Νέα

Εκκένωση μαχητικών από Πτέρυγα Μάχης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα riding
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 572
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.555
Like
6.181
Πόντοι
2.356
Εγω που ειδα στις σκοπιές να κλαινε κατι φανταροι εκεινο το βραδυ, να το πω ή θα σου χαλασω το ροζ συννεφακι?
Να το πεις βέβαια! Οι σαχλαμάρες δε μου χαλάνε ποτέ το ροζ συννεφάκι.
Ο μόνος λόγος να κλάψει φαντάρος στη σκοπιά, στην Αθήνα που υπηρετούσες εσύ, ηταν η στέρηση εξόδου και διανυκτέρευσης εκείνο το βράδυ. Εκτός κι είχατε τιποτα πληροφορίες ότι επίκειται ρίψη Τούρκων αλεξιπτωτιστων στο Πεντάγωνο και ειχαν θολώσει τα μάτια σας να κοιτάτε στον ουρανό, μπας και ξεχωρίσετε τα αλεξίπτωτα.
Κι οπως θα 'λεγες κι εσύ...
Έλα σαχλαμάρες.
Παμε παρακάτω.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.555
Like
6.181
Πόντοι
2.356
Δεν είμαστε γκόμενες τύπε να περιμένουμε τις αλήθειες από τον κάθε τυχαίο ξάδερφο. Έχουμε υπηρετήσει και έχουμε ιδία άποψη. Σε κάθε μονάδα υπήρχαν ένας δύο άξιοι αξιωματικοί. Οι υπόλοιποι από πάνω προς τα κάτω, ήταν για τον πούτσο.
Οπωσδήποτε στην αεροπορία είναι αλλιώς τα πράγματα. Οι ιπτάμενοι είναι μια κατηγορία από μόνοι τους και τους σεβόμαστε. Αλλά όπως εγώ δεν έχω δικαίωμα να μιλήσω για την αεροπορία, έτσι κι εσύ δεν έχεις δικαίωμα να μιλήσεις για όσα δεν έχεις δει να γίνονται σε πυροβολικό ή τεθωρακισμένα ας πούμε.
Για την αεροπορία μίλησε ο ξάδερφος. Μόνιμος εκεί δήλωσε.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.134
Κριτικές
8
Like
32.289
Πόντοι
6.536
Δεν είμαστε γκόμενες τύπε να περιμένουμε τις αλήθειες από τον κάθε τυχαίο ξάδερφο. Έχουμε υπηρετήσει και έχουμε ιδία άποψη. Σε κάθε μονάδα υπήρχαν ένας δύο άξιοι αξιωματικοί. Οι υπόλοιποι από πάνω προς τα κάτω, ήταν για τον πούτσο.
Οπωσδήποτε στην αεροπορία είναι αλλιώς τα πράγματα. Οι ιπτάμενοι είναι μια κατηγορία από μόνοι τους και τους σεβόμαστε. Αλλά όπως εγώ δεν έχω δικαίωμα να μιλήσω για την αεροπορία, έτσι κι εσύ δεν έχεις δικαίωμα να μιλήσεις για όσα δεν έχεις δει να γίνονται σε πυροβολικό ή τεθωρακισμένα ας πούμε.
Προσωπικά όταν παρουσιάστηκα(Πεύκο) είδα τα χειρότερα από σκουπίδια αξιωματικούς και ΥΠΑΞ και έφεδρους....
Λέω είμαστε γτπ....

Στην μονάδα άλλαξα άποψη,σχεδόν όλοι οι Αξιωματικοί και οι υπαξ και οι ΕΠΟΠ αξιόλογοι,αθληταράδες και με διάθεση να σε μάθουν πράγματα και όχι να είσαι σκοπάνθρωπος και να μαζεύεις γόπες.
Πηγαίναμε για τρέξιμο και παρότι είχα μίλι λίγο πάνω από 4 λεπτά ήταν δίπλα μου οι σκύλοι συνεχώς....
Δεν τα παρατάγανε.....
Όλοι αυτοί κάτω από 5 λεπτά μίλι.....

Respect

Φυλακές δεν πέφτανε αν ήσουν αξύριστος ή αγυάλιστος,πέφτανε ατελείωτες κάμψεις....Σου έλεγε 50 τώρα και περίμενε να πάρεις 50.
Μόλις τελείωνες άλλες 50....
Σε πιο σημαντικές παραβάσεις σου έλεγε 100....
Και μετά άλλες 100.....
Αν δεν μπορούσε να τις κάνεις σε ξεφτίλιζε για ώρες.....
Πλακωθήκατε μεταξύ σας ε?
Και οι 2 με Μπέργκεν έξω και ξεκινάτε τρέξιμο....
Λοχία επέβλεψε τους,έλα και εσύ άλλε λοχια για μετά και αν περπατήσει με την γκλίτσα χτύπημα στον κώλο...
Στην 1 ώρα έπεφτες κάτω....
Και άλλα τέτοια πολλά...

Φυλακή έτρωγες αν ήσουν κοπανιστός ή αν αντιμιλούσες σε ανώτερο....
Κάθε μέρα γυμναστική φούλ,τρέξιμο φούλ.Βολές φούλ.

Αυτά έζησα εγώ.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.908
Κριτικές
20
Like
26.866
Πόντοι
8.346
Ξαδερφος μου,στρατιωτικός ο ορισμός του στρατοκαυλου,σε περιοδο πολεμου,τον εχω ικανο να μεινει μονος του σαν τον Ράμπο.

Μ λεγε πως ο Έβρος ειναι η μοναδικη μονάδα που εχει παει π εχει πραγματικα μάχιμους,ολοι οι αλλοι ειναι δημοσιοι υπαλληλοι
Έβρο που? Γτ εκει που ήμουν εγω στν Έβρο, μονο μαχιμους δεν τους ελεγες.. θυμάμαι κατι τυπους συγκεκριμένα που δν χωρούσαν να μπουν σε εκεινα τα ερπυστριοφόρα μεταφορικά. Σταγκερ δεν το συζητάμε καν να ανέβουν
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.908
Κριτικές
20
Like
26.866
Πόντοι
8.346
που εκκενωνει σημερα το 112 ρε σεις ,ξερουμε?
Ελπίζω να μην εκκενώνουν μονο Χαλκιδική. Εβαλα κατι μπιφτέκια κ λουκάνικα, ηπια κ κατι ρετσινες.. μονο αν με κυλήσουν με απομακρύνουν από το σπίτι
 
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.668
Κριτικές
1
Like
6.748
Πόντοι
1.056
Έβρο που? Γτ εκει που ήμουν εγω στν Έβρο, μονο μαχιμους δεν τους ελεγες.. θυμάμαι κατι τυπους συγκεκριμένα που δν χωρούσαν να μπουν σε εκεινα τα ερπυστριοφόρα μεταφορικά. Σταγκερ δεν το συζητάμε καν να ανέβουν
Διδυμοτειχο
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.134
Κριτικές
8
Like
32.289
Πόντοι
6.536
Εδώ κοιτάτε....
:2funny:

 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.038
Like
72.095
Πόντοι
12.756
Εδώ κοιτάτε....
:2funny:

:tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.180
Like
34.495
Πόντοι
9.931
Εδώ κοιτάτε....
:2funny:

Κλασσική Ελλάδα, πρώτα την πατάμε και μετα τρέχουμε.
 
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.668
Κριτικές
1
Like
6.748
Πόντοι
1.056
Κλασσική Ελλάδα, πρώτα την πατάμε και μετα τρέχουμε.
Καλα,μην πιστευεις κ οτι διαβαζεις…

Ειτε πως θα επιθεωρήσει δλδ,ειτε πως θα αλλαξει και κατι με τον Χαρντι
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.038
Like
72.095
Πόντοι
12.756
Κλασσική Ελλάδα, πρώτα την πατάμε και μετα τρέχουμε.
ο μαλακας κομμαντο με τις στολες
το καρναβάλι , ο χορηγος του βεστιάριου
θα σκασει με παραλλαγες τωρα ; για να τον δω μεσα στο κατακαλόκαιρο
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.180
Like
34.495
Πόντοι
9.931
Καλα,μην πιστευεις κ οτι διαβαζεις…

Ειτε πως θα επιθεωρήσει δλδ,ειτε πως θα αλλαξει και κατι με τον Χαρντι
Βασικά μετα απο αυτο που εγινε στην Νεα Αγχίαλο δεν υπάρχει νοήμων διοικητής που δεν θα καθαρίσει το στρατόπεδο του. Μέχρι και τις γλάστρες θα κουρέψουν:cheesy:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.936
Πόντοι
9.297
Οι καλύτεροι παίζουν στην ΕΒΡΟ-ΛΙΓΚΑ.
Οι μετριότητες και σαβουρες πάνε νησιά και στο εσωτερικό.
Έκανα δέκα μήνες και δέκα μέρες στον Β.Εβρο(φρικαραν Θεσσαλονικείς και Αθηνεζοι γιατί η θάλασσα ήταν 130 χλμ μακρυα και ...τους έπεφτε μακρυά ενώ εγώ γελούσα με τα χάλια τους).
Τώρα ολόκληρη η θητεία δεν είναι τόσο...για αυτό έχει μπουχεσοποιηθει/ γκομενοποιηθει η σημερινή νεολαία.
Άσε που οι φαντάροι τώρα πραγματικά έχουν διαστάσεις από γκόμενες ...όλα αυτά τα κοντοστουπικα παιδάκια θα μπορέσουν να σηκώσουν το G3 ,πολλώ δε μάλλον θα έχουν τα αρχιδια να πυροβολήσουν;Αμφιβάλλω....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom