Νέα

Διακοπές, τουρίστριες, πηδήματα (ιστορίες,φωτό κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vaskores
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 434K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 43 άτομα (0 μέλη και 43 επισκέπτες)

Ποιες τουρίστριες το δίνουν πιο εύκολα σε Έλληνες στις διακοπές;

  • Αγγλίδες

    Ψήφοι: 132 40,6%
  • Ιταλίδες

    Ψήφοι: 20 6,2%
  • Γερμανίδες

    Ψήφοι: 31 9,5%
  • Σουηδέζες

    Ψήφοι: 37 11,4%
  • Νορβηγίδες

    Ψήφοι: 10 3,1%
  • Ρωσίδες

    Ψήφοι: 37 11,4%
  • Ρουμάνες

    Ψήφοι: 15 4,6%
  • Βουλγάρες

    Ψήφοι: 10 3,1%
  • Σερβίδες

    Ψήφοι: 12 3,7%
  • Κύπριες

    Ψήφοι: 18 5,5%
  • Αμερικάνες

    Ψήφοι: 32 9,8%
  • Τουρκάλες

    Ψήφοι: 14 4,3%
  • Ισπανίδες

    Ψήφοι: 5 1,5%
  • Γαλλίδες

    Ψήφοι: 16 4,9%
  • Ισραηλινές

    Ψήφοι: 8 2,5%
  • Άπω Ανατολή

    Ψήφοι: 4 1,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    325

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Πρίν λίγο μια τουρίστρια μεσήλικη Φιλανδέζα μου έλεγε πως δεν έχει λεφτα!
Της λέω πως έχω εγώ αν θέλει να της δώσω ! Μου λέει ...ναι
Και της απαντάω ..Πάρε ένα ποτήρι κάτσε στο πεζοδρόμιο και ζητιάνεψε και θα σου ρίξω κάτι!

ΤΟ ΜΠΟΥΛΟ ΤΑ ΠΑΤΟΣΥΡΙΖΟΤΟΥΡΙΣΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δικαιώνεσαι Glock

www.protothema.gr/greece/article/782879/rodos-epeisodiaki-katadioxi-touriston-pou-eklepsan-apo-kosmimatopoleio/]https://www.protothema.gr/greece/article/782879/rodos-epeisodiaki-katadioxi-touriston-pou-eklepsan-apo-kosmimatopoleio/[/url]

Τέτοιοι έρχονται στη Ρόδο ρε φίλε;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.000
Πόντοι
2.606
Ρισπεκτ δασκαλε. Εγώ προτείνω να σου στέλνουμε φωτογραφία να τις ξεχωρίζεις εσύ για μας. Με όλα αυτά που πρέπει να κοιτάξουμε το έχουμε φάει το 20'.

Είναι πρακτικό το θέμα.Αν εντοπίσεις αμέσως τις ευκολότερες δε χάνεις χρόνο.Αν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις Πολωνέζα από Σουηδέζα θα κάνεις ένα διάλογο μιας ώρας με τη Σουηδή και μετά θα μείνεις με το πουλί στο χέρι.
Για αυτό έχει μεγάλη σημασία η αναγνώριση του χώρου.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Η φιλοξενία ειναι ένας κώδικας συμπεριφοράς που δεσμεύει τόσο τον οικοδεσπότη οσο και τον φιλοξενούμενο.Ακομα και έχεις δίκιο δεν το τραβάς στα άκρα σεβόμενος την έδρα σου κύριε.
Καλημέρα με ωραία ΝΕΑ----->


Αυτοί οι ειναι οι ΣΥΡΙΖΟΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΚΟΥΝΤΟΥΡΑ!!!

Αυτοί δεν θέλουν σύλληψη..γιατί το προξενείο τους θα κάνει τα πάντα να βρεί το μπελά του ο επαγγελματίας και οι Σκανδιναβοί να αθωωθούν..Τα έχουμε δει με σφάχτες ...Ακόμα και ο Μπρέιβικ να σκότωνε κόσμο στη Ρόδο η Νορβηγία θα έκανε τα πάντα να μην μπει φυλακή!Και με τρομοκράτη το ίδιο θα γίνει αν είναι υπήκοος κάποιας Σκανδιναυικής λαθροχώρας...     Ξύλο μέχρι να τους πάρουν τα αίματα στη μέση του δρόμου!  
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Ωπ... Μπράβο τύπε.. Ενημερωμένος!

Φετος απο τα Τουριστικά μέρη θα ακούσετε ιστορίες που δεν θα πιστεύετε ! Και ένας λόγος θα είναι η κυβερνητική διαστρέβλωση της πραγματικότητας!!!
Πρέπει να γίνει ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ οτι η χώρα ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΥΡΙΣΜΟ!!!!
Αν βλέπετε ανθρώπους που μοιάζουν με τουρίστες τότε η επόμενη ομοιότητα που μπορείτε να ψάξετε είναι οι...ΑΚΡΙΔΕΣ...
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Καλημέρα με ωραία ΝΕΑ----->


Αυτοί οι ειναι οι ΣΥΡΙΖΟΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΚΟΥΝΤΟΥΡΑ!!!

Αυτοί δεν θέλουν σύλληψη..γιατί το προξενείο τους θα κάνει τα πάντα να βρεί το μπελά του ο επαγγελματίας και οι Σκανδιναβοί να αθωωθούν..Τα έχουμε δει με σφάχτες ...Ακόμα και ο Μπρέιβικ να σκότωνε κόσμο στη Ρόδο η Νορβηγία θα έκανε τα πάντα να μην μπει φυλακή!Και με τρομοκράτη το ίδιο θα γίνει αν είναι υπήκοος κάποιας Σκανδιναυικής λαθροχώρας...    Ξύλο μέχρι να τους πάρουν τα αίματα στη μέση του δρόμου! 
Πολυ αρνητικος φιλε με τον τουρισμο. Εγω ξερω οτι παρακαλανε για τουριστες, οχι μονο στη Ροδο, παντου. Και στο Λουτρακι που εχω σπιτι, μουρμουρανε οι επαγγελματιες για τους Ρωσους που εχουν κατα καποιο τροπο αντικαταστησει τα τελευταια χρονια τους Γαλλους, Γερμανους, Αγγλους, Ιταλους τουριστες επισκεπτες στη περιοχη. Και διαμαρτυρονται οτι δε ξοδευουν καθολου και τη βγαζουν στα σουπερ μαρκετ με μπυρα στο χερι. Εγω ειδα Ρωσους να μπαινουν πρωι σε τυροπιταδικο αφου πρωτα κοιταγαν επι ωρα τη βιτρινα καλα καλα λες και κοιταγαν κοσμηματοπωλειο. Μπηκαν και μεσα και αφου ρωτησαν τιμες και προιοντα, δεν αγορασαν τιποτα και εφυγαν! Τοσα φαγωσιμα και δε πηραν τιποτα. Και για να λεμε και τα αρνητικα των ντοπιων, στη Ροδο μου εκανε πολυ ασχημη εντυπωση οι κραχτες των εστιατοριων-καφετεριων. Φορτικοι οσο δε παει.
 

nectar

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
590
Κριτικές
10
Like
533
Πόντοι
6.065
Πολυ αρνητικος φιλε με τον τουρισμο. Εγω ξερω οτι παρακαλανε για τουριστες, οχι μονο στη Ροδο, παντου. Και στο Λουτρακι που εχω σπιτι, μουρμουρανε οι επαγγελματιες για τους Ρωσους που εχουν κατα καποιο τροπο αντικαταστησει τα τελευταια χρονια τους Γαλλους, Γερμανους, Αγγλους, Ιταλους τουριστες επισκεπτες στη περιοχη. Και διαμαρτυρονται οτι δε ξοδευουν καθολου και τη βγαζουν στα σουπερ μαρκετ με μπυρα στο χερι. Εγω ειδα Ρωσους να μπαινουν πρωι σε τυροπιταδικο αφου πρωτα κοιταγαν επι ωρα τη βιτρινα καλα καλα λες και κοιταγαν κοσμηματοπωλειο. Μπηκαν και μεσα και αφου ρωτησαν τιμες και προιοντα, δεν αγορασαν τιποτα και εφυγαν! Τοσα φαγωσιμα και δε πηραν τιποτα. Και για να λεμε και τα αρνητικα των ντοπιων, στη Ροδο μου εκανε πολυ ασχημη εντυπωση οι κραχτες των εστιατοριων-καφετεριων. Φορτικοι οσο δε παει.
Στο Λουτρακι αρκετοι Ρωσοι αγοραζουν σπιτια ερχονται 2 μηνες το καλοκαιρι δεν ξοδευουν ασυστολα χρηματα ....
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Στο Λουτρακι αρκετοι Ρωσοι αγοραζουν σπιτια ερχονται 2 μηνες το καλοκαιρι δεν ξοδευουν ασυστολα χρηματα ....
Ναι, βλεπω εχουν ανοιξει και μεσιτικα γραφεια για Ρωσους, καφετεριες για Ρωσους. Μεχρι και γουναραδικο για Ρωσους που πουλαγε 15Αυγουστο με 40 βαθμους γουνες. Λογω Ρωσων.  Παντως εγω που ειμαι απο δεκαετια 80 με σπιτι στο Λουτρακι για τα καλοκαιρια, και προλαβα τους Δυτικοευρωπαιους ως πλειοψηφια, μπορω να πω οτι ηταν καλυτερα παλια. Και μου ειχε κανει εντυπωση οτι αρκετες εκαναν και ξωβυζες μπανιο και ηλιοθεραπεια.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Πολυ αρνητικος φιλε με τον τουρισμο. Εγω ξερω οτι παρακαλανε για τουριστες, οχι μονο στη Ροδο, παντου. Και στο Λουτρακι που εχω σπιτι, μουρμουρανε οι επαγγελματιες για τους Ρωσους που εχουν κατα καποιο τροπο αντικαταστησει τα τελευταια χρονια τους Γαλλους, Γερμανους, Αγγλους, Ιταλους τουριστες επισκεπτες στη περιοχη. Και διαμαρτυρονται οτι δε ξοδευουν καθολου και τη βγαζουν στα σουπερ μαρκετ με μπυρα στο χερι. Εγω ειδα Ρωσους να μπαινουν πρωι σε τυροπιταδικο αφου πρωτα κοιταγαν επι ωρα τη βιτρινα καλα καλα λες και κοιταγαν κοσμηματοπωλειο. Μπηκαν και μεσα και αφου ρωτησαν τιμες και προιοντα, δεν αγορασαν τιποτα και εφυγαν! Τοσα φαγωσιμα και δε πηραν τιποτα. Και για να λεμε και τα αρνητικα των ντοπιων, στη Ροδο μου εκανε πολυ ασχημη εντυπωση οι κραχτες των εστιατοριων-καφετεριων. Φορτικοι οσο δε παει.
Χαχα... Στη Ρόδο ..χαρίζουμε τουρίστες... Πάρτε κόσμε...
Οι εποχές έχουν αλλάξει και ο Τουρισμός έρχεται όπως θα ερχόταν ένα σμήνος ακρίδων... Φυσικό φαινόμενο είναι!...
Ο τουριστας πλέον είναι αρνητική έννοια !
Εκτός αν αποδείξει ο ίδιος το αντίθετο!
Και δεν είναι ανάγκη να ξοδέψει!
Ένα χαμόγελο αρκεί...
Ένα γαμημένο χαμόγελο που δεν το βλέπεις στο 99,99% των Συριζοτουριστών...
Μόνο καμιά γιαγιούλα άλλων εποχών μπορεί να χαίρεται που είναι στην Ελλάδα...
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.106
Κριτικές
33
Like
7.341
Πόντοι
4.746
Παντως εγω που ειμαι απο δεκαετια 80 με σπιτι στο Λουτρακι για τα καλοκαιρια, και προλαβα τους Δυτικοευρωπαιους ως πλειοψηφια, μπορω να πω οτι ηταν καλυτερα παλια. Και μου ειχε κανει εντυπωση οτι αρκετες εκαναν και ξωβυζες μπανιο και ηλιοθεραπεια.
Τοτε αλλαζαν το συναλλαγμα τους σε δραχμες και ολα καλα. Τωρα εχει ακριβυνει το ευρω.
Τα κλαμπ τοτε δουλευαν σε ενα μεγαλο ποσοστο με τον τουρισμο. Καθε βραδυ γινοταν κρεπαλη,
και οποιος ασχολιοταν με το 'καμακι' φορτωνε τουριστριες, που ηταν τελειως απελευθερωμενες.
 
OP
OP
V

vaskores

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
725
Κριτικές
1
Like
119
Πόντοι
6
οι τουριστριες ερχονται  Ελλαδα  για ηλιο, θαλασσα, διασκεδαση και πολύ γαμησι
καταλάβετε το και γαματε λεμε
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
οι τουριστριες ερχονται  Ελλαδα  για ηλιο, θαλασσα, διασκεδαση και πολύ γαμησι
καταλάβετε το και γαματε λεμε
Μπαααα.. τελείωσαν αυτά

Οι τουρίστες έρχονται για ληστείες, επιδρομές, λεηλασίες και βανδαλισμούς
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
στο μπανανισταν εχει υπερτιμηθει η αξια του τουρισμο στην οικονομια και  εχεις τον καθε σαπιογερο γιο λαδεμπορα να χρεωνει  τα κερατιατικα του

η λυση ειναι στροφη στους κινεζους και στον ποιοτικο τουρισμο

οι σλαβοι με η χωρις λεφτα κιτσαριες ειναι σε ολα τους και γυφτοι σαν τους τουρκους,δεν αλλαζει η φυση

οσο για τους τουριστριες οσο το νεοφιλελελευθερο κατεστημενο στηριζει την γυναικοκρατια τοσο θα βλεπετε γυναικες που πριν θεωρουνταν ευκολες να ειναι πλεον απλησιαστες και να πηγαινουν μονο με κανενα μαυριδερο για ξεκαβλωμα

θυμηθειτε τον μαυριδερο που σαπισαν μεχρι θανατου σε ενα νησι

βρισκομαστε σε πολεμο με τους καπιταλιστες οι οποιοι θελουν να εξοντωσουν τον λευκο ανδρα
Δυστηχώς έτσι είναι η κατάσταση!

Η λύση είναι να γίνουμε ΚΡΑΤΟΣ και ελκυστικοί στις τιμές ή να περιμένουμε εξωγήινους για πελάτες και σεξωγήινες για να γαμήσουμε ...
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.791
Like
746
Πόντοι
96
στο μπανανισταν εχει υπερτιμηθει η αξια του τουρισμο στην οικονομια και  εχεις τον καθε σαπιογερο γιο λαδεμπορα να χρεωνει  τα κερατιατικα του

η λυση ειναι στροφη στους κινεζους και στον ποιοτικο τουρισμο

οι σλαβοι με η χωρις λεφτα κιτσαριες ειναι σε ολα τους και γυφτοι σαν τους τουρκους,δεν αλλαζει η φυση

οσο για τους τουριστριες οσο το νεοφιλελελευθερο κατεστημενο στηριζει την γυναικοκρατια τοσο θα βλεπετε γυναικες που πριν θεωρουνταν ευκολες να ειναι πλεον απλησιαστες και να πηγαινουν μονο με κανενα μαυριδερο για ξεκαβλωμα

θυμηθειτε τον μαυριδερο που σαπισαν μεχρι θανατου σε ενα νησι

βρισκομαστε σε πολεμο με τους καπιταλιστες οι οποιοι θελουν να εξοντωσουν τον λευκο ανδρα

 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Μπαααα.. τελείωσαν αυτά

Οι τουρίστες έρχονται για ληστείες, επιδρομές, λεηλασίες και βανδαλισμούς

ρε φιλε μηπως υπερβαλεις μιλας για νορβηγια λουξεμβουργο φινλανδια οι πλουσιοτερες χωρες τηνς ευρωπης πως γινεται να τους βλεπεις κακομοιρους?
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.376
Κριτικές
49
Like
22.818
Πόντοι
24.596
Παλι οι ιδιες πιπες .ευκολες αυτες-δυσκολες οι αλλες.λες και αν μετρας θα σου κατσουν αυτες αλλα οχι οι αλλες.ελεος :S :S :S
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
οι πολωνες είναι ευκολες σε ποσοστο 87,2%
οι καταλανες 68,5%
οι ελληνιδες 8,93%
οι προβηγκιανες 43,1%
κανεις δεν μπορει να τα αμφισβητισει αυτά τα νουμερα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom