Νέα

Διακοπές, τουρίστριες, πηδήματα (ιστορίες,φωτό κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vaskores
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 434K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ποιες τουρίστριες το δίνουν πιο εύκολα σε Έλληνες στις διακοπές;

  • Αγγλίδες

    Ψήφοι: 132 40,6%
  • Ιταλίδες

    Ψήφοι: 20 6,2%
  • Γερμανίδες

    Ψήφοι: 31 9,5%
  • Σουηδέζες

    Ψήφοι: 37 11,4%
  • Νορβηγίδες

    Ψήφοι: 10 3,1%
  • Ρωσίδες

    Ψήφοι: 37 11,4%
  • Ρουμάνες

    Ψήφοι: 15 4,6%
  • Βουλγάρες

    Ψήφοι: 10 3,1%
  • Σερβίδες

    Ψήφοι: 12 3,7%
  • Κύπριες

    Ψήφοι: 18 5,5%
  • Αμερικάνες

    Ψήφοι: 32 9,8%
  • Τουρκάλες

    Ψήφοι: 14 4,3%
  • Ισπανίδες

    Ψήφοι: 5 1,5%
  • Γαλλίδες

    Ψήφοι: 16 4,9%
  • Ισραηλινές

    Ψήφοι: 8 2,5%
  • Άπω Ανατολή

    Ψήφοι: 4 1,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    325

don_xose

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2007
Μηνύματα
37
Like
10
Πόντοι
0
Η κριση ομως στον τουρισμο, ειχε αρχισει απο το 2004. Τη χρονια των Ολυμπιακων, παραδοξως υπηρχε μεγαλη πτωση (πλην Αθηνας) στον τουρισμο, προσωπικα στο νησι του Ιονιου που δραστηριοποιουμαι, της ταξης των 30%. Τελος παντων, εδω ειναι νημα για πηδηματα, και οχι για να αναλυσουμε την  κριση.

Η Κέρκυρα είχε πτώση γιατί εμείς είμαστε μαλάκες...Βλέπεις τι κόσμος έρχεται τα τελευταία χρόνια στο νησί: έχουν πήξει στους Βούλγαρους, τους Ρουμάνους και τους Αλβανούς τουρίστες (σαν ανέκδοτο μου ακούγεται αυτό το τελευταίο αλλα δυστυχώς είναι η αλήθεια)
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Μου δίνετε η εντύπωση ότι οι τουρίστριες, περισσότερο έρχονται για να απολαύσουν τον ήλιο, παρά να φάνε πούτσο. Μέσα στον καρκίνο δηλαδή. :uglystupid:

Ε για τον ήλιο και τη θάλασσα έρχονται ρε τύπε,αφού μόνο αυτά τους λείπουν στις χώρες τους.Πούτσα βρίσκουν κι εκεί πέρα
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.354
Κριτικές
10
Like
1.780
Πόντοι
5.975
Εγώ παρακαλάω να πάνε στα τσακίδια τους και να μην ξαναπατήσουν!

Αλλαξαν οι καιροί! Ο τουρισμός δεν προσελκύεται ...Έρχεται έτσι σαν φυσικό φαινόμενο και πολλές φορές δημιουργεί προβλήματα ...

-στη κίνηση στους δρόμους
-στη κατανάλωση ρευματος με συνεχείς διακοπές λόγω υπερφόρτωσης δικτύου
-στο νερο
-στα ταχυδρομεία
-στην οικονομία με το τσάμπα υλικό στα tourist info και καταπόνηση υποδομών..

NO MORE TOURISTS!!!!! 

Πόσο (μα πόσο) δίκιο έχεις! Συμφωνώ και επαυξάνω! Στα τσακίδια με τους κωλο-τουρίστες και ακόμα παραπέρα!
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.438
Πόντοι
1.446
Η Κέρκυρα είχε πτώση γιατί εμείς είμαστε μαλάκες...Βλέπεις τι κόσμος έρχεται τα τελευταία χρόνια στο νησί: έχουν πήξει στους Βούλγαρους, τους Ρουμάνους και τους Αλβανούς τουρίστες (σαν ανέκδοτο μου ακούγεται αυτό το τελευταίο αλλα δυστυχώς είναι η αλήθεια)
Όταν άκουσα πρώτη φορά για Αλβανό τουρίστα γέλαγα δέκα μέρες αλλά τώρα εμείς θα είμαστε το ανέκδοτο όταν πάμε έξω και λέμε ότι είμαστε τουρίστες και όχι οικονομικοί μετανάστες :embarrased:.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
All Inclusive braking news.... Χτες παρέα (συριζο)τουριστών που αναχωρούσε για τη χώρα τους την ίδια μέρα (κάπου δυτική Ευρώπη) μπήκε στο εστιατόριο του ξενοδοχείου με μεγάλες τσάντες πλάτης και άρχισαν να φορτώνουν ότι ήταν δυνατόν! Ψωμάκια, μαρμελάδες, βούτυρακια , γλυκά κτλ και φουλαραν μέχρι επάνω τις τσάντες σε σημείο να μην κλείνουν! Θα έχουν να τρώνε για ένα μήνα!!!!!!!!!!!!

Και μην πει κάποιος γιατί δεν τους σταματήσαν... Όλα τα ξενοδοχεία είναι πιασμένα απο τα ..αρχιδια του Booking και του tipp advisor!

Πάντως την τακτική.... ξεφτιλισμού του δωρεάν μπουφέ την προτείνω σε όποιον πάει διακοπές μέχρι οι ξενοδόχοι να βάλουν μυαλό! 
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Έτσι όπως πάει ο Τουρισμός θα σας έχω και κάθε μέρα μια τέτοια ιστορία παράνοιας!

Η αριστερά όλης της Ευρώπης ...διακοπάρει στην Ελλάδα του 2018!!!

Για το τίτλο του νήματος ούτε λόγος βέβαια...
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.493
Κριτικές
36
Like
38.185
Πόντοι
19.795
Η Κέρκυρα είχε πτώση γιατί εμείς είμαστε μαλάκες...Βλέπεις τι κόσμος έρχεται τα τελευταία χρόνια στο νησί: έχουν πήξει στους Βούλγαρους, τους Ρουμάνους και τους Αλβανούς τουρίστες (σαν ανέκδοτο μου ακούγεται αυτό το τελευταίο αλλα δυστυχώς είναι η αλήθεια)
H Κερκυρα φιλε εισπρατει οτι εχει επενδυσει. Και αν πας Νοτια Ισπανια, απο Μαλαγα εως Γιβραλταρ, η καμμια Μαγιορκα, αλλα ακομη και σε Σαντορινη η Μυκονο, τοτε θα καταλαβεις τι σου λεω. 
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
H Κερκυρα φιλε εισπρατει οτι εχει επενδυσει. Και αν πας Νοτια Ισπανια, απο Μαλαγα εως Γιβραλταρ, η καμμια Μαγιορκα, αλλα ακομη και σε Σαντορινη η Μυκονο, τοτε θα καταλαβεις τι σου λεω.  
Φίλε τι να επενδύσεις όταν όλες τις εισπράξεις των υπηρεσιών   στις παίρνει το κεντρικό κράτος και σου πετάει σαν περιφέρεια ένα ξεροκόμματο βάση πληθυσμού που ίσως είναι και μικρότερο απο αυτό της Ηπείρου?
Η Ρόδος(τα δωδεκανησα) συνεισφέρει στα εθνικά έσοδα του κράτους περίπου 30% και παίρνουν πίσω για υποδομές 5-6% βάση των 150.000 κατοίκων! Γι αυτό βλέπεις το παράδοξο, πολυτελείας πεντάστερα ξενοδοχεία να είναι προσβάσιμα απο γαιδουρόδρομους χειρότερους και απο της Ουκρανίας...  
 
OP
OP
V

vaskores

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
725
Κριτικές
1
Like
119
Πόντοι
6
ελατε.... βοηθηστε την Ελλαδα
Γαματε τουριστριες καλα για να ξαναερθουν και να φερουν χρήμα και συναλλαγμα.......
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
ελατε.... βοηθηστε την Ελλαδα
Γαματε τουριστριες καλα για να ξαναερθουν και να φερουν χρήμα και συναλλαγμα.......
Πρίν λίγο μια τουρίστρια μεσήλικη Φιλανδέζα μου έλεγε πως δεν έχει λεφτα!
Της λέω πως έχω εγώ αν θέλει να της δώσω ! Μου λέει ...ναι
Και της απαντάω ..Πάρε ένα ποτήρι κάτσε στο πεζοδρόμιο και ζητιάνεψε και θα σου ρίξω κάτι!

ΤΟ ΜΠΟΥΛΟ ΤΑ ΠΑΤΟΣΥΡΙΖΟΤΟΥΡΙΣΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
OP
OP
V

vaskores

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
725
Κριτικές
1
Like
119
Πόντοι
6
Πρίν λίγο μια τουρίστρια μεσήλικη Φιλανδέζα μου έλεγε πως δεν έχει λεφτα!
Της λέω πως έχω εγώ αν θέλει να της δώσω ! Μου λέει ...ναι
Και της απαντάω ..Πάρε ένα ποτήρι κάτσε στο πεζοδρόμιο και ζητιάνεψε και θα σου ρίξω κάτι!

ΤΟ ΜΠΟΥΛΟ ΤΑ ΠΑΤΟΣΥΡΙΖΟΤΟΥΡΙΣΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


καλα της εκανες!!!!!!!  μοιρασε πονο......
 

peosporos07

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2017
Μηνύματα
121
Like
4
Πόντοι
1
Πρίν λίγο μια τουρίστρια μεσήλικη Φιλανδέζα μου έλεγε πως δεν έχει λεφτα!
Της λέω πως έχω εγώ αν θέλει να της δώσω ! Μου λέει ...ναι
Και της απαντάω ..Πάρε ένα ποτήρι κάτσε στο πεζοδρόμιο και ζητιάνεψε και θα σου ρίξω κάτι!

ΤΟ ΜΠΟΥΛΟ ΤΑ ΠΑΤΟΣΥΡΙΖΟΤΟΥΡΙΣΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Η φιλοξενία ειναι ένας κώδικας συμπεριφοράς που δεσμεύει τόσο τον οικοδεσπότη οσο και τον φιλοξενούμενο.Ακομα και έχεις δίκιο δεν το τραβάς στα άκρα σεβόμενος την έδρα σου κύριε.






Εσύ vaskores καλό τρολ είσαι του λόγου σου.......
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.162
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Παιδες δεν ξερω τι λετε, αλλά χωρις σωστό μπλα μπλα δεν υπαρχει περίπτωση να βγάλεις γκόμενα/πήδουλο.

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι ο Έλληνας και η Ελληνίδα, έχουν, γενικά, βλαχέψει, γενικά έχει χαθεί το επίπεδο μόρφωσης που υπήρχε σε πολύ υψηλό βαθμο προ εικοσαετίας.

Τα υπόλοιπα είναι λιγότερα σημαντικά. Μία τουρίστρια εφτάρι και πάνω, θα γουστάρει κάργα αν στις διακοπές της μπαλαμουτιαστεί με έναν τύπο που ξέρει να μιλάει και δεν το παίζει γαμάοουαλας και μόνο.

Π
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Παιδες δεν ξερω τι λετε, αλλά χωρις σωστό μπλα μπλα δεν υπαρχει περίπτωση να βγάλεις γκόμενα/πήδουλο.

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι ο Έλληνας και η Ελληνίδα, έχουν, γενικά, βλαχέψει, γενικά έχει χαθεί το επίπεδο μόρφωσης που υπήρχε σε πολύ υψηλό βαθμο προ εικοσαετίας.

Τα υπόλοιπα είναι λιγότερα σημαντικά. Μία τουρίστρια εφτάρι και πάνω, θα γουστάρει κάργα αν στις διακοπές της μπαλαμουτιαστεί με έναν τύπο που ξέρει να μιλάει και δεν το παίζει γαμάοουαλας και μόνο.

Π
Ενώ ο Έλληνας έχει βλαχέψει ... οι Τουρίστριες που έρχονται είναι των ανακτόρων και των σαλονιών ...
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Φίλε τι να επενδύσεις όταν όλες τις εισπράξεις των υπηρεσιών  στις παίρνει το κεντρικό κράτος και σου πετάει σαν περιφέρεια ένα ξεροκόμματο βάση πληθυσμού που ίσως είναι και μικρότερο απο αυτό της Ηπείρου?
Η Ρόδος(τα δωδεκανησα) συνεισφέρει στα εθνικά έσοδα του κράτους περίπου 30% και παίρνουν πίσω για υποδομές 5-6% βάση των 150.000 κατοίκων! Γι αυτό βλέπεις το παράδοξο, πολυτελείας πεντάστερα ξενοδοχεία να είναι προσβάσιμα απο γαιδουρόδρομους χειρότερους και απο της Ουκρανίας... 

Αδερφε τα ιδια και Κερκυρα εγω οταν παω στο σπιτι μου για να φτασω κανω τον σταυρο μου δρομοι απο την χουντα...απαραδεκτα πραγματα

Απ την αλλη ειδικα για τα νησια του Αιγαιου πρεπει να εχουμε υποψιν οτι η Ελλαδα αναγκαζεται να δαπανα αδιανοητα ποσα καθε χρονο για να τα προστατευει με ναυτικο,αεροπορια..Ολο το παιχνιδι για το Αιγαιο γινεται και την Κυπρο.

Καθε πτηση πανω απ το Αιγαιο κοστιζει χιλιαδες Ευρω..

Δις καθε χρονο φευγουν απλα γιατι εχεις γειτονες τους μογγολους

Σε ιδανικες συνθηκες με αυτα τα λεφτα,θα κανες παπαδες

Δεν θα ξεχασω στρατηγο οταν εκανα θητεια

Ειχε πει....Η Ελλαδα θα ηταν Ελβετια αμα δεν ειχε τα κοστη του στρατου μην κοιτατε τι λενε αμα δειτε τα πραγματικα κοστη τοτε ειναι δις καθε χρονο αυτα που δαπαναμε μονο και μονο για συντηρηση
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Τωρα οσον αφορα τις τουριστριες

Δεν ειναι μονο οτι ο Ελληνας εγινε πιο μαλθακος γιατι αντιστοιχα επι δεκα πιο μαλθακοι γινανε και οι Ευρωπαιοι

Ειναι οτι πλεον ζουμε ολοι σε πολι-πολιτισμικες κοινωνιες

Αμα θελει η Γερμανιδα εχει στην πολη της απο βραζιλιανο μεχρι μαο-μαο...

Παλια επρεπε να ρθει Ελλαδα να βρει Ελληνα,να παει Μαροκο για Μαροκινο κτλπ

Πλεον ειναι ολοι διπλα της


Μονο οι Πολωνεζες ταξιδευουν για πουτσο γιατι στην Πολωνια δεν εχουν ανοιξει τα συνορα....
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Ειχε πει....Η Ελλαδα θα ηταν Ελβετια αμα δεν ειχε τα κοστη του στρατου μην κοιτατε τι λενε αμα δειτε τα πραγματικα κοστη τοτε ειναι δις καθε χρονο αυτα που δαπαναμε μονο και μονο για συντηρηση

Παπάρια θα ήταν.Και να μην πηγαίναν τα λεφτά στο στρατό,σίγουρα θα πηγαίναν σε λαμογιές και ρουσφέτια.Θα βλέπαμε πάλι ΠΑΣΟΚ και ΝΔ 45%.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
όχι παπαρια ρε τυπε, καποτε ετσι ηταν.
πριν 1000 χρονια γλεντάγαμε σε ταβέρνες και παιζαμε στοίχημα στον ιπποδρομο και πληρωναμε βικινγκς να πολεμανε για εμας και να διωχνουνε αραβες από την σικελια για λογαριασμο μας. ζωαρα. ημασταν η ελβετια του πλανητη και στον μεσαιωνα και στην αρχαιοτητα. ε καποτε ερχεται και η παρακμη, για εμας ηρθε πριν 1000 χρονια.
 

Συνημμένα

  • a.jpg
    a.jpg
    689,4 KB · Εμφανίσεις: 30

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
ρε παιδια αλλες χωρες δεν εχουν προγράμματα all inclusive?
δε καταλαβα ειναι δικαιωμα του καθενος να χαλασει οτι θελει και οτι μπορει απο τον χλιδατο που θα ανοιξει σαμπανιες μεχρι τον τυπακο που θα διασχισει τη χωρα με σακιδιο τρωγοντας ψωμι και ελια
το θεμα ειναι τι προσφερουμε σαν χώρα χωρις λιμανια ακριβα πλοια και λεωφορεια διοδια κτλ
όσο για τις γυναικες σιγα μη γαμαει καποιος σε 5 μερες διακοπως πρεπει να ειναι εμφανισημος να πεσει στν περιπτωση και να εχει και λεγειν
χαρειτε απολαυστε τις διακοπες και αν ειναι να ερθει θα ερθει!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom