριούλα που δείχνει ότι τα λεφτά, τα πολλά λεφτά δεν βγαίνουν με κόπο αλλά με τρόπο και αξίζει να το δείτε.

Ηταν μια ωραία εποχή που το κυβερνών κόμμα ψαχνότανε για τις επικείμενες εκλογές. Βρήκε λοιπόν ένα πόλεμο κάπου εκεί στη σοβιετία και μεγάλο αριθμό ομοεθνών πιθανά ψηφαλάκια έτσι βάλθηκε να τους επαναπατρίσει. Μας ήρθανε λοιπόν οι Ρωσοπόντιοι. Στείλαμε και βαπόρια για να τους φέρουμε.

Και καλά  τους φέραμε, έτσι θα τους αφήσουμε. Ένα μικρό χαρτζιλήκι τρία χιλιάρικα για τα πρώτα έξοδα και φυσικά μα βεβαίως βεβαίως τελωνειακή ατέλεια για την οικοσκευή τους ως επαναπατριζομένων που περιελάμβανε και αυτοκίνητο για τον καθένα. Ήταν η εποχή που πήξαμε στις κόκκινες πινακίδες αφού και η γιαγιά δικαιούται μια μερτσέντες. Βγήκαν πολλά λεφτά εκεί αλλά ψίχουλα συγκριτικά με το πρόγραμμα στεγαστικής αποκατάστασης.

Αφού λοιπόν τους στοιβάξανε σε κονταίηνερ στο Καποτα στο Μενίδι, στην Γκορυτσά στον Ασπρόπυργο και σε άλλα μέρη βγήκε φιρμάνι για δάνεια εξήντα χιλιάρικα για αγορά και βελτίωση σπιτιών η τριάντα για αγορά οικοπέδου με την εγγύση του Ελληνικού Δημοσίου και με επιδότηση επιτοκίου χωρίς προσημείωση, μάλιστα χωρίς προσημείωση του ακινήτου. Μερικά τσακάλια βρήκαν την τρύπα και τρέξανε όσο υπήρχε γιατί έκλεισε μετά από ενάμιση  χρόνο.

Τι κάνανε λοιπόν, βήμα πρώτον. βόλτα στην Γκορυτσά στον Ασπρόπυργο και στο Καποτά στο Μενίδι, τσίμπημα έναν Ρωσοπόντιο άνεργο κατά κανόνα του χώσαν κάτιτις και βουρ στο συμβολαιογράφο. Φτιάξιμο ειδικού πληρεξουσίου για αγορά και πώληση ακινήτου υποβολή δικαιολογητικών σε Περιφέρεια για έγκριση χρηματοδότησης και σε τράπεζα για αίτημα δανείου.

Βήμα δεύτερο. Έχουνε λοιπόν το πληρεξούσιο και διαλέγουνε επαρχιακή πόλη για πεδίο δράσης.
Βρήκαν γκαρσονιέρες των 25 η 30 τετραγωνικών κατα κανόνα υπόγεια και στον ακάλυπτο τα αγόραζαν με το πληρεξούσιο στο όνομα του κακομοίρη για εννιά άντε δέκα χιλιάρικα παίρνανε ακόμα ένα πληρεξούσιο από τον πωλητή για την είσπραξη εκταμίευσης δανείου και βούρ στην Τράπεζα. Το φιρμάνι δεν έλεγε πουθενά για νομικό και τεχνικό έλεγχο αν αξίζει τα λεφτά του και με το παραθυράκι της βελτίωσης του ακινήτου και ένα δωράκι στο προσωπικό της Τράπεζας μια κολώνια ένα ουίσκι χτυπάγανε το δανειάκι εξήντα χιλιαρικάκια.

Πρώτη κατοικιά ήτανε εφορία γιόκ και προϊόντος του χρόνου το σκοτώνανε για κανά τάλληρο να γίνουν αποθήκες γιατί μόνον για αποθήκες κάνανε.
Και εδώ έκλεινε ο κύκλος.

Έλα όμως που τελειώσανε οι γκαρσονιέρες, και ερχόμαστε στο θέμα μας, αυτό του διαχωρισμού διαμερίσματος όπου οι φίλοι μας κτυπάνε τώρα τα δυάρια στα δεκαπέντε η είκοσι χιλιάρικα και τα χωρίζουν σε δύο γκαρσονιέρες στα χαρτιά μόνον. Δεν κάναν γκρεμίσματα κτισίματα, μόνον στα χαρτιά. Τους έβαζε σε περισσότερα έξοδα μελέτης μηχανικού σύστασης νέου κανονισμού πολυκατοικίας και τρέξιμο στο Δήμο και την Πολεοδομία αλλά πάλι άξιζε τον κόπο. Αυτές ήταν οι περιπτώσεις που σας έχω αναφέρει ότι γνωρίζω, πρώτο χέρι, δεν μου το είπε φίλος, μελέτησα τους φακέλους.

Η αποθέωση ήταν κάτι οικόπεδα μεγαλούτσικα εντός οικισμού αλλά σε κωλοχώρια που δεν τα ήξερε ούτε ο μητροπολίτης αφού δεν είχαν καν μια εκκλησιά. Αυτά ήταν πιό εύκολο και πιο αποδοτικό αφού ήθελε μόνον ένα συμβόλαιο και ένα φτηνό τοπογραφικό να χωριστούν σε δύο τρία η περισσότερα άρτια οικοδομήσιμα την τριακοσίων τετραγωνικών για δάνειο μια τριαντάρα το τεμάχιον που παίρναν και την κάνανε.

Επίλογος. Με το που κοκκινίζαν τα δάνεια οι Τράπεζες στείλαν γράμματα στους δανειολήπτες που δεν είχαν ιδέα για το φονικό και στην συνέχεια στραφήκανε κατά του εγγυητή, το Ελληνικό Δημόσιο για τα λεφτά τους και τα πήρανε. Από σένα και εμένα δηλαδή.

Έλεγχος σε ένα μικρό επαρχιακό τραπεζικό κατάστημα βρήκε 135 τέτοια δάνεια που δεν εξυπηρετούνται φυσικά, έχουν γίνει βαθυκόκκινα, από τα οποία τα ενενήντα δάνεια είχαν τον ίδιο πληρεξούσιο. Τα υπόλοιπα σαρανταπέντε είχαν έναν άλλο μοναδικό πληρεξούσιο. Συμπτωματικά με το ίδιο επώνυμο. Αυτά σε μία μικρή επαρχιακή πόλη σε μία μόνο τράπεζα.

Αν το πιστέψετε ότι έτσι έγινε η ότι έχω οργιώδη φαντασία δεν έχει καμία σημασία. Απλά γουγλίστε “Δάνεια Παλιννοστούντων” και κάντε την αριθμητική σας.
Παρεμπιπτόντως το κόμμα που λέγαμε τις πήρε τις εκλογές.
Ελπίζοντας να σας διασκέδασα κλείνουμε με το συμπέρασμα.

Συμπέρασμα. Για την κομπίνα όλα γίνονται αφού γίνονται μόνον στα χαρτιά. Για να γίνουν όμως στα ντουβάρια είναι τέτοια η δαπάνη και η βαβούρα του κερατά που όχι μόνον δεν αξίζει αλλά και τεχνικά δεν γίνεται βρε αδελφέ, δεν γίνεται.
 

pesite

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
143
Κριτικές
2
Like
65
Πόντοι
1
....τυπε μου εβαλες διαμερισμα του 65 ,στην αθηνα  και μαλιστα πατησια...πλακα κανεις....οταν στους απο κατω 4 οροφους λογικα κατοικει ολη η πακιστανικη κοινοτητα..
Είπες για ΑΘήνα, για που στην Αθήνα δεν είπες, κοίταξα και στην Ηρώδου Αττικού αλλά ήσαν λίγο πιο ακριβά. Ούτε περιορισμό για συνιδιοκτήτες μου έθεσες.
Ο μόνος λόγος που δεν δικαιούμαι την προμήθεια μου είναι ότι στο έδωσα στο ανοικτό φόρουμ και όχι σε ΠΜ όπως όριζες. Μια μπύρα όμως στην υγειά σου την έπινα πολύ ευχαρίστως.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Oτι ακριβως σου λεει ο φιλος ισχυει....με καθε λεπτομερεια τα εξηγει ωραια και απλα....το αν συμφερει η οχι ομως ειναι αλλιουλιου ευαγγελιο...εξαρταται πως βλεπεις το συμφερει...με ενα 100ρικο επενδυεις σε δουλεια ετοιμη και μετρας κασερακι απο την πρωτη μερα...αν η 100ρου σε εμποδιζει απλα στην τσεπη και εχεις αλλη δουλεια να βγαζεις ,πιστευω οτι το ακινητο συμφερει ΜΕΣΟΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ....Πας για αποδοση στην καλυτερη 6-7% στα λεφτα σου ανα ετος ,αλλα εχεις το κεφαλι σου σχετικα ησυχο...απο το να τα κρατας σε ελληνικη τραπεζα η σε στρωμα ,δεν νομιζω οτι συζηταμε αν συμφερει....
υγ...αν ο φιλος σου βρηκε 120μ ακινητο με 60χ στην πολη-νορμαλ φαση,θελω και γω...και σου βγαζω και ενα ταληρακι για τον κοπο σου να μου το στειλεις πμ!
Οχι φιλε μου,εγραψα αυτα ακριβως για το ποστ του 71 που μας περιεγραφε μια φαση ενος φιλου του στην θεσσαλονικη....ισως δεν καταλαβες-τα κανω 50ρακια..
-σε οτι του εγραψες εχεις απολυτο δικιο
-120μ στην πολη(της θεσσαλονικης) ΝΟΡΜΑΛ ΦΑΣΗ ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ ΣΤΑ 60ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ...
....
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Πολη ειναι μια στην χωρα......Η ΣΑΛΟΝΙΚΑ.....Η αθηνα ειναι απλως ενα τρελαδικο!
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Είπες για ΑΘήνα, για που στην Αθήνα δεν είπες, κοίταξα και στην Ηρώδου Αττικού αλλά ήσαν λίγο πιο ακριβά. Ούτε περιορισμό για συνιδιοκτήτες μου έθεσες.
Ο μόνος λόγος που δεν δικαιούμαι την προμήθεια μου είναι ότι στο έδωσα στο ανοικτό φόρουμ και όχι σε ΠΜ όπως όριζες. Μια μπύρα όμως στην υγειά σου την έπινα πολύ ευχαρίστως.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
...επισης ολα καλα αλλα το πμ υποθετικα το περιμενα απο τον 71......να φανταστω δεν υπαρχουν κλωνοι στο σαη?
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Με 1200 ευρώ δεν φτιάχνεις ούτε κοτέτσι...

Τα κοτέτσια είναι ακριβά.












και 4-5 τμ πλακάκια, δύο χρώματα για να κάνεις σχέδιο ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΛΕΒΕΛ , ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ, ΛΕΣΤΕΛΑ κτλ , κόβει ο μάστορας λίγα από τα εμπριμέ και κάνει μια έγχρωμη γραμμή για σχέδιο , στο πάνω μέρος που θα έχει τα άσπρα ...

δεν συζητάμε για την κόλλα και το στόκο που χρειάζεται επιπλέον ...... το κόστος άνετα καλύπτεται από τα 1200€



 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
120μ στην πολη(της θεσσαλονικης) ΝΟΡΜΑΛ ΦΑΣΗ ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ ΣΤΑ 60ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ...
....


110τμ με 65.000€ , μεσίτης, οπότε φαντάζομαι δεν πέφτει η τιμή ..........

δεν έχει ασανσέρ στον 5ο βέβαια ..........


αλλά φυσικά όπως όλα , μπορεπι να φτιαχτεί ........

με 15000€ εγώ ή με 60000€ ο μουνοκωλαράκι ή με 200.000€ ο ποκαχόντας το φτιάχνουμε ....


Το να χωρίσω διαμέρισμα .... θα το συζήταγα αν ήταν άνω των 160τμ στο π.ψυχικό , στη ρηγίλλης , στο κολωνάκι , στου μακρυγιάννη ή πλάκα σε πιασάρικο μέρος, στην πολιτεία , στην πλατεία του κεφαλαρίου , στη γλυφάδα .... και πάλι θα είχα πολλούς ενδοιασμούς .....
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Οχι φιλε μου,εγραψα αυτα ακριβως για το ποστ του 71 που μας περιεγραφε μια φαση ενος φιλου του στην θεσσαλονικη....ισως δεν καταλαβες-τα κανω 50ρακια..
-σε οτι του εγραψες εχεις απολυτο δικιο
-120μ στην πολη(της θεσσαλονικης) ΝΟΡΜΑΛ ΦΑΣΗ ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ ΣΤΑ 60ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ...
....

Μα δεν ηταν νορμαλ το σπιτι. Παμπαλαιο επι της Εγνατιας (μπορει και του 50-60 οικοδομη) που ηθελε ανακαινιση και που την εκανε ο φιλος, χωριζοντας το στα δυο

Κατι σαν κι αυτο:


Στην κριση τα εβρισκες 30% φθηνοτερα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom