Νέα

Ελένη Φουρέιρα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα PIATSAS
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 686K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (1 μέλη και 6 επισκέπτες)

Φορούσε βρακί η Φουρέιρα στα Mad VMA 2016;

  • Όχι, δε φορούσε τίποτα

    Ψήφοι: 163 33,6%
  • Ναι, κάτι φορούσε

    Ψήφοι: 30 6,2%
  • Στο μπούτσο μας φοράει/δε φοράει

    Ψήφοι: 292 60,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    485

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Την εξαρση του αλβανικου εθνικισμου με την ενθαρυνση των Τουρκων εννοει μαλλον.Και οταν μιλαμε για εθνικισμο μιλαμε υιοθετηση απο τα σχολεια,λογιους,αρχουσα ταξη,κυβερνηση της γειτονος.Επισημα πραματα δηλαδη.Εδω αμα πεις Κοσοβο,ωραια ετσι και η Βορειος Ηπειρος με το πρωτοκολο της Κερκυρας που σαν επισημο εγγραφο ειναι ακομα σε ισχυ σου λενε οχι πια εθνικισμοι στα Βαλκανια.Ποσοι Βορειοηπειρωτες ανθρωποι μεγαλης ηλικιας με εχουν ρωτησει.Μα γιατι οταν επεσε ο κομουνισμος και ηταν ολα διαλυμενα δεν εκανε κινηση η Ελλαδα;
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Την εξαρση του αλβανικου εθνικισμου με την ενθαρυνση των Τουρκων εννοει μαλλον.Και οταν μιλαμε για εθνικισμο μιλαμε υιοθετηση απο τα σχολεια,λογιους,αρχουσα ταξη,κυβερνηση της γειτονος.Επισημα πραματα δηλαδη.Εδω αμα πεις Κοσοβο,ωραια ετσι και η Βορειος Ηπειρος με το πρωτοκολο της Κερκυρας που σαν επισημο εγγραφο ειναι ακομα σε ισχυ σου λενε οχι πια εθνικισμοι στα Βαλκανια.Ποσοι Βορειοηπειρωτες ανθρωποι μεγαλης ηλικιας με εχουν ρωτησει.Μα γιατι οταν επεσε ο κομουνισμος και ηταν ολα διαλυμενα δεν εκανε κινηση η Ελλαδα;
γιατι οι ελληνες πολιτικοι εδω και πολλα χρονια ειναι κοτες τυπε
και η μεγαλυτερη ειναι ο σημερινο χαπακιας πρωθυπουργος
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
γιατι οι ελληνες πολιτικοι εδω και πολλα χρονια ειναι κοτες τυπε
και η μεγαλυτερη ειναι ο σημερινο χαπακιας πρωθυπουργος
Μην το ξαναπείς ο άνθρωπος είναι μάχιμος   :tooth:

http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/files/1/2014/11/28/dendias/F16.jpg[/img[/URL]]
[url=http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/politics/article/430157/otan-o-dendias-sunadise-tin-upolohago-pou-fulaei-tis-thermopules-stroggulis/]http://www.protothema.gr/politics/article/430157/otan-o-dendias-sunadise-tin-upolohago-pou-fulaei-tis-thermopules-stroggulis/[/url[/URL]]
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Μην το ξαναπείς ο άνθρωπος είναι μάχιμος   :tooth:

http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/files/1/2014/11/28/dendias/F16.jpg[/img[/URL]]
[url=http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/politics/article/430157/otan-o-dendias-sunadise-tin-upolohago-pou-fulaei-tis-thermopules-stroggulis/]http://www.protothema.gr/politics/article/430157/otan-o-dendias-sunadise-tin-upolohago-pou-fulaei-tis-thermopules-stroggulis/[/url[/URL]]
[/quote]τυπε γιατι ολοι οι υπουργοι οταν ειναι να επισκευτουν μοναδες ντυνονται κομμαντα? ;D
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Στο διαλειμα στη δουλεια καθομαστε εγω,μια συναδελφος αλβανιδα καλη κοπελα και καλη συναδελφος και μια αλλη αλλοδαπη κοπελα.Ρωταει η τριτη την αλβανιδα,μαθαινεις τα παιδια σου αλβανικα;Οχι.Μαλιστα τους εχει δωσει και ελληνικα ονοματα.Γιατι δε τους μαθαινεις καθολου τη μητρικη τους γλωσσα;Γιατι δε θελω να περασουν ασχημα στη ζωη τους,οι Ελληνες ειναι πολυ ρατσιστες και τους πατανε τους ξενους.Το ιδιο παραδειγμα υπαρχει και στη ταινια του Καφετζοπουλου Ακαδημια Πλατωνος.Που ρωταει τον Αλβανο εργατη πως σε λενε και του απανταει Γιωργος  π.χ,,παντως ελληνικο ονομα.Αλλο παραδειγμα παω σε σουβλατζιδικο που το εχει Αλβανος και μου πιανει κουβεντα για ποδοσφαιρικα.Εμεις οι Αλβανοι μας αρεσει πολυ το ιταλικο ποδοσφαιρο,οι μισοι ειμαστε Μιλαν.Και οι αλλοι μισοι Ολυμπιακοι,του κανω.Αμεσως απο διπλανο τραπεζι Αλβανος νευριασμενος παει να κανει κινηση να σηκωθει.Και συνεχιζοντας λεω,εγω παντως που εχω εναν συναδελφο Αλβανο ειναι φανατικος Ολυμπιακος.Αυτα τα λεω για να καταληξω οτι δε πρεπει να ειστε κοντοφθαλμοι.Ολα τα αλβανοπαιδα κοντευουν να γινουν Ελληνες.Αντε να λενε στο μελλον Ελληνας με καταγωγη απο Αλβανια.Ενω ολη η Ασια κσαι η Αφρικη που μαζευουν εδω δε γινονται Ελληνες ουτε σε 200 χρονια.

Άμα τους πατάμε τους ξένους μωρή καριόλα, τότε πως έχεις βρεί δουλειά? Πως τρώς? πως κατάφέρνεις και ζείς τα παιδιά σου? Πως βρήκες σπίτι????
Παλιό καριόληδες άπληστοι !!!

Ρε αν ερχόντουσαν Έλληνες στην αλβανία και κάνανε τα ίδια με τους εδώ αλβανούς, θα μας είχαν κόψει τα χέρια από τον αγκώνα για να μη ξανακλέψουμε.
Έχουν έρθει στην Ελλάδα και βγάζουν μέχρι και σε φέισμπουκ και τέτοια φωτογραφίες με καμμένες Ελληνικές σημαίες.

Αυτό είναι το ευχαριστώ??? Εδώ ρε δεν βγάλατε λεφτά και τα στείλατε πίσω στην αλβανία και έχετε και παράπονο?

Οι αλβανοί τα θέλουν όλα δικά τους. Θέλουν να βγάζουν λεφτά εδώ με όποιο τρόπο, να τα γυρνάνε πίσω στη χώρα τους (κάτι που γαμάει την Ελλάδα αυτό το πράγμα), και κανένας να μη μιλάει. Και αν μιλήσει θα πούν ίτι είμαστε κακοί και ρατσιστές.

Δεν έχω δεί έναν Έλληνα "πιατά" της Αμερικής, να μίλησε άσχημα για την χώρα που τον έκανε να βγάλει περιουσία.

Ουστ βρωμόσκυλα !!!
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
γιατι οι ελληνες πολιτικοι εδω και πολλα χρονια ειναι κοτες τυπε
και η μεγαλυτερη ειναι ο σημερινο χαπακιας πρωθυπουργος
Να ταν μονο αυτος απολυτε;Εγω πιστευω οτι επειδη εχουν τετοια αμεση εξαρτηση και υποτελεια απο ξενους Γερμανους,Αμερικανους δε κανουν απολυτως τιποτα αν δε παρουν την αδεια.Ολες αυτες οι οικογενειες εχουν λυσει το προβλημα τους μεχρι 5ης γενεας.Δε ρισκαρουν να χασουν τα προνομια τους.Δηλαδη βαζουν πρωτα το προσωπικο τους συμφερον.Αλλα εγω ομως ειμαι δυσπιστος και με οσους λενε να στραφουμε στους Ρωσους και στον Πουτιν.Αμα σε αφησει ξεκρεμαστο,τι γινεται μετα;Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
φιλε δεν ειναι ολοι οι αλβανοι ετσι αλλα υπαρχουν καποιοι απο αυτους που πραγματικα ειναι αδιστακτοι. Εχω γνωστο που εχει χωραφια στο χωριο και απασχολει μερικους απο αυτους.Δυο φορες εχει τυχει να βρει πτωματα αλλων αλβανων στο χωραφι του.Μια μερα το συζηταει με εναν απο αυτους με τον οποιο ηταν καπως πιο φιλοι και φαινοταν καλο παιδι.Και ξερεις του τι ειπε ο τυπος?οτι ειχαν κατα καιρους σκεφτει ολοι τους να μπουκαρουν στο σπιτι του γνωστου (και αφεντικού τους) να τους ληστεψουν αλλα τους αλλαζε γνωμη ο τυπας...Φυσικα σε εκεινη τη περιοχη εχουν γινει αρκτες ληστειες μεσα σε σπιτια.
Τοσο αδιστακτοι ειναι καποιοι απο αυτους...

Αδίστακτός είναι κάποιος που δεν έχει μπέσα, και δεύτερον για να γίνεις και αδίστακτος χρειάζεται να μην έχεις και τίποτα να χάσεις. Οικογένειες, χρήμα, ζωή, κλπ..

Και Έλληνες σκατάνθρωποι υπάρχουν. Δεν το παίζω εθνικιστής άγιος.
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Παιδια κακα τα ψεματα,δεν υπαρχει χειροτερη φαρα.
Παντα ημουν υπερ τους,παντα υπερ των "¨κατατρεγμενων" μεχρι που μπηκε το αγγουρι στον κωλο μου.
Απο μικρο παιδι δουλευα μαζι τους και ειχα συναντησει πολλα προβληματα απο αυτους.Αλλα παντα ελεγα "δεν φταιει η ρατσα,ετυχε στους ανθρωπους αυτους να ειναι διαολεμενοι"
Μεχρι ρε μαγκες που μπηκε για τα καλα το αγγουρι στον κωλο μου απο δαυτους.
Λοιπον,καλα τα παραμυθια περι ρατσισμου κλπ αλλα αν δεν ζησεις τους Αλβανους,δεν ξερεις πραγματικα τι φθονο και τι μισος κουβαλανε για τον μεσο ελληνα!!!
ΦΘΟΝΟΣ μαγκες.Μια λεξη,ολη τους η ρατσα!

Πες παράδειγμα αν θέλεις σε παρακαλώ
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
τυπε γιατι ολοι οι υπουργοι οταν ειναι να επισκευτουν μοναδες ντυνονται κομμαντα? :grin:
Τι καινουρια βλακεια ειναι αυτη να βαζουν διακριτικα στο τζακετ;Οταν πηγα εγω στρατο φοραγαμε βεβαια στολη εκστρατειας παραλλαγη αλλα τζακετ ειχαμε ακομα το φαιοπρασινο.Απαγορευοταν να εχει διακριτικα και στρατηγος να ηταν,μονο το ονομα ειχε πανω.
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Ενω υπαρχει πραγματι εθνικισμος στους αλβανους, θεωρω οτι τον ταιζουμε και εμεις σε καθε ευκαιρια.

Πχ εντυπωση αυτες τις μερες μου εχει κανει το οτι στο σχολειο που πανε τα παιδια μου καποια ελληνακια κανουν παρτι και δεν καλουνε τους αλβανους συμμαθητες τους, μονο και μονο γιατι ειναι απο κει. Και μαλιστα τους το λενε και καταμουτρα "δεν σε θελω στο παρτι γιατι εισαι αλβανος-αλβανη" χωρις αλλο λογο αφου τα πιτσιρικια ειναι και ευγενεστατα και πρσπαθουν επισης πολυ με τα μαθηματα τους. Δεν ειναι μαλακες οι οποιοι ελληνες γονεις ταιζουν με μισος τα 11χρονα? Οταν μεγαλωσουν τα παιδακια θα τα ξεχασουν αυτα? Δεν νομιζω...


 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Ενω υπαρχει πραγματι εθνικισμος στους αλβανους, θεωρω οτι τον ταιζουμε και εμεις σε καθε ευκαιρια.

Πχ εντυπωση αυτες τις μερες μου εχει κανει το οτι στο σχολειο που πανε τα παιδια μου καποια ελληνακια κανουν παρτι και δεν καλουνε τους αλβανους συμμαθητες τους, μονο και μονο γιατι ειναι απο κει. Και μαλιστα τους το λενε και καταμουτρα "δεν σε θελω στο παρτι γιατι εισαι αλβανος-αλβανη" χωρις αλλο λογο αφου τα πιτσιρικια ειναι και ευγενεστατα και πρσπαθουν επισης πολυ με τα μαθηματα τους. Δεν ειναι μαλακες οι οποιοι ελληνες γονεις ταιζουν με μισος τα 11χρονα? Οταν μεγαλωσουν τα παιδακια θα τα ξεχασουν αυτα? Δεν νομιζω...

Δεν έχεις άδικο σε αυτό. Και είναι όντως άσχημο να ταίζουμε τον ρατσισμό.

Βέβαια, αν θες τη γνώμη μου (γιατί είμαι ρατσιστής με τους Αλβανούς, όχι στο 100% αλλά είμαι)... τι εννοώ????

Θα άγηνες την κόρη σου να παντρευτεί αλβανό? ή τον γιό σου αλβανίδα?? Απάντησέ μου ειλικρινά αν θέλεις σε παρακαλώ. Όπως και άλλοι αν θέλετε δώστε την απάντησή σας.

Εγώ δε θα το δεχόμουν με τίποτα. Θεωρώ ότι οι οικογένεια ενός αλβανού (τουλάχιστον σήμερα) είναι σε κατώτερα επίπεδα μόρφωσης και τρόπου ζωής. Δεν έχω πρόβλημα να πάνε σε πάρτυ κλπ και τέτοια γενικά θέματα, αλλά όχι και προσωπικές σχέσεις.
 

kavlotikos

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2014
Μηνύματα
1.217
Like
9
Πόντοι
16
Θα άγηνες την κόρη σου να παντρευτεί αλβανό? ή τον γιό σου αλβανίδα?? Απάντησέ μου ειλικρινά αν θέλεις σε παρακαλώ. Όπως και άλλοι αν θέλετε δώστε την απάντησή σας.

Εγώ δε θα το δεχόμουν με τίποτα. Θεωρώ ότι οι οικογένεια ενός αλβανού (τουλάχιστον σήμερα) είναι σε κατώτερα επίπεδα μόρφωσης και τρόπου ζωής. Δεν έχω πρόβλημα να πάνε σε πάρτυ κλπ και τέτοια γενικά θέματα, αλλά όχι και προσωπικές σχέσεις.

Με έχεις καλύψει απόλυτα αδερφέ..

Να συμπληρώσω όμως ότι Αλβανό ούτε να γυρίσει να τον κοιτάξει δεν θα ήθελα , όχι να κάνει και κίνηση τύπου να λογοδοθούνε ή ακόμη χειρότερα να παντρευτούν κιόλας..

Στα υπόλοιπα συμφωνώ πλήρως!  ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom