Νέα

"Ειδα" το Θεο !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 324
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Antipsolovirus76

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2012
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
Ο βρωμερος γερος Παισιος,ο τεμπελης κωλογερος του Αγ.Ορους που ολο ξαπλα ηταν δεν εκανε ποτε τιποτα
για να προειδοποιησει τον ελληνικο λαο οσο αχρηστος κι αν ειναι για την καταντια του,τωρα ολο κατι σαπια βιβλια ξεπροβαλλουν
που λενε οτι τα ειχε πει αλλα επρπε να παμε να τον βρουμε αν μας τα πει,σαλια απυθμενα!
Τελικα τι θελει ο Γιαχβε με τον βυσματικο γιο του;να διαλυσει την Ελλαδα και ολα τα κρατη εκτος του Ισραηλ;
Αν υπηρχε θα ειχε βοηθησει τουλαχιστον τα τουμπανιασμενα παιδακια που δεν εχουν ουτε νερο αντι να επιτρεπει σε σκουπιδιαρηδες
της τηλεορασης να ζητανε απο τον απλο λαο αιμα,λεφτα και φαι!
Καψε με ρε αν σου βασταει μπουχεσσα που κρυβεσαι!
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
:sunglasses:

SmokeWeedEveryday.jpg
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
Δεν σκοπευω ν΄απαντησω σε κανεναν αλλα επειδη αναφερεις την αυτοκτονια, θα σου πω οτι ειναι προσβολη προς το Θεο. Αυτος μας δινει τη ζωη κι Αυτος αποφαιζει ποτε θα μας καλεσει κοντα Του.
οχι κανονικη αυτοκτονια παιχταρα μου,εσυ δεν μασας απο τετοια,ιντερνετικη αυτοκτονια εννοω να κανεις ενα νεο θρεντ ΚΑΤΕΒΑΤΟ ΣΕΝΤΟΝΙ και να μας ανακοινωνεις οτι κλεινεις account και κοβεις συνδεση,βεβαια αργοτερα μπορεις να μπεις με αλλο νικ,αυτο εννοω,..εκλασες μεντες με το μπαφο,δεν μας ειπες αν ηταν υπερμπουνια!!!
 

bk1981

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2011
Μηνύματα
2.489
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
26
Δεν σκοπευω ν΄απαντησω σε κανεναν αλλα επειδη αναφερεις την αυτοκτονια, θα σου πω οτι ειναι προσβολη προς το Θεο. Αυτος μας δινει τη ζωη κι Αυτος αποφαιζει ποτε θα μας καλεσει κοντα Του.
εσυ πρεπει να χρωστας πολλα λεφτα και βρηκες τροπο να την σκαπουλαρεις,πηγαινε στο αγιο ορος εκει δεν μπορουν να σε πειραξουν
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Ο βρωμερος γερος Παισιος,ο τεμπελης κωλογερος του Αγ.Ορους που ολο ξαπλα ηταν δεν εκανε ποτε τιποτα
για να προειδοποιησει τον ελληνικο λαο οσο αχρηστος κι αν ειναι για την καταντια του,τωρα ολο κατι σαπια βιβλια ξεπροβαλλουν
που λενε οτι τα ειχε πει αλλα επρπε να παμε να τον βρουμε αν μας τα πει,σαλια απυθμενα!
Τελικα τι θελει ο Γιαχβε με τον βυσματικο γιο του;να διαλυσει την Ελλαδα και ολα τα κρατη εκτος του Ισραηλ;
Αν υπηρχε θα ειχε βοηθησει τουλαχιστον τα τουμπανιασμενα παιδακια που δεν εχουν ουτε νερο αντι να επιτρεπει σε σκουπιδιαρηδες
της τηλεορασης να ζητανε απο τον απλο λαο αιμα,λεφτα και φαι!
Καψε με ρε αν σου βασταει μπουχεσσα που κρυβεσαι!
Ραντεβού θανάτου και ετσι τύπε;
 

Rygg

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.646
Like
2
Πόντοι
16
Ο βρωμερος γερος Παισιος,ο τεμπελης κωλογερος του Αγ.Ορους που ολο ξαπλα ηταν δεν εκανε ποτε τιποτα
για να προειδοποιησει τον ελληνικο λαο οσο αχρηστος κι αν ειναι για την καταντια του,τωρα ολο κατι σαπια βιβλια ξεπροβαλλουν
που λενε οτι τα ειχε πει αλλα επρπε να παμε να τον βρουμε αν μας τα πει,σαλια απυθμενα!
Τελικα τι θελει ο Γιαχβε με τον βυσματικο γιο του;να διαλυσει την Ελλαδα και ολα τα κρατη εκτος του Ισραηλ;
Αν υπηρχε θα ειχε βοηθησει τουλαχιστον τα τουμπανιασμενα παιδακια που δεν εχουν ουτε νερο αντι να επιτρεπει σε σκουπιδιαρηδες
της τηλεορασης να ζητανε απο τον απλο λαο αιμα,λεφτα και φαι!
Καψε με ρε αν σου βασταει μπουχεσσα που κρυβεσαι!

καλα και εσυ δεν παιρνεις λιγοτερα φιλε ....  :jerking:
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Σημερα μετα απο αρκετους μηνες ακινησιας καταφερα να βγαλω το ΧΤ απο το συνεργειο κι αποφασισα να κανω μια χωματινη βολτα στα βουνα της περιοχης μου. Αφου περιπλανηθηκα πανω απο μια ωρα σε διαφορα μερη σταματησα σ΄ενα χωριο να πιω μια μπυρα και να ξεκουραστω. Μετα τη μπυρα και χωρις να το εχω προγραμματισει κατευθυνθηκα σ΄ενα εγκατελημενο μονοστηρι της περιοχης. Πηγενα προς τα εκει μηχανικα σαν κατι να με τραβουσε προς το μερος. Δεν κοιταζα δεξια κι αριστερα, δεν μ΄ενδιεφερε το τοπιο ή η διαδρομη, μονο ο προορισμος. Οταν εφτασα χαζεψα λιγο το μερος κι εκατσα σε μια πετρα να στριψω ενα μπαφο να πιω να χαλαρωσω και ν΄απολαυσω την υπεροχη θεα. Καθως καπνιζα το γαρο ενα χερι ακουμπησε στον ομο μου. Πεταχτηκα ορθιος σαν ελατηριο κρυβοντας ταυτοχρονα το τσιγαρο και ειδα ενα γερο παπα να μου λεει :
Σε τρομαξα αδερφε μου, δεν ηταν στις προθεσεις μου.
Δε σε καταλαβα γερο, του ειπα. Πως διαολο με πλησιασες χωρις να σε παρω χαμπαρι ?
Μου ζητησε να μην αναφερω τον ακατανομαστο και μετα με ρωτησε τι καπνιζα. Το ειπα καπνο αλλα δεν με πιστεψε. Εκατσε διπλα μου κι αρχισε να μου λεει την ιστορια του. Μου ειπε πολλα, μου μιλησε για τη σχεση του με τα ναρκωτικα και το αλκοολ οταν ηταν νεος, για το πως βρηκε σωτηρια στην πιστη, για την οικογενεια που εκανε, ειχε μαλιστα 6 παιδια. Μιλησαμε καμια ωρα. Ο λογος του ηταν αμεσος, στρωτος. Εννοιωσα να τον θαυμαζω για την αμεσοτητα και την πραοτητα του. Οταν τελειωσαμε την κουβεντα μας, μου ζητησε να με εξομολογισει. Του ειπα οτι εχω να εξομολογηθω απο παιδι. Τελικα μπηκαμε στη μονη κι εξομολογιθηκα. Το πως εννοιωσα μετα την εξομολογιση δεν μπορω να σας το περιγραψω. Σα να ξαναγεννηθηκα. Μετα μου προτεινε αν ηθελα να παμε σπιτι του για φαγητο. Αρνηθηκα αλλα επεμενε και μ΄επεισε. Στο φτωχικο σπιτι του παπα ηταν η παπαδια και τα 4 απο τα 6 παιδια. Ειδα μια οικογενεια απλη κι ευτυχησμενη. Μια οικογενεια με πιστη που επερνε δυναμη απο το Θεο. Εγω γιατι να μην ειμαι ετσι σκεφτηκα. Τι εχω κερδισει απο τη ζωη που κανω ?
Οταν τελειωσαμε το φαγητο βγηκα εξω για να καπνισω. Μην το κανεις ηταν τα λογια του παπα. Αφου ξερεις οτι σε σκοτωνει γιατι το κανεις με ρωτησε.
Εσβησα το τσιγαρο τους χαιρετησα κι εκανα να φυγω. Αν χρειαστεις κατι ελα να με βρεις μου ειπε. Πηρα τη μηχανη και ξεκινησα για το χωριο. Κατι ομως δε με αφηνε να φυγω απο την περιοχη. Γυρισα στο σπιτι του παπα χωρις να το σκεφτω. Του ειπα θελω να ξεφυγω απ΄ολα, θελω να υπηρετησω τον Κυριο. Κατσαμε στην αυλη και συζητησαμε αρκετη ωρα.
Δεν εχει σημασια τι ειπαμε. Με βοηθησε ομως να παρω σημαντικες αποφασεις για τη ζωη μου.
Την Πεμπτη θα εφευγα για διακοπες. Μια απο τα ιδια. Αλκοολ, ναρκωτικα, μασες, αραγμα, αντε να ριξουμε και κανα πουτσο. Ζωη χωρις ουσια. Τις ακυρωσα.
Αυριο θα ζητησω απο τον Μητροπολητη να μου επιτρεψει να μονασω στο συγκεκριμενο μοναστηρι. Με τη βοηθεια του πνευματικου μου πατερα του παπα που γνωρισα θα μπορεσω να ερθω σε επαφη με το Θεο μας και να αλλαξω τη ζωη μου προς το καλυτερο. Με προσευχη, νηστεια κι εξομολογιση θα καταφερω να εξαγνιστω και να επιστρεψω στον κοσμο καλυτερος ανθρωπος.
Ευχομε σε ολουςες να βρητε καποια στιγμη κι εσεις το Θεο.

να κανεις οτι σου λεει η ψυχη σου

ν ανεβεις και στο αγιο ορος εαν δεν εχεις παει

θα σου πω να πας σε 3 φωτισμενους γεροντες..ο ενας εξομολογουσε τον γεροντα παισιο και βρισκεται στην σκητη αγιας αννης

το χαρηκα σαν να το εκανα εγω που εξομολογηθηκες
 

on92

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.529
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Φιλε . . . εχεις ξεφυγει
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Ο βρωμερος γερος Παισιος,ο τεμπελης κωλογερος του Αγ.Ορους που ολο ξαπλα ηταν δεν εκανε ποτε τιποτα
για να προειδοποιησει τον ελληνικο λαο οσο αχρηστος κι αν ειναι για την καταντια του,τωρα ολο κατι σαπια βιβλια ξεπροβαλλουν
που λενε οτι τα ειχε πει αλλα επρπε να παμε να τον βρουμε αν μας τα πει,σαλια απυθμενα!
Τελικα τι θελει ο Γιαχβε με τον βυσματικο γιο του;να διαλυσει την Ελλαδα και ολα τα κρατη εκτος του Ισραηλ;
Αν υπηρχε θα ειχε βοηθησει τουλαχιστον τα τουμπανιασμενα παιδακια που δεν εχουν ουτε νερο αντι να επιτρεπει σε σκουπιδιαρηδες
της τηλεορασης να ζητανε απο τον απλο λαο αιμα,λεφτα και φαι!
Καψε με ρε αν σου βασταει μπουχεσσα που κρυβεσαι!

χαος στο κεφαλι σου

απλα χαος
 

bk1981

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2011
Μηνύματα
2.489
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
26
να κανεις οτι σου λεει η ψυχη σου

ν ανεβεις και στο αγιο ορος εαν δεν εχεις παει

θα σου πω να πας σε 3 φωτισμενους γεροντες..ο ενας εξομολογουσε τον γεροντα παισιο και βρισκεται στην σκητη αγιας αννης

το χαρηκα σαν να το εκανα εγω που εξομολογηθηκες
πες μου οτι το πιστεψες πατριωτη να τρελαθω
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.710
Κριτικές
3
Like
4.707
Πόντοι
606
paralimnios  :headbang2: :headbang2:

                :woldman:
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
Απο τις απαντησεις σας καταλαβενω ποσο πλανεμενοι ειστε. Δεν σας κατακρινω γιατι ετσι ημουν κι εγω. Θα προσευχωμαι να βρηκε κι εσεις το δρομο του Θεου.

Με την κυρία Ελένη Λουκά έχεις καμία σχέση?

3.jpg
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
να κανεις οτι σου λεει η ψυχη σου

ν ανεβεις και στο αγιο ορος εαν δεν εχεις παει

θα σου πω να πας σε 3 φωτισμενους γεροντες..ο ενας εξομολογουσε τον γεροντα παισιο και βρισκεται στην σκητη αγιας αννης

το χαρηκα σαν να το εκανα εγω που εξομολογηθηκες

πες μου οτι το πιστεψες πατριωτη να τρελαθω

:2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom