Νέα

Εκκένωση μαχητικών από Πτέρυγα Μάχης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα riding
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 572
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.936
Πόντοι
9.297
Μπασμενα παιδάκια ...τα όπλα είναι πιο μεγάλα από τα ίδια...θα αυτοκτονήσουν με κωλοδάχτυλο όλα τους αν γίνει καμμία στραβή.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.944
Κριτικές
5
Like
8.031
Πόντοι
2.306
Προσωπικά όταν παρουσιάστηκα(Πεύκο) είδα τα χειρότερα από σκουπίδια αξιωματικούς και ΥΠΑΞ και έφεδρους....
Λέω είμαστε γτπ....

Στην μονάδα άλλαξα άποψη,σχεδόν όλοι οι Αξιωματικοί και οι υπαξ και οι ΕΠΟΠ αξιόλογοι,αθληταράδες και με διάθεση να σε μάθουν πράγματα και όχι να είσαι σκοπάνθρωπος και να μαζεύεις γόπες.
Πηγαίναμε για τρέξιμο και παρότι είχα μίλι λίγο πάνω από 4 λεπτά ήταν δίπλα μου οι σκύλοι συνεχώς....
Δεν τα παρατάγανε.....
Όλοι αυτοί κάτω από 5 λεπτά μίλι.....

Respect

Φυλακές δεν πέφτανε αν ήσουν αξύριστος ή αγυάλιστος,πέφτανε ατελείωτες κάμψεις....Σου έλεγε 50 τώρα και περίμενε να πάρεις 50.
Μόλις τελείωνες άλλες 50....
Σε πιο σημαντικές παραβάσεις σου έλεγε 100....
Και μετά άλλες 100.....
Αν δεν μπορούσε να τις κάνεις σε ξεφτίλιζε για ώρες.....
Πλακωθήκατε μεταξύ σας ε?
Και οι 2 με Μπέργκεν έξω και ξεκινάτε τρέξιμο....
Λοχία επέβλεψε τους,έλα και εσύ άλλε λοχια για μετά και αν περπατήσει με την γκλίτσα χτύπημα στον κώλο...
Στην 1 ώρα έπεφτες κάτω....
Και άλλα τέτοια πολλά...

Φυλακή έτρωγες αν ήσουν κοπανιστός ή αν αντιμιλούσες σε ανώτερο....
Κάθε μέρα γυμναστική φούλ,τρέξιμο φούλ.Βολές φούλ.

Αυτά έζησα εγώ.
Αυτά θα έπρεπε να είναι ο στρατός: εκπαίδευση, επίβλεψη, προσαρμογή.
Αν αυτά γίνουν σωστά και υπεύθυνα, πάνω από 5-6 μήνες δεν τον χρειάζεται ο στρατός τον κληρωτό.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.936
Πόντοι
9.297
Αυτά θα έπρεπε να είναι ο στρατός: εκπαίδευση, επίβλεψη, προσαρμογή.
Αν αυτά γίνουν σωστά και υπεύθυνα, πάνω από 5-6 μήνες δεν τον χρειάζεται ο στρατός τον κληρωτό.
Ελάχιστη θητεία στους 18 μήνες...
 
  • Like
Αντιδράσεις: dorcel

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.944
Κριτικές
5
Like
8.031
Πόντοι
2.306
Ελάχιστη θητεία στους 18 μήνες...
Γιατί τύπε;
Για να κάνουμε τις καθαρίστριες, τους σερβιτόρους, τους μηχανικούς, τους μάγειρες, τους μπαρίστα, το διοικητικό προσωπικό και τους σεκιούριτι των γαμημένων καραβανάδων;
ΓΙΑΤΙ ΤΥΠΕ;;;
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.171
Κριτικές
26
Like
11.105
Πόντοι
4.746
Προσωπικά όταν παρουσιάστηκα(Πεύκο) είδα τα χειρότερα από σκουπίδια αξιωματικούς και ΥΠΑΞ και έφεδρους....
Λέω είμαστε γτπ....

Στην μονάδα άλλαξα άποψη,σχεδόν όλοι οι Αξιωματικοί και οι υπαξ και οι ΕΠΟΠ αξιόλογοι,αθληταράδες και με διάθεση να σε μάθουν πράγματα και όχι να είσαι σκοπάνθρωπος και να μαζεύεις γόπες.
Πηγαίναμε για τρέξιμο και παρότι είχα μίλι λίγο πάνω από 4 λεπτά ήταν δίπλα μου οι σκύλοι συνεχώς....
Δεν τα παρατάγανε.....
Όλοι αυτοί κάτω από 5 λεπτά μίλι.....

Respect

Φυλακές δεν πέφτανε αν ήσουν αξύριστος ή αγυάλιστος,πέφτανε ατελείωτες κάμψεις....Σου έλεγε 50 τώρα και περίμενε να πάρεις 50.
Μόλις τελείωνες άλλες 50....
Σε πιο σημαντικές παραβάσεις σου έλεγε 100....
Και μετά άλλες 100.....
Αν δεν μπορούσε να τις κάνεις σε ξεφτίλιζε για ώρες.....
Πλακωθήκατε μεταξύ σας ε?
Και οι 2 με Μπέργκεν έξω και ξεκινάτε τρέξιμο....
Λοχία επέβλεψε τους,έλα και εσύ άλλε λοχια για μετά και αν περπατήσει με την γκλίτσα χτύπημα στον κώλο...
Στην 1 ώρα έπεφτες κάτω....
Και άλλα τέτοια πολλά...

Φυλακή έτρωγες αν ήσουν κοπανιστός ή αν αντιμιλούσες σε ανώτερο....
Κάθε μέρα γυμναστική φούλ,τρέξιμο φούλ.Βολές φούλ.

Αυτά έζησα εγώ.
Τα φανταρια δεν κανουν για ειδικες δυναμεις τελος .Η νεα γενια απο 2000 και μετα ειναι μαμουχαλα κοπριτες ολοι Εβρο για σκοπιες περιπολα και Ειδικες δυναμεις ΕΠΟΠ και πουτσα αλλα μωρη γαμιολα θα δινεις αυτα που δικαιουνται στα παιδια και συνταξη στα εικοσι χρονια Τελος
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.936
Πόντοι
9.297
Γιατί τύπε;
Για να κάνουμε τις καθαρίστριες, τους σερβιτόρους, τους μηχανικούς, τους μάγειρες, τους μπαρίστα, το διοικητικό προσωπικό και τους σεκιούριτι των γαμημένων καραβανάδων;
ΓΙΑΤΙ ΤΥΠΕ;;;
Για να έχουμε έναν αξιοπρεπή αριθμό προσωπικού να αντιπαραταξουμε.
Σαβουρες έχουν και οι Τούρκοι...όμως είναι πενταπλάσιοι ως στράτευμα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Γιατί τύπε;
Για να κάνουμε τις καθαρίστριες, τους σερβιτόρους, τους μηχανικούς, τους μάγειρες, τους μπαρίστα, το διοικητικό προσωπικό και τους σεκιούριτι των γαμημένων καραβανάδων;
ΓΙΑΤΙ ΤΥΠΕ;;;
Αν δεν το κάνουμε εμείς ΠΟΙΟΣ θα το κάνει;
Οι λάθρο μουσουλμάνοι που μας έρχονται σωρηδόν;;;;;;;
 
  • Like
Αντιδράσεις: dorcel

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.142
Κριτικές
2
Like
18.662
Πόντοι
3.656
άσμα παρηγοριάς σε μαμάκηδες ,λουφαδόρους, κλανόμπαλους :rockon:


 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Τα φανταρια δεμ κανουν ειδικες δυναμεις τελος .Η νεα γενια ειναι μαμουχαλα κοπριτες ολοι Εβρο για σκοπιες περιπολα και Ειδικες δυναμεις ΕΠΟΠ και πουτσα αλλα μωρη γαμιολα θα δινεις αυτα που δικαιουνται στα παιδια και συνταξη στα εικοσι χρονια Τελος
Αρχίδια καλαβρέζικα. Η νέα γενιά είναι βελτιωμένη σε όλα τα σημεία.
Η σκατογενιά η δικιά μας ήταν η πιο σκατά γενιά που υπήρξε. έβγαλε τα μεγαλύτερα βλήματα καπουτζιδηδες, μενεγακηδες και όλο αυτό το κατάντημα που λέγεται Ελλάδα.
Η νέα γενιά ρίχνει στα σημεία σε κάθε τομέα, και μόνο που έκοψαν τα τσιγάρα είναι 150 τις εκατό πάνω από εμάς.
Η δικιά μας γενιά οδηγάει ακόμα χωρίς ζώνη, πετάει τους καφέδες απο το παράθυρο....
Γιατί να μην είχε 2-3 πυρηνικές στην αποθήκη να απαλάξουμε απο την παρουσία μας και να ελευθερώσουμε τη νέα γενιά απο τα σκατομυαλά μας......
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.171
Κριτικές
26
Like
11.105
Πόντοι
4.746
Απο
Αρχίδια καλαβρέζικα. Η νέα γενιά είναι βελτιωμένη σε όλα τα σημεία.
Η σκατογενιά η δικιά μας ήταν η πιο σκατά γενιά που υπήρξε. έβγαλε τα μεγαλύτερα βλήματα καπουτζιδηδες, μενεγακηδες και όλο αυτό το κατάντημα που λέγεται Ελλάδα.
Η νέα γενιά ρίχνει στα σημεία σε κάθε τομέα, και μόνο που έκοψαν τα τσιγάρα είναι 150 τις εκατό πάνω από εμάς.
Η δικιά μας γενιά οδηγάει ακόμα χωρίς ζώνη, πετάει τους καφέδες απο το παράθυρο....
Γιατί να μην είχε 2-3 πυρηνικές στην αποθήκη να απαλάξουμε απο την παρουσία μας και να ελευθερώσουμε τη νέα γενιά απο τα σκατομυαλά μας......
Τυπε ειναι η νοοτροπια και τουμπανο να ειναι ο αλλος δεν θα κανει δουλεια .Οτι σου λεω μονοι μας βγαζαμε την δουλεια Επυ και ΕΠΟΠ τον πουλο δεν κανουν .Απο την αλλη αν θελουν να παρουν μορια για σωματα ασφαλειας γι αυτο ερχονται η να ειναι κοντα στην μαμα και τον μπαμπα να μην πανε Εβρο νησια θα πληρωσουν εικοσι δυο μηνες Ειδικες Δυναμεις και Ρεντινα να περασουν ΣΣΟΕΚ να φτυσουν αιμα και μετα να ερθουν μοιρα η ταγμα.Λιγοι αλλα καλοι τελος θελουμε ποιοτητα.
Μαζευουν τα ρουσφετια ολοι την πλεμπα
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.415
Κριτικές
61
Like
42.526
Πόντοι
22.785
:kiss-mark::kiss-mark::kiss-mark:
Θελα να ξέρω όσοι γράφετε ότι γράφετε στο παρών τοπικ που έχετε γεννηθεί δεν έχετε αίμα ελληνικό??
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.936
Πόντοι
9.297
:kiss-mark::kiss-mark::kiss-mark:
Θελα να ξέρω όσοι γράφετε ότι γράφετε στο παρών τοπικ που έχετε γεννηθεί δεν έχετε αίμα ελληνικό??
Ίσως είναι βαριεστημενα πιτσιρίκια πολλοί η έχουν ψυχολογικά τραύματα γιατί δεν είχαν το φαγητό της μαμάς και το χαρτζηλικι του μπαμπά κάθε μέρα...όλα αυτά επειδή έφυγαν για λίγους μήνες μακρυά από τα σπίτια τους.
Φαντάσου πόσο κοπριες ήταν όλο αυτοί οσο ήταν μέσα...
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.061
Κριτικές
9
Like
13.026
Πόντοι
3.836
Στη θεωρία πρώτοι είστε όλοι, αλλά η πραγματικότητα είναι η παρακάτω:

- Ξεκινάει ο διοικητής να κάνει εκπαίδευση στο κέντρο. Αρχίζουν τα κλάματα "μπαμπααααα, μαμαααααα". Πέφτουν τα τηλέφωνα δεξιά και αριστερά, λένε στο διοικητή και τους εκπαιδευτές "κανένα χοντρό πουλόβερ έχεις; πάρε θα κάνει κρύο φέτος στο Λαγό και στα Ρύζια".
Θυμάμαι λοχαγό στο κέντρο να λέει "και για όσους παίρνουν τηλέφωνο και κάνουν παράπονα να τους πω ότι απο τα Ρύζια στον Έβρο ήρθα ,στον Έβρο ξαναπάω και στα αρχίδια μου σας γράφω" - η αλήθεια είναι βέβαια ότι δεν ήθελε να ξαναπάει στον Έβρο.

- Πας στην παραμεθόριο ξεκινάνε τα τηλέφωνα "μαμααααα, μπαμπααααα θέλω να πάω για καφέ με τος φίλους μου, μου λείπε η γκόμενά μου, δε μπορώ ,θέλω άδεια". Πέφτουν τα τηλέφωνα, φεύγουν τα βύσματα, μένουν οι κακομοίρηδες που δεν έχουν βύσμα και κάνουν τις υπηρεσίες των υπόλοιπων. Μετά πάει ο διοικητής να κάνει εκπαίδευση και συντήρηση οπλισμού με όσους μπορεί αρχίζουν πάλι τα κλάματα, πάλι τα ίδια.

Επειδή λοιπόν δεν πρόκειται να εξυγιανθεί ο στρατός, καλύτερα να καταργηθεί η υποχρεωτική θητεία. Να πηγαίνουν δόκιμοι και εθελοντές οπλίτες 12 ή διετούς θητείας όσοι θέλουν να πάνε και η εκπαίδευση να γίνει όσο σκληρή θα έπρεπε να είναι. Έτσι και αλλιώς οι υπόλοιποι δε μαθαίνουν τίποτα, οπότε ποιος ο λόγος;
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.061
Κριτικές
9
Like
13.026
Πόντοι
3.836
Αρχίδια καλαβρέζικα. Η νέα γενιά είναι βελτιωμένη σε όλα τα σημεία.
Η σκατογενιά η δικιά μας ήταν η πιο σκατά γενιά που υπήρξε. έβγαλε τα μεγαλύτερα βλήματα καπουτζιδηδες, μενεγακηδες και όλο αυτό το κατάντημα που λέγεται Ελλάδα.
Η νέα γενιά ρίχνει στα σημεία σε κάθε τομέα, και μόνο που έκοψαν τα τσιγάρα είναι 150 τις εκατό πάνω από εμάς.
Η δικιά μας γενιά οδηγάει ακόμα χωρίς ζώνη, πετάει τους καφέδες απο το παράθυρο....
Γιατί να μην είχε 2-3 πυρηνικές στην αποθήκη να απαλάξουμε απο την παρουσία μας και να ελευθερώσουμε τη νέα γενιά απο τα σκατομυαλά μας......
η δικιά μας γενιά (εγώ είμαι 45 υποθέτω είμαστε κοντά) ήταν η γενιά του βύσματος. Τα μεγάλα βύσματα πήγαιναν αεροπορία ,οι υπόλοιποι όπου είχαν γνωστό. Συμφωνώ είμαστε όλοι κοπρίτες με το παραμικρό τηλέφωνο στο μπαμπά, έτρεχαν όλοι στο γιατρό να τους βγάλει ελεύθερους υπηρεσίες. Το 2004-2005 που ήμουν Πεζικό πραγματικά απορούσα πως και υπάρχει αυτή η χώρα.

Φίλε μου όμως η σημερινή γενιά έχει άλλου είδους προβλήματα. Οι αθλητές που λες θα πάνε ΕΔ, οι υπόλοιποι όμως είναι τόσο φλώροι που δεν την παλεύουν ούτε τις αρβίλες τους να δέσουν. Πέφτουν σε κατάθλιψη επειδή δεν τους έκανε like κάποιος στο κινητό, εξάρτηση από τα social media ,τι να κάνουν στο στρατό;
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.415
Κριτικές
61
Like
42.526
Πόντοι
22.785
Στη θεωρία πρώτοι είστε όλοι, αλλά η πραγματικότητα είναι η παρακάτω:

- Ξεκινάει ο διοικητής να κάνει εκπαίδευση στο κέντρο. Αρχίζουν τα κλάματα "μπαμπααααα, μαμαααααα". Πέφτουν τα τηλέφωνα δεξιά και αριστερά, λένε στο διοικητή και τους εκπαιδευτές "κανένα χοντρό πουλόβερ έχεις; πάρε θα κάνει κρύο φέτος στο Λαγό και στα Ρύζια".
Θυμάμαι λοχαγό στο κέντρο να λέει "και για όσους παίρνουν τηλέφωνο και κάνουν παράπονα να τους πω ότι απο τα Ρύζια στον Έβρο ήρθα ,στον Έβρο ξαναπάω και στα αρχίδια μου σας γράφω" - η αλήθεια είναι βέβαια ότι δεν ήθελε να ξαναπάει στον Έβρο.

- Πας στην παραμεθόριο ξεκινάνε τα τηλέφωνα "μαμααααα, μπαμπααααα θέλω να πάω για καφέ με τος φίλους μου, μου λείπε η γκόμενά μου, δε μπορώ ,θέλω άδεια". Πέφτουν τα τηλέφωνα, φεύγουν τα βύσματα, μένουν οι κακομοίρηδες που δεν έχουν βύσμα και κάνουν τις υπηρεσίες των υπόλοιπων. Μετά πάει ο διοικητής να κάνει εκπαίδευση και συντήρηση οπλισμού με όσους μπορεί αρχίζουν πάλι τα κλάματα, πάλι τα ίδια.

Επειδή λοιπόν δεν πρόκειται να εξυγιανθεί ο στρατός, καλύτερα να καταργηθεί η υποχρεωτική θητεία. Να πηγαίνουν δόκιμοι και εθελοντές οπλίτες 12 ή διετούς θητείας όσοι θέλουν να πάνε και η εκπαίδευση να γίνει όσο σκληρή θα έπρεπε να είναι. Έτσι και αλλιώς οι υπόλοιποι δε μαθαίνουν τίποτα, οπότε ποιος ο λόγος;
Θα συμφωνήσω με την τελευταία παράγραφο...
ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ..
Ξεκινάει η εκπαίδευση με διάβολο εβδομάδα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

abcxyz

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουν 2013
Μηνύματα
304
Like
530
Πόντοι
81
Τα λιμανια σε Αμρικανους και Κινεζους, τα αεροδρομια σε Γερμανους, τα τρενα στους Ιταλους, , το εθνικο συστημα υγειας ειναι τριτοκοσμικο..Ακολουθει η πωληση του νερου, και η χωρα σε φωτιες γιατι το Κατερινιω αποφασισε οτι στα καμμενα μπορει η συμμορια της οικονομικης ελιτ, μπορει να βαζει ανεμογεννητριες.. Και ολη η χωρα καταντησε ενα παραμαγαζο της Αμερικης..

Για ποια Ελλαδα να πας να υπηρετησεις και να πολεμησεις ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ? Ενστολους σερβιτορους ψαχνουν .
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.415
Κριτικές
61
Like
42.526
Πόντοι
22.785
Τα λιμανια σε Αμρικανους και Κινεζους, τα αεροδρομια σε Γερμανους, τα τρενα στους Ιταλους, , το εθνικο συστημα υγειας ειναι τριτοκοσμικο..Ακολουθει η πωληση του νερου, και η χωρα σε φωτιες γιατι το Κατερινιω αποφασισε οτι στα καμμενα μπορει η συμμορια της οικονομικης ελιτ, μπορει να βαζει ανεμογεννητριες.. Και ολη η χωρα καταντησε ενα παραμαγαζο της Αμερικης..

Για ποια Ελλαδα να πας να υπηρετησεις και να πολεμησεις ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ? Ενστολους σερβιτορους ψαχνουν .
Αγαπητέ μου σε διαβάζω πολύ καιρό παντού γκρινιάζετε για ποιο λόγο??
Με ποιον τα έχετε τι σας φταίει??
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.555
Like
6.181
Πόντοι
2.356
Όπως και στο ναύσταθμο Σούδας και εγω υπηρετούσα 2-3 χλμ στο ΝΣΚ από εκεί.
Αν τώρα συμβεί κάτι στις εγκαταστάσεις του ΠΝ ναι θα πήγαιναν μέσα στα στρατόπεδα τα πυροσβεστικά του ΠΝ και απέξω αυτά του ΠΣ.
Αλλά αν καίγεται ο κώλος μας δεν θα μπουν μέσα στο στρατόπεδο??
Εννοείται. Στα αεροδρόμια ήταν σταθμευμένα σε συγκεκριμένα σημεία, σε ράμπες με κλίση. Είχα ρωτήσει τους Πυροσβέστες γιατί το κάνουν αυτό και μου απάντησαν ότι σε περίπτωση που κολλήσει και δεν παίρνει μπροστά η μηχανή, να φύγουν με φόρα μπροστά μπας και αρπάξει η μίζα. Η λογική ειναι πως οι Πυροσβέστες θα είναι πάντα καλύτεροι και πιο αποτελεσματικοί στην κατάσβεση από ότι οι της ΠΑ.
 
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.668
Κριτικές
1
Like
6.748
Πόντοι
1.056
η δικιά μας γενιά (εγώ είμαι 45 υποθέτω είμαστε κοντά) ήταν η γενιά του βύσματος. Τα μεγάλα βύσματα πήγαιναν αεροπορία ,οι υπόλοιποι όπου είχαν γνωστό. Συμφωνώ είμαστε όλοι κοπρίτες με το παραμικρό τηλέφωνο στο μπαμπά, έτρεχαν όλοι στο γιατρό να τους βγάλει ελεύθερους υπηρεσίες. Το 2004-2005 που ήμουν Πεζικό πραγματικά απορούσα πως και υπάρχει αυτή η χώρα.

Φίλε μου όμως η σημερινή γενιά έχει άλλου είδους προβλήματα. Οι αθλητές που λες θα πάνε ΕΔ, οι υπόλοιποι όμως είναι τόσο φλώροι που δεν την παλεύουν ούτε τις αρβίλες τους να δέσουν. Πέφτουν σε κατάθλιψη επειδή δεν τους έκανε like κάποιος στο κινητό, εξάρτηση από τα social media ,τι να κάνουν στο στρατό;
Ενα τετοιο βύσμα ημουν κ γω,ναι,δεν ντρέπομαι.

Ειχα ξεκινησει δουλεια στα 14 μου,τελειωνοντας τριτη γυμνασίου,δεν ημουν μαθητής που τραβούσε και πηγα «επιλογη» δήλωσα ναυτικο!

Ο πατερας μ ειπε αν ηθελα Αεροπορία κ του πα Εννοειται,πως ομως;Με «έχωσε» αεροπορία και ειδα το συστημα εκ των εσω.Αν γινει μπαμ μας πηραν κοντοσούβλι,μιλαμε τραγελαφικές καταστασεις.

Φαινεται κ τωρα με την 111.

Σε ολη μου την θητεια,επειδη υπηρέτησα στην πολη μου,δεν εχασα επαφη με την δουλεια μου κ με το αφεντικο π προσαρμόστηκε στις υπηρεσιες μου,διοτι στην ιδεα 20 μηνες να «υπηρετούσα» τα μεγαλύτερα τσογλανια,δεν θα μου το συγχωρουσα.

Περυσι πολυ κοντινο μου ατομο,Εποπ στην αεροπορία,πηγε για την ετήσια βολή και οπως πυροβολούσε πηγε να μασει τον κάλυκα και επαθε εγκαύματα.

Και καποιοι πιστευουν εχουμε τον πιο σκληροτράχηλο στρατο!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom