Νέα

Εδώ Πολυτεχνείο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΚΑΒΛΑΡΧΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 85K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.411
Like
20.235
Πόντοι
6.056
Γαμω την αριστερα σας ρε πουστη μου!
φουτλαβερ οταν θα σε κυβερναμε θα λες τα ιδια?
ακομα νομιζεις οτι ο συριζα ειναι αριστερα?:confused:
Τρισκαταραρε πως το πες ετσι αποτομα?Τους ταραξες ειχες δεν ειχες :confused: :confused: :confused:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Αμόρφωτο ζωάδι της αριστεράς...!!!
Μάλλον δεν ξέρει ότι ο Χίτλερ αυτοκτόνησε το '45!!!

:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

 

Συνημμένα

  • zwa orthia.jpg
    zwa orthia.jpg
    42,4 KB · Εμφανίσεις: 16

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Οι ίδιοι άνθρωποι που κατηγορούν την Κυβέρνηση ότι “άργησε” να αποφασίσει τη δεύτερη καραντίνα, σπεύδουν ταυτόχρονα να ανακοινώσουν ότι θα σπάσουν την καραντίνα και θα πάνε στον “γιορτασμό του Πολυτεχνείου”!!!

– Μιας “επετείου” που δεν συγκρίνεται σε σημασία και νόημα με τις εθνικές επετείους.
– Μιας επετείου, που αναφέρεται σε ιστορικό γεγονός “διογκωμένο”, έτσι κι αλλιώς.
– Μιας επετείου, την οποία διεκδικούν και καπελώνουν αυτοί που τότε ΔΕΝ συμμετείχαν, ενώ κάποιοι μάλιστα την είχαν καταγγείλει.

Και σε “εορτασμούς” που σηματοδοτούνται με μπάχαλα, αναρχία, εμπρησμούς, σπασίματα – και γενικά αποτελούν ντροπή για τη χώρα. Μια ντροπή που επετειακά επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο, γιατί κανείς δεν τόλμησε να βάλει τέλος, τουλάχιστον σε αυτά, και να απομονώσει τους αυτουργούς τους.

* Καλό είναι να θυμηθεί το ΚΚΕ, που επιμένει να γίνει κανονικά ο “εορτασμός” – παρά την καραντίνα – ότι είχε δημόσια καταδικάσει την Εξέγερση του Πολυτεχνείου τον Νοέμβριο του 1973, ως έργο “300 προβοκατόρων”! Δεν είχε απλώς αρνηθεί να συμμετάσχει όταν έγινε, δεν απέσυρε απλώς τα στελέχη του από το χώρο του Πολυτεχνείου, την καταδίκασε απερίφραστα αμέσως μετά! Αυτό επιμένει να γιορτάσει το ΚΚΕ σήμερα… Αυτό που όταν γινόταν το καταδίκαζε!

* Ο ΣΥΡΙΖΑ επιμένει στον “εορτασμό”, γιατί δεν μπορεί να κάνει αλλιώς. Αν κοπεί ο “ομφάλιος λώρος” που συνδέει το “μόρφωμα” αυτό με το μπάχαλο και τους μπαχαλάκηδες, ουσιαστικά δεν του μένει τίποτε άλλο. Το μπάχαλο είναι το βασικό… “ιδανικό” του!

"Μεγάλη αναταραχή θαυμάσια κατάσταση", έλεγε αυτάρεσκα ο κ. Τσίπρας, επικαλούμενος ρήση του Μάο Τσετούγκ. Γιατί κατά βάθος αυτή είναι το μόνο που πιστεύει, το μόνο που τον γοητεύει, τον μόνο που τον εμπνέει… Μπάχαλο τα έκανε όταν κυβέρνησε. Δεν μπορεί να αποσυνδεθεί ούτε συμβολικά ούτε ουσιαστικά με το “μπάχαλο” – και τους μπαχαλάκηδες.

* Η Αριστερά ιστορικά υπήρξε πολλά πράγματα. Άλλα καλά κι άλλα πολύ άσχημα. Αλλά δεν ταυτίστηκε με το μπάχαλο… Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν κράτησε τίποτε από τα “καλά” της Αριστεράς! Κράτησε όμως – και κρατήθηκε από – το μπάχαλο.

Ο Τσίπρας είχε φτάσει να πει κάποτε στη Βουλή χασκογελώντας:

Τι πρόβλημα έχετε με τις μολότοφ; Το πρόβλημα είναι από ποια πλευρά βρίσκεσαι… (Δεν είχε ακούσει πόσοι αστυνομικοί αλλά και απλοί πολίτες, έχουν τραυματιστεί σοβαρά από βόμβες μολότοφ. Κάποιοι έχασαν και τη ζωή του ακόμα…). Οι “μολότοφ”, χρησιμοποιήθηκαν για πρώτη φορά στη διάρκεια του Ρωσο-φιλανδικού Πολέμου, το 1939. Κι ήταν ένα αυτοσχέδιο όπλο, με το οποίοι οι ηρωϊκοί Φιλανδοί αναχαίτισαν την προέλαση των σοβιετικών τανκς.
Το 1973, οι φοιτητές του Πολυτεχνείου που ρίσκαραν τη ζωή τους απέναντι στην αστυνομία και τα τανκς της χούντας, ΔΕΝ χρησιμοποίησαν μολότοφ και ΔΕΝ σκέπαζαν τα πρόσωπα τους με κουκούλες!

Όσοι σήμερα, σε συνθήκες πλήρους “δημοκρατίας” φοράνε κουκούλες και πετάνε μολότοφ αδιακρίτως, καίνε και σπάνε τα πάντα, δεν έχουν καμία σχέση ούτε με ηρωϊσμό ούτε με Ελευθερία. Θρασύδειλοι είναι! Γιατί τα σπάνε εκ τους ασφαλούς! Δεν ρισκάρουν το παραμικρό. Δεν πιάνονται δεν διώκονται, κι αν γίνει καμιά “στραβή” και συλληφθούν θα σπεύσουν στρατιές δικηγόρων (πληρωμένοι από τον μπαμπά τους από “αλληλέγγυους”) και θα τους αφήσουν αμέσως. Γιατί είναι “δικά τους παιδιά”…

Με τους μπαχαλάκηδες ταυτίστηκε ο ΣΥΡΙΖΑ!

Και δεν μπορεί να τους εγκαταλείψει.

:vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.133
Κριτικές
166
Like
26.959
Πόντοι
34.538

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Εχω βαρεθει ρε πουστη μου
Καθε 17 Νοεμβριου πρεπει να ασχολουμαστε με τις ψυχωσεις και τις εμμονες της ψυχασθενικής ελληνικης αριστερας

Και φετος το τερματισανε κιολας, εν ετει 2020 δεν μπορεις να συνεννοηθεις μαζι τους ουτε στα βασικα

Σιχαμενοι
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.155
Κριτικές
2
Like
9.047
Πόντοι
2.456
Εχω βαρεθει ρε πουστη μου
Καθε 17 Νοεμβριου πρεπει να ασχολουμαστε με τις ψυχωσεις και τις εμμονες της ψυχασθενικής ελληνικης αριστερας

Και φετος το τερματισανε κιολας, εν ετει 2020 δεν μπορεις να συνεννοηθεις μαζι τους ουτε στα βασικα

Σιχαμενοι
Άλεξ σαν σπιουνος μυστικοσύμβουλος στο πέρα υπουργείο, μπορείς να σπρώξεις λίγο την κατάσταση να αρθεί η απαγόρευση για το ψάρεμα..
:confused::confused::confused:
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.155
Κριτικές
2
Like
9.047
Πόντοι
2.456
Εχω βαρεθει ρε πουστη μου
Καθε 17 Νοεμβριου πρεπει να ασχολουμαστε με τις ψυχωσεις και τις εμμονες της ψυχασθενικής ελληνικης αριστερας

Και φετος το τερματισανε κιολας, εν ετει 2020 δεν μπορεις να συνεννοηθεις μαζι τους ουτε στα βασικα

Σιχαμενοι
Άλεξ αν έχεις ακόμα την θέση του σπιουνου μυστικοσυμβουλου στο πέρα υπουργείο..
Να πεις στους πανεπιστημονες πως πρέπει να αρθεί η απαγόρευση για το ψαροντούφεκο, γιατί δεν κολλάει το χτικιο μέσα στην θάλασσα..
Εκτός αν μεταλλάχτηκε το χρόνιο σε τσούχτρα..
:confused::confused::confused:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
Εχω βαρεθει ρε πουστη μου
Καθε 17 Νοεμβριου πρεπει να ασχολουμαστε με τις ψυχωσεις και τις εμμονες της ψυχασθενικής ελληνικης αριστερας

Και φετος το τερματισανε κιολας, εν ετει 2020 δεν μπορεις να συνεννοηθεις μαζι τους ουτε στα βασικα

Σιχαμενοι
Άλεξ σαν σπιουνος μυστικοσύμβουλος στο πέρα υπουργείο, μπορείς να σπρώξεις λίγο την κατάσταση να αρθεί η απαγόρευση για το ψάρεμα..
:confused::confused::confused:

Μπορει να κολλησεις κοροιδοιο απο τους χανους μαστορα

Γιαυτο ο κουλης σαν γατα που ειναι το απαγορεψε

:tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:


 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.155
Κριτικές
2
Like
9.047
Πόντοι
2.456
Εχω βαρεθει ρε πουστη μου
Καθε 17 Νοεμβριου πρεπει να ασχολουμαστε με τις ψυχωσεις και τις εμμονες της ψυχασθενικής ελληνικης αριστερας

Και φετος το τερματισανε κιολας, εν ετει 2020 δεν μπορεις να συνεννοηθεις μαζι τους ουτε στα βασικα

Σιχαμενοι
Άλεξ σαν σπιουνος μυστικοσύμβουλος στο πέρα υπουργείο, μπορείς να σπρώξεις λίγο την κατάσταση να αρθεί η απαγόρευση για το ψάρεμα..
:confused::confused::confused:

Μπορει να κολλησεις κοροιδοιο απο τους χανους μαστορα

Γιαυτο ο κουλης σαν γατα που ειναι το απαγορεψε

:tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:
Γιαννάκη ο γουρλος λέει τα καλύτερα σε αυτούς που παρά την απαγόρευση εξακολουθούν και πηγαίνουν..
 

Συνημμένα

  • IMG_20201112_044105.jpg
    IMG_20201112_044105.jpg
    186,6 KB · Εμφανίσεις: 15

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
τζονυ

ο κουτσουμπας εβγαλε γλωσσα στην συντροφισα φωφη :angry:

απαραδεκτος να εξυβριζει το πασοκ :angry:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom