Νέα

Δίωξη σε πασίγνωστο δικηγόρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

georgeabc

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2019
Μηνύματα
52
Like
34
Πόντοι
0
Καλησπερα σε ολους.
Γνωστή τοις πασι η συμπεριφορα του Τόλη οταν ακομα σπούδαζε στη Macerata..
Αν καποιος εδω τον ξερει προσωπικά ξερει και «με πόσο κόπο πηρε το πτυχίο του» στη Facolta’ di Giurisprudenza Marchigiana…
Επίσης πραγματικά άξιο απορίας το πως ξεπήδησε τοσο αποτομα και πηρε τοσο μεγαλη προβολή στα μέσα ενημέρωσης..Μπηκε στα σωστα «καναλια» φαίνεται..
Ντροπή όλο το είναι του!
Εσύ ξέρεις πολλά για αυτόν τον γνωρίζεις προσωπικά φαίνεται
Συμφοιτητές??
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Τελευταία τροποποίηση:

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
lytras_dap-1024x675.jpg
τυπε ειναι φανερο ,δεν ειναι ουτε ρατσιστης ουτε εγκληματιας ,απλα του τη βιδωνουν οι μαυροι και οι σπαστικες γυναικες!
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
Ο νομος προβλεπει προφυλακιση εδω και δεκαετιες για τα κακουργηματα, δεν εχει να κανει με κανεναν προσφατο ή παλιο νομο

Εν προκειμενω απλως η εισαγγελεας και η ανακριτρια αποφανθηκαν οτι δεν υπαρχει λογος προφυλακισης μεχρι να γινει το δικαστηριο του.

Ο νομος μια χαρα εφαρμοσθηκε, δεν εγινε κατι που δεν προβλεπει ο νομος.

Αν με ρωτας τι θα εκανα εγω στη θεση της ανακριτριας και της εισαγγελεως, θα σου απαντησω οτι προφανως δεν μπορω να απαντησω γιατι δεν εχω συμμετασχει στη διαδικασια και προτιμω να πιστευω οτι αυτος που ειναι ο καθ υλην αρμοδιος και εχει ολα τα στοιχεια μπροστα του, κατα τεκμηριο αποφασιζει σωστοτερα απο καποιον που δεν τα εχει
τυπε οπως μας τονιζεις δεν συμμετειχες στην διαδικασια οποτε δεν μπορεις να εκφερεις αποψη.....αλλα οτι ο μπουλης καρπαζωσε υπαλληλο του το 16,πλακωσε το 17 την πρωην γυναικα του και προχτες ξεμαλλιασε την νυν και μετα την δασκαλεψε να πει οτι επεσε ,φανταζομαι το γνωριζεις.......αρα απο αυτα που γνωριζεις ,δεν σου παει το μυαλο οτι ο γυναικωτος δεν το χει σε τιποτα αν του ανεβει το αιμα στο κεφαλι και απεναντι του εχει καποια του χεριου του να την κανει μαυρη για πλακα?? πιστευεις οτι με αυτο το ιστορικο ανακριτρια και εισαγγελεας επρεπε να τον αμολησουν??? ουτε τα προσχηματα δεν τηρησαν για την δημοσια κατακραυγη......
 
  • Like
Αντιδράσεις: riding

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
τυπε οπως μας τονιζεις δεν συμμετειχες στην διαδικασια οποτε δεν μπορεις να εκφερεις αποψη.....αλλα οτι ο μπουλης καρπαζωσε υπαλληλο του το 16,πλακωσε το 17 την πρωην γυναικα του και προχτες ξεμαλλιασε την νυν και μετα την δασκαλεψε να πει οτι επεσε ,φανταζομαι το γνωριζεις.......αρα απο αυτα που γνωριζεις ,δεν σου παει το μυαλο οτι ο γυναικωτος δεν το χει σε τιποτα αν του ανεβει το αιμα στο κεφαλι και απεναντι του εχει καποια του χεριου του να την κανει μαυρη για πλακα?? πιστευεις οτι με αυτο το ιστορικο ανακριτρια και εισαγγελεας επρεπε να τον αμολησουν??? ουτε τα προσχηματα δεν τηρησαν για την δημοσια κατακραυγη......
Closer για την πρωτη γυναικα δικαστηκε πρωτοδικα και αθωώθηκε στο Εφετειο. Το θεμα με τον Τολη ειναι πως οντως χρηζει ψυχιατρικης φροντιδας . Τον αμολησαν οπως λες βαση της αρχικης καταθεσης της νυν. Πολυ απλα δεν βρηκε καποιον να τον κανει μπλε μαρεν στο ξυλο να ισιωσει.
Ξεφτυλιστηκε.
Ακολουθει πιστα τα χναρια του ακατανομαστου..
 
Τελευταία τροποποίηση:

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.336
Κριτικές
1
Like
35.395
Πόντοι
6.256
Αλλα δε μας αρεσει η αλβανικη δικαιοσυνη
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
τυπε οπως μας τονιζεις δεν συμμετειχες στην διαδικασια οποτε δεν μπορεις να εκφερεις αποψη.....αλλα οτι ο μπουλης καρπαζωσε υπαλληλο του το 16,πλακωσε το 17 την πρωην γυναικα του και προχτες ξεμαλλιασε την νυν και μετα την δασκαλεψε να πει οτι επεσε ,φανταζομαι το γνωριζεις.......αρα απο αυτα που γνωριζεις ,δεν σου παει το μυαλο οτι ο γυναικωτος δεν το χει σε τιποτα αν του ανεβει το αιμα στο κεφαλι και απεναντι του εχει καποια του χεριου του να την κανει μαυρη για πλακα?? πιστευεις οτι με αυτο το ιστορικο ανακριτρια και εισαγγελεας επρεπε να τον αμολησουν??? ουτε τα προσχηματα δεν τηρησαν για την δημοσια κατακραυγη......
Mα ομολογημενη ειναι η πραξη, δεν ειπα οτι ειναι αθωος.

Για την μη προφυλακιση δεν συζηταμε?
Να σημειωσω οτι το 2017 δεν πλακωσε την πρωην, για εξυβριση και απειλη ήταν η μηνυση και αποσυρθηκε κιολας μετα απο λιγο.

Εγω επιμενω να μην εκφερω αποψη επι της προφυλακισης, απλως σημειωνω οτι η νυν και η πρωην συζυγος κατεθεσαν ουσιαστικα ως μαρτυρες υπερασπισης του.
Αν μετα απο αυτο, θεωρεις οτι επρεπε να προφυλακισθει, οκ, το ακουω, αλλά προσωπικα μολονοτι νομικος προτιμω να μην εκφερω αποψη
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.321
Κριτικές
18
Like
20.192
Πόντοι
4.546
Τώρα λένε στην Τατιάνω ότι ζητήθηκε πειθαρχικός έλεγχος ανακρίτριας και εισαγγελέως από Άρειο Πάγο (για την μη προφυλάκιση)
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Α πολυ ωραια
Η Εισαγγελεας και η Προεδρος του Αρειου Παγου εκαναν παραγγελια για πειθαρχικο ελεγχο της ανακριτριας και της εισαγγελεως,

Ενταξει, δεν εχει μεινει τιποτα ορθιο,
ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΤΡΟΠΗ.
Παρακαλω τους λοιπούς συναδελφους εδω μεσα να σχολιασουν το ζητημα, ολα εχουν και ενα οριο πλεον.
Δεν υπαρχει επομενως ελευθερη κριση κανενος δικαστη, ας ρωτανε οι δικαστες τον Αρειο Παγο τι πρεπει να αποφασιζουν, κι εμεις οι δικηγοροι να μην δικαζουμε, να μην προβαλλουμε επιχειρηματα, να ρωταμε τον Αρειο Παγο τι αποψη εχει, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
 

income

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2021
Μηνύματα
87
Κριτικές
5
Like
393
Πόντοι
280
Καλά πραγματικά τωρα μήπως όλο αυτό ειναο μουφα;Στημένο και καλά για προβολή;Γιατί με όλα αυτά που βλέπουμε δεν πιστεύω πλέον τίποτα
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.321
Κριτικές
18
Like
20.192
Πόντοι
4.546
Καλά πραγματικά τωρα μήπως όλο αυτό ειναο μουφα;Στημένο και καλά για προβολή;Γιατί με όλα αυτά που βλέπουμε δεν πιστεύω πλέον τίποτα
Και εγώ δεν ξέρω πια τι να πιστέψω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: income

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Α πολυ ωραια
Η Εισαγγελεας και η Προεδρος του Αρειου Παγου εκαναν παραγγελια για πειθαρχικο ελεγχο της ανακριτριας και της εισαγγελεως,

Ενταξει, δεν εχει μεινει τιποτα ορθιο,
ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΤΡΟΠΗ.
Παρακαλω τους λοιπούς συναδελφους εδω μεσα να σχολιασουν το ζητημα, ολα εχουν και ενα οριο πλεον.
Δεν υπαρχει επομενως ελευθερη κριση κανενος δικαστη, ας ρωτανε οι δικαστες τον Αρειο Παγο τι πρεπει να αποφασιζουν, κι εμεις οι δικηγοροι να μην δικαζουμε, να μην προβαλλουμε επιχειρηματα, να ρωταμε τον Αρειο Παγο τι αποψη εχει, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
Ε τοτε Αλεξ να καταργησουμε καλυτερα τον Αρειο Πάγο σωστά; Το προβλημα είναι ότι ο πειθαρχικός έλεγχος της εκάστοτε Ανώτερης Αρχής γίνεται επιλεκτικά και ανα περίσταση για διαφορετικές σκοπιμότητες και εντυπώσεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Ε τοτε Αλεξ να καταργησουμε καλυτερα τον Αρειο Πάγο σωστά;
Τι ασχετο ηταν αυτο? Εσυ προφανως εισαι νομικος, επικροτεις πειθαρχικο ελεγχο για ουσιαστικη κριση?

Να κάνει τη δουλεια του οπως πρεπει.

Αν θεωρει οτι αποστολη του ειναι να καταργησει την ελευθερη κριση των δικαστων οπως την μαθαμε δεκαετιες τωρα, να μας το πει για να ξερουμε κι εμεις οι δικηγοροι πού βαδιζουμε.

Επιπλεον εγω ξερω οτι υπαρχει προισταμενος πειθαρχικου στον αρειο παγο, γιατι παρακαμπτεται απο την ηγεσια? Ειναι ανικανος?
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.623
Like
24.414
Πόντοι
6.256
Τι ασχετο ηταν αυτο? Εσυ προφανως εισαι νομικος, επικροτεις πειθαρχικο ελεγχο για ουσιαστικη κριση?

Να κάνει τη δουλεια του οπως πρεπει.

Αν θεωρει οτι αποστολη του ειναι να καταργησει την ελευθερη κριση των δικαστων οπως την μαθαμε δεκαετιες τωρα, να μας το πει για να ξερουμε κι εμεις οι δικηγοροι πού βαδιζουμε.

Επιπλεον εγω ξερω οτι υπαρχει προισταμενος πειθαρχικου στον αρειο παγο, γιατι παρακαμπτεται απο την ηγεσια? Ειναι ανικανος?
Δηλαδη ρε τυπε συμφωνα με σενα ενα ατομο που σαπισε στο ξυλο τη γυναικα του και ενω ειχε ξαναγινει καταγγελια παλαιοτερα για παρομοιο περιστατικο και που αρχικα το επαιζε ανιδεος....ενα τετοιο ατομο δεν πρεπει να προφυλακιστει αλλα να κυκλοφορει εξω.

Και ολα αυτα μετα απο απο ποσες δεν ξερω και εγω γυναικοκτονιες που εχουν γινει μονο φετος!!!

Ε ναι λοιπον αμα ειστε για το πουτσο καβαλα πολυ καλα κανει και παρεμβαινει ο Αρειος Παγος...
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Τι ασχετο ηταν αυτο? Εσυ προφανως εισαι νομικος, επικροτεις πειθαρχικο ελεγχο για ουσιαστικη κριση?

Να κάνει τη δουλεια του οπως πρεπει.

Αν θεωρει οτι αποστολη του ειναι να καταργησει την ελευθερη κριση των δικαστων οπως την μαθαμε δεκαετιες τωρα, να μας το πει για να ξερουμε κι εμεις οι δικηγοροι πού βαδιζουμε.

Επιπλεον εγω ξερω οτι υπαρχει προισταμενος πειθαρχικου στον αρειο παγο, γιατι παρακαμπτεται απο την ηγεσια? Ειναι ανικανος?
Ουτε Νομικός είμαι ούτε Νομικοφαντασιόπληκτος αγαπητέ Άλεξ.
Ο Α.Π δεν καταργει την ελευθερη κριση των δικαστων, την ελέγχει και την αναιρεί στατιστικά κατά ενα 10-15%
Γι αυτό άλλωστε και υφίσταται ως θεσμός και όργανο.
Γι αυτό άλλωστε ο οποιοσδήποτε δικονομικά προσφεύγει στον Α.Π για να πληξει την απόφαση- κριση του δικαστηρίου κατώτερου βαθμού. Σωστά; Το ίδιο και ο σύλλογος του εκάστοτε δικηγόρου που παραπάνω κάνεις μνεία, για να μην ξεφτυλίζει ο καθε φουκαράς «δικηγοράκος» με τις πράξεις και την συμπεριφορά του το λειτούργημα του δικηγόρου.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Δηλαδη ρε τυπε συμφωνα με σενα ενα ατομο που σαπισε στο ξυλο τη γυναικα του και ενω ειχε ξαναγινει καταγγελια παλαιοτερα για παρομοιο περιστατικο και που αρχικα το επαιζε ανιδεος....ενα τετοιο ατομο δεν πρεπει να προφυλακιστει αλλα να κυκλοφορει εξω.

Και ολα αυτα μετα απο απο ποσες δεν ξερω και εγω γυναικοκτονιες που εχουν γινει μονο φετος!!!

Ε ναι λοιπον αμα ειστε για το πουτσο καβαλα πολυ καλα κανει και παρεμβαινει ο Αρειος Παγος...
Αλλο πραγμα ειπα ρε τύπε, καπου ελεος δηλαδη
Εχω βαρεθει να λεω μηλα και να καταλαβαινετε πορτοκαλια.
Για ουσιαστικη κριση ΟΧΙ, δεν πρεπει να παρεμβαινει.
Δεν θα αλλαξουμε νομους και προφητες.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Ουτε Νομικός είμαι ούτε Νομικοφαντασιόπληκτος αγαπητέ Άλεξ. Ο Α.Π δεν καταργει την ελευθερη κριση των δικαστων, την ελέγχει.
Καπου εδω σταματαμε να διαβαζουμε. Οχι, δεν νομιμοποιειται να ελεγχει πειθαρχικα την ουσιαστικη κριση. Σε νομικο επιπεδο, προφανως και μπορει. Με ενδικα μεσα, προφανως. Μην τα μπερδευουμε.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.712
Κριτικές
183
Like
43.849
Πόντοι
21.896
Α πολυ ωραια
Η Εισαγγελεας και η Προεδρος του Αρειου Παγου εκαναν παραγγελια για πειθαρχικο ελεγχο της ανακριτριας και της εισαγγελεως,

Ενταξει, δεν εχει μεινει τιποτα ορθιο,
ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΤΡΟΠΗ.
Παρακαλω τους λοιπούς συναδελφους εδω μεσα να σχολιασουν το ζητημα, ολα εχουν και ενα οριο πλεον.
Δεν υπαρχει επομενως ελευθερη κριση κανενος δικαστη, ας ρωτανε οι δικαστες τον Αρειο Παγο τι πρεπει να αποφασιζουν, κι εμεις οι δικηγοροι να μην δικαζουμε, να μην προβαλλουμε επιχειρηματα, να ρωταμε τον Αρειο Παγο τι αποψη εχει, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
Έλα ρε ,,στημένοι πειθαρχικοι έλεγχοι για το θέα Αθήναι....έτσι για να καταπραΰνουν το κοινό αισθημα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom