Νέα

Δημοψήφισμα/Λουκάς Παπαδήμος νέος Πρωθυπουργός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 115K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΦΩΝΙΑ....ΤΗΝ ΘΕΛΕΤΕ Η ΟΧΙ...???

  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 157 34,5%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 298 65,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    455

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
10
Πόντοι
2.007
Γιατι πριν το 2002 τι σε χαλαγε ΠΕΙΝΑΓΕΣ;;;

ή ειχαμε τους ιδους Ανεργους και τοτε
δεν συγκρινεται το 2002 με το 2008, ακομα και το 2011 ειναι καλυτερα απο το 2002.
Στα χρονια που μεσολαβησαν σχεδον ολοι απεκτησαν σπιτι,αυτοκινητο,ταξιδευσαν
βελτιωσαν πολυ την ζωη τους.
Πριν το 2002 για να παρεις στεγαστικο ηταν περιπου αδυνατο.
 

RED BARON

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
1
Like
174
Πόντοι
16
δεν συγκρινεται το 2002 με το 2008, ακομα και το 2011 ειναι καλυτερα απο το 2002.
Στα χρονια που μεσολαβησαν σχεδον ολοι απεκτησαν σπιτι,αυτοκινητο,ταξιδευσαν
βελτιωσαν πολυ την ζωη τους.
Πριν το 2002 για να παρεις στεγαστικο ηταν περιπου αδυνατο.
Το Ευρω καταρεει οπως κατερευσε πριν απο καποια χρονια το κομμουνιστικο συστημα (ΚΟΜΕΚΟΝ, Συμφωνο Βαρσοβιας κλπ) ο εμπνευστης και ο καθογητης μαλλον ειναι ο ιδιος, το Αμερικανακι ο ΓΑΠ με το δημοψηφισμα πηγε να μας βαλει να παιξουμε το ρολο της Πολωνιας του 89, πολυ φοβουμαι ομως οτι το Γερμανακι ο Παπαδημος και το Γαλλακι ο χοντρο-Μπενι μας επιφυλασουν την τυχη της Ρουμανιας του Τσαουσεσκου, ευχομαι να λεω μαλακιες και να διαψευστω....
 

grhgorios1

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
30
Like
0
Πόντοι
0
δεν συγκρινεται το 2002 με το 2008, ακομα και το 2011 ειναι καλυτερα απο το 2002.
Στα χρονια που μεσολαβησαν σχεδον ολοι απεκτησαν σπιτι,αυτοκινητο,ταξιδευσαν
βελτιωσαν πολυ την ζωη τους.

Πριν το 2002 για να παρεις στεγαστικο ηταν περιπου αδυνατο.


Με ΔΙΚΑ τους λεφτά όμως φίλε;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Με ΔΙΚΑ τους λεφτά όμως φίλε;
Δεν εχει σημασια.
Η βελτιωση του βιοτικου επιπεδου ειναι αντικειμενικο γεγονος.
Κανενας δεν θα δεχθει ευκολοτερα την καταρρευση του βιοτικου του επιπεδου, με μονο επιχειρημα οτι τα λεφτα ηταν δανεικα και τελειωσανε.
 

RED BARON

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
1
Like
174
Πόντοι
16
Με ΔΙΚΑ τους λεφτά όμως φίλε;
Το πανυγηρακι του Ευρω τελειωνει συντομα, ειδοι εκτως απο τα σπρεντ των "γουρουνιων" ανεβαινουν και τα σπρεντ Βελγιου, Αυστριας, Γαλλιας και αυριο ισως Γερμανιας, οι δικοι μας εδω φωστηρες ονειρευονται το ισχυρο Ευρω και την Ελλαδα εντος αυτου θυμηζωντας μου τους Χονεκερ και Τσαουσεσκου το 89 οταν ο ιδιος ο Γκορμπατσωφ τους ελεγε οτι το μπλοκ τελειωσε και αυτοι επεμεναν οτι πρεπει να τσακιστουν οι προδοτες. Ελπιζω και ευχομαι να μην γινει η Ελλαδα το θυμα της μεγαλης αυτης αλλαγης που αναμενεται οπως η Ρουμανια τοτε, δεν το βλεπω ομως να την γλιτωνουμαι.....
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
το ξερω οτι φαινεται εκβιαστικο αλλα ολα στην ζωη ολα καταβαθως ειναι θεμα επιλογης... ασχετα εαν τα διλληματα καποιες φορες δεν λεγονται ωμα για να ακουγονται εκβιαστικα..


Δηλαδή πιστεύεις ότι με τον Παπαδήμο θα αλλάξει κάτι; Εγώ πιστεύω ότι απλά θα γίνεται λιγότερος ντόρος καθώς η αξιωματική αντιπολίτευση (το ΚΚΕ είναι τώρα!) δεν έχει τη δυναμική (λόγω αριθμού βουλευτών) να πάει κόντρα στα όποια νομοσχέδια περάσουν.

Σου δώσαν 2-3 υπουργεία και πετάς τη σκούφια σου τώρα. Ξεφτίλα.
 

RED BARON

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
1
Like
174
Πόντοι
16
Δηλαδή πιστεύεις ότι με τον Παπαδήμο θα αλλάξει κάτι; Εγώ πιστεύω ότι απλά θα γίνεται λιγότερος ντόρος καθώς η αξιωματική αντιπολίτευση (το ΚΚΕ είναι τώρα!) δεν έχει τη δυναμική (λόγω αριθμού βουλευτών) να πάει κόντρα στα όποια νομοσχέδια περάσουν.

Σου δώσαν 2-3 υπουργεία και πετάς τη σκούφια σου τώρα. Ξεφτίλα.
Δεν προκειται να αλλαξει κατι απο τον Παπαδημο και απο κανεναν Ελληνα μακακα πολιτικο, οι εξελιξεις ερχονται απο την ιδια την Ευρωπη και μας ξεπερνουν, εξω ειδοι συζητουν για δυαληση του Ευρω και ισως και της ΕΕ και εμεις εδω ακουμε τα παραμυθια του καθε Παπαδημου
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Δηλαδή πιστεύεις ότι με τον Παπαδήμο θα αλλάξει κάτι; Εγώ πιστεύω ότι απλά θα γίνεται λιγότερος ντόρος καθώς η αξιωματική αντιπολίτευση (το ΚΚΕ είναι τώρα!) δεν έχει τη δυναμική (λόγω αριθμού βουλευτών) να πάει κόντρα στα όποια νομοσχέδια περάσουν.

Σου δώσαν 2-3 υπουργεία και πετάς τη σκούφια σου τώρα. Ξεφτίλα.
Σύμφωνα με τον κανονισμο της Βουλης, το ΚΚΕ δεν ειναι αξιωματικη αντιπολιτευση.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Σύμφωνα με τον κανονισμο της Βουλης, το ΚΚΕ δεν ειναι αξιωματικη αντιπολιτευση.
Αλήθεια,θα κάνει δηλαδή αντιπολίτευση ή ΝΔ ή το ΛΑΟΣ που ναι στην συγκυβέρνηση,τί πιστεύεις;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Αλήθεια,θα κάνει δηλαδή αντιπολίτευση ή ΝΔ ή το ΛΑΟΣ που ναι στην συγκυβέρνηση,τί πιστεύεις;
Εγω μιλησα για τον Κανονισμό της Βουλής.
Εσυ εισαι εδω?
Βγηκε μια φημη το απογευμα οτι σε μπαναρανε παλι.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Εγω μιλησα για τον Κανονισμό της Βουλής.
Εσυ εισαι εδω?
Βγηκε μια φημη το απογευμα οτι σε μπαναρανε παλι.
Μπα όχι,μόνος μου έκλεισα τον λογαριασμό μου μπας κ απεξαρτηθώ αλλά τώρα μπήκα κ είδα ότι υπάρχει ακόμα,απ΄ό,τι με ενημέρωσαν πρέπει να κάνεις ειδική ένσταση για οριστική διαγραφή.
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
Μπα όχι,μόνος μου έκλεισα τον λογαριασμό μου μπας κ απεξαρτηθώ αλλά τώρα μπήκα κ είδα ότι υπάρχει ακόμα,απ΄ό,τι με ενημέρωσαν πρέπει να κάνεις ειδική ένσταση για οριστική διαγραφή.

πρεζα και συ φιλαρακι ε ?
γαμησε τα κ γω τα ιδια.
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
Μπορώ να σου βρίσω την μάνα,μου το επιτρέπεις χωρίς να το πάρεις προσωπικά;;; :2funny:

το συζητας αδερφε οτι σε κανει να νοιωθεις να καλυτερα!!!
αν μπορεις βαλε στο παιχνιδι και την αδερφη μου γιατι ειναι μεγαλη καρια.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ασε φιλε, αν εισαι του GLOBAL FINANCIAL GOVERNMENT βαλε το αβαταρ του πασοκ
και ολα ok

Εγω δεν γουσταρω ΕΥΡΩ...

και που εισαι τα δανεια που δινανε αφειδώς με το ΕΥΡΩ, τωρα τους εχουν κανει "νοικοκυραίους"  :cheesy:
να είσαι έτοιμος όμως τότε παλικαράκι να ψάχνεις στα χωράφια για βότανα για να γιατρέψεις τον καρκίνο
γιατί τα φαρμακάκια που έχεις τώρα (και δεν μιλάμε για την ασπιρίνη που πας και παίρνεις και δεν κρατάς και την απόδειξη) δεν θα τα έχεις

τα ταμεία σου θα διαλυθούν και δεν θα μπορεί κανείς να τα συγκρατήσει

το ποιος φταίει για αυτό είναι γνωστό - αλλά το να βγάζεις μόνος σου τα μάτια σου και να λες βλέπω είναι απόδειξη πως στην γκλάβα σου δεν κουβαλάς μυαλό ντιπ
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
να είσαι έτοιμος όμως τότε παλικαράκι να ψάχνεις στα χωράφια για βότανα για να γιατρέψεις τον καρκίνο
γιατί τα φαρμακάκια που έχεις τώρα (και δεν μιλάμε για την ασπιρίνη που πας και παίρνεις και δεν κρατάς και την απόδειξη) δεν θα τα έχεις

τα ταμεία σου θα διαλυθούν και δεν θα μπορεί κανείς να τα συγκρατήσει

το ποιος φταίει για αυτό είναι γνωστό - αλλά το να βγάζεις μόνος σου τα μάτια σου και να λες βλέπω είναι απόδειξη πως στην γκλάβα σου δεν κουβαλάς μυαλό ντιπ

Tυπε η χουντα δεν επρεπε να πεσει  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom