Νέα

Διακοπές μόνος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 350
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

magkos

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.469
Κριτικές
2
Like
201
Πόντοι
16
Μονος και στο αγνωστο . Η αδρεναλινη στο κοκκινο.περπετεια αγνωστα μερη αξιοθεατα .αυτο ειναι τουρισμος
 

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
Αμ το άλλο; Άμα πας διακοπές με φίλο και αυτός βρει γκόμενα και συ όχι...να σας δω μετά. Τον καθαρίζεις η δε τον καθαρίζεις; :2funny:
 

elite76

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2014
Μηνύματα
108
Κριτικές
2
Like
151
Πόντοι
1
10 χρονια πηγαινα μονος ταξιδια εξωτερικο!!!

Ελλαδα ομως δε πηγα ουτε θα παω ποτε γιατι δε γουσταρω τα βλεμματα των σλλων που σε θεωρουν ...ανωμαλο!


Καπως ετσι...απλα καλοκαιρια σε νησια περνας καλα κ μονος
το εξωτερικο εχει ομως αλλη γλυκα...ολο καινουργιες εμπειριες..
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
πουτανιαρη τα λες πολυ καλα....μαλον το εχεις κανει πολλες φορες...καλο θα ειναι να σε διαβασουν και οι αλλοι....
-----------
ΑΚΟΥ ΤΥΠΕ ...
πολλες σεζον δουλευα σε ξενοδοχεια ,πριν κανω την μαλακια κ γυρισω αθηνα ο μ@@@....
κ αλλαξω και δουλεια.
παντα κατι θα τυχαινε λεω για μην πει καποιος οτι λεω μαλακιες...δεν βαζω χρονολογιες εχουν περασει χρονια..
------------
διακοπες με φιλο που δεν αντεχε το ξεχυχτι κ ποτο,
κ αυτο πριν τα 25,
διακοπες με φιλο σπαγγο δηλαδη με 43 βαθμους να μην παρουμε μια ξαπλωστρα για τα 8 ευρω με ομπρελα.
διακοπες εξω με β@@@α,
διακοπες με γνωστους= ακολουθουσα ηθελα δεν ηθελα+φορτωμα κ παρεες που δεν κολαγα.
διακοπες με τρελο φιλο αλλα λογο ηλικιας λες οκ...πολυ ποτο..(αστυνομια μας μαζεψε 3 φορες).
διακοπες με τσιπικη γκομενα,0 συμμετοχη..
διακοπες με αγγουρι γκομενα...
διακοπες με τεμπελα και βρωμιαρα(την ηξερα λιγο)...
κ παρα πολλα αλλα...
αυτα σαν περιληψη...
ΞΥΠΝΗΣΑ ΑΡΓΑ...
κ το φιλοσοφισα..αν δεν βρω τους 2-3 κολλητους ,δεν το κουναω,η την κανω μονος.
οταν το κανα λιγες φορες θα πω τι με ξενερωσε,στο φαι κ στην παραλια πχ καπου βαριεσαι αν δεν εχεις παρεα.
το αν με κοιταγαν αλλοι στα α@@@.....
2-3 φορες δεν ημουν και πολυ καλα οικονομικα οποτε ακολουθησα σχεδιο Β με παρεα,
1 φορα εδω κ μια εξω.
ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΦΟΡΕΣ το ηξερα οτι θα φαω πατατα.
ρε μαγκες ΠΑΡΕΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΕ 0 ΧΡΟΝΟ, πχ εχετε εναα σπιτι, παρο,κρητη,μυκονο..κτλ...
σε 5 γκομενες να πειτε 10 θα ερθουν ΟΛΕΣ ΚΑΥΛΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΖΑΜΠΑ!!
--------
ΔΙΑΚΟΠΕΣ παμε για παρτη μας οχι για να γαμησουμε, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΑΝ ΚΑΤΣΕΙ.
οκ μεχρι τα 25 να λες παω μυκονο να γαμησω(αν,αν,αν,αν)...
εισαι μεσα στις ορμες.
μετα με τις ξενες αν εχεις φαει 10+...100+...παρτε οποιο νουμερο θελετε δεν κυνηγας σαν την 1 φορα.
εχει πεσει" Ο ΜΥΘΟΣ.
+ Η ΨΑΛΙΔΑ εχει κλεισει σε εμφανιση.
---
παλια ειχα κολημα να παω σινεμα, solo, mia μερα μου ηρθε να δω ταινια 11 ωρα...το σκεφτηκα σηκωθηκα ντυθηκα κ πηγα.
απο τοτε δεν κολαω σε αυτα,ισως λιγο στο μικρο μπαρ.
ειχα φιλο στα 90ς που παντα εβγαινε μονος..καλες εποχες 4 φορες μονος 1 με φιλους...
παντα εβρισκε μουνι.(εμφανισιμος κ με αμαξι στα 90ς που χαν λιγοι).
συνοψη.
-παμε παντα με παρεα που ξερουμε οτι θα περασουμε καλα.
(αν κ το αγνωστο καμια φορα εχει την αξια του).
-δεν κολλαμε να παμε μονοι.
-δεν μας ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.
-ΠΑΜΕ οικονομικα +++ σε μπατζετ η καθολου.
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Εγώ συμφωνώ μαζί σου.Αλλά ξαναλέω ότι εαν είναι δυο τύποι που είναι συνέχεια χωρίς γκόμενα(όχι γιατί είναι gay αλλά γιατί δεν βρίσκουν) και είναι κάποιας ηλικίας (δηλαδή όχι 18χρονοι αλλά 30 και πάνω),σίγουρα κάποια κακεντρεχή σχόλια μπορεί να ακουστούν γι'αυτούς.
Ρε σεις ρε σεις ! Σταματήστε επιτέλους να σκέφτεστε καχύποπτα, όπως οι περισσότεροι Ελληναρες. Αν έχετε βγει στο εξωτερικό υιοθετήστε λίγο τον τρόπο σκέψης τους. Να πάνε να γαμηθουν οι άλλοι. Ξέρεις πόσες φορές έχουν χαθεί λόγω καχυποψίας γνωριμίες με γκομενες ή φιλίες με άνδρες ; Δεν σκέφτονται έτσι στο εξωτερικό. Τι είναι αυτό το πράγμα με αυτή τη χώρα, ρε πουστη μου ; Όλοι στο θρανίο για επιμόρφωση σε κοινωνικό επίπεδο πρέπει να κάτσουν. Γι' αυτό η χώρα σε συνεργατικό επίπεδο είναι πίσω.
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Ρε σεις ρε σεις ! Σταματήστε επιτέλους να σκέφτεστε καχύποπτα, όπως οι περισσότεροι Ελληναρες. Αν έχετε βγει στο εξωτερικό υιοθετήστε λίγο τον τρόπο σκέψης τους. Να πάνε να γαμηθουν οι άλλοι. Ξέρεις πόσες φορές έχουν χαθεί λόγω καχυποψίας γνωριμίες με γκομενες ή φιλίες με άνδρες ; Δεν σκέφτονται έτσι στο εξωτερικό. Τι είναι αυτό το πράγμα με αυτή τη χώρα, ρε πουστη μου ; Όλοι στο θρανίο για επιμόρφωση σε κοινωνικό επίπεδο πρέπει να κάτσουν. Γι' αυτό η χώρα σε συνεργατικό επίπεδο είναι πίσω.
αυτο ισχυει. Αλλα ετσι ειναι η ελλαδα. Αυτος ειναι και ο λογος που οι ελληνες που πανε εξω προχωρανε στην ζωη τους.Γιατι εκει δεν ειναι τοσο καχυποτοι.Εχουν αλλα αλλα οσο εδω δεν ειναι.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Ρε σεις ρε σεις ! Σταματήστε επιτέλους να σκέφτεστε καχύποπτα, όπως οι περισσότεροι Ελληναρες. Αν έχετε βγει στο εξωτερικό υιοθετήστε λίγο τον τρόπο σκέψης τους. Να πάνε να γαμηθουν οι άλλοι. Ξέρεις πόσες φορές έχουν χαθεί λόγω καχυποψίας γνωριμίες με γκομενες ή φιλίες με άνδρες ; Δεν σκέφτονται έτσι στο εξωτερικό. Τι είναι αυτό το πράγμα με αυτή τη χώρα, ρε πουστη μου ; Όλοι στο θρανίο για επιμόρφωση σε κοινωνικό επίπεδο πρέπει να κάτσουν. Γι' αυτό η χώρα σε συνεργατικό επίπεδο είναι πίσω.

τυπε εγω στα λεγα
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Δες ποιος το έγραψε το μήνημα. Ο filter. Ο τύπος έλεγε σε άλλο θρεντ ότι ποτέ δε βγαίνει μόνος και μάλιστα είχε προτείνει σε άλλα μέλη εδώ να βγουν βόλτα για καμάκι (ίσως κάνω λάθος στο τελευταίο και είμαι λάθος. Αλλά 90% νομίζω ήταν αυτός).


Με τέτοια που γράφει μου δίνει την εντύπωση ατόμου, που ούτε τουαλέτα δε πάει μόνος και ότι φοβάται άμα βγει μόνος θα τον πουν αντικοινωνικό, απελπισμένο, weirdo, και ότι άλλο κοσμιτικό επίθετο θες.

Και μπακούρια να είναι γιατί να πάνε παρέα. Ο άλλος τι ρόλο βαράει; Την ορντινάτσα του;
Κάνεις λάθος στο ότι δεν βγαίνω μόνος. Έχω γράψει μάλιστα και ριπορτ το τι γίνεται έξω το βράδυ στο κέντρο όσες φορές έχω βγει μόνος μου. Απλά θεωρώ ότι καλό θα ήταν να έχουμε και φίλους μαζί για καμάκι διότι οι πιο πολλές είναι σε 2αδες, 3αδες.
Σωστά αναφερθηκες ότι εγώ ήμουν αυτός που προσπάθησα να βγάλω από ανθρώπους από εδώ μέσα για να κοινωνικοποιηθούν και πάλι, να συναντήσουν νέους με τα ίδια ενδιαφέροντα και να κάνουν και το καμάκι τους. Δεδομένου ότι εγώ δεν είμαι σούπερ κοινωνικός και ειμαι νέο σχετικά μέλος εδώ αλλά κι ότι το φόρουμ είναι τέτοια η φύση του που δεν ευνοεί συναντησεις εύκολα, γνώριζα ότι ειναι εξαιρετικά δύσκολο να πετύχει κάτι τέτοιο. Εγώ γνώρισα πάντως 3 μέλη και με τα 2 κάνω παρέα και βγαίνουμε έξω να τα πούμε και αν μας παίρνει θα χωθουμε.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Ρε σεις ρε σεις ! Σταματήστε επιτέλους να σκέφτεστε καχύποπτα, όπως οι περισσότεροι Ελληναρες. Αν έχετε βγει στο εξωτερικό υιοθετήστε λίγο τον τρόπο σκέψης τους. Να πάνε να γαμηθουν οι άλλοι. Ξέρεις πόσες φορές έχουν χαθεί λόγω καχυποψίας γνωριμίες με γκομενες ή φιλίες με άνδρες ; Δεν σκέφτονται έτσι στο εξωτερικό. Τι είναι αυτό το πράγμα με αυτή τη χώρα, ρε πουστη μου ; Όλοι στο θρανίο για επιμόρφωση σε κοινωνικό επίπεδο πρέπει να κάτσουν. Γι' αυτό η χώρα σε συνεργατικό επίπεδο είναι πίσω.

Τί να κάνουμε όμως,στην Ελλάδα ζούμε.Εδώ το να είσαι μόνος,είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα που υπάρχει.Καλύτερα να έχεις γκόμενες και να σε θεωρούν μαλάκα,παρά να είσαι μόνος και να σε θεωρούν gay ή ψυχασθενή.
 

cgfucker

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.938
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
16
Ο ένας λέει: "Ο τίτλος του νήματος είναι αγράμματος. Δεν αυξάνεται ο κοινωνικός κύκλος, όπως κανένας κύκλος, αλλά διευρύνεται".

Κι άλλος απαντάει: "Ενας τίτλος δεν μπορεί από μόνος του να είναι αγράμματος. Αγράμματα μπορεί να είναι μόνο τα φυσικά πρόσωπα".

Και μετά αυτό: "Φυσικά και μπορεί να ειναι αγράμματος όταν μιλάμε μεταφορικά ή χρησιμοποιούμε την προσωποποίηση".

Κι εγώ με τη σειρά μου λέω: "έλεος".
 

cgfucker

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.938
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
16
Ο ένας λέει: "Ο τίτλος του νήματος είναι αγράμματος. Δεν αυξάνεται ο κοινωνικός κύκλος, όπως κανένας κύκλος, αλλά διευρύνεται".

Κι άλλος απαντάει: "Ενας τίτλος δεν μπορεί από μόνος του να είναι αγράμματος. Αγράμματα μπορεί να είναι μόνο τα φυσικά πρόσωπα".

Και μετά αυτό: "Φυσικά και μπορεί να ειναι αγράμματος όταν μιλάμε μεταφορικά ή χρησιμοποιούμε την προσωποποίηση".

Κι εγώ με τη σειρά μου λέω: "έλεος".

Tώρα κατάλαβα ότι αυτό που έγραψα το έγραψα σε λάθος θρεντ. Κανονικά, ήθελα να το γράψω στο θρεντ "Τρόποι αύξησης κοινωνικού κύκλου" (που υπό μία έννοια είναι αδελφό θρεντ του παρόντος).
 

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
οι πιο πολλές είναι σε 2αδες, 3αδες.


Αυτό μου τη σπάει και μένα...θα ξερίζωνα τ'αρχίδια μου να τα φάω για να δω γκόμενες να βγαίνουν μόνες τους.

Άνδρες θα βρεις κάμποσους να βγαίνουν μόνοι τους. Οι γυναίκες γιατί κολλάνε; Κανείς δε θα πει τίποτα για μια γυναίκα που βγαίνει μόνη της.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.473
Κριτικές
7
Like
3.195
Πόντοι
786
να πας μια κρουαζιέρα 3-4 ημέρες στο αιγαίο, νεαρές μέθυσες, μιλφ που ψάχνονται, γκράνια μοναχικά
 

karablaxos

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
882
Like
14
Πόντοι
6
10 χρονια πηγαινα μονος ταξιδια εξωτερικο!!!

Ελλαδα ομως δε πηγα ουτε θα παω ποτε γιατι δε γουσταρω τα βλεμματα των σλλων που σε θεωρουν ...ανωμαλο!
...τοτε για την ελλαδα ασε να μιλησει κανας αλλος...δεν καταλαβαινω γιατι μερικοι απο εδω μεσα δινεται τοση σημασια στο πως σας βλεπουν οι αλλοι....αν εισαι αξιοπρεπης στις παπαρουμπες μας πως μας βλεπουν οι αλλοι...
 

think2

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2017
Μηνύματα
86
Like
1
Πόντοι
0

Eδώ Ελλάδα λες καλημέρα στον άλλο και το μυαλό του άλλου ή της άλλης σκέφτεται:
Μου είπε καλημέρα γιατί θέλει να με γαμήσει
Μου είπε καλημέρα γιατί θέλει να τον την γαμήσω
Μου είπε καλημέρα γιατί θέλει λεφτά
Μου είπε καλημέρα γιατί θέλει του της κάνω κάποια χάρη
Καλά τι μαλάκας είναι αυτός αυτή που λέει καλημέρα τζάμπα χωρίς να ζητάει αντάλαγμα.....
 

kairotwra

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
134
Like
2
Πόντοι
1
διακοπες μονος κανουν μονο οι προβληματικοι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom