Νέα

Επιχειρηματικές (και άλλες) ανησυχίες του majestic69

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 74K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Δεν υπαρχει κανενα δικο μου ποστ που να γραφω κατι τετοιο, μια διαδιδεις παπαριες.

Φωτογραφια το χερι σου με φοντο το εδω νημα ζητησα.

Ασε τις παπαρολογιες και ανεβασε μια φωτογραφια, τι φοβασαι;

Με φοντο το εδω νημα, το τελευταιο ποστ του νηματος.

Δεν μπορω να ανακαλεσω κατι που δεν εγραψα ποτε τυπε.
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.336
Κριτικές
61
Like
3.050
Πόντοι
7.216
Εγώ που είμαι φτηνιάρης , μπορώ να το κάνω μόνος μου, με το κόστος της μπογιάς ή με αλμπάνια που δουλεύουν μεροκάματο,
εσύ που είσαι κιμπάρης, μπορείς να το αναθέσεις σε αρχιτέκτονα με sl που θα το αναθέσει σε διακοσμητή με slk , που θα το αναθέσει σε υπεργολάβο με βόλβο, που θα το αναθέσει σε έλληνα μπογιατζή με αβένσις, που θα το αναθέσει στα ίδια αλμπάνια που θα κάνουν τη δουλειά και σε μένα , με παραπάνω μεροκάματο , επειδή εσύ είσαι κιμπάρης. Τελίκά με την ίδια μπογιά βάφονται τα ντουβάρια, απλά όταν εσύ όταν θα τρως στο μαρούσι , θα πουλάς μούρη στη σούλα, που θα σου λέει για το ΣΚ στην αράχωβα.
Τυπε με λίγα λόγια μας λες ότι θα βγάλεις το ίδιο αποτέλεσμα εσύ σε ένα έργο σε σχέση με έναν επαγγελματία του κλάδου και μάλιστα μηχανικού?
Να φανταστώ κατά αντιστοιχία άμα σκάσει καμιά μήνυση πας μόνο σου στα δικαστήρια γιατί τι να κλασουν τα γατάκια οι δικηγόροι.
Και επίσης όταν αρρωστενεις μπαίνεις google και βγάζεις διάγνωση... :S
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Ναι τυπε, ειναι σκληρος αντρας και σκληρος χυστης, ξερει τα παντα και τους κατουραει ολους.

  :S
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Δεν υπαρχει κανενα δικο μου ποστ που να γραφω κατι τετοιο, μια διαδιδεις παπαριες.

Φωτογραφια το χερι σου με φοντο το εδω νημα ζητησα.
Δεν έχει να κάνει με τον κμαν .... είναι λίγο αστείο αίτημα , δεν βρίσκεις ;;;;;

Π.χ. αλλού ο αποτυχημένος στέκας , λέει ότι ... δεν έχω ευρώ ...
του ζητάω να ανεβάσω φωτό όλα τα λεφτά που έχει πάνω του !!!!!!
Έχει λογική, δεν βρίσκεις ;;;;;; (φυσικά δεν θα το κάνει)

Το χέρι ;;; Που κολλάει ;;;;;
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Εχουμε και ρομαντικα δωρακια στο νημα, μπαινουν οι λεφταδες και μοιραζουν δωρεαν συμβουλες για να γινουμε και εμεις πλουσιοι και να βγαλουμε φραγκα.

Ρομαντισμος, ανθρωπισμος, ιπποτισμος, το σαιτ εχει τα παντα.

Πρωτοι σε παγκοσμιο επιπεδο ειμαστε.

Μπαινεις εδω και εκτος απο μουναρες, γινεσαι πλουσιος και μαθαινεις τα παντα. Οτι υπαρχει.

  :S
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τυπε με λίγα λόγια μας λες ότι θα βγάλεις το ίδιο αποτέλεσμα εσύ σε ένα έργο σε σχέση με έναν επαγγελματία του κλάδου και μάλιστα μηχανικού ;

Τύπε ....  έχεις υπόψη σου τυπάκια που έβγαλαν χρήμα , από αγοραπωλησίες κωλοδιαμερισμάτων τα τελευταία χρόνια ;
Μιλάμε για κάτι που το έχουν κάνει οικονομικοί μετανάστες, εργάτες, που δεν ξέρουν να γράψουν ελληνικά ...

και έβγαλαν λεφτάκια .....

Αν είχαν κανει καλή δουλειά στα σπίτια που αγόρασαν και πούλησαν ; Ποιός ξέρει ....
Αν είχαν αποτέλεσμα αντίστοιχο μηχανικών ;;;; Ποιός ξέρει .....
Λεφτά βγάλαν πάντως ..............
 

pesite

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
143
Κριτικές
2
Like
65
Πόντοι
1
και η κοκορομαχία καλά κρατεί.
να σας δώσω Tips για μελοντικούς ιδιοκτήτες διαχειριστές ακινητών και όποιος θέλει ακούει και σημειώνει.

ΠΟΜΙΔΑ και ΤΣΕΚ.

Ψάχτε τα, αξίζει τον κόπο.................
Έχουν κάποιο κόστος αλλά τι είναι τζάμπα σήμερα. Ίσως μερικές συμβουλές από ρομαντικούς....
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Το χερι ετσι απλα ζητησα μια φωτο με φοντο το νημα εδω, εσυ που κολλας εδω και 2 μερες και δεν ανεβαζεις μια φωτο;

Αστο τυπε, καταλαβαμε τι παιζει, γαματο δεν καιω αλλο χρονο πανω σου, συνεχισε τη παπαρολογια μονος σου.

Απλα οταν εισαι μπλα μπλα μπλα παντου σε ολα τα νηματα, να εισαι και ΕΡΓΑ.

Μιλας συνεχως και σκληραδες λεφτα μουνια μαγκιες σπιτια κτλπ και δεν τολμας να ερθεις για ενα καφε ή να ανεβασεις μια φωτογραφια.

Εχεις καθε δικαιωμα να πουλας οτι εισαι μαγκας και σκληρος χυστης, στηριξε το και με εργα ομως τυπε.

Και σταματα να κραζεις ανθρωπους που δεν ξερεις τι ειναι (διαφορα μελη που κραζεις) διοτι σε πληροφορω ειναι πιο αντρες.

Τελος, αρκετα με το θιασο.

Παμε παρακατω ή παμε για καφε, δεν εχω αλλο χρονο για παρτη σου, βρες τον απο αυτους που σε πιστευουν.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Πολλά λόγια ....

Ο θεματοθέτης ζήτησε συμβούλη ... από μέλη του φόρουμ .... χωρίς προαπαιτούμενα και συστάσεις ....έριξα μια ιδέα ....

Αν θέλει το ψάχνει ... αν δεν γουστάρει τη γράφει στα αρχίδια του ....

Εσύ μάλλον πετάγεσαι σαν την ψωλή μέσα από το σώβρακο .....

Υ.Γ. Ο Στέκας που λέει ότι άλλοι δεν έχουν ευρώ ... περιμένουμε να δούμε πόσα ευρώ έχει ο ίδιος πάνω του !
Εκεί θα έχουν πλάκα οι φωτογραφίες.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
και η κοκορομαχία καλά κρατεί.
να σας δώσω Tips για μελοντικούς ιδιοκτήτες διαχειριστές ακινητών και όποιος θέλει ακούει και σημειώνει.

ΠΟΜΙΔΑ και ΤΣΕΚ.

Ψάχτε τα, αξίζει τον κόπο.................
Έχουν κάποιο κόστος αλλά τι είναι τζάμπα σήμερα. Ίσως μερικές συμβουλές από ρομαντικούς....

Ωραιος τυπε.
Γνωριζεις αν φυσικο προσωπο (ιδιοκτητης ακινητου) μπορει να κανει αναζητηση στον Τειρεσια για αλλο φυσικο προσωπο (υποψηφιο ενοικιαστη) φυσικα με τη συγκατάθεση του δευτερου;
Αν ναι το κοστος ειναι τα 290 ευρω για 100 αναζητησεις απ οτι βλεπω;
 

pesite

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
143
Κριτικές
2
Like
65
Πόντοι
1
Μην ρωτάς εμένα, ρώτα τον Τειρεσία, αυτός ξέρει και όταν μάθεις το λες και σε εμάς....
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Τυπε παίρνεις στα σοβαρά τον Σαββίδη?
Μην τρελενεσαι, ο τύπος είναι του γιατρού.
Μπαίνεις σε φορουμ ανταλλαγής απόψεων να μας πει τι? Ότι μην περιμένεις σοβαρές απόψεις από ένα φόρουμ και πάνε σε έναν ειδικό?
Και εσύ ρε μλκ τι κάνεις σε αυτό το φόρουμ ασουμε?
Μας λες την άποψη σου ή το παίζεις ειδικός?

Ο Καπαμαρου ειναι του γιατρού;
Ετοιμάσου για πρόσκληση λίαν συντόμως και σεντόνι.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.892
Κριτικές
16
Like
14.715
Πόντοι
6.515
Καταφεραμε και το μπαχαλεψαμε κι αυτο το θεμα  :S
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
a) Πιθανόν επειδή βιάζεται να πουλήσει και έχει ανάγκη χρημάτων . Και δίνεις ΜΕΤΡΗΤΟ.
Σαφέστατα δεν πιάνει σε όλα. ΑΛΛΑ ΜΑΝΤΕΨΕ ... ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΟΛΑ. Θες να αγοράσεις 1-5-10 από το μισό μύριο διαμερισμάτων της αττικής. ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ.

b) Οιμεσίτες μεγιστοποιούν το κέρδος τους και δεν δέχονται παζάρια. Χάσιμο χρόνου.

c) Φτηνό το λες εσύ. Τα κόστη είναι ίδια για όλους.
Ένα 15κιλο πλαστικό κάνει 35€ ως 70€.

Εγώ που είμαι φτηνιάρης , μπορώ να το κάνω μόνος μου, με το κόστος της μπογιάς ή με αλμπάνια που δουλεύουν μεροκάματο,
εσύ που είσαι κιμπάρης, μπορείς να το αναθέσεις σε αρχιτέκτονα με sl που θα το αναθέσει σε διακοσμητή με slk , που θα το αναθέσει σε υπεργολάβο με βόλβο, που θα το αναθέσει σε έλληνα μπογιατζή με αβένσις, που θα το αναθέσει στα ίδια αλμπάνια που θα κάνουν τη δουλειά και σε μένα , με παραπάνω μεροκάματο , επειδή εσύ είσαι κιμπάρης. Τελίκά με την ίδια μπογιά βάφονται τα ντουβάρια, απλά όταν εσύ όταν θα τρως στο μαρούσι , θα πουλάς μούρη στη σούλα, που θα σου λέει για το ΣΚ στην αράχωβα.

d)Ιδέες για να βγάλει χρήμα είπα , όχι για να είναι σοβαρός.

Αν θέλει σοβαρότητα , να αγοράσει βίλλα στην πολιτεία,  να κυκλοφορεί με καγιέν , να πηγαίνει στη μύκονο το καλοκαίρι και στην αράχωβα το χειμώνα ... και η γυναίκα  του να έχει πέρσοναλ τρέηνερ και δάσκαλο του τέννις, στην πολιτεία πάντα ....

Καταλαβαίνεις ότι είσαι καραγκιόζης, έτσι?

Π
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Αν θέλει σοβαρότητα , να αγοράσει βίλλα στην πολιτεία,  να κυκλοφορεί με καγιέν , να πηγαίνει στη μύκονο το καλοκαίρι και στην αράχωβα το χειμώνα ... και η γυναίκα  του να έχει πέρσοναλ τρέηνερ και δάσκαλο του τέννις, στην πολιτεία πάντα ....
Να του την πηδάει κιόλας να μην κουράζεται και να κρατάει την όρεξή του για βίζιτες
 

gorgio

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
26
Like
6
Πόντοι
0
τα ακινητα εχουν παρει παλι την ανιουσα.Μας δουλευουν κανονικα μου φαινεται. ετσι όπως την εφτιαξαν την κριση ετσι πανε και να την εξαφανισουν...
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
τα ακινητα εχουν παρει παλι την ανιουσα.Μας δουλευουν κανονικα μου φαινεται. ετσι όπως την εφτιαξαν την κριση ετσι πανε και να την εξαφανισουν...
Θα εξαφανιστούμε εμείς όμως τύπε  :S
 

Nosiros

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2018
Μηνύματα
176
Κριτικές
3
Like
349
Πόντοι
21
Πολύ φιλικά μα πάρα πολύ φιλικά αφού δεν έχω τίποτε να χωρίσω μαζί σου, είσαι πολύ μακρυά στις εκτιμήσεις σου.
30 χιλιάρικα δεν φτάνουν με τίποτε για επαναδιαρύθμιση. Θέλεις 10 για μια ανακαίνιση μιάς κουζίνας και ενός μπάνιου, χωρίς αλλαγή διαρύθμισης που θες μηχανικό και νταραβέρι με πολεοδομία και Δήμο. Ο κάδος για τα μπάζα και μόνον θα σου πάει ένα πεντακοσάρικο παράβολα.
Μετά κοίτα την χρυσή ευκαιρία και βρες μου ακίνητο 120 τ.μ. στα 60 χιλιάρικα (που θα γίνουν 70 με τα έξοδα) ακίνητο εκτός από μπουντρούμια υπόγεια και ημιορόφους με το ταβάνι στο ενα ογδόντα.
Στο μέτρημα των φόρων ξέχασες την Ειδική Εισφορά. Είναι και αυτή λεφτά ντάγκα ντάγκα κάθε χρόνο.
Έτσι λοιπόν φιλικά μα πάρα πολύ φιλικά ξέχνα το δεν γίνονται έτσι τα πράμματα.

Αν εχεις εμπειρία απο οικοδομες, ακρες για συνεργεια και πολυ ορεξη για να τρεχεις ολη μερα μπορεις να κανεις τον διαχωρισμο με καμια 40.000. Αλλιως ξεχνα το...

Επισης αν πας για τετοια δουλεια δεν ειναι απιθανο να βρεις μια καλη τιμη, αφου δεν θα σε ενδιαφερει η κατασταση στην οποια θα βρισκεται το ακίνητο οσο χρεπι και να ειναι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom