Νέα

Ετεροφυλική Έχω περάσει πολλά στη ζωή μου!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα podhlaths
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 641
  • Εμφανίσεις 225K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Ετεροφυλικές ερωτικές ιστορίες.

Velociraptoras

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.375
Κριτικές
35
Like
5.053
Πόντοι
2.266
Καλή χρονιά φίλε ραπτορα και άσε την γκρινια. Εάν μπορούσα θα ανέβαζα κάθε μέρα.
Tυπε δεν ειναι θεμα γκρινιας ξεκινησες κατι και το αφησες στη μεση απο το καλοκαιρι ανεβασες τωρα αν ειναι να το παρατας καλητερα μη το ξεκινουσες καν
 

digit_ten

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.246
Κριτικές
4
Like
70
Πόντοι
16
Κάθε καημένος θέλει να γίνει συγγραφέας. Ζήλεψαν μερικοί την επιτυχία του Λημναίος..; Τι να πω......

Ρε παπάρα μην είσαι αντιγραφέας, η επιτυχία έρχεται στους πρωτότυπους.....!

Αν μπορείς να καταλάβεις τι γράφω.....( που δεν νομίζω )......
 
OP
OP
podhlaths

podhlaths

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2008
Μηνύματα
207
Like
240
Πόντοι
21
Κάθε καημένος θέλει να γίνει συγγραφέας. Ζήλεψαν μερικοί την επιτυχία του Λημναίος..; Τι να πω......

Ρε παπάρα μην είσαι αντιγραφέας, η επιτυχία έρχεται στους πρωτότυπους.....!

Αν μπορείς να καταλάβεις τι γράφω.....( που δεν νομίζω )......
δεν μπορώ να καταλάβω τα γράφεις επιστημονικά.
 

nguru

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2017
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Να το πάρεις το κορίτσι από προξενιό. Έχει και συστάσεις! Την άλλη που θα βρεις και θα την καψουρευτείς δε ξέρεις από που κρατάει η σκούφια της  :think:
 
OP
OP
podhlaths

podhlaths

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2008
Μηνύματα
207
Like
240
Πόντοι
21
Καλομελετα και έρχεται. Κάτι έχω στα σκαριά.
 

gatik

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2005
Μηνύματα
1.114
Like
42
Πόντοι
16
Aρχίδια πολλά εχεις περάσει στην ζωη σου φιλαράκο.....Ενας εγωισταρας και ψωνισμενος σκορπιος εισαι με υπέρμετρο εγωισμό που θελεις να αυτοπροβαλεσε σαν κάποιος σημαντικος!  
Αλλά συνέχισε την ιστορια σου...εχεις καλή γραφή!!
 

Lucifer_gr37

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Ιαν 2018
Μηνύματα
574
Κριτικές
18
Like
1.949
Πόντοι
1.196
ωραιος....μόλις το  διάβασα!!
 

ilarionas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2015
Μηνύματα
18
Κριτικές
4
Like
144
Πόντοι
280
Εμένα πάντως που το ανακάλυψα προχτές, με κέρδισε το πόνημα. Συγχαρητήρια.
 
OP
OP
podhlaths

podhlaths

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2008
Μηνύματα
207
Like
240
Πόντοι
21
Είμαστε για την συνέχεια?
 

IanAlderson

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.603
Like
128
Πόντοι
16
Λες ότι είσαι των θετικών επιστημών πλην όμως οι θεωρητικές ηταν αυτές που σου έδωσαν την ωραία γραφίδα σου. Δεν μας βάζεις όλη την ιστορία σε ένα ποστ να μην ψάχνουμε ανάμεσα σε τόσο μπαχαλεμα;
 
OP
OP
podhlaths

podhlaths

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2008
Μηνύματα
207
Like
240
Πόντοι
21
+++++++++++67++++++++++

Όλο το νησί βρισκόταν σε αναβρασμό. Θαρρείς πως στο συγκεκριμένο νησί αυτόν τον μήνα έβλεπες μόνο εργατικά μυρμήγκια να κινούνται πάνω κάτι αφοσιωμένα και αγχωμένα να προσπαθούν να τελειώσουν έγκαιρα τις δουλειές τους για να μπορέσουν να υποδεχτούν τους Τζίτζικες που ναι μεν θα έρθουν να διασκεδάσουν αλλά το βασικότερο για τους Ζακυνθινούς να αφήσουν το χρήμα τους.
Προσπαθούσαν τελευταία στιγμή να διορθώσουν ή καλύτερα  να καλύψουν τα όσα προβλήματα είχε αφήσει ο χειμώνας, αλλά και η περσινή έλευση των Βαρβάρων Τουριστών, των στα χαρτιά μόνο ανεπτυγμένων Χωρών στις επιχειρήσεις τους.
Αν και από ότι διαπίστωσα στην συνέχεια το μεγαλύτερο μέρος των Τουριστών που επέλεγαν την Ζάκυνθο και ειδικά τον Λαγανά αδιαφορούσαν για αυτές τις βελτιώσεις. Αρκεί να τους έδινες λίγο αλκοόλ, λίγη θάλασσα και τον ελληνικό ήλιο και ελευθερία, πολύ ελευθερία να κάνουν όσα στην χώρα τους δεν μπορούν, όσα στην χώρα τους δεν τολμούν καν να σκεφτούν. 
Περπατούσα πολύ, πάρα πολύ κάθε μέρα όλη μέρα γύριζα. Μου άρεσε πολύ αυτό και ο καιρός ήταν ιδανικός. Ούτε πολύ κρύο, ούτε πολύ ζέστη ενώ το πόδι μου είχε επανέλθει πλήρως. Πηγαίναμε και για μπάνιο με τον Κύριο Μήτσο αλλά για μένα η Θάλασσα ήταν πολύ κρύα. Στην αρχή γέλαγα πάρα πολύ ο κύριος Μήτσος δεν συζητούσε τίποτα άλλο όλη μέρα πέρα απο το γαμήσι. Μου έλεγε παλιές ιστορίες με τουρίστριες, με ντόπιες, με παντρεμένες και με χωρισμένες, με μικρές και με μεγάλες, ιστορίες που ποτέ δεν θα μάθω εαν ήταν αληθινές ή ψευτικες. Το μόνο σίγουρο ήταν ότι του άρεσε να βάζει λίγο σάλτσα και να τα περιγράφει με χιούμορ. Ακόμα και στην περίπτωση που μια ντόπια ξεκωλιάρα χωρισμένη όπως την αποκαλούσε πήγε να του φορτώσει παιδί. “Είμαι τζούφιος κοπέλα ψάξε στον επόμενο που σε έχυσε μέσα” το έλεγε ξανά και ξανά και γέλαγε.
Επίσης παρόλο την προχωρημένη ηλικία του δεν καθόταν ήσυχα όλη την ώρα μιλούσε σε τουρίστριες είτε βρισκόταν στην παραλία είτε στο δρόμο. Ήταν από τα παραδοσιακά καμάκια.
Ενώ ο καιρός κυλούσε ωραία ένα Σαββατόβραδο με πήγε σε μια ταβερνούλα που δειλά, δειλά είχε αρχίσει να συγκεντρώνει κόσμο να φάμε με κάτι φιλαράκια και να ακούσουμε τις πενιές μας όπως είπε. Συνηθιζόταν στις ταβερνούλες το βραδάκι να έχει ένα δυο μουσικά όργανα τα οποία παίζανε κάποια ελληνικά κομμάτια, καθώς και τις ζακυνθινές καντάδες. Κανένας τουρίστας δεν ήξερε ότι όλοι αυτοί οι μουσικοί συνήθως είναι αλβανοί με ελάχιστες γνώσεις μουσικής οι οποίοι κακοποιήσαν κάθε βράδυ παραδοσιακές μελωδίες.
Στο τραπέζι μας ήταν κάτι φιλαράκια του Κ. Μήτσου και αργότερα ήρθε και ο Ιδιοκτήτης και κάθισε μαζί μας να πιει τα κρασάκια του. Όλοι στην παρέα ήταν επιχειρηματίες. Αφού αναλύσανε σε βάθος τι περιμένουνε την ερχόμενη χρονιά από τον Τουρισμό ξεκίνησαν τις παραγγελίες και τις ζεϊμπέκιές. Ο γκριζομάλλης με το μπουζούκι κάτι σκάμπαζε ή φαίνεται ότι ήταν χρόνια στο κουρμπέτι και προσπαθούσε να το σώσει, αλλά ο άλλος με την κιθάρα δεν το είχε καθόλου. Δεν γνώρισε καλά τα τραγούδια και δεν ήξερε να κάνει δευτερη φωνή πουθενά.

Ξαφνικά Σηκώθηκε ο κ. Μήτσος και του λέει στον φίλο του τον ιδιοκτητη
«πες τους να παίξουν το δικό μου..»

Αμέσως ο ταβερνιάρης κάνει νόημα στο μπουζούκι και του λέει το ΒΡΑΔΙΑΖΕΙ

Κοιτιούνται οι Αλβανοί μεταξύ τους. Το μπουζούκι προσπάθησε να εξηγήσει, η κιθάρα δεν καταλάβαινε.

«Συγγνωμη Μήτσο δεν το ξέρουν….»
«Δεν ξέρουν Καζαντζίδη???? Και τι ξέρουν????»
Σήκω πάνω μικρέ και παίξτο

Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα καμία επαφή με λαϊκά. Και αν και επέμενε ο δάσκαλος να μου μάθει κάποιους βασικούς ρυθμούς δεν με άγγιζαν καθόλου.

«Ούτε εγώ το ξέρω κύριε Μήτσο..»
«Καλά αυτοί που είναι Ξένοι αλλά εσύ δεν δικαιολογείσαι να μην ξέρεις Καζαντζίδη…
Και φάνηκε μια απογοήτευση στο βλέμμα του.

-Ξέρεις κιθάρα Μικρέ μου είπε ένας από τα φιλαράκια που καθόταν στο τραπέζι.

-Ναι παίζω και τραγουδώ, αλλά όχι τέτοια τραγούδια, πιο πολύ ροκ και μπλουζ.»
-Παίξε μας ένα, ακούμε αυτούς τόση ώρα.
-Όχι ευχαριστώ. Παίζω μόνο για την πάρτη μου, δεν έχω παίξει ποτέ σε κόσμο.

Με αγριοκοίταξε ο κύριος Μήτσος!!!
- Δεν έχεις παίξει ποτέ σε γκομενακι?
- Έχω παιξει
- Αρα δεν παιζεις για πάρτη σου.

Με άρπαξε από το χερι σαν περήφανος πατέρας που βάζει το 3χρονο γιο του να κάνει κάτι στο σαλόνι μπροστά στους συγγενείς και με πήγε στην ορχήστρα. Παίξε μικρέ ότι θες?

Ευτυχώς δεν είχε καθόλου κόσμο…

Έπιασα την κιθάρα και αφού την δοκίμασα λίγο ξεκίνησα να παίζω. Το πρώτο τραγούδι που μου βγήκε να παίξω ήταν  τι να Θυμηθώ του Ρίζου.

Λίγο το τραγούδι, λίγο το κρασάκι είδα τον κύριο Μήτσο να δακρύζει.
Κι άλλο ένα φωνάζει ο κύριος Μήτσος.

Και τότε ο άλλος φίλος του μου λέει παίξε και ένα ξένο.
Και ξεκίνησα να παίζω το One – u2

Αφού έδωσα την κιθάρα πίσω στον άνθρωπο πήγα και κάθισα στο τραπέζι.

Μπράβο μικρέ είσαι πολύ καλός. Θες να έρθεις να παίζεις στο μπαράκι μου. Δεν μου έχει έρθει ακόμη ένας μουσικός που περιμένω κάθε χρόνο από Ουαλία.

Τον κοίταξα και εκεί που πήγα να δικαιολογηθώ ότι δεν έχω κιθάρα μαζί μου και δεν ξέρω.
-Έχω τα πάντα μικρέ.
Ετοίμασε μερικά τραγούδια σαν το δεύτερο που είπες και θα περάσουμε ωραία. Άσε που πρέπει να ξέρεις ότι τα καλύτερα μουνιά ο μουσικός τα γαμάει στα νησιά. Δεν έχω και τον ουαλό εδώ να στο επιβεβαιώσει. Αφού αυτός πιστεύω κάθε χρόνο για αυτό έρχεται.
Να το σκεφτώ και να σας πώ αύριο…..
 

Lucifer_gr37

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Ιαν 2018
Μηνύματα
574
Κριτικές
18
Like
1.949
Πόντοι
1.196
Ωραιος φίλτατε!Αλλά μην μας αργείς τόσο πολύ....έχουμε ξεχάσει τι λές σε προηγούμενα καφάλαια!
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.706
Κριτικές
6
Like
11.134
Πόντοι
3.936
Εδώ είναι τα δύσκολα.. όλα τα άλλα ξεπερνιούνται..  :sunglasses:
 

Toni_M_A_P

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2014
Μηνύματα
292
Κριτικές
7
Like
361
Πόντοι
281
Από το whenpoetryspeaks.blog είναι αυτά. Ο νηματοθετης έχει περάσει πολλά βράδια κοπιαροντας και επικολλώντας έτοιμες ιστορίες.
 
OP
OP
podhlaths

podhlaths

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2008
Μηνύματα
207
Like
240
Πόντοι
21
Σε ευχαριστώ γιατί μέσα στην βλακεία σου και στην έμφυτη τάση σου να μειώσεις κάποιον άλλο για να φανείς μας μίλησες για ένα άκρως ενδιαφέρον site που εγώ τουλάχιστον δεν γνώριζα.
Ποιος είπε ότι δεν χρειάζονται οι ηλίθιοι στην κοινωνία ?
 

Velociraptoras

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.375
Κριτικές
35
Like
5.053
Πόντοι
2.266
Σε ευχαριστώ γιατί μέσα στην βλακεία σου και στην έμφυτη τάση σου να μειώσεις κάποιον άλλο για να φανείς μας μίλησες για ένα άκρως ενδιαφέρον site που εγώ τουλάχιστον δεν γνώριζα.
Ποιος είπε ότι δεν χρειάζονται οι ηλίθιοι στην κοινωνία ?
Tυπε το επομενο θα το βαλεις το 2020?????
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom