Νέα

Ελένη Φουρέιρα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα PIATSAS
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 686K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

Φορούσε βρακί η Φουρέιρα στα Mad VMA 2016;

  • Όχι, δε φορούσε τίποτα

    Ψήφοι: 163 33,6%
  • Ναι, κάτι φορούσε

    Ψήφοι: 30 6,2%
  • Στο μπούτσο μας φοράει/δε φοράει

    Ψήφοι: 292 60,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    485
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Περιστατικό στο χωριό μου: συντοπίτου παιδιά και αλβανού συντοπίτη παιδιά παίζανε.Τα ελληνάκια δεν θέλανε τα αλβανάκια
στο παιχνίδι τους και τα αλβανάκια σκάνε μπουκέτο στα ελληνάκια.Γυρνάει ο μπαμπάς έλλην στον μπαμπά αλβανό,συμμάζεψε του
λέει τα πιτσιρίκια σου.-Αλβανός:γιατί αλλιώς; -Ελλην:του βγάζει το μαχαίρι το βάζει στο λαιμό,του λέει θα σε κόψω κομμάτια
επί τόπου αν δεν συμμορφωθείς και συ και η οικογένειά σου.  :rockon:
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Με έχεις καλύψει απόλυτα αδερφέ..

Να συμπληρώσω όμως ότι Αλβανό ούτε να γυρίσει να τον κοιτάξει δεν θα ήθελα , όχι να κάνει και κίνηση τύπου να λογοδοθούνε ή ακόμη χειρότερα να παντρευτούν κιόλας..

Στα υπόλοιπα συμφωνώ πλήρως!  ;)

:thumbsup:
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Περιστατικό στο χωριό μου: συντοπίτου παιδιά και αλβανού συντοπίτη παιδιά παίζανε.Τα ελληνάκια δεν θέλανε τα αλβανάκια
στο παιχνίδι τους και τα αλβανάκια σκάνε μπουκέτο στα ελληνάκια.Γυρνάει ο μπαμπάς έλλην στον μπαμπά αλβανό,συμμάζεψε του
λέει τα πιτσιρίκια σου.-Αλβανός:γιατί αλλιώς; -Ελλην:του βγάζει το μαχαίρι το βάζει στο λαιμό,του λέει θα σε κόψω κομμάτια
επί τόπου αν δεν συμμορφωθείς και συ και η οικογένειά σου.  :rockon:

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

kavlotikos

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2014
Μηνύματα
1.217
Like
9
Πόντοι
16
Περιστατικό στο χωριό μου: συντοπίτου παιδιά και αλβανού συντοπίτη παιδιά παίζανε.Τα ελληνάκια δεν θέλανε τα αλβανάκια
στο παιχνίδι τους και τα αλβανάκια σκάνε μπουκέτο στα ελληνάκια.Γυρνάει ο μπαμπάς έλλην στον μπαμπά αλβανό,συμμάζεψε του
λέει τα πιτσιρίκια σου.-Αλβανός:γιατί αλλιώς; -Ελλην:του βγάζει το μαχαίρι το βάζει στο λαιμό,του λέει θα σε κόψω κομμάτια
επί τόπου αν δεν συμμορφωθείς και συ και η οικογένειά σου.  :rockon:

Έπρεπε αρχικά να του σκάσει προειδοποιητικό μπουκέτο και καπάκια να τον απειλήσει με το μαχαίρι για να μαζέψει τα μούλικα!!  :sunglasses:
Ωραίος ο τύπος πάντως!  :rockon: :rockon: :rockon:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.458
Κριτικές
2
Like
5.723
Πόντοι
2.356
Δεν έχεις άδικο σε αυτό. Και είναι όντως άσχημο να ταίζουμε τον ρατσισμό.

Βέβαια, αν θες τη γνώμη μου (γιατί είμαι ρατσιστής με τους Αλβανούς, όχι στο 100% αλλά είμαι)... τι εννοώ????

Θα άγηνες την κόρη σου να παντρευτεί αλβανό? ή τον γιό σου αλβανίδα?? Απάντησέ μου ειλικρινά αν θέλεις σε παρακαλώ. Όπως και άλλοι αν θέλετε δώστε την απάντησή σας.

Εγώ δε θα το δεχόμουν με τίποτα. Θεωρώ ότι οι οικογένεια ενός αλβανού (τουλάχιστον σήμερα) είναι σε κατώτερα επίπεδα μόρφωσης και τρόπου ζωής. Δεν έχω πρόβλημα να πάνε σε πάρτυ κλπ και τέτοια γενικά θέματα, αλλά όχι και προσωπικές σχέσεις.

Οι ίδιοι οι Αλβανοί ντρέπονται για την καταγωγή τους, βλεπε Φουρέιρε. Αυτό αρκεί. Εγώ αν θα ήμουν Αλβανός θα το έλεγα περήφανα, δεν είμαι όμως. Γιατί η Τάμτα που όλοι γνωρίζαμε ότι είναι από Γεωργία δεν πήγε καλά στο καλλιτεχνικό στερέωμα; Όοοοχι ας πούμε ότι έιμαστε από το μΕξικό ή από Βραζιλία. Στο σχολείο είχα Αλβανούς που λέγανε ότι είναι από Ιταλία.

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Οι ίδιοι οι Αλβανοί ντρέπονται για την καταγωγή τους, βλεπε Φουρέιρε. Αυτό αρκεί. Εγώ αν θα ήμουν Αλβανός θα το έλεγα περήφανα, δεν είμαι όμως. Γιατί η Τάμτα που όλοι γνωρίζαμε ότι είναι από Γεωργία δεν πήγε καλά στο καλλιτεχνικό στερέωμα; Όοοοχι ας πούμε ότι έιμαστε από το μΕξικό ή από Βραζιλία. Στο σχολείο είχα Αλβανούς που λέγανε ότι είναι από Ιταλία.

ΕΠΙΣΗΣ έχω γνωρίσει πολλούς Αλβανούς και Αλβανίδες, ελάχιστοι, περίπου 5% είναι καλά παιδιά. Οι περισσότεροι στη καλύτερη είναι κουτοπόνηροι και στη χειρότερη έχουν ένα ανεξήγητο μίσος... Στην Ελλάδα πολλοί εξ αυτών έχουν γκαβατζώσει τις καλύτερες θέσεις στον ιδιωτικό τομέα και δη στον τουρισμό και πολλά ΒΡΩΜΟΑΦΕΝΤΙΚΑ Έλληνες τους έχουν σαν θεούς τους. Εγώ πάντα ήθελα να τους βλέπω σαν όλους τους μετανάστες. Εκείνοι επέλεγαν να "αυτοεξορίζονται"...
δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο καποιον που ντρεπεται για την καταγωγη του τυπε
οποια και ειναι αυτη
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.458
Κριτικές
2
Like
5.723
Πόντοι
2.356
δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο καποιον που ντρεπεται για την καταγωγη του τυπε
οποια και ειναι αυτη

Εγώ χαίρομαι όταν βλέπω Αλβανούς περήφανους! Που ζουν ανάμεσά μας και είναι ενταγμένοι μαζί μας σαν να ειμαστε ένα. Όταν βλέπω ΡΑΤΣΙΣΜΟ απέναντι σε μας από αυτούς ή το αντίθετο με χαλάει πού. Πρέπει όμως να κοιτάξουν και αυτοί τις ευθύνες τους.
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Δεν έχεις άδικο σε αυτό. Και είναι όντως άσχημο να ταίζουμε τον ρατσισμό.

Βέβαια, αν θες τη γνώμη μου (γιατί είμαι ρατσιστής με τους Αλβανούς, όχι στο 100% αλλά είμαι)... τι εννοώ????

Θα άγηνες την κόρη σου να παντρευτεί αλβανό? ή τον γιό σου αλβανίδα?? Απάντησέ μου ειλικρινά αν θέλεις σε παρακαλώ. Όπως και άλλοι αν θέλετε δώστε την απάντησή σας.

Εγώ δε θα το δεχόμουν με τίποτα. Θεωρώ ότι οι οικογένεια ενός αλβανού (τουλάχιστον σήμερα) είναι σε κατώτερα επίπεδα μόρφωσης και τρόπου ζωής. Δεν έχω πρόβλημα να πάνε σε πάρτυ κλπ και τέτοια γενικά θέματα, αλλά όχι και προσωπικές σχέσεις.

Kοιτα, η κορη μου ειναι 11, οποτε οταν σκεφτομαι οτι θα παντρευτει καποια στιγμη ειτε με ελληνα ειτε με αλβανο ειτε με γαλλο ειτε γουατεβερ, η σκεψη που κανω ειναι μια  :knuppel:

Η κολλητη της ειναι αλβανακι και δεν ειχα προβλημα εξ αρχης, γιατι οπως ισως καταλαβες προηγουμενως για μενα δεν ειναι αλβανακια-ελληνακια αλλα παιδακια σκετο.

Παντως τσεκαρα τι παιζει με τους γονεις, οχι γιατι ειναι αλβανοι, αλλα γιατι ετσι κανω με τις οικογενειες των φιλων των παιδιων μου. Χαλαρα και διακριτικα παντα...Στην συγκεκριμενη οικογενεια εργαζονται και οι δυο γονεις πολυ σκληρα σε εξαιρετικα αντιξοες συνθηκες (ο μπαμπας καρκινοπαθης) και ομως το σπιτι τους ειναι πεντακαθαρο και τα δυο παιδια τους απο τις καλυτερες μαθητριες στο σχολειο, με 2 ξενες γλωσσες και απο ενα μουσικο οργανο (το μικρο κανει βιολι σε ωδειο απο τα 4) Οπως και να εχει αξιζουν τον σεβασμο μου. Σιγουρα πιστευω οτι υπαρχουν και μαλακες στην ρατσα τους, πολλοι κιολας, αλλα μηπως δεν υπαρχουν στην δικια μας? :grin:

Και με το τελευταιο, σκεφτηκα και την πρωτη ερωτηση. Αν παντρευτει η κορη μου οταν ερθει ο καιρος ( :knuppel: ) το κριτηριο θα ηταν αλλο για να απορριψω τον γαμπρο και οχι η πρωτιστως η καταγωγη του.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.889
Κριτικές
16
Like
14.709
Πόντοι
6.515
λετε να παρεξηγηθουν οι Μεξικανοι μετα τα τελευταια νεα τυποι?  :think:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.458
Κριτικές
2
Like
5.723
Πόντοι
2.356
Kοιτα, η κορη μου ειναι 11, οποτε οταν σκεφτομαι οτι θα παντρευτει καποια στιγμη ειτε με ελληνα ειτε με αλβανο ειτε με γαλλο ειτε γουατεβερ, η σκεψη που κανω ειναι μια  :knuppel:

Η κολλητη της ειναι αλβανακι και δεν ειχα προβλημα εξ αρχης, γιατι οπως ισως καταλαβες προηγουμενως για μενα δεν ειναι αλβανακια-ελληνακια αλλα παιδακια σκετο.

Παντως τσεκαρα τι παιζει με τους γονεις, οχι γιατι ειναι αλβανοι, αλλα γιατι ετσι κανω με τις οικογενειες των φιλων των παιδιων μου. Χαλαρα και διακριτικα παντα...Στην συγκεκριμενη οικογενεια εργαζονται και οι δυο γονεις πολυ σκληρα σε εξαιρετικα αντιξοες συνθηκες (ο μπαμπας καρκινοπαθης) και ομως το σπιτι τους ειναι πεντακαθαρο και τα δυο παιδια τους απο τις καλυτερες μαθητριες στο σχολειο, με 2 ξενες γλωσσες και απο ενα μουσικο οργανο (το μικρο κανει βιολι σε ωδειο απο τα 4) Οπως και να εχει αξιζουν τον σεβασμο μου. Σιγουρα πιστευω οτι υπαρχουν και μαλακες στην ρατσα τους, πολλοι κιολας, αλλα μηπως δεν υπαρχουν στην δικια μας? :grin:

Και με το τελευταιο, σκεφτηκα και την πρωτη ερωτηση. Αν παντρευτει η κορη μου οταν ερθει ο καιρος ( :knuppel: ) το κριτηριο θα ηταν αλλο για να απορριψω τον γαμπρο και οχι η πρωτιστως η καταγωγη του.

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΠΡΑΒΟ που έχεις παιδί. Να σου ζήσει η κορούλα! (Είσαι Ήρωας, εμείς δεν πρόκειται να κάνουμε παιδά... μάλλον έτσι που μας φτάσανε...και λόγω οικονομικών) Επίσης σε συγχαίρω για τη γνώμη σου.
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Για να μην παρεξηγηθώ ότι το λέω μόνο για τους λαβανούς, και έναν από την Γεωργία πχ δε θα ήθελα για την κόρη μου. Θεωρώ το επίπεδο διαφορετικό. Είτε μιλάμε για μόρφωση είτε από οικονομικής άποψης.

Και για να μη λέμε μαλακίες έτσι θεωρώ και πως η Λάτση δε θα μου έδινε την κόρη της γιατί είμαστε "'αλλα πορτοφόλια".

Κακά τα ψέμματα ένας αλβανός έχει μάθει αλλιώς, έχει άλλους στόχος, ιδεώδη, αξίες και πάει λέγοντας.


Έγραψε ο ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ για τους περήφανους αλβανούς. Αν θυμάστε υπήρχε ένας αλβανός σε ένα fame story και το είχε δηλώσει και μαγκιά του. Τον παραδέχομαι.
 

Herculas

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2007
Μηνύματα
483
Κριτικές
17
Like
1.023
Πόντοι
6.760
Αν δεν κάνω λάθος η Μεγάλη Αλβανία περιλαμβάνει και το Μεξικό , οπότε όλα καλά.
 

kavlotikos

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2014
Μηνύματα
1.217
Like
9
Πόντοι
16
λετε να παρεξηγηθουν οι Μεξικανοι μετα τα τελευταια νεα τυποι?  :think:

Αν παρεξηγηθούν τύπε μου θα αναλάβουν αυτόματα τα καρτέλ αλα μεχικο..  :2funny:
Δεν έχει μάνα τους πατέρα τους εκεί  :rockon:
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Kοιτα, η κορη μου ειναι 11, οποτε οταν σκεφτομαι οτι θα παντρευτει καποια στιγμη ειτε με ελληνα ειτε με αλβανο ειτε με γαλλο ειτε γουατεβερ, η σκεψη που κανω ειναι μια  :knuppel:

Η κολλητη της ειναι αλβανακι και δεν ειχα προβλημα εξ αρχης, γιατι οπως ισως καταλαβες προηγουμενως για μενα δεν ειναι αλβανακια-ελληνακια αλλα παιδακια σκετο.

Παντως τσεκαρα τι παιζει με τους γονεις, οχι γιατι ειναι αλβανοι, αλλα γιατι ετσι κανω με τις οικογενειες των φιλων των παιδιων μου. Χαλαρα και διακριτικα παντα...Στην συγκεκριμενη οικογενεια εργαζονται και οι δυο γονεις πολυ σκληρα σε εξαιρετικα αντιξοες συνθηκες (ο μπαμπας καρκινοπαθης) και ομως το σπιτι τους ειναι πεντακαθαρο και τα δυο παιδια τους απο τις καλυτερες μαθητριες στο σχολειο, με 2 ξενες γλωσσες και απο ενα μουσικο οργανο (το μικρο κανει βιολι σε ωδειο απο τα 4) Οπως και να εχει αξιζουν τον σεβασμο μου. Σιγουρα πιστευω οτι υπαρχουν και μαλακες στην ρατσα τους, πολλοι κιολας, αλλα μηπως δεν υπαρχουν στην δικια μας? :grin:

Και με το τελευταιο, σκεφτηκα και την πρωτη ερωτηση. Αν παντρευτει η κορη μου οταν ερθει ο καιρος ( :knuppel: ) το κριτηριο θα ηταν αλλο για να απορριψω τον γαμπρο και οχι η πρωτιστως η καταγωγη του.

Αυτά που είπες τα θεωρώ ολόσωστα.

Όσον αφορά για τον γάμο, απλά συνήθως μια καταγωγή πάνω κάτω σου δείχνει και τη νοοτροπία του λαού. Όπως ο έλληνας είναι έτσι, ε έτσι και στο Ιράκ φοράνε μαντήλες και στην ανταλλάσουν παιδί για ελέφαντες.

Η καταγωγή λέει κάποια πράγματα. Δε μιλάει για Ευρώπη πάνω κάτω έχουμε κάποια κοινά και κάποιες διαφορές.

Μεταξύ Ευρώπης και Ασίας, Ανατολής οι διαφορές είναι τεράστιες. Δε θα κρίνω αν είναι κακές ή καλές. Αλλά υπάρχουν διαφορές !

Δε μπορώ να ταιριάξω εγώ με μια που φοράει μαντήλα και μπούργκα. Όσο μορφωμένη και να είναι
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
οταν στην ανακρουση των εθνικων υμνων ελλαδας-σερβιας,οι αλβανοι στηνουν προβοκατσια και προκαλουν
οταν στο σερβια-αλβανια κανουν οσα κανουν
οταν στο γαλατα-ερυθρος αστερας γινεται αυτο που γινεται

μην θεωρεις τυχαια την μεταστροφη της καθε τραγουδιστριας...

δεν νομίζω πως στην περίπτωσή της υπάρχουν τέτοιες προεκτάσεις...
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Δε μπορώ να ταιριάξω εγώ με μια που φοράει μαντήλα και μπούργκα. Όσο μορφωμένη και να είναι

Κάποιες επί ΕΕ εδάφους, τα πετάνε, μαζί και τις αντιλήψεις, όπως άλλωστε κάνουν ακόμη και οι Έλληνες όταν βρεθούν αλλού και ξαφνικά νομίζουν ότι αναβαθμίστηκαν.

Άσε που για κάποιες από αυτές, εάν τις δεις αφού πετάξουν τις μαντήλες και τα σεντόνια, θα σου φύγει το σαγόνι στο πάτωμα.

 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Κάποιες επί ΕΕ εδάφους, τα πετάνε, μαζί και τις αντιλήψεις, όπως άλλωστε κάνουν ακόμη και οι Έλληνες όταν βρεθούν αλλού και ξαφνικά νομίζουν ότι αναβαθμίστηκαν.

Άσε που για κάποιες από αυτές, εάν τις δεις αφού πετάξουν τις μαντήλες και τα σεντόνια, θα σου φύγει το σαγόνι στο πάτωμα.

Μα δεν αμφέβαλα για την ομορφιά τους. Απλά εκπέμπουμε σε άλλα μήκη κύματος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom