Νέα

Θέμης Αδαμαντίδης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sapakias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 240
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
Το να μην αρέσει σε νέο άνθρωπο η ξένη μουσική ,με την ποιότητα και την ποικιλία του παλιού καλού M.T.V.,με κάνει να ανησυχώ ...:think:εγω χθες ήμουν στον Alice Cooper και τους Scorpions εχοντας προσλαμβάνουσες ξένης μουσικής από τον καιρό του "Μουσικοραματος".Τι μουσική ακούς;
Που καθοσουν ρε φίλε, εγώ μπροστά μπροστά μόλις είπε το Still loving you, του φύγανε τα σάλια του Κλάους μείνε έσκυψα μην του φύγει η μασέλα
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.001
Πόντοι
5.956
Το να μην αρέσει σε νέο άνθρωπο η ξένη μουσική ,με την ποιότητα και την ποικιλία του παλιού καλού M.T.V.,με κάνει να ανησυχώ ...:think:εγω χθες ήμουν στον Alice Cooper και τους Scorpions εχοντας προσλαμβάνουσες ξένης μουσικής από τον καιρό του "Μουσικοραματος".Τι μουσική ακούς;
Μην ανησυχείς! Για παράδειγμα, Άλις Κούπερ και σκορπιοί δεν μου άρεσαν ποτέ.. ακούω σχεδόν από όλα τα είδη, αλλά δε μου αρέσουν όλοι, από όλα τα είδη..
( Όλα τα είδη, εκτός π χ. ποντιακά)
Κυρίως ροκ ( με την ευρεία έννοια)
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.237
Κριτικές
62
Like
44.882
Πόντοι
9.297
Μην ανησυχείς! Για παράδειγμα, Άλις Κούπερ και σκορπιοί δεν μου άρεσαν ποτέ.. ακούω σχεδόν από όλα τα είδη, αλλά δε μου αρέσουν όλοι, από όλα τα είδη..
( Όλα τα είδη, εκτός π χ. ποντιακά)
Κυρίως ροκ ( με την ευρεία έννοια)
Ελπίζω μόνο να μην θεωρείς ροκ τον Δάντη και τον Ρόκκο όπως κάτι ο,τι να 'ναι που ψήφισαν τις απαντήσεις αυτές στο 5x5....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.237
Κριτικές
62
Like
44.882
Πόντοι
9.297
Που καθοσουν ρε φίλε, εγώ μπροστά μπροστά μόλις είπε το Still loving you, του φύγανε τα σάλια του Κλάους μείνε έσκυψα μην του φύγει η μασέλα
Hμουν πάνω στην Θ33...ήθελα μια στοιχειώδη άνεση δηλαδή ένα μέρος να καθήσω...φορούσε κανένας μάσκα εκεί μπροστά η άλλα λόγια ν'αγαπιομαστε;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.237
Κριτικές
62
Like
44.882
Πόντοι
9.297
Που καθοσουν ρε φίλε, εγώ μπροστά μπροστά μόλις είπε το Still loving you, του φύγανε τα σάλια του Κλάους μείνε έσκυψα μην του φύγει η μασέλα
Δεν είναι στην πρώτη τους νεότητα όμως όταν βαρεσανε εκείνο το κομμάτι με τα ντραμς φώναζα "Και τα αρχιδια μεσααααα"...εδώ πέρα οι Rolling Stones που είναι πιο μεγάλοι είναι ακόμα στην γύρα ,οι Scorpions δεν θα είναι;
Μεγάλωσα με αυτούς χθες...μέσα και ο Alice Cooper....θυμάμαι στο Δημοτικό να τραγουδάμε το "Poison"... :cry: :happy:
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.380
Πόντοι
786
Δάντης μπλουζ αμανέ βραχνά ανοσιουργήματα. Ρόκκος μπαλάντες κορίτσια ο Μίκι Ρουρκ. Άλις Κούπερ ο Βισκαδουράκης με περούκα και άιλαϊνερ.
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.887
Κριτικές
2
Like
20.960
Πόντοι
6.236
Δεν είναι στην πρώτη τους νεότητα όμως όταν βαρεσανε εκείνο το κομμάτι με τα ντραμς φώναζα "Και τα αρχιδια μεσααααα"...εδώ πέρα οι Rolling Stones που είναι πιο μεγάλοι είναι ακόμα στην γύρα ,οι Scorpions δεν θα είναι;
Εσύ ήσουν αυτός που φώναζες "Και τα αρχίδια μέσαααα";;;;
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.001
Πόντοι
5.956
Ελπίζω μόνο να μην θεωρείς ροκ τον Δάντη και τον Ρόκκο όπως κάτι ο,τι να 'ναι που ψήφισαν τις απαντήσεις αυτές στο 5x5....
Δεν εννοώ ως ροκ τους Έλληνες καλλιτέχνες ( κάποιοι από τους οποίους μου αρέσουν κι είναι πολλοί αξιόλογοι)
Αλλά έχει ελληνικό ροκ, τρύπες, ξύλινα σπαθιά..
Ροκ εννοώ γκρουπ του εξωτερικού..
Πάντως Δάντης και Ρόκος έχουν βγάλει κάποια πολύ καλά τραγούδια..
Πάντως το ροκ εκτός από μουσικό είδος είναι και νοοτροπία..
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.237
Κριτικές
62
Like
44.882
Πόντοι
9.297
Δεν εννοώ ως ροκ τους Έλληνες καλλιτέχνες ( κάποιοι από τους οποίους μου αρέσουν κι είναι πολλοί αξιόλογοι)
Αλλά έχει ελληνικό ροκ, τρύπες, ξύλινα σπαθιά..
Ροκ εννοώ γκρουπ του εξωτερικού..
Πάντως Δάντης και Ρόκος έχουν βγάλει κάποια πολύ καλά τραγούδια..
Πάντως το ροκ εκτός από μουσικό είδος είναι και νοοτροπία..
Motorhead-Rock n Roll....ύμνος περί ροκ νοοτροπίας.
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.001
Πόντοι
5.956

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.237
Κριτικές
62
Like
44.882
Πόντοι
9.297

yamahab

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2022
Μηνύματα
58
Κριτικές
7
Like
255
Πόντοι
280

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom