Νέα

Ελένη Φουρέιρα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα PIATSAS
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 686K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 17 άτομα (1 μέλη και 16 επισκέπτες)

Φορούσε βρακί η Φουρέιρα στα Mad VMA 2016;

  • Όχι, δε φορούσε τίποτα

    Ψήφοι: 163 33,6%
  • Ναι, κάτι φορούσε

    Ψήφοι: 30 6,2%
  • Στο μπούτσο μας φοράει/δε φοράει

    Ψήφοι: 292 60,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    485

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Οχι να λες πως ειπες ψεματα γιατι δηθεν φταιει ο κακος ο ρατσιστης ο Ελληνας!Εσυ δεν φταις για το ψεμα ΣΟΥ?

Θα γράψω την εμπειρία μου σχετικά με το παραπάνω.
Λόγω επαγγέλματος παλιά είχα διάφορες σχέσεις  και επαφές με γυναίκες διαφόρων εθνικοτήτων.
Όταν πήγαινα κάπου με καμιά Αγγλίδα ή Γερμανίδα από καταστήματα με ρούχα κλπ μέχρι τη λαϊκή, όσο λετσαρία και να ήταν οι γκόμενες  οι συμπατριώτες μας, άντρες και γυναίκες, μόνο υποκλίσεις δεν τους έκαναν.
Οταν πήγαινα με καμιά ανατολική είτε λετσαρία είτε περιποιημένη την κοίταγαν με μισό μάτι και την εξυπηρετούσαν με το ζόρι λες και ζήταγε ελευμοσύνη.
Δεν ξέρω αν αυτό χαρακτηρίζεται ρατσισμός ή κάτι άλλο αλλά σίγουρα σαν συμπεριφορά ήταν περίεργη. 
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Γιατί οι Έλληνες δεν είχαν ιδιαίτερο πρόβλημα με τους Βούλγαρους, Ρουμάνους, Πολωνούς κλπ ?

Οι Αλβανοί ήταν μια μάζα που ήρθε στη χώρα και έκανε πολλές μαλακίες. Η εγκληματικότητα που έφερε στην Ελλάδα ήταν μεγάλη.

Μην κάνει τη μαλακία και πεί κανένας δήθεν Έλληνας ότι "μα καλα ρε Χιτμαν, οι Έλληνες δεν κάνουν εγκλήματα?" Τι σχέση έχει αυτό?

Ο Έλληνας ζεί νομίμως στη χώρα του, και άντε και κάνει εγκλήματα τι σημαίνει ότι πρέπει να φορτωθούμε και άλλους? Τι παπαριές είναι αυτές?

Όταν ένας λαός έχει έρθει με άδεις τσέπες, χωρίς οικογένεια, και χωρίς να υπάρχει κάτι από πίσω σε μια ξένη χώρα, είναι έυκολο να αρχίσει τα εγκλήματα γιατί δεν έχει κάτι να χάσει. Γιατί στιγματίσαμε πιο πολύ τους Αλβανούς??????? Γιατί όχι τους Πολωνούς για παράδειγμα??????

Και δε λέω υπήρχε αυτό το στίγμα... σε έναν νορμάλ βαθμό όμως σύμφωνα και με την δικιά τους εικόνα.

Γιατί αυτά έτσι πάνε. Κρίνεσαι γιαυτό που δείχνεις και πλασσάρεις υποτίθεται.

Και ρωτάω τώρα, έχετε ιδέα τι ρατσισμός υπάρχει σε άλλες χώρες της Ευρώπης????

Λέει η καριόλα ότι δέχθηκε ρατσισμό στην Ελλάδα. Ποιον ρατσισμό μωρή πουτάνα??? Ο κόσμος δεν πήγαινε να την ακούσει στα μαγαζια? Τι νόμιζε ότι όλοι είχαν πιστέψει την μπαρούφα ότι είναι Μεξικάνα???

Την Μερκούρη, τον Βολάνη, Την Πάολα, τον Παιτέρη ποιοι τους έκαναν γνωστοί? Ο κόσμος που τους άκουγε.

Για να μάθει λιγάκι τι κάνουν οι φίλοι μας οι Ιταλοί όταν σκάνε καραβιές με λαθρομετανάστες... εκεί θα καταλάβει τι σημαίνει ρατσιμσός.



ΥΓ. Και αν νομίζει πως υπάρχει τόσος ρατσισμός στη χώρα που τη φιλοξενεί, πρώτον να διορθώσουν καλύτερα οι Αλβανοί τη συμπεριφορά τους.. και δεύτερον γιατί έχουν μαζευτεί τότε όλοι στην Ελλάδα.... τη χώρα του ρατσισμού??? Κρίση έχουμε, άντε ρε μάγκες φύγετε να σας δω.

Κοπρόσκυλα Αχάριστοι !
 

makis406

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2010
Μηνύματα
171
Like
78
Πόντοι
1
Θα γράψω την εμπειρία μου σχετικά με το παραπάνω.
Λόγω επαγγέλματος παλιά είχα διάφορες σχέσεις  και επαφές με γυναίκες διαφόρων εθνικοτήτων.
Όταν πήγαινα κάπου με καμιά Αγγλίδα ή Γερμανίδα από καταστήματα με ρούχα κλπ μέχρι τη λαϊκή, όσο λετσαρία και να ήταν οι γκόμενες  οι συμπατριώτες μας, άντρες και γυναίκες, μόνο υποκλίσεις δεν τους έκαναν.
Οταν πήγαινα με καμιά ανατολική είτε λετσαρία είτε περιποιημένη την κοίταγαν με μισό μάτι και την εξυπηρετούσαν με το ζόρι λες και ζήταγε ελευμοσύνη.
Δεν ξέρω αν αυτό χαρακτηρίζεται ρατσισμός ή κάτι άλλο αλλά σίγουρα σαν συμπεριφορά ήταν περίεργη. 

Φιλε επειδη δουλευω σε τουριστικο επαγγελμα και ερχομαι σε επαφη με πολλες εθνικοτιτες κανεις δεν εχει καλη αποψη για τους Αλβανους.
Γιατι να εχουμε εμεις? Ετσι εξηγειται γιατι στραβωναν τα μουτρα τους οσοι την βλεπαν.
Διοτι εμεις οι Ελληνες τους ξερουμε και καλυτερα.
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Ας ειναι οτι θελει!
Αλλα ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΥΤΑΝΙΑ το να λες πως ειπες ψεματα οχι για ιδιον οφελος αλλα επειδη ο αλλος ειναι ρατσιστης!
ΣΩΠΑ ΡΕ!ΣΩΠΑ!
πες ενα συγνωμη στους συμπατριωτες σου και τελος.Οχι να λες πως ειπες ψεματα γιατι δηθεν φταιει ο κακος ο ρατσιστης ο Ελληνας!Εσυ δεν φταις για το ψεμα ΣΟΥ?
Απο εκει και περα δεν τρεχει κατι.Ολοι ηξεραν οτι ειναι αλβανιδα.

Τα είπες όλα φίλε. Για την καριόλα φταίνε όλοι οι άλλοι και αυτή ποτέ !

Με όσους αλβανούς και αν μιλήσεις πάντα φταίνε οι άλλοι. Εκείνοι γαμάνε και δέρνουν. Οι άλλοι όμως δεν τους άφησαν να γίνουν επιστήμονες. ΄
Αντε ρε γαμηθήτε  όλοι !
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Φιλε επειδη δουλευω σε τουριστικο επαγγελμα και ερχομαι σε επαφη με πολλες εθνικοτιτες κανεις δεν εχει καλη αποψη για τους Αλβανους.
Γιατι να εχουμε εμεις? Ετσι εξηγειται γιατι στραβωναν τα μουτρα τους οσοι την βλεπαν.
Διοτι εμεις οι Ελληνες τους ξερουμε και καλυτερα.

Εγώ δεν έγραψα πουθενά για Αλβανίδες. Έγραψα για ανατολικές (Πολωνέζες, Ρωσίδες κλπ).
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Χιτμαν ν αγιάσει το στόμα σου αδερφέ  :rockon:

Είχα μια γκόμενα αλβανίδα,ήρθε στα 8 της βέβαια και μίλαγε τέλεια ελληνικά.Μου το πε απ την πρώτη ώρα
και ήταν στα υπέρ της αυτό.Μετά έκανε εράσμους εξωτερικό και τώρα κάνει πρακτική ελλάδα.Γαμώ την ελλάδα
σας και τέτοια ήτανε.Δεν την πληρώνουν καλά στην πρακτική,αντιμετωπίζει το ρατσισμό εδώ,θέλει να φύγει
και τέτοια.

Εννοείται έκοψα λάσπη και ενώ τα είχαμε γαμήθηκε με φίλο της και μου λεγε αφού ήταν ειλικρινής γιατί να
χωρίσουμε.Μέχρι να μην βάλει κάνα αλβανό και τις φάω φοβόμουνα.

Όλοι μα ΌΛΟΙ οι αλβανοί θα δαγκώσουν και το χέρι που τους ταίζει.ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ!Δλδ η βρώμα έκανε καριέρα στην Ελλάδα
και τώρα θυμήθηκε ότι αντιμετωπίζει τον ρατσισμό!
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Αυτό είναι το πραγματικό όνομα της Ελένης Φουρέιρα!

Όταν η Χριστίνα Λαμπίρη έκανε το super star στο σταθμό star μέσα από ένα ρεπορτάζ που είχε προβληθεί, είχε αποκαλύψει την καταγωγή της Ελένης Φουρέιρα και το πραγματικό της όνομα.

Το πραγματικό όνομά της τραγουδίστριας είναι Eντέλα Φουρεράι (Entela Fourerai), ενώ ο πατέρας της ονομάζεται Kristaq (Χρήστος) και η μητέρα της Μarjeta (Μαριέτα)! Να αναφέρουμε ότι η Ελένη αποκάλυψε πρώτη φορά την καταγωγή της στο kool λέγοντας: ««Γεννήθηκα στην Αλβανία»
www.gossip-tv.gr/showbiz/story/351577/ayto-einai-to-pragmatiko-onoma-tis-elenis-foyreira]http://www.gossip-tv.gr/showbiz/story/351577/ayto-einai-to-pragmatiko-onoma-tis-elenis-foyreira[/url]
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Στο διαλειμα στη δουλεια καθομαστε εγω,μια συναδελφος αλβανιδα καλη κοπελα και καλη συναδελφος και μια αλλη αλλοδαπη κοπελα.Ρωταει η τριτη την αλβανιδα,μαθαινεις τα παιδια σου αλβανικα;Οχι.Μαλιστα τους εχει δωσει και ελληνικα ονοματα.Γιατι δε τους μαθαινεις καθολου τη μητρικη τους γλωσσα;Γιατι δε θελω να περασουν ασχημα στη ζωη τους,οι Ελληνες ειναι πολυ ρατσιστες και τους πατανε τους ξενους.Το ιδιο παραδειγμα υπαρχει και στη ταινια του Καφετζοπουλου Ακαδημια Πλατωνος.Που ρωταει τον Αλβανο εργατη πως σε λενε και του απανταει Γιωργος  π.χ,,παντως ελληνικο ονομα.Αλλο παραδειγμα παω σε σουβλατζιδικο που το εχει Αλβανος και μου πιανει κουβεντα για ποδοσφαιρικα.Εμεις οι Αλβανοι μας αρεσει πολυ το ιταλικο ποδοσφαιρο,οι μισοι ειμαστε Μιλαν.Και οι αλλοι μισοι Ολυμπιακοι,του κανω.Αμεσως απο διπλανο τραπεζι Αλβανος νευριασμενος παει να κανει κινηση να σηκωθει.Και συνεχιζοντας λεω,εγω παντως που εχω εναν συναδελφο Αλβανο ειναι φανατικος Ολυμπιακος.Αυτα τα λεω για να καταληξω οτι δε πρεπει να ειστε κοντοφθαλμοι.Ολα τα αλβανοπαιδα κοντευουν να γινουν Ελληνες.Αντε να λενε στο μελλον Ελληνας με καταγωγη απο Αλβανια.Ενω ολη η Ασια κσαι η Αφρικη που μαζευουν εδω δε γινονται Ελληνες ουτε σε 200 χρονια.
 

liakosartaki

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2013
Μηνύματα
161
Like
0
Πόντοι
1
Χιτμαν ν αγιάσει το στόμα σου αδερφέ  :rockon:

Είχα μια γκόμενα αλβανίδα,ήρθε στα 8 της βέβαια και μίλαγε τέλεια ελληνικά.Μου το πε απ την πρώτη ώρα
και ήταν στα υπέρ της αυτό.Μετά έκανε εράσμους εξωτερικό και τώρα κάνει πρακτική ελλάδα.Γαμώ την ελλάδα
σας και τέτοια ήτανε.Δεν την πληρώνουν καλά στην πρακτική,αντιμετωπίζει το ρατσισμό εδώ,θέλει να φύγει
και τέτοια.

Εννοείται έκοψα λάσπη και ενώ τα είχαμε γαμήθηκε με φίλο της και μου λεγε αφού ήταν ειλικρινής γιατί να
χωρίσουμε.Μέχρι να μην βάλει κάνα αλβανό και τις φάω φοβόμουνα.

Όλοι μα ΌΛΟΙ οι αλβανοί θα δαγκώσουν και το χέρι που τους ταίζει.ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ!Δλδ η βρώμα έκανε καριέρα στην Ελλάδα
και τώρα θυμήθηκε ότι αντιμετωπίζει τον ρατσισμό!
φιλε δεν ειναι ολοι οι αλβανοι ετσι αλλα υπαρχουν καποιοι απο αυτους που πραγματικα ειναι αδιστακτοι. Εχω γνωστο που εχει χωραφια στο χωριο και απασχολει μερικους απο αυτους.Δυο φορες εχει τυχει να βρει πτωματα αλλων αλβανων στο χωραφι του.Μια μερα το συζηταει με εναν απο αυτους με τον οποιο ηταν καπως πιο φιλοι και φαινοταν καλο παιδι.Και ξερεις του τι ειπε ο τυπος?οτι ειχαν κατα καιρους σκεφτει ολοι τους να μπουκαρουν στο σπιτι του γνωστου (και αφεντικού τους) να τους ληστεψουν αλλα τους αλλαζε γνωμη ο τυπας...Φυσικα σε εκεινη τη περιοχη εχουν γινει αρκτες ληστειες μεσα σε σπιτια.
Τοσο αδιστακτοι ειναι καποιοι απο αυτους...
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
πιθανολογώ πως η φουρέιρα πράγματι αισθάνθηκε πως αυτός ο χειρισμός θα την βοηθούσε στην μουσική της καριέρα, αλλά από την στιγμή που το θέμα είχε αρχίσει να συζητιέται τόσο έντονα μάλλον θα έπρεπε να "ονολογήσει" πιο νωρίς...
ίσως αυτό να της γυρίσει λίγο ανάποδα...
 

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
14
Πόντοι
16
Παιδια κακα τα ψεματα,δεν υπαρχει χειροτερη φαρα.
Παντα ημουν υπερ τους,παντα υπερ των "¨κατατρεγμενων" μεχρι που μπηκε το αγγουρι στον κωλο μου.
Απο μικρο παιδι δουλευα μαζι τους και ειχα συναντησει πολλα προβληματα απο αυτους.Αλλα παντα ελεγα "δεν φταιει η ρατσα,ετυχε στους ανθρωπους αυτους να ειναι διαολεμενοι"
Μεχρι ρε μαγκες που μπηκε για τα καλα το αγγουρι στον κωλο μου απο δαυτους.
Λοιπον,καλα τα παραμυθια περι ρατσισμου κλπ αλλα αν δεν ζησεις τους Αλβανους,δεν ξερεις πραγματικα τι φθονο και τι μισος κουβαλανε για τον μεσο ελληνα!!!
ΦΘΟΝΟΣ μαγκες.Μια λεξη,ολη τους η ρατσα!
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
για πες ρε μαν...

πάντως όσο καλοπροαίρετος και να είναι κάποιος, οι ιστορίες από το περιβάλλον του καθενός είναι πολλές...
 

Dude007

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2014
Μηνύματα
4.859
Κριτικές
4
Like
21
Πόντοι
16
Από συνέντευξή της την εποχή που δήλωνε ότι είναι από το Μεξικό και τα έβαζε με όσους το αμφισβητούσαν:

" Δεν με νοιάζει να πουν ότι είμαι από οποιαδήποτε χώρα.
Ας λέει ο καθένας ότι γουστάρει.
Γελάω, όπως γελάω με το καθετί που μπορεί να ειπωθεί για εμένα.

Στην αρχή λες γιατί ρε...., αφού δεν έχω πειράξει κανέναν.
Μετά καταλαβαίνεις πως για να ασχολούνται μαζί σου, πάει να πει ότι έχεις κάποιο ενδιαφέρον.
Τους ευχαριστώ πάρα πολύ όλους αυτούς που μιλούν για μένα, γιατί με κάνουν να υπάρχω.
Αν δεν είχα  άμυνες θα είχα πάθει κατάθλιψη και θα πήγαινα σε γιατρό".

Ήταν και αγανακτισμένη τότε η Μεξικάνα!
Αλλά η πλάκα είναι πως η αδελφή της(η οποία είναι λογίστρια) σε όλο τον κόσμο, σε όλους τους πελάτες της δήλωνε ευθαρσώς από πού είναι!!!
 

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
14
Πόντοι
16
πιθανολογώ πως η φουρέιρα πράγματι αισθάνθηκε πως αυτός ο χειρισμός θα την βοηθούσε στην μουσική της καριέρα, αλλά από την στιγμή που το θέμα είχε αρχίσει να συζητιέται τόσο έντονα μάλλον θα έπρεπε να "ονολογήσει" πιο νωρίς...
ίσως αυτό να της γυρίσει λίγο ανάποδα...
το οτι το αποκαλυψε τωρα λογικα εχει αμεση σχεση με τα οσα συμβαινουν το τελευταιο διαστημα στα βαλκανια και την αλβανοτουρκικη προκλητικοτητα
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
το οτι το αποκαλυψε τωρα λογικα εχει αμεση σχεση με τα οσα συμβαινουν το τελευταιο διαστημα στα βαλκανια και την αλβανοτουρκικη προκλητικοτητα

γιατί το λες;
 

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
14
Πόντοι
16
οταν στην ανακρουση των εθνικων υμνων ελλαδας-σερβιας,οι αλβανοι στηνουν προβοκατσια και προκαλουν
οταν στο σερβια-αλβανια κανουν οσα κανουν
οταν στο γαλατα-ερυθρος αστερας γινεται αυτο που γινεται

μην θεωρεις τυχαια την μεταστροφη της καθε τραγουδιστριας...
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
φιλε δεν ειναι ολοι οι αλβανοι ετσι αλλα υπαρχουν καποιοι απο αυτους που πραγματικα ειναι αδιστακτοι. Εχω γνωστο που εχει χωραφια στο χωριο και απασχολει μερικους απο αυτους.Δυο φορες εχει τυχει να βρει πτωματα αλλων αλβανων στο χωραφι του.Μια μερα το συζηταει με εναν απο αυτους με τον οποιο ηταν καπως πιο φιλοι και φαινοταν καλο παιδι.Και ξερεις του τι ειπε ο τυπος?οτι ειχαν κατα καιρους σκεφτει ολοι τους να μπουκαρουν στο σπιτι του γνωστου (και αφεντικού τους) να τους ληστεψουν αλλα τους αλλαζε γνωμη ο τυπας...Φυσικα σε εκεινη τη περιοχη εχουν γινει αρκτες ληστειες μεσα σε σπιτια.
Τοσο αδιστακτοι ειναι καποιοι απο αυτους...

Παλίκαρε!Αν δεν βιώσεις εκ των έσω μια κατάσταση πάντα καλοί θα λέμε ότι είναι οι όποιοι άλλοι.
Η κοπέλα που τα χα που λέω σαν φιλενάδα ήταν αξιολάτρευτος χαρακτήρας και πολύ εύθυμη.Όμως μέσα
της είχε ένα μίσος,μια κακία και δεν μπορούσα να το εξηγήσω από που προέρχοταν αλλά τελικά ούτε
θέλησα να ανακαλύψω.Μην πιστεύεις πούστη λόγια και πουτάνας-αλβανίδας μοιρολόγια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom