Νέα

Ελεονώρα Μελέτη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIM
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
55 ευρω το δευτερολεπτο δεν το λες οτι πληρωσαν αδρα , στο μεσο όρο ηταν η αξια
Εγω θα περημενα να εχουν ανεβει οι τηλεθασεις και οι διαφημισεις με την μελετη να προκειτε να τα πεταξει ολα στη φορα και να μεινει με το στριγκακι...αν δε πουλαει και το μουνι σε αυτη τη χωρα παει η οικονομια την εχουμε γαμησει ολοι... :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Τα  έχεις πάρει με την κότα Αλεξ?
Σου΄ρχεται να της σβουρίξεις 2 χαστούκια ή κανα πούτσο?
Τα εχω παρει πολύ ασχημα μαζι της, γιατι το παιζει ξεβγαλμενη και είναι μια κομπλέξω και μιση. Μονο τουιτερ με υποσχέσεις και φαγωμενες πουτσες.
Ανυπαρκτη.
 

power-petran

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2014
Μηνύματα
75
Like
0
Πόντοι
0
αν περασουμε στους 8 θα φορεσει και απο κατω μαγιο, μετα αν παμε ημιτελικα και τελικο και το σηκωσουμε μπορει και να βγει τσιτσιδη :grin:
 

Αλιντισσα

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2011
Μηνύματα
4.083
Κριτικές
2
Like
15
Πόντοι
16
Εγω θα περημενα να εχουν ανεβει οι τηλεθασεις και οι διαφημισεις με την μελετη να προκειτε να τα πεταξει ολα στη φορα και να μεινει με το στριγκακι...αν δε πουλαει και το μουνι σε αυτη τη χωρα παει η οικονομια την εχουμε γαμησει ολοι... :grin:
Το ΕΣΡ τους αφήνει όμως να δείξουνε βυζιά μερα μεσημέρι ή ρίχνει καμπάνες?Να τα λέμε κι αυτά.
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.063
Κριτικές
27
Like
641
Πόντοι
376
αν περασουμε στους 8 θα φορεσει και απο κατω μαγιο, μετα αν παμε ημιτελικα και τελικο και το σηκωσουμε μπορει και να βγει τσιτσιδη :grin:

αν περασουμε τελικο θα βγαλει καμια τσοντα ο σειρηνακης με καποια αλλη που θα προσφερθει οποτε μην αγχωνεστε  :grin:
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
αν περασουμε στους 8 θα φορεσει και απο κατω μαγιο, μετα αν παμε ημιτελικα και τελικο και το σηκωσουμε μπορει και να βγει τσιτσιδη :grin:
Ναι αλλα εγω αν δε κλεισει συμβολαιο με το σειρηνακη οτι θα κατσει να τη γαμησει η 11αδα του τελικου δεν ξανακαθομαι μπροστα στην τηλεωραση με το πουλι στο χερι..  :grin: :grin:
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Το ΕΣΡ τους αφήνει όμως να δείξουνε βυζιά μερα μεσημέρι ή ρίχνει καμπάνες?Να τα λέμε κι αυτά.
Αποτι εχω δει το εσρ κανει φοβερες διακρισεις στο τι θα επιτρεψει και τι οχι.Για το στυλ της εκπομπης της οχι με τιποτα δε τους αφηνει και απο κατι τετειες εκπομπες βγαζει και το ψωμι το το εσρ.Δεν εννοω να τα πεταξει εξω να παρουν αερα.Εννοω να βγει με το μαγιο της πανω κατω κανονικα.Αυτο σιγουρα δε θα το απαγορευε γιατι τοσα πλανα απο παραλιες και φωτογραφισεις δειχνουν. Δεν μου κανει εντυπωση που δε το εκανε ηταν καθαρα θεμα διαφημισης.Μου κανει ομως εντυπωση που δεν ειχε την αναλογη τηλεθεαση οπως λεει ο φιλος πιο πανω για τις τιμες των διαφημισεων. Δεν νομιζω ο μεσος Ελληνας τυπος να σκευτικε οτι δεν προκειτε να βγει με το μαγιο και μην ανοιξε την τηλεωραση γιαυτο το λογο...ζουμε στα ακρα εμεις οι Ελληνες το ρισκαραμε  :grin:
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
Μου κανει ομως εντυπωση που δεν ειχε την αναλογη τηλεθεαση οπως λεει ο φιλος πιο πανω για τις τιμες των διαφημισεων. Δεν νομιζω ο μεσος Ελληνας τυπος να σκευτικε οτι δεν προκειτε να βγει με το μαγιο και μην ανοιξε την τηλεωραση γιαυτο το λογο...ζουμε στα ακρα εμεις οι Ελληνες το ρισκαραμε  :grin:

Σου κανει εντυπωση που δε φυγανε οοοοοοοοοολοι απ τις δουλειες τους μες το μεσημενρι να πανε σπιτι να δουνε τη Μελετη με μαγιο? Ρε τυπε 15 χρονων εισαι?
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Σου κανει εντυπωση που δε φυγανε οοοοοοοοοολοι απ τις δουλειες τους μες το μεσημενρι να πανε σπιτι να δουνε τη Μελετη με μαγιο? Ρε τυπε 15 χρονων εισαι?
Τωρα σοβαρα με ρωτας κατι τετειο? Λες το κοινο της μελετη να ειναι οι εργαζομενοι ανθρωποι? Απο τους εργαζομενους διαμορφωνοντε οι τηλεθεασεις σε αυτες τις εκπομπες? Η καθε ζωνη στην τηλεωραση απευθηνετε σε ενα συγκεκριμενο κοινο.Αυτοι που μετρανε τις τηλεθεασεις εχουν φτιαξει καπιο οριο προσδοκομενης τηλεθεασης εκεινες τις ωρες.Δεν περημενουν τους σκουπιδιαρηδες να κανουν κοπανα για να πανε να δουν τα βυζια της μενεγακη.Μου κανει περισσοτερη εντυπωση που ρωτας κατι τετειο ενω ειναι προφανες τι εννοω.
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
Τωρα σοβαρα με ρωτας κατι τετειο? Λες το κοινο της μελετη να ειναι οι εργαζομενοι ανθρωποι? Απο τους εργαζομενους διαμορφωνοντε οι τηλεθεασεις σε αυτες τις εκπομπες? Η καθε ζωνη στην τηλεωραση απευθηνετε σε ενα συγκεκριμενο κοινο.Αυτοι που μετρανε τις τηλεθεασεις εχουν φτιαξει καπιο οριο προσδοκομενης τηλεθεασης εκεινες τις ωρες.Δεν περημενουν τους σκουπιδιαρηδες να κανουν κοπανα για να πανε να δουν τα βυζια της μενεγακη.Μου κανει περισσοτερη εντυπωση που ρωτας κατι τετειο ενω ειναι προφανες τι εννοω.

τι εννοεις δλδ? οτι οι στει ατ χομ νοικοκυρες που ναι κατα βαση το κοινο της μελετη δε τρεχαν αλλαλαζοντας να δουν τη μελετη με μαγιο? Για να "ανεβει" η τηλεθεαση πρεπει κανουργιοι τηλεθεατες να ανοιξουν την τηλεοραση τους η τηλεθεατες που βλεπουν το διπλα καναλι να γυρισουν στη μελετη. Το κοινο το μεσημερι ειναι συγκεκριμενο, x ανοικτοι δεκτες, τη μελετη βλεπουν y% απο τους ανοικτους δεκτες, δεν εγινε τιποτα κοσμογονικο για να ανοιξουν περισσοτερες τηλεορασεις  (να φυγει δηλαδη κοσμος απ τη δουλεια του να παει να δει τηλεοραση) ουτε οι νοικοκυρες ειχαν καμια πρεμουρα για το αν θα βαλει η οχι μαγιο η μελετη ωστε ν αλλαξουν καναλι
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
τι εννοεις δλδ? οτι οι στει ατ χομ νοικοκυρες που ναι κατα βαση το κοινο της μελετη δε τρεχαν αλλαλαζοντας να δουν τη μελετη με μαγιο? Για να "ανεβει" η τηλεθεαση πρεπει κανουργιοι τηλεθεατες να ανοιξουν την τηλεοραση τους η τηλεθεατες που βλεπουν το διπλα καναλι να γυρισουν στη μελετη. Το κοινο το μεσημερι ειναι συγκεκριμενο, x ανοικτοι δεκτες, τη μελετη βλεπουν y% απο τους ανοικτους δεκτες, δεν εγινε τιποτα κοσμογονικο για να ανοιξουν περισσοτερες τηλεορασεις  (να φυγει δηλαδη κοσμος απ τη δουλεια του να παει να δει τηλεοραση) ουτε οι νοικοκυρες ειχαν καμια πρεμουρα για το αν θα βαλει η οχι μαγιο η μελετη ωστε ν αλλαξουν καναλι
Οχι.Δεν εννοω τις νοικοκυρες.Εννοω τους ανεργους,φοιτητες,μπατηριδες,συνταξιουχους,τυπους που η δουλεια τους τους επιτρεπει να βλεπουν τηλεωραση βλεπε δημοσιους υπαληλους κτλπ. Δεν ειπα οτι παγωσε η χωρα,τα νοσοκομεια σταματησαν να περιθαλπτουν και η βουλη εκλεισε για να πανε ολοι σπιτι να δουν την μελετη.Ειπα οτι περημενα λογο της δηλωσης η οποια πηρε μια βαση και μια εκταση παραπανω λογο της εθνικης θα περημενα να εχουν αυξηθει κατα καπιο ποσοστο οι τηλεθεασεις κυριως κατα την αρχη της εκπομπης.Δεν βλεπω κατι παραλογο σε αυτο που ειπα.
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
Οχι.Δεν εννοω τις νοικοκυρες.Εννοω τους ανεργους,φοιτητες,μπατηριδες,συνταξιουχους,τυπους που η δουλεια τους τους επιτρεπει να βλεπουν τηλεωραση βλεπε δημοσιους υπαληλους κτλπ. Δεν ειπα οτι παγωσε η χωρα,τα νοσοκομεια σταματησαν να περιθαλπτουν και η βουλη εκλεισε για να πανε ολοι σπιτι να δουν την μελετη.Ειπα οτι περημενα λογο της δηλωσης η οποια πηρε μια βαση και μια εκταση παραπανω λογο της εθνικης θα περημενα να εχουν αυξηθει κατα καπιο ποσοστο οι τηλεθεασεις κυριως κατα την αρχη της εκπομπης.Δεν βλεπω κατι παραλογο σε αυτο που ειπα.

ε πιθανως και να αυξηθηκε ... και λοιπον? αν 10,000 ανεργοι/φοιτητες/ξερωγω εβαλαν Μελετη για 2 λεπτα να δουν τι παιζει νομιζεις οτι θα πουλαγαν διαφημισεις στη 10πλασια τιμη απ τη συνηθισμενη?

Αυτα ειναι παμπλισιτυ σταντ ... αυριο οι αλλες 10 κουτσουμπολιστικες εκμπομπες θα χουν ενα 10λεπτο για το μαγιο της μελετη και μπουρου μπουρου, και η μελετη και η εκμπομπη της θα "συζητιουνται" εκει αποσκοπει το ολο θεμα, δεν ειναι τιποτα κοσμογονικο που ξαφνικα θ'αρχισει η διαφημιση στη Μελετη να κοστιζει 1000 ευρω το δευτερολεπτο ουτε περιμενε η Μελετη να διπλασιασει τη τηλεθεαση της στο δημογραφικο ανεργος/μπακουρι-λιγουρι
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
ε πιθανως και να αυξηθηκε ... και λοιπον? αν 10,000 ανεργοι/φοιτητες/ξερωγω εβαλαν Μελετη για 2 λεπτα να δουν τι παιζει νομιζεις οτι θα πουλαγαν διαφημισεις στη 10πλασια τιμη απ τη συνηθισμενη?

Αυτα ειναι παμπλισιτυ σταντ ... αυριο οι αλλες 10 κουτσουμπολιστικες εκμπομπες θα χουν ενα 10λεπτο για το μαγιο της μελετη και μπουρου μπουρου, και η μελετη και η εκμπομπη της θα "συζητιουνται" εκει αποσκοπει το ολο θεμα, δεν ειναι τιποτα κοσμογονικο που ξαφνικα θ'αρχισει η διαφημιση στη Μελετη να κοστιζει 1000 ευρω το δευτερολεπτο ουτε περιμενε η Μελετη να διπλασιασει τη τηλεθεαση της στο δημογραφικο ανεργος/μπακουρι-λιγουρι
Ε να το ξαναπω οτι δεν ανεφερα ποτε οτι παγωσε η χωρα για να τρεξουν ολοι να δουν το γεγωνος? Ειπα εγω ποτε οτι θα πουλαγαν στη 10πλασια τιμη τις διαφημησεις? Ειπα περημενα να αυξηθει η τηλεθεαση,ουτε οτι θα διπλασιασει τιποτα ουτε οτι ξαφνικα θα γινει το γεγωνος της χρονιας.Θεωρω λογικη την εκτιμιση που εκανα οτι η τηλεθεαση θα ανεβαινε σε καπιο ποσοστο και μου εκανε εντυπωση που ειπε ο φιλος οτι εμεινε εντελος στα ιδια.Τωρα μαλλον διαφωνουμε γιατι εσυ για παραδειγμα δεν περημενες να ασχοληθει και κανενας. Ε οκ αποψεις ειναι αυτα ο καθενας μπορει να εχει την δικη του.
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
Ε να το ξαναπω οτι δεν ανεφερα ποτε οτι παγωσε η χωρα για να τρεξουν ολοι να δουν το γεγωνος? Ειπα εγω ποτε οτι θα πουλαγαν στη 10πλασια τιμη τις διαφημησεις? Ειπα περημενα να αυξηθει η τηλεθεαση,ουτε οτι θα διπλασιασει τιποτα ουτε οτι ξαφνικα θα γινει το γεγωνος της χρονιας.Θεωρω λογικη την εκτιμιση που εκανα οτι η τηλεθεαση θα ανεβαινε σε καπιο ποσοστο και μου εκανε εντυπωση που ειπε ο φιλος οτι εμεινε εντελος στα ιδια.Τωρα μαλλον διαφωνουμε γιατι εσυ για παραδειγμα δεν περημενες να ασχοληθει και κανενας. Ε οκ αποψεις ειναι αυτα ο καθενας μπορει να εχει την δικη του.

ο φιλος δε σου ειπε για τηλεθεαση σου ειπε για κοστος διαφημισης

τηλεθεαση ειναι ενα ποσοστο, στην Ελλαδα, το ποσοστο επι ανοικτων δεκτων. Ποση ωρα ειναι η εκμπομπη της μελετη? μια ωρα? ας πουμε μια ωρα. Η "συνολικη" τηλεθεαση ειναι ο μεσος ορος απο μια σειρα δειγματων τηλεθεασης μεσα σ'αυτη την ωρα. Προσπαθω να σου εξηγησω οτι η τηλεθεαση της μιας ωρας θα εχει μικρη διακυμανση αν ανοιξουν ενα τσουρμο λιγουρια μελετη για 2 λεπτα να δουν τι παιζει με το μαγιο, μπορει 1 απο τα 10 δειγματα που θα παρουν μεσα στην ωρα να ειναι μεγαλο αλλα ο μεσος ορος των 10 δειγματων θ'αλλαξει λιγο, αλλα δε θες να το καταλαβεις οποτε ... παω για υπνο.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
ο φιλος δε σου ειπε για τηλεθεαση σου ειπε για κοστος διαφημισης

τηλεθεαση ειναι ενα ποσοστο, στην Ελλαδα, το ποσοστο επι ανοικτων δεκτων. Ποση ωρα ειναι η εκμπομπη της μελετη? μια ωρα? ας πουμε μια ωρα. Η "συνολικη" τηλεθεαση ειναι ο μεσος ορος απο μια σειρα δειγματων τηλεθεασης μεσα σ'αυτη την ωρα. Προσπαθω να σου εξηγησω οτι η τηλεθεαση της μιας ωρας θα εχει μικρη διακυμανση αν ανοιξουν ενα τσουρμο λιγουρια μελετη για 2 λεπτα να δουν τι παιζει με το μαγιο, μπορει 1 απο τα 10 δειγματα που θα παρουν μεσα στην ωρα να ειναι μεγαλο αλλα ο μεσος ορος των 10 δειγματων θ'αλλαξει λιγο, αλλα δε θες να το καταλαβεις οποτε ... παω για υπνο.
Αδερφε δεν γνωριζω με πιον τροπο  ακριβως βγενει η τηλεθεαση και με πιον τροπο ακριως κοστολογουν τις διαφημισεις.Εχω την κοινη αντιληψη οπως οι περισσοτεροι οτι οσο μεγαλυτερη η τηλεθεαση τοσο πιο ακριβα πουλανε τις διαφημισεις. Βαση αυτου του σκεπτικου εβγαλα το συμπερασμα οτι αφου περημενα να εχει μεγαλυτερη τηλεθεαση θα ηταν και πιο ακριβες οι διαφημισεις.Τωρα που εγινες πιο αναλυτικος για το τι εννωεις και εδωσες και αυτα τα στιχια εισαι κομπλε. Ετσι οπως το θετεις εχεις δικιο,δεν θα ηταν πολυ πιθανο να αλλαξει η τηλεθεαση αν ανοιγαν την τιβι για 2 λεπτα καπιοι ακομα ανθρωποι.Επειδη ομως εγω δεν ειμουν υποχρεομενος να ξερω πως ακριβως γινεται αυτη η δουλεια με τις τηλεθεασεις ακομα θεωρω λογικο το συμπερασμα μου βασισμενο στην τοτε γνωση μου.Αφου το διευκρινισες ολα καλα.Καληνυχτα.
 

wilde rose

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2014
Μηνύματα
10.405
Like
0
Πόντοι
166
Αδερφε δεν γνωριζω με πιον τροπο  ακριβως βγενει η τηλεθεαση και με πιον τροπο ακριως κοστολογουν τις διαφημισεις.Εχω την κοινη αντιληψη οπως οι περισσοτεροι οτι οσο μεγαλυτερη η τηλεθεαση τοσο πιο ακριβα πουλανε τις διαφημισεις. Βαση αυτου του σκεπτικου εβγαλα το συμπερασμα οτι αφου περημενα να εχει μεγαλυτερη τηλεθεαση θα ηταν και πιο ακριβες οι διαφημισεις.Τωρα που εγινες πιο αναλυτικος για το τι εννωεις και εδωσες και αυτα τα στιχια εισαι κομπλε. Ετσι οπως το θετεις εχεις δικιο,δεν θα ηταν πολυ πιθανο να αλλαξει η τηλεθεαση αν ανοιγαν την τιβι για 2 λεπτα καπιοι ακομα ανθρωποι.Επειδη ομως εγω δεν ειμουν υποχρεομενος να ξερω πως ακριβως γινεται αυτη η δουλεια με τις τηλεθεασεις ακομα θεωρω λογικο το συμπερασμα μου βασισμενο στην τοτε γνωση μου.Αφου το διευκρινισες ολα καλα.Καληνυχτα.
Τι επαθες σημερα κ γραφεις σεντονια??  :think:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
ο φιλος δε σου ειπε για τηλεθεαση σου ειπε για κοστος διαφημισης

τηλεθεαση ειναι ενα ποσοστο, στην Ελλαδα, το ποσοστο επι ανοικτων δεκτων. Ποση ωρα ειναι η εκμπομπη της μελετη? μια ωρα? ας πουμε μια ωρα. Η "συνολικη" τηλεθεαση ειναι ο μεσος ορος απο μια σειρα δειγματων τηλεθεασης μεσα σ'αυτη την ωρα. Προσπαθω να σου εξηγησω οτι η τηλεθεαση της μιας ωρας θα εχει μικρη διακυμανση αν ανοιξουν ενα τσουρμο λιγουρια μελετη για 2 λεπτα να δουν τι παιζει με το μαγιο, μπορει 1 απο τα 10 δειγματα που θα παρουν μεσα στην ωρα να ειναι μεγαλο αλλα ο μεσος ορος των 10 δειγματων θ'αλλαξει λιγο, αλλα δε θες να το καταλαβεις οποτε ... παω για υπνο.
τυπε έχεις φάει κόλλημα με τον σαουλ. Σου έκλεψε κανα γκομενάκι, κανα τραβελι ; το ψωμάκι σου; Πες μας τον πόνο σου
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.715
Κριτικές
90
Like
36.388
Πόντοι
25.467
Τα εχω παρει πολύ ασχημα μαζι της, γιατι το παιζει ξεβγαλμενη και είναι μια κομπλέξω και μιση. Μονο τουιτερ με υποσχέσεις και φαγωμενες πουτσες.
Ανυπαρκτη.

Τι έγινε;

Έιχατε "οπλίσει"  και περιμένατε, αλλά τελικά μείνατε με το τυφέκιον στο χέρι;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom