Νέα

Εκκένωση μαχητικών από Πτέρυγα Μάχης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα riding
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 572
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.467
Κριτικές
1
Like
6.146
Πόντοι
2.356
Εγώ αυτό που είδα όταν υπηρέτησα στο Πεζικό σε καιρό ειρήνης είναι ότι υπάρχουν λίγοι στρατιωτικοί συνεπείς και σωστοί που κάνουν τη δουλειά τους, και υπάρχουν πολλοί που γλύφουν τους ανώτερους για να διοριστούν σε κανένα γραφείο και να τα ξύνουν (όπως σε όλο το Δημόσιο). Υπάρχουν και αυτοί που πουλάνε πατριωτισμό και αντριλίκι αλλά είναι άχρηστοι ,υπάρχουν και αυτοί που βγάζουν τη δουλειά στα βουβά.
Αφού έτσι είναι όλο το μπουρδελο-δημόσιο. Γιατί να διαφέρει ο στρατός;

Στο ΦΙΛΟΤΙΜΟ βασιζόμαστε. Δουλεύει 1 για 5.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Επειδή είμαι αλλεργικός στις ανοησίες, το βράδυ των Ιμίων το πέρασα κολλημένος σε ένα Bowser, φορτωμένο JP-8, σε Σμηναρχία Μαχης με readiness F-4. Έτοιμος να πάω πίστα να ξαναγεμίσω.
Επειδή έζησα από πρώτο χέρι τα γεγονότα και είδα τ'αρχιδια ΟΛΩΝ, Ιπταμένων, Εδάφους, Στρατευσίμων πες του ξαδέρφου σου ότι δεν έχει ταίρι στσ ψέματα και στη μαλακία.
Κι αυτό ισχύει για κάθε ξάδερφο, κολλητό, φίλο ή απλά γνωστό που αραδιαζει μπαρουφες για "κλάματα" και "χεσιμστα".
Εγω που ειδα στις σκοπιές να κλαινε κατι φανταροι εκεινο το βραδυ, να το πω ή θα σου χαλασω το ροζ συννεφακι?
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.943
Κριτικές
5
Like
8.028
Πόντοι
2.306
Δεν έχουν περάσει μεγαλύτερα μουνόπανα πάνω σε αυτόν τον τόπο από αυτες τις αμοιβομενες αμοιβάδες.Να είσαι πύλη και να σε κορνάρει ο μουνόπανας από τα τριακόσια μέτρα να ανοίξεις πύλη 3 παρά πέντε να μην χάσει χρόνο και δεν φύγει 3 το μεσημέρι που σχολαει ακριβώς...είχαμε ασκήσεις και κάναν σαν μπασταρδα κωλομωρα που δεν θα πάνε στην γυναίκα τους το απόγευμα...ναι γενικεύω το ξέρω αλλά μουνόπανα :birdman::birdman::birdman: καραβαναδες στον πάτο σας
1ον ΣΕ ΑΓΑΠΩ!
2ον καλά τα λες, είναι η μόνη περίπτωση που η γενίκευση ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ για να περιγράψει τη νοοτροπία ενός συνόλου (πλεονασμός, ξέρω)
3ον Να συμπληρώσω, ως παλαιότερος, ότι τα ίδια ίσχυαν και κατά τη δεκαετία του '90 με ΕΠΥ και ΕΜΘ. Μουνόπανα απέναντι στους φαντάρους, αμοιβάδες ως προς τη νοημοσύνη τους, κότες λυράτες απέναντι στους αξιωματικούς.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αφού έτσι είναι όλο το μπουρδελο-δημόσιο. Γιατί να διαφέρει ο στρατός;

Στο ΦΙΛΟΤΙΜΟ βασιζόμαστε. Δουλεύει 1 για 5.
1 για 7-8
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.417
Like
20.240
Πόντοι
6.056
Ολη την αμυνα εγω την κρατουσα οσο ημουν μέσα
Εχω φωτο με κοψιμο βασιλόπιτας απο Ντουβα Νικόλαο αρχηγό ΓΕΣ διπλα μου :coffee:
Tι λες ρε?Πας καλα?Εχει αυτος φωτο θες να πεις,με εσενα διπλα του:coffee::confused::confused::confused:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.467
Κριτικές
1
Like
6.146
Πόντοι
2.356
Εγω που ειδα στις σκοπιές να κλαινε κατι φανταροι εκεινο το βραδυ, να το πω ή θα σου χαλασω το ροζ συννεφακι?
Εγώ είδα ΥΠΑΞ & ΑΞ να μην το πιστεύουν. Σου λέει, μαλάκα μου for real? :confused:

Ένας Αρχιλοχίας με πουλάδες, είχε ασπρίσει. :confused: Πτώσεις με αλεξίπτωτα, για τα φράγκα - έτσι; :confused:

Υπήρχε όμως και ένα ποσοστό (ας πούμε 30%) απολύτως ψύχραιμων, οργανωμένων, που ήξεραν ακριβώς τι πρέπει να κάνουν. Αυτοί μάλιστα. Ο ένας μάλιστα μας είπε ξεκάθαρα, ότι εγώ θα έμπαινα στο φουσκωτό εκείνη τη νύχτα.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.130
Κριτικές
8
Like
32.286
Πόντοι
6.536
Να έχουμε λίγη ΑΝΔΡΙΚΗ αισιοδοξία και να μην κλαψομουνιαζουμε ωσαν γκομενιτσες με περίοδο...πάνω από τους ρεμπεσκεδες θα υπάρχουν ανώτεροι με συναίσθηση της αποστολής.ΔΕΝ είμαστε χαμένοι από χέρι...
Δεν βλέπω παραιτήσεις.....
Διακοπάρες έρχονται.....
Αν είχε γίνει στο Ισραήλ αυτό θα είχε πέσει η κυβέρνηση.....
Ανδρικά.....
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.130
Κριτικές
8
Like
32.286
Πόντοι
6.536
Ολη την αμυνα εγω την κρατουσα οσο ημουν μέσα
Εχω φωτο με κοψιμο βασιλόπιτας απο Ντουβα Νικόλαο αρχηγό ΓΕΣ διπλα μου :coffee:
Έλα ρε.....
Τι βύσμα είχες ρε μλκ?
:cool2:


Σου σφύριξε τίποτα για το 74?
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.130
Κριτικές
8
Like
32.286
Πόντοι
6.536
Εγώ είδα ΥΠΑΞ & ΑΞ να μην το πιστεύουν. Σου λέει, μαλάκα μου for real? :confused:

Ένας Αρχιλοχίας με πουλάδες, είχε ασπρίσει. :confused: Πτώσεις με αλεξίπτωτα, για τα φράγκα - έτσι; :confused:

Υπήρχε όμως και ένα ποσοστό (ας πούμε 30%) απολύτως ψύχραιμων, οργανωμένων, που ήξεραν ακριβώς τι πρέπει να κάνουν. Αυτοί μάλιστα. Ο ένας μάλιστα μας είπε ξεκάθαρα, ότι εγώ θα έμπαινα στο φουσκωτό εκείνη τη νύχτα.
Αρχιλοχίας με πουλάδες 1996?
Που άσπρισε κιόλας....
Σε έναν πάει το μυαλό μου...
Μήπως ήταν σε ίδης?
Εκτός και αν ήταν κανάς κομμένος κηδείας που τον στείλανε πεζικό.

:sunglasses:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.467
Κριτικές
1
Like
6.146
Πόντοι
2.356
Αρχιλοχίας με πουλάδες 1996?
Που άσπρισε κιόλας....
Σε έναν πάει το μυαλό μου...
Μήπως ήταν σε ίδης?
Εκτός και αν ήταν κανάς κομμένος κηδείας που τον στείλανε πεζικό.

:sunglasses:
Που να θυμάμαι;

Μαλάκας ήταν. Θρήσκος πολύ επίσης. :jerking:
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.943
Κριτικές
5
Like
8.028
Πόντοι
2.306
Ο λογος που μισήσαμε τον στρατο και γιατι κατουράμε στα μουτρα τους οταν ακούμε οτι οι ελληνες στρατιωτικοί ειναι απ τους πιο σκληρούς χυστες :confused:

Πηραν φωτια τα πυρομαχικά ρε φιλε και εξέδωσε ανακοίνωση ο κοπροδενδιας «Ενταξει τα χαμε χυμα γιατι δεν ηταν και σημαντικός οπλισμός»

Κλασική ΝΔ με Κουλη,θα παμε σε συμφωνία με τον Τουρκο για το Αιγαίο αλλα θα δωσουμε και κατι που δεν ειναι σημαντικο για μας…

41τακατο :rockon:
Μια φορά που ένας ΖΑίος έχει δίκιο.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.943
Κριτικές
5
Like
8.028
Πόντοι
2.306
Ξαδερφος μου,στρατιωτικός ο ορισμός του στρατοκαυλου,σε περιοδο πολεμου,τον εχω ικανο να μεινει μονος του σαν τον Ράμπο.

Μ λεγε πως ο Έβρος ειναι η μοναδικη μονάδα που εχει παει π εχει πραγματικα μάχιμους,ολοι οι αλλοι ειναι δημοσιοι υπαλληλοι
Ποια μονάδα τύπε;
Έχει ίσαμε διακόσιες.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Συριζαιοι ,ολοι εδω παλι ρε λαμογια ...αρνητισμο φουλ και γκρινια βλεπω ,την πατε πρωτη δευτερα.....κανεις δε δουλευει ρε..πως περιμενετε ρε οκνηρα γατια να παει μπροστα το κρατος αν δεν εργαστειτε,αν δεν παραγετε για να πληρωθουν τα μεσα και οι ανθρωποι για την πυροσβεση...ποσα να κανει ακομα ο κουλης....εχει φτασει το μουσι αρχιμανδριτης ο καημενος ....ποσο θα αντεχει ακομα να σβηνει....ανθρωπος ειναι οχι μηχανη....στηριξτε ρε και αφηστε τις γκρινιες!
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.038
Like
72.092
Πόντοι
12.756
Tι λες ρε?Πας καλα?Εχει αυτος φωτο θες να πεις,με εσενα διπλα του:coffee::confused::confused::confused:

ενα θα σου πω
η φωτο μπηκε στον τοιχο του γραφειου του διοικητη μου , Ταξιαρχος σε βαθμο ..
και επισης σε ενα αλλο σημαντικό γραφειο στο διπλα κτίριο:coffee:
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.943
Κριτικές
5
Like
8.028
Πόντοι
2.306
Επειδή είμαι αλλεργικός στις ανοησίες, το βράδυ των Ιμίων το πέρασα κολλημένος σε ένα Bowser, φορτωμένο JP-8, σε Σμηναρχία Μαχης με readiness F-4. Έτοιμος να πάω πίστα να ξαναγεμίσω.
Επειδή έζησα από πρώτο χέρι τα γεγονότα και είδα τ'αρχιδια ΟΛΩΝ, Ιπταμένων, Εδάφους, Στρατευσίμων πες του ξαδέρφου σου ότι δεν έχει ταίρι στσ ψέματα και στη μαλακία.
Κι αυτό ισχύει για κάθε ξάδερφο, κολλητό, φίλο ή απλά γνωστό που αραδιαζει μπαρουφες για "κλάματα" και "χεσιμστα".
Δεν είμαστε γκόμενες τύπε να περιμένουμε τις αλήθειες από τον κάθε τυχαίο ξάδερφο. Έχουμε υπηρετήσει και έχουμε ιδία άποψη. Σε κάθε μονάδα υπήρχαν ένας δύο άξιοι αξιωματικοί. Οι υπόλοιποι από πάνω προς τα κάτω, ήταν για τον πούτσο.
Οπωσδήποτε στην αεροπορία είναι αλλιώς τα πράγματα. Οι ιπτάμενοι είναι μια κατηγορία από μόνοι τους και τους σεβόμαστε. Αλλά όπως εγώ δεν έχω δικαίωμα να μιλήσω για την αεροπορία, έτσι κι εσύ δεν έχεις δικαίωμα να μιλήσεις για όσα δεν έχεις δει να γίνονται σε πυροβολικό ή τεθωρακισμένα ας πούμε.
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.417
Like
20.240
Πόντοι
6.056
ενα θα σου πω
η φωτο μπηκε στον τοιχο του γραφειου του διοικητη μου , Ταξιαρχος σε βαθμο ..
και επισης σε ενα αλλο σημαντικό γραφειο στο διπλα κτίριο:coffee:
Tετοια λες και καποιοι σκληρα εργαζομενοι-μισθωτοι θα σκασουν απο την ζηλεια:coffee::confused::confused::confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom