Νέα

Δωρεά μετοχής 670 δισ. ευρώ......!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 158
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Odin

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2009
Μηνύματα
134
Like
0
Πόντοι
1
Δεν πατανε εκει,πατανε στο οτι η εκαθαρριση ουσιαστικα δεν εκλεισε ποτε που σημαινει οτι στην ουσια ειναι ακομα εν ενεργεια και αν κανουν εκαθαρριση τοσων χρονων και τζιρων που εχουν γινει τοσα χρονια οντας μετοχοι στην ΤτΕ θα δεις τι ποσο μπορει να βγαινει!
 

Salonikos82

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
530
Like
113
Πόντοι
6
Και θα υποστηρίξουν δηλαδή ότι η τράπεζα υπήρχε τυπικά τόσα χρόνια και βάση του κύκλου εργασιών δικαιούνται μέρισμα από τα κέρδη που έφερε στη ΤτΕ; Τραπεζικό σύστημα υπάρχει επίσημα 800 χρόνια και στην ουσία από πολύ παλιότερα. Λέτε να έχουν κάνει πολλές τέτοιες μαλακίες που έχουν κάνει πλούσιους τυχάρπαστους;
 

fideboras

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.073
Κριτικές
9
Like
202
Πόντοι
36
Εγώ πάλι σκεφτόμουν πως γίνεται μία τόσο σημαντική είδηση να μην έχει γίνει γνωστή πουθενά. Μήπως, λέω μήπως θα έπρεπε να διαδοθεί με "θρησκευτικό ζήλο";

Ρε τύποι πως γίνεται να παραγράφεται όταν η αξία των μετοχών είναι σε χρυσό;
 

Odin

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2009
Μηνύματα
134
Like
0
Πόντοι
1
Και θα υποστηρίξουν δηλαδή ότι η τράπεζα υπήρχε τυπικά τόσα χρόνια και βάση του κύκλου εργασιών δικαιούνται μέρισμα από τα κέρδη που έφερε στη ΤτΕ; Τραπεζικό σύστημα υπάρχει επίσημα 800 χρόνια και στην ουσία από πολύ παλιότερα. Λέτε να έχουν κάνει πολλές τέτοιες μαλακίες που έχουν κάνει πλούσιους τυχάρπαστους;

Κοιτα αυτο εδω αν υπαρχει θεμα ειναι απλη παραλειψη και ελλειψη πιεσης απο αυτους που ουσιαστικα τους δουλεψε η τραπεζα λεγοντας τους ειτε "οι μετοχες ειναι προπολεμικες και δεν αξιζουν τιποτα" ειτε "οτι εχουν μηδενικη αξια λογω της πτωχευσης".Μετα το '40 ολα ηταν ενα μπουρδελο,περασαν χρονια χωρις να κανουν την εκκαθαριση και οταν προφανως καποιος το ειδε να ειπαν"αν την κανουμε τωρα θα πρεπει να δωσουμε πολυ χρημα".
Αποκλεισαν το ενδεχομενο να ερθει καποιος και να τους ζητησει τα ρεστα και τωρα θα την πληρωσουν απλα αν ολα ειναι αληθεια!
 

Salonikos82

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
530
Like
113
Πόντοι
6
Ακόμα και να υπάρχει νομική βάση στο ότι δεν ολοκλήρωσαν τη δουλειά τους οι εκκαθαριστές επειδή δεν τους πλήρωσαν είναι κάπως παρατραβηγμένο. Είναι σαν να λες ότι έχω μια συναλαγματική του Μεγάλου Αλεξάνδρου και συνεπώς μου ανήκει το 1/6 της Ασίας. Νομικίστικα και να στέκεται, πήγαινε στο Ιράν και ζήτα το. Όπως και να χει μακάρι να βγει πιο έξω η υπόθεση να έχουμε τζέρτζελο.
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
ραδιο9 τωρα!!! ο Καζακης εξηγει την ιστορια της τραπεζας της Ανατολης.... και δεν λεει κατάρχην οτι ειναι φολα!!!!
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.207
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376

Πραγματικά αξίζει.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Γιατι η απαντηση της Εθνικης τραπεζας γινεται μεσω του καταστηματος της Τριπολης;Δεν θα ηταν πιο σωστο να προερχεται απο τα κεντρικα; :huh:
 

Salonikos82

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
530
Like
113
Πόντοι
6
Γιατι η απαντηση της Εθνικης τραπεζας γινεται μεσω του καταστηματος της Τριπολης;Δεν θα ηταν πιο σωστο να προερχεται απο τα κεντρικα; :huh:

Εκεί έκαναν την αίτηση από εκεί τους απάντησαν. Πρέπει να έχει σχέση με Πελοπόννησο η οικογένεια Σώρρα.
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16
Φοβάμαι ότι είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό. Και έτσι να είναι, δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν νομίζω να δεχτει ο Γιωργάκης και η παρέα του κάτι τέτοιο.Εχει παραδώσει τη σωτηρία της χώρας αλλού...
 

fideboras

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.073
Κριτικές
9
Like
202
Πόντοι
36
Πολλές φορές τα πολύ όμορφα πράγματα τα θεωρούμε παραμύθια. Δεδομένου ότι σιγά, σιγά το θέμα έχει αρχίσει να παίρνει έκταση, θέλω πολύ να δω τη συνέχεια.

Απλά το γεγονότ ότι η τράπεζα της Ελλάδας προσπάθησε να προχωρήσει σε συμβηβασμό, σημαίνει πως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Και γιατί ποτέ δεν έμαθε ο κόσμος ότι η τράπεζα της Ελλάδας θα έδινε 1.5 δις ευρώ για 10 από τις μετοχές. Τα λεφτά μας δεν είναι ουσιαστικά;

Οπότε κάτι παίζει, το θέμα είναι κύριοι, το κατά πόσο θα αφήσουν να βγει αυτή η ιστορία παρά έξω. Το σούσουρο από μόνο του, μπορεί να φέρει ραγδαίες αλλαγές. 
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Η τραπεζα υπηρχε (γεγονος)
Η διαδικασια εκκαθαρισης δεν ολοκληρωθηκε ποτε (γεγονος)
Οι νομικες κινησεις εκ μερους των δικαιουχων εχουν γινει (γεγονος)
Η αποπειρα της ΕτΕ για να θολωσει τα νερα προσφεροντας ενα ασσυληπτο ποσο ειναι γεγονος
Οι 2 καθηγητες που εκαναν την αποτιμηση υπαρχουν, και ειναι αναγνωρισμενοι (γεγονος)
Τα εξωδικα εχουν σταλει (γεγονος)

Το σιγουρο ειναι πως αν ολοκληρωθει και η νομικη διαδικασια, ακομη και τα μισα να εγκρινει, μιλαμε για νουμερα που ειναι ικανα να πτωχευσουν ολες τις εθνικες τραπεζες της Ευρωπης....  απλα δεν υπαρχουν αυτα τα λεφτα σε ρευστο σε ολοκληρο το τραπεζικο συστημα!

Το μονο που με προβληματιζει πολυ ειναι το γιατι τωρα? Τετοια συμπτωση ειναι ανατριχιαστικα απιθανη.... 
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.525
Like
9
Πόντοι
16
Πολλές φορές τα πολύ όμορφα πράγματα τα θεωρούμε παραμύθια. Δεδομένου ότι σιγά, σιγά το θέμα έχει αρχίσει να παίρνει έκταση, θέλω πολύ να δω τη συνέχεια.

Απλά το γεγονότ ότι η τράπεζα της Ελλάδας προσπάθησε να προχωρήσει σε συμβηβασμό, σημαίνει πως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Και γιατί ποτέ δεν έμαθε ο κόσμος ότι η τράπεζα της Ελλάδας θα έδινε 1.5 δις ευρώ για 10 από τις μετοχές. Τα λεφτά μας δεν είναι ουσιαστικά;

Οπότε κάτι παίζει, το θέμα είναι κύριοι, το κατά πόσο θα αφήσουν να βγει αυτή η ιστορία παρά έξω. Το σούσουρο από μόνο του, μπορεί να φέρει ραγδαίες αλλαγές. 

Αναφερομαι μονο στο υπογραμμισμενο.

Απο τη στιγμη που βγαινει κατι τετοιο στη δημοσιοτητα δεν ειμαστε ικανοι να Απαιτησουμε το τροπο που θα λυθουν τα χρεη? οπως επισης τα πετρελαια στο αιγαιο.
Δε μπορω να καταλαβω τη νοοτροπια "αν το αφησουν"
ποιοι νομιζετε οτι ειναι ρε?
300 γαμιοληδες ειναι εναντιον εκατομμυρια ελληνων.
Δε φταινε αυτοι, εμεις φταιμε που τους αφηνουμε. Φαινεται μας αρεσει να μας γαμανε ασαλιωτα.
 

fideboras

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.073
Κριτικές
9
Like
202
Πόντοι
36
Αχαχαχαχαχα!
Με 180 ευρώ έγινε ζάμπλουτος ο μάγκας που το αγόρασε!  :2funny:

Ξέρεις στο ιντερνετ υπάρχει ένας τομέας που υπάρχουν άνθρωποι που κυνηγούν παλιές μετοχές, σε περίπτωση που αυτές αποκτήσουν κάποια αξία. Βέβαια το θεωρώ λίγο χλμωμό η συγκεκριμένη μετοχή να ήταν γνήσια, αν και η τράπεζα της Ελλάδας την εποχή του πολέμου ήταν υπό την ιδιοκτησία της Deuche Bank.
 

paperscore

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2011
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
Ξέρεις στο ιντερνετ υπάρχει ένας τομέας που υπάρχουν άνθρωποι που κυνηγούν παλιές μετοχές, σε περίπτωση που αυτές αποκτήσουν κάποια αξία. Βέβαια το θεωρώ λίγο χλμωμό η συγκεκριμένη μετοχή να ήταν γνήσια, αν και η τράπεζα της Ελλάδας την εποχή του πολέμου ήταν υπό την ιδιοκτησία της Deuche Bank.
Το ξέρω φίλε μου. Ο κολλητός μου είναι συλλέκτης και ασχολείται με τέτοια. Ποιά μετοχή εννοείς αν είναι γνήσια? Αυτή που πωλήθηκε ή οι άλλες τις οικογένειας? Προφανώς κάποιος ψάρωσε με τις σημερινές αποκαλύψεις, ψάχτηκε και την πήρε γιατί απο ότι είδα σήμερα έγινε η αγορά. Σου λέει 670δις είναι αυτά...  :2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
Αν δηλαδή εγώ πάω στην εφορία και πω "Χάρισα στον Nio ένα δαχτυλίδι και αυτό κάνει 1 εκ. ευρώ", η εφορία δεν έχει λόγο να πει "Όχι, δεν κάνει τόσο". Αν εισπράξει ό,τι πρέπει να εσπράξει, είναι ευχαριστημένη.

που ησουνα τοσα χρονια εσυ να δωσεις τη λυση στον κοσμο που ψαχνει να πλυνει μαυρα λεφτα ρε παιχτουρι...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom