Νέα

E-food: «Freelancing ή απόλυση»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 187
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
ΥΓ ξέχασα να βάλω ότι μετά ΦΠΑ το εισόδημά σου αν είσαι με μπλοκακι θα είναι είκοσι χιλιάδες οπότε δεν φορολόγησε με 22 αλλά νομίζω με τριάντα τοις εκατό οπότε γίνεται κατανοητό ότι θα βγάζει λιγοτερα
26%....+ την προκαταβολη 100% επομενης χρονιας αν αλλαξει το 100% θα παει 80%
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
πουτσες μπλε...επαναστατες του ιντερνετ και του καναπε....σε 1 μηνα ολοι απο εκει θα ξαναπαραγγελνουν...
πολυ σωστα.....
οι εφαρμογες απογειωνουν κατι σε υπερ-αξια ευκολα πατωνουν αυτον που καναν μαγκα....αλλα κ γρηγορα ξεχναει ο κοσμος
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΣΚΕΨΗ....
το 35-45% δεν ΔΟΥΛΕΥΕΙ 8ΩΡΟ-10ΩΡΟ Η 12ΩΡΟ....
ΑΛΛΑ 6ΩΡΟ-4ΩΡΟ...ΣΑΝ 2Η ΔΟΥΛΕΙΑ....
αυτοι ολοι με μπλοκακι δεν βγαινουν....---
ακομη και αυτοι που δουλευουν 10-12-η 8 ωρες συνηθως το ενσημο ειναι για 4ωρο.....
--------------
αυτος που δουλευει 2η δουλεια , η δεν μπορει 10 ωρες θα αναγκαστει ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΛΗΨΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ-
ΗΜΙ-απασχοληση στο ικα υπαρχει...στον πρωην οαεε τεββε ενφκα δεν υπαρχει-
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Στη συγκεκριμενη περιπτωση (efood) εννοειτε πως επικρινω αυτο που εκανε η εταιρια, απαραδεκτο τουλαχιστον ηθικα στο συγκεκριμενο ταιμινγκ μετα απο τοσα κερδη. Ομως αν μου δινοτανε ευκαιρια, θα επελεγα να δουλεψω ως freelancer. Η ελευθερια κινησεων που σου δινει δεν παιζεται. Για ενα νεο παιδι που εχει ορεξη για δουλεια, μπορει να δουλευει ακομα και σε 2 η 3 εταιριες. Μπορει δηλαδη να κανει 2 6ωρα ενα σε efood και ενα σε Wolt και να βγαλει 35-40 παραγγελιες σε μια μερα, δηλαδη 200 ευρω τζιρο και παραπανω.
Για οσους εχουν ορεξη για δουλεια ισως ειναι καλυτερα. Ασε που δουλευεις οποτε γουσταρεις, μεγαλο ατου και αυτο
το ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΑΣΤΟ....με παγια εξοδα... πρωην τεββε/λογιστη/ασφαλεια..κ οτι αλλο καθε μερα που καθεσαι ειναι μειον εστω κ μικρα ποσα τα οποια αν τα βαλεις στν χρονια πχ...11 ευρω τυχαιο νουμερο μικρο επι 100 μερες ειναι 1,100 ευρω την χρονια........εξηγω αν τα παγια σου το μηνα ειναι απο 9 εως 18 την μερα καθε μερα που καθεσαι χανεις----++++ η δουλεια σαν ΤΖΙΡΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑΒΑΝΙ...δεν εισαι μαγαζι με εποχικα ειδη να ανεβεις τα χριστουγενα παραδειγμα χ 6 φορες-----
σε αλλο ποστ εξηγω...ΑΠΩΛΕΙΑ εισοδημα αδεια-δωρα-αρρωστια---μονο αυτα ειναι 3 μηνες+10 μερες την χρονια---
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
26%....+ την προκαταβολη 100% επομενης χρονιας αν αλλαξει το 100% θα παει 80%
που τους βρισκετε αυτους τους συντελεστες ρε γαμωτο ??? 26% ο ενας 30% ο αλλος

τον πινακα με τις κλιμακες τον εβαλα πιο πανω

η προκαταβολη ειναι μονο τον πρωτο χρονο ... μετα συμψηφιζεται

μηπως θες και συ να μπεις στην κουβεντα ???
σου γραφω τις ιδιες παραγγελιες κατα μεσο ορο ωστε να εχουν και οι δυο τον ιδιο φορτο εργασιας ... να μην εχουμε κανενα απο τους δυο παραπονεμενο



9000 το χρονο δηλαδη δηλωμενο εισοδημα και 3600 μαυρα για να φτασουμε τα 12600


συμφωνα με αυτο https://aftertax.gr/ πληρωνει και 1500 το χρονο εισφορες ... και αλλα 1500 που πληρωνει ο εργοδοτης ... παμε στα 3000 το χρονο εισφορες (τα 250 το μηνα που εγραψες) ... να βαλουμε και το ιδιο ποσο στον μπλοκακια ωστε να μην εχει κανεις παραπονο

πες μου τωρα σε παρακαλω ...

ποσα επιδοματα παιρνει ο μισθωτος

και τι παγια εξοδα εχει
- τοσο για εξοπλισμο (μηχανακι, ασφαλεια, ανταλλακτικα, συνεργειο, ειδικα ρουχα κλπ) καθε χρονο
- οσο και για το σπιτι που μενει (ενοικιο, κοινοχρηστα, φως, τηλεφωνο, θερμανση - προσεχε στο τελευταιο ... πρεπει να ειναι το διπλο απο οτι επιδομα θερμανσης θα μου βαλεις)

ωστε και εδω να βαλουμε τα ιδια εξοδα στον μπλοκακια ... να μην ειναι κανενας παραπονεμενος
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
6ΕΥΡΩ ανα παραγγελια δεν γινεται δεν βγαινει το μαγαζι.....μιλαμε για το 70-%.....

ο βολκανος το γραψε ... αν και τελευταια το εκανε 5,2
Διάβασε προσεκτικά τι έγραψα
Με τα έξι ευρώ ανά παραγγελία η efood χάνει αλλά έτσι απομονώνει τους συνεργάτες ποτέ στο μέλλον από δέκα τοις εκατό στην παραγγελία μπορεί να το κάνει είκοσι τοις εκατό ανά παραγγελία

θες να το υπολογισουμε με 5 ??
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.708
Κριτικές
183
Like
43.826
Πόντοι
21.896
που τους βρισκετε αυτους τους συντελεστες ρε γαμωτο ??? 26% ο ενας 30% ο αλλος

τον πινακα με τις κλιμακες τον εβαλα πιο πανω

η προκαταβολη ειναι μονο τον πρωτο χρονο ... μετα συμψηφιζεται

μηπως θες και συ να μπεις στην κουβεντα ???
Φίλε η προκαταβολή.τι.ενοεις ότι σψηφιζεται;;
Στην ουσία είναι ένα δάνειο προς το κράτος που θα το πάρεις πίσω όταν συνταξιοτηθεις
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
Φίλε η προκαταβολή.τι.ενοεις ότι σψηφιζεται;;
Στην ουσία είναι ένα δάνειο προς το κράτος που θα το πάρεις πίσω όταν συνταξιοτηθεις

την επομενη χρονια που θα κανεις φορολογικη δηλωση αφαιρεις απο το ποσο του φορου την προκαταβολη που εδωσες την προηγουμενη χρονια

ποιο δανειο που θα παρεις οταν συνταξιοδοτηθεις ? που τα ειδες αυτα γραμμενα ??? και λες εμενα δυ ???

ουτε ο ζαμπον-βιταμ δεν λεει τετοια ανεκδοτα
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.708
Κριτικές
183
Like
43.826
Πόντοι
21.896
την επομενη χρονια που θα κανεις φορολογικη δηλωση αφαιρεις απο το ποσο του φορου την προκαταβολη που εδωσες την προηγουμενη χρονια

ποιο δανειο που θα παρεις οταν συνταξιοδοτηθεις ? που τα ειδες αυτα γραμμενα ??? και λες εμενα δυ ???

ουτε ο ζαμπον-βιταμ δεν λεει τετοια ανεκδοτα
Φίλε έχεις ιδέα από ελεύθερο επάγγελμα;;;
Όταν την πρώτη χρονιά θα κερδίσω είκοσι χιλιάδες κ θα δώσω προκαταβολή πχ 2000 τη δεύτερη χρονιά θα συμψιφιστει αλλά θα έρθει πάλι η προκαταβολή του νέου έτους που σημαίνει ότι την αρχική προκαταβολή στην ουσία θα την πάρω όταν συνταξιοδοτηθώ
..
Ĥ αν θα βγάζω όλο χασουρα σσ κάτι που δεν γίνεται πρακτικά κ ειδικότερα στο μπλοκακι παροχή υοηρεσιας
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
το ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΑΣΤΟ....με παγια εξοδα... πρωην τεββε/λογιστη/ασφαλεια..κ οτι αλλο καθε μερα που καθεσαι ειναι μειον εστω κ μικρα ποσα τα οποια αν τα βαλεις στν χρονια πχ...11 ευρω τυχαιο νουμερο μικρο επι 100 μερες ειναι 1,100 ευρω την χρονια........εξηγω αν τα παγια σου το μηνα ειναι απο 9 εως 18 την μερα καθε μερα που καθεσαι χανεις----++++ η δουλεια σαν ΤΖΙΡΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑΒΑΝΙ...δεν εισαι μαγαζι με εποχικα ειδη να ανεβεις τα χριστουγενα παραδειγμα χ 6 φορες-----
σε αλλο ποστ εξηγω...ΑΠΩΛΕΙΑ εισοδημα αδεια-δωρα-αρρωστια---μονο αυτα ειναι 3 μηνες+10 μερες την χρονια---
Για αυτο εστιασα στο νεαρο της ηλικιας και την ορεξη για δουλεια. Οπως ανεφερα και σε προηγουμενο ποστ μου, καποτε ειχα δουλεψει ντελιβερι και ειχα βγαλει 100-120 ευρω σε μια μερα με σχεδον 15 ωρες δουλεια. Αν μου δινοταν η ευκαιρια τοτε, θα το εκανα καθημερινα για 365 ημερες (δε μπορουσα γιατι απλα ηταν κατι εκτακτο). Συμφωνα με τα λεγομενα καποιων, οι 12 ωρες σε efood/wolt μπορει να αποφερουν ακομα και 200 ευρω την ημερα (5,20 ευρω επι 3 παραγγελιες την ωρα), ας πουμε τα μισα να ειναι καθαρα, παμε για 100 ευρω καθαρα την ημερα. Καθεσαι γαμιεσαι στη δουλεια εναν χρονο για 300 μερες και βγαζεις 30.000 ευρω. Ας φας και 5.000 σε προσωπικα εξοδα, σου μενουν 25.000 ζεστα κολλαριστα απο τη δουλεια σου. Ξερεις πολλους στην Ελλαδα κατω των 30 που να μπορουν να αποταμιευσουν 25000 ευρω σε ενα χρονο μεσα απο την τιμια δουλεια τους; Εγω δεν ξερω κανεναν απο τον κυκλο μου. Και μαλιστα δεν ξερω κανεναν ουτε μεγαλυτερο, αλλα ουτε και ζευγαρι που δουλευουν οι δυο να εχει μαζεψει 25000 οχι σε εναν χρονο αλλα και σε 2-3
Μιλαμε για νεους ανθρωπους, για τεραστιες αντοχες και τεραστια ορεξη για δουλεια. Αν ειναι ομως να πιασουμε με το καλημερα εργασιακα δικαιωματα, 8ωρα, συμβασεις, και τα γνωστα τοτε καταληγουμε παλι στο μεροδουλι μεροφαι, οκταωρακι, λιγο τεμπελιασμα, να πεφτει ο μισθος, τα δωρα, κλπ να βγαινουν οι 14000 το χρονο, κλπ και να θελει ο αλλος 3 χρονια, για να κανει αυτα που ο αρχιδατος θα τα κανει σε εναν μονο. Να θελει 6 χρονια, αυτα που ο αρχιδατος θα τα κανει σε 2.
Το οκταωρο επιβληθηκε ως υποχρεωτικο για τις εταιριες. Ποτε δεν επιβληθηκε ως υποχρεωτικο για τους εργαζομενους. Οποιος θελει να δουλεψει 12 και 15 ωρες για να βγαλει πιο πολλα λεφτα, μπορει να το κανει.
Ξερεις ποσοι δουλευουν καθημερινα 12 ωρες η και παραπανω; Θα εκπλαγεις
Εναν αιωνα πριν και για χιλιαδες χρονια, ΟΛΟΙ οι εργαζομενοι ανεξαιρετως εργαζονταν 12 ωρες και πανω. Δε χαθηκαν οι ανθρωπινες αντοχες επειδη καθιερωθηκε το 8ωρο ως υποχρεωση για τις επιχειρησεις. Ουτε ολοι οι ανθρωποι επιθυμουν να δουλευουν 8ωρο. Καποιοι θελουν να πεφτουν με τα μουτρα στη δουλεια με τις ωρες για δικους τους λογους ο καθενας.
Δεν κανω λοιπον συγκριση 8ωρου του ενος με το 8ωρο του αλλου. Κανω συγκριση με τις ελευθεριες που σου δινει το feelancing να σκουπισεις λεφτα αν εχεις αρχιδια. Για ψωλαδες που λεει και ο κμαν εννοειται πως αυτα δεν τους αφορουν.
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
Φίλε έχεις ιδέα από ελεύθερο επάγγελμα;;;
Όταν την πρώτη χρονιά θα κερδίσω είκοσι χιλιάδες κ θα δώσω προκαταβολή πχ 2000 τη δεύτερη χρονιά θα συμψιφιστει αλλά θα έρθει πάλι η προκαταβολή του νέου έτους που σημαίνει ότι την αρχική προκαταβολή στην ουσία θα την πάρω όταν συνταξιοδοτηθώ
..
Ĥ αν θα βγάζω όλο χασουρα σσ κάτι που δεν γίνεται πρακτικά κ ειδικότερα στο μπλοκακι παροχή υοηρεσιας

απλα δεν θα πληρωσεις φορο την τελευταια χρονια οταν θα κλεισεις τα βιβλια ... τωρα εαν αυτο γινει οταν παρεις συνταξη ειναι ασχετο
 
Τελευταία τροποποίηση:

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
Φίλε έχεις ιδέα από ελεύθερο επάγγελμα;;;
εγω αναρωτιεμαι τι ιδεα εχεις εσυ απο ελευθερο επαγγελμα οταν δεν γνωριζεις το βασικο : με ποιους συντελεστες φορολογεισαι
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
286
Κριτικές
1
Like
672
Πόντοι
81
Παιδες ενημερωστε με κλιγο για κατι γιατι μπορει να κανω κ λαθος. Λενε οτι εστειλαν σε 100 μηχανακια μνμ οτι τους κοβουν την συμβαση και αν θελουν να ειναι με μπλοκακι. Επισης στο μνμ εγραφαν κατι οτι κανουν λιγες διαδρομες. Και ερωτω εγω αν εχεις 10 υπαλληλους με μισθο κανονικα και οι 2 τα ξυνουν και δεν βγαζουν τη δουλεια που βγαζουν οι αλλοι στο ωραριο που πρεπει, λογικο δεν ειναι να τους πουν σταματα; Ή εχω καταλαβει κατι λαθος;
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
Παιδες ενημερωστε με κλιγο για κατι γιατι μπορει να κανω κ λαθος. Λενε οτι εστειλαν σε 100 μηχανακια μνμ οτι τους κοβουν την συμβαση και αν θελουν να ειναι με μπλοκακι. Επισης στο μνμ εγραφαν κατι οτι κανουν λιγες διαδρομες. Και ερωτω εγω αν εχεις 10 υπαλληλους με μισθο κανονικα και οι 2 τα ξυνουν και δεν βγαζουν τη δουλεια που βγαζουν οι αλλοι στο ωραριο που πρεπει, λογικο δεν ειναι να τους πουν σταματα; Ή εχω καταλαβει κατι λαθος;

κανεις δεν ξερει ακριβως ... αλλοι λενε οτι ειναι 100 που τα ξυνουν και τους ειπαν εμμεσα σταματα (ακομψα τελειως ... εαν τα εξυναν οντως απλα τους ενημερωνεις οτι δεν ανανεωνεται η συμβαση και τελος) .. αλλοι τωρα λενε οτι ειναι 100 που προσληφθηκαν εκτακτα λογω φορτου εργασιας με τριμηνη συμβαση και θελουν να τους αλλαξουν καθεστως οπως εχουν ολοι οι υπολοιποι
 

ασωτος40

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2014
Μηνύματα
666
Κριτικές
12
Like
1.246
Πόντοι
376
Το freelancing δεν είναι κακό πάντα . Στις περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες έτσι είναι το ντιλιβερι , τώρα βέβαια στην Ελλάδα δεν ξέρω κατά ποσό ευδοκιμεί.
γιατί έξω η φορολογία στην συγκεκριμένη δουλειά αφαιρείται το 15% αυτόματα από τον μισθό .
Εδώ είναι το 25% ΚΑΤ ουσίας στα 100 αυτό σου παίρνουν τα 25 είναι αρκετά σκληρό .
Πρέπει να τρέχεις πολύ. Για να πάρεις τα λεφτά σου
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Φίλε η προκαταβολή.τι.ενοεις ότι σψηφιζεται;;
Στην ουσία είναι ένα δάνειο προς το κράτος που θα το πάρεις πίσω όταν συνταξιοτηθεις
Εχει δικιο ο ΑntonisAnt2 σε αυτό που σου γράφει. Η προκαταβολή της μιας χρονιάς σου επιστρέφεται την επόμενη. Στο χρόνο πισω τα παίρνεις τα λεφτά.
Η αλητεία είναι η προκαταβολή η ίδια και όχι το διάστημα που σου επιστρέφεται. Το οτι θεωρείται πως θα έχεις σταθερό εισοδημα, χωρίς μισθωτή εργασία κιόλας, φορολογεισαι προκαταβολικά γιαυτην και στην ουσία δανείζεις το κράτος άτοκα.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.708
Κριτικές
183
Like
43.826
Πόντοι
21.896
εγω αναρωτιεμαι τι ιδεα εχεις εσυ απο ελευθερο επαγγελμα οταν δεν γνωριζεις το βασικο : με ποιους συντελεστες φορολογεισαι
Φίλε είναι του κόμματος κ έχω άλλη διαχειρηση :confused:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.708
Κριτικές
183
Like
43.826
Πόντοι
21.896
απλα δεν θα πληρωσεις φορο την τελευταια χρονια οταν θα κλεισεις τα βιβλια ... τωρα εαν αυτο γινει οταν παρεις συνταξη ειναι ασχετο
Άρα θα την πάρω πίσω όταν κλείσω τα βιβλία δλδ στη σύνταξη μου εκτός αν τα κλείσω επειδή φαλιρισαν ή επειδή θα βγω εξωτερικό για μεταναστης
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.708
Κριτικές
183
Like
43.826
Πόντοι
21.896
Εχει δικιο ο ΑntonisAnt2 σε αυτό που σου γράφει. Η προκαταβολή της μιας χρονιάς σου επιστρέφεται την επόμενη. Στο χρόνο πισω τα παίρνεις τα λεφτά.
Η αλητεία είναι η προκαταβολή η ίδια και όχι το διάστημα που σου επιστρέφεται. Το οτι θεωρείται πως θα έχεις σταθερό εισοδημα, χωρίς μισθωτή εργασία κιόλας, φορολογεισαι προκαταβολικά γιαυτην και στην ουσία δανείζεις το κράτος άτοκα.
Με τρολλαρεις ρε στοκαδουρα
Πάρε χαρτί κ μολύβι και βάλε τριάντα έτη μια επιχείρηση να κερδίζει. Από 15 χιλιάδες ευρώ κάθε χρόνο κ πες μου πότε θα πάρεις πίσω την προκαταβολή;
Μόνο στο τέλος όταν βγεις στη σύνταξη ή αν μια χρονιά έχεις ζημιές αλλά την επόμενη που θα έχεις κέρδη πάλι θα δώσεις προκαταβολή
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
Άρα θα την πάρω πίσω όταν κλείσω τα βιβλία δλδ στη σύνταξη μου εκτός αν τα κλείσω επειδή φαλιρισαν ή επειδή θα βγω εξωτερικό για μεταναστης

θα την παρεις πισω οταν θα κλεισεις τα βιβλια ... αυτο μπορει να γινει για δεκαδες λογους και οχι απαραιτητα στη συνταξη

περα απο αυτο ... θα μου απαντησεις να δουμε εαν με συμφερει να κανω τον ντελιβερα και με ποιο καθεστως ???

ή μολις τα βαλεις κατω διαπιστωνεις και εσυ οτι ειναι πιο συμφερον το ελευθερο επαγγελμα ?

σου γραφω τις ιδιες παραγγελιες κατα μεσο ορο ωστε να εχουν και οι δυο τον ιδιο φορτο εργασιας ... να μην εχουμε κανενα απο τους δυο παραπονεμενο



9000 το χρονο δηλαδη δηλωμενο εισοδημα και 3600 μαυρα για να φτασουμε τα 12600


συμφωνα με αυτο https://aftertax.gr/ πληρωνει και 1500 το χρονο εισφορες ... και αλλα 1500 που πληρωνει ο εργοδοτης ... παμε στα 3000 το χρονο εισφορες (τα 250 το μηνα που εγραψες) ... να βαλουμε και το ιδιο ποσο στον μπλοκακια ωστε να μην εχει κανεις παραπονο

πες μου τωρα σε παρακαλω ...

ποσα επιδοματα παιρνει ο μισθωτος

και τι παγια εξοδα εχει
- τοσο για εξοπλισμο (μηχανακι, ασφαλεια, ανταλλακτικα, συνεργειο, ειδικα ρουχα κλπ) καθε χρονο
- οσο και για το σπιτι που μενει (ενοικιο, κοινοχρηστα, φως, τηλεφωνο, θερμανση - προσεχε στο τελευταιο ... πρεπει να ειναι το διπλο απο οτι επιδομα θερμανσης θα μου βαλεις)

ωστε και εδω να βαλουμε τα ιδια εξοδα στον μπλοκακια ... να μην ειναι κανενας παραπονεμενος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom