Νέα

ελλαδα...η πιο βαρετη χωρα του κοσμου?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sperminator_tx
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 152
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
34
Πόντοι
16
sperminator_tx η ζωη δεν σταματαει ουτε στα 35 ουτε στα 55 ουτε στα 105. Σταματαει οταν πεθανουμε. Με τον τροπο που σκεφτεσε εισαι ηδη νεκρος. Μπαρακια, καφετεριες, μουσικες, ξυνισμενες φατσες, ξενο σωμα κτλ.κτλ.
Ειμαι 45, εχω γκομενα μια Βουλγαρα 34 barwoman η οποια φευγει αρχες καλοκαιριου και επιστρεφει Σεπτεμβρη. Αρα ολο το καλοκαιρι ειμαι sigle. Σε καμια παρεα δεν εχω νιωσει "ξενο σωμα". Βαρεθηκα ολο το καλοκαιρι να ειμαι καλεσμενος σχεδον καθε ΣΚ σε γαμους και βαφτισεις. Ζω σε χωριο κι εχω περισοτερες παρεες απ΄οταν ζουσα στην Αθηνα.
Κι εμενα μπορει να μου τη σπαει η μουσικη ας πουμε, στο beach bar που πηγα με την παρεα ή να χαλανε την αισθητικη μου οι αδερφαρες με τα ξυρισμενα στηθια και ποδια, αλλα το ματι αλλου παει. Στα κωλαρακια με τα βρεγμενα μαγιο που χορευουν διπλα στην πισινα. Εστιαζω στο "θυμα" μου και προσπαθω να βρω τροπο να την προσεγγισω. Στ΄αρχιδια μου αν το μαγαζι παιζει λαικα, δημοτικα, ή heavy metal. Aμα θελω ν΄ακουσω καλη μουσικη βαζω στον αγροτη οποιο cd γουσταρω και ακουω ή παιρνω τους αρκουδιαραιους τους κολητους μου και παμε οπου παιζουν μουσικη που θελουμε ν΄ακουσουμε.
Ε, οχι και δεν εχεις επιλογες για διασκεδαση εσυ που ζεις στην Αθηνα. Εγω που ζω σ΄ενα χωριο 700 ανθρωπων με ενα καφενειο-ψησταρια τι να πω δλδ ? Εσυ αν ζουσες εδω, με τα μυαλα που κουβαλας και τη διαθεση που εχεις, θα ειχες αυτοκτονισει.
Φιλαρακο με το να καθεσε να κρινεις τους παντες και τα παντα με μιζερη διαθεση, δεν θα καταφερεις τιποτα. Ειχα κι εγω φιλους με την ιδια συμπεριφορα και τους εκανα περα.
Γαμα τη Λισαβωνα και κοιτα τι υπαρχει διπλα σου, αλλα με καλη διαθεση. Μην τα βλεπεις ολα μαυρα, ασε την κριτικη στους αλλους και κοιτα πως να κανεις τον εαυτο σου καλυτερο.
Έτσι ακριβώς !
 

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
34
Πόντοι
16
Γέμισε η Ελλάδα με υπνωτισμένα παιδιά και κουρασμένα γηρατειά
 

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
ποιος αληθεια βγαινει σε ενα μπαρακι επειδη τυχαινει να γουσταρει την μουσικη που παιζει...?ελαχιστα μερη,μετρημενα στα δαχτυλα...

Τύπε που τα λες σωστά, πες κανένα αν ξέρεις.

τι να προωτοσχοαλιασει κανεις...?οτι τα προπατζιδικα εχουν καταντησε η διασκεδαση του νεοελληνα...στην λισαβωνα πχ που επισκεφτηκα δεν ειδα ουτε ενα στοιχηματζιδικο στον δρομο...

Καλά εκεί συχνάζουν κάτι καμένοι κοιλούμπες στυλ σταμ90.

η αθηνα κ οχι μονο...αλλα κ η θεσσαλονικη τον αυγουστο αδειζουν στην κυριολεξια,οπως εχω ξαναπει...ο ξενος ερχεται ελλαδα για να παει στα νησια...κανει απλα ενα περασμα απο αθηνα για να δει την ακροπολη,την πλακα,αντε κ οι πιο ψαγμενοι να καταληξουν στη γλυφαδα για κανενα ποτο...οταν οι υπολοιπες ευρωπαικες πρωτευουσες εξακολουθουν να ελκυουν δικο τους αποκλειστικα τουρισμο ολες τις μερες του χρονου...

Η Αθήνα για πολλούς λόγους είναι ΙΣΛΑΜΑΜΠΑΝΤ. Μια - δυο φορές αξίζει να την επισκεφθείς στη ζωή σου και  :badair:
 
OP
OP
S

sperminator_tx

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2009
Μηνύματα
492
Like
4
Πόντοι
1
παραλιμνιε εστιαζεσαι στο θεμα μουνι αποκλειστικα...δεν καταλαβες το υφος του topic...τελοσπαντων,οποιος καταλαβε καταλαβε...απο τις απαντησεις που διαβασα λιγοι επιασαν το νοημα κ οι υπολοιποι απλα αρκουνται στα λιγα κ γνωστα που τους προσφερει η ελλαδα κ ειναι ικανοποιημενοι...μπραβο τους...εγω ισως κ καποιοι αλλοι ακομα,λιγοι δυστυχως που ζηταμε το κατι παραπανω δεν φαινεται να το βρισκουμε εδω
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
παραλιμνιε εστιαζεσαι στο θεμα μουνι αποκλειστικα...δεν καταλαβες το υφος του topic...τελοσπαντων,οποιος καταλαβε καταλαβε...απο τις απαντησεις που διαβασα λιγοι επιασαν το νοημα κ οι υπολοιποι απλα αρκουνται στα λιγα κ γνωστα που τους προσφερει η ελλαδα κ ειναι ικανοποιημενοι...μπραβο τους...εγω ισως κ καποιοι αλλοι ακομα,λιγοι δυστυχως που ζηταμε το κατι παραπανω δεν φαινεται να το βρισκουμε εδω
τυπε ο καθενας ειναι διαφορετικος. εγω στο εξωτερικο οσες φορες εχω παει περναω καλυτερα. οχι οτι ειναι σουπερ ουαου αλλα ειναι αρκετα καλυτερα
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
παραλιμνιε εστιαζεσαι στο θεμα μουνι αποκλειστικα...δεν καταλαβες το υφος του topic...τελοσπαντων,οποιος καταλαβε καταλαβε...απο τις απαντησεις που διαβασα λιγοι επιασαν το νοημα κ οι υπολοιποι απλα αρκουνται στα λιγα κ γνωστα που τους προσφερει η ελλαδα κ ειναι ικανοποιημενοι...μπραβο τους...εγω ισως κ καποιοι αλλοι ακομα,λιγοι δυστυχως που ζηταμε το κατι παραπανω δεν φαινεται να το βρισκουμε εδω

και γιατί δεν φεύγεις από την Ελλάδα για να το βρεις;;;;
 

hooligan

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.137
Κριτικές
27
Like
23
Πόντοι
2.945
και γιατί δεν φεύγεις από την Ελλάδα για να το βρεις;;;;
Είπαμε δέκα διαφορετικές άλλες λύσεις και ξανάβαλε την κασέτα της σελίδας 1 χωρίς να εκφέρει γνώμη μάλλον γιατί βαριέται να δοκιμάσει οτιδήποτε άλλο και κάνει ή πάει όπου πάνε οι άλλοι που δεν του αρέσει.
 
OP
OP
S

sperminator_tx

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2009
Μηνύματα
492
Like
4
Πόντοι
1
η αθηνα ιδιαιτερα απο την ομονοια κ κατω δεν βλεπεται...σου προκαλει καταθλιψη...καντε ενα περιπατο στους δρομους μιας οποιασδποτε ευρωπαικης πρωτευουσας κ πεστε μου αν νιωθετε το ιδιο
το γιατι δεν εχω φυγει δεν σημαινει οτι δεν εχω να παω καπου καλυτερα,αλλα ειναι θεμα εργασιακο...αν μπορουσα θα την κοπανουσα
 

violetta24

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2012
Μηνύματα
2.455
Like
1
Πόντοι
16
Καινούριους τόπους δεν θα βρεις, δεν θάβρεις άλλες θάλασσες.
Η πόλις θα σε ακολουθεί. Στους δρόμους θα γυρνάς
τους ίδιους. Και στες γειτονιές τες ίδιες θα γερνάς·
και μες στα ίδια σπίτια αυτά θ’ ασπρίζεις.
Πάντα στην πόλι αυτή θα φθάνεις. Για τα αλλού — μη ελπίζεις—
δεν έχει πλοίο για σε, δεν έχει οδό.
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.



Κ.Καβαφης
 

Επισκέπτης
Καινούριους τόπους δεν θα βρεις, δεν θάβρεις άλλες θάλασσες.
Η πόλις θα σε ακολουθεί. Στους δρόμους θα γυρνάς
τους ίδιους. Και στες γειτονιές τες ίδιες θα γερνάς·
και μες στα ίδια σπίτια αυτά θ’ ασπρίζεις.
Πάντα στην πόλι αυτή θα φθάνεις. Για τα αλλού — μη ελπίζεις—
δεν έχει πλοίο για σε, δεν έχει οδό.
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.


Κ.Καβαφης

με συγκίνησες καριόλακι

που είσαι να ρθω να σε ρίξω 2 πούτσες να δεις τον ουρανό σφοντύλι;
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
η αθηνα ιδιαιτερα απο την ομονοια κ κατω δεν βλεπεται...σου προκαλει καταθλιψη...καντε ενα περιπατο στους δρομους μιας οποιασδποτε ευρωπαικης πρωτευουσας κ πεστε μου αν νιωθετε το ιδιο
το γιατι δεν εχω φυγει δεν σημαινει οτι δεν εχω να παω καπου καλυτερα,αλλα ειναι θεμα εργασιακο...αν μπορουσα θα την κοπανουσα

πράγματι είναι θλιβερή η ομόνοια... αλλά και σε άλλες πόλεις συμβαίνει αυτό...
πριν από χρόνια είχα ξενερώσει όταν στην ράμπλας στην Βαρκελώνη έβγαιναν μαύρες για πιάτσα όπως γινόταν εδώ στο κέντρο... μην τα γενικεύεις λοιπόν...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Πολλα μπορεις να πεις για την Ελλαδα και να προσαψεις πολλα αρνητικα αλλα σιγουρα το μονο που δε μπορεις να πεις ειναι οτι ειναι βαρετη.
Οτι ενα ορισμενο στυλ διασκεδασης που ειναι δημοφιλες εδω μπορει να ειναι βαρετο, η μερικα πραγματα να ειναι τυποποιημενα κλπ αφορουν αυτο μονο και οχι ολη τη χωρα γενικα. Ισως η επαρχια ειναι καπως πιο χαλαρη αλλα και εκει πλεον τα πραγματα εχουν καλυτερεψει , ο κοσμος βρισκει τον τροπο να περναει καλα ενω οι συγχρονες ευκολιες στις συγκοινωνιες και επικοινωνιες εξαλειφουν της μεγαλες διαφορες αναμεσα σε διαφορα μερη.
  Και δεν ειναι θεμα χρηματων. Μη πως κιολας οτι οσο πιο πολυ μας στιβουν οικονομικα και πρεπει να τα βγαλεις περα εχει και πιο πολυ σασπενς :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom