Νέα

Διακοπές μόνος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 350
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

thanassis33

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2006
Μηνύματα
949
Κριτικές
4
Like
16
Πόντοι
6
προσβλητικό είναι αυτό που  γράφεις
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Ειχα παει πρωτη φορα διακοπες μονος για 5 μερες καπου που εχω συγγενεις και μου λεει ενας: Γαμησες καμια γκομενα; Οχι του απανταω. Καλα ρε Δουκα, εκατσες 5 μερες και δε γαμησες ουτε ΜΙΑ γκομενα;

Ηθελε να με κανει να αισθανθω ασχημα για την αποτυχια μου.
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Ειχα παει πρωτη φορα διακοπες μονος για 5 μερες καπου που εχω συγγενεις και μου λεει ενας: Γαμησες καμια γκομενα; Οχι του απανταω. Καλα ρε Δουκα, εκατσες 5 μερες και δε γαμησες ουτε ΜΙΑ γκομενα;

Ηθελε να με κανει να αισθανθω ασχημα για την αποτυχια μου.
Χειρότεροι από φίλοι είναι αυτοί
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Χειρότεροι από φίλοι είναι αυτοί
παιζουν και συμφεροντα με τους συγγενεις, κληρονομικα, επαγγελματικα... Καθε κουβεντα που λενε καθε λεξη ειναι μελετημενη για να εξυπηρετησει το συμφερον τους.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Δεν το βρισκω καθολου πρόβλημα,το έχω κάνει καποιες φορές σε πολεις του εξωτερικού,όχι νησια,κ.λ.π.

Στο εξωτερικό να σολάρει καποιος δεν είναι παράξενο,έχω γνωρίσει π.χ.αμερικάνες,αυστραλες, που γυρίζουν επί μήνες μονες τους την Ευρωπη.

Επισης το Tinder δινει λύση ακόμη και για μια μέρα να πας κάπου.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.473
Κριτικές
7
Like
3.195
Πόντοι
786

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
διακοπες μονος κανουν μονο οι προβληματικοι

Όλο μαλακίες λες. Το συναίσθημα του να κάθεσαι μόνος στην πλώρη του καραβιού, να σε χτυπάει ο αέρας και να αναπολείς περήφανος τα γαμήσια που έκανες όλη τη σεζόν ακολουθώντας το νόμο του Picker είναι πραγματικά ασύγκριτο.
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Αυτό μου τη σπάει και μένα...θα ξερίζωνα τ'αρχίδια μου να τα φάω για να δω γκόμενες να βγαίνουν μόνες τους.

Άνδρες θα βρεις κάμποσους να βγαίνουν μόνοι τους. Οι γυναίκες γιατί κολλάνε; Κανείς δε θα πει τίποτα για μια γυναίκα που βγαίνει μόνη της.
Υπάρχουν γυναικες που βγαίνουν μόνες τους. Θα τις βρεις στην Ερμού, ακόμη και βράδυ. Είναι πολύ λίγες και περνάνε απαρατήρητες συνήθως. Κάποιες επίσης θα δεις βράδυ στην Αποστόλου Παύλου, στο Θησείο να κάνουν βόλτα με το σκύλο ή περπάτημα σαν γυμναστική. Η εμφάνιση τους είναι συνήθως μέτρια έως καλή.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.226
Like
24.141
Πόντοι
6.056
Υπάρχουν γυναικες που βγαίνουν μόνες τους. Θα τις βρεις στην Ερμού, ακόμη και βράδυ. Είναι πολύ λίγες και περνάνε απαρατήρητες συνήθως. Κάποιες επίσης θα δεις βράδυ στην Αποστόλου Παύλου, στο Θησείο να κάνουν βόλτα με το σκύλο ή περπάτημα σαν γυμναστική. Η εμφάνιση τους είναι συνήθως μέτρια έως καλή.
να βγαινουν μονες για δισκεδαση σε μπαρ/κλαμπ/μπουζουκια εννοει ο τυπος..
οχι να πανε στο σουπερ μαρκετ και στο κομμωτηριο
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
169
Πόντοι
16
παιζουν και συμφεροντα με τους συγγενεις, κληρονομικα, επαγγελματικα... Καθε κουβεντα που λενε καθε λεξη ειναι μελετημενη για να εξυπηρετησει το συμφερον τους.

Σκατα και ψοφος σε συγγενεις και φιλους!!!!
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
169
Πόντοι
16
μόνο οι προβληματικοί δεν αντέχουν τον εαυτό τους και θέλουν οπωσδήποτε συνεχώς να βρίσκονται μαζί με άλλους

Ο ανθρωπος ειναι κοινωνικο ον!
Οτιδηποτε αλλο ειναι ανωμαλο και παρα φυσιν!
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Ειχα παει πρωτη φορα διακοπες μονος για 5 μερες καπου που εχω συγγενεις και μου λεει ενας: Γαμησες καμια γκομενα; Οχι του απανταω. Καλα ρε Δουκα, εκατσες 5 μερες και δε γαμησες ουτε ΜΙΑ γκομενα;

Ηθελε να με κανει να αισθανθω ασχημα για την αποτυχια μου.
Την επόμενη φορά θα του πεις έλα μαζί μου για διακοπές και θα τον αφήνεις μόνο του για αρκετές ώρες. Θα του λες την επόμενη μέρα : Γάμησες χθες ; Στις μαλακίες καλοί είναι ολοι. Καλά έκανες και πηγές μόνος σου διακοπές αν και με φίλο δεν θα ήταν άσχημα, αν είχες.
Εδώ θα ήθελα να πω και το εξης.
Αν έχει κάποιος φιλο και πάνε διακοπές μπορούν ως επιλογή στο καμάκι να κάνουν το εξής. Να δρουν μόνοι τους για κάποιες ωρες. Κουράζονται και δεν έχουν αποτελέσμα και οι δύο ; Συναντιούνται τα συζητάμε και ξαναξεκινανε πάλι. Δεν έχουν αποτελεσμα, δοκιμάζουν το καμάκι μαζί. Αυτά όλα πρέπει να γίνουν ευχάριστα και χωρις άγχος εννοείται.
Αν ο ένας βρει κάποια καλό θα είναι να τον καλέσει να του πει που βρίσκεται και να έρθει κι αυτός για να καμακωσει κάποια από τις φιλες της.
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
169
Πόντοι
16
Τυπε οι διακοπες ειναι για να χαλαρωσεις, να αφεθεις, να φας, να πιεις...
Να χτυπας 16 ωρες παραλια με μπιρες και κοκτειλ... διαλειμμα για φαγητο σε ταβερνaκι, ουζακια, λιγος υπνος μιση ωριτσα και μετα παλι παραλια αργα το βραδυ η κανα ποτακι χαλαρα και 1-2 για υπνο!
Αν ειναι να χτυπας χιλιομετρα ποδαροδρομο για καμακι και κυνηγι καθεσαι και δω!
Αυτο δεν ειναι διακοπες αλλα ...εκπαιδευση στρατου! :S


Εκτος αν εισαι under 30...

:think:
 

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
Υπάρχουν γυναικες που βγαίνουν μόνες τους. Θα τις βρεις στην Ερμού, ακόμη και βράδυ. Είναι πολύ λίγες και περνάνε απαρατήρητες συνήθως. Κάποιες επίσης θα δεις βράδυ στην Αποστόλου Παύλου, στο Θησείο να κάνουν βόλτα με το σκύλο ή περπάτημα σαν γυμναστική. Η εμφάνιση τους είναι συνήθως μέτρια έως καλή.


Τι ώρες/μέρες γίνονται αυτά; Εγώ στην Ερμού που έχω περπατήσει πολλές φορές μετά τις 12, βλέπω μόνο τους ίδιους που παίζουν κιθάρα εκεί, και ναι έχω δει κοπέλες να περπατάνε εκεί μόνες τους, αλλά να κάθονται να την αράζουν πίνοντας μπίρες; Μπααα. Εκτός βέβαια αν μιλάμε για άλλη Ερμού. Εγώ μιλάω γι'αυτή στο κέντρο.


 

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
διακοπες μονος κανουν μονο οι προβληματικοι

Πολύ θα ήθελες να κάνεις διακοπές μόνος, αλλά είσαι φοβιτσιάρης γιατί φοβάσαι τι θα σκεφτεί ο κόσμος αν σε δουν στο καράβι ολομόναχο.
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Τυπε οι διακοπες ειναι για να χαλαρωσεις, να αφεθεις, να φας, να πιεις...
Να χτυπας 16 ωρες παραλια με μπιρες και κοκτειλ... διαλειμμα για φαγητο σε ταβερνaκι, ουζακια, λιγος υπνος μιση ωριτσα και μετα παλι παραλια αργα το βραδυ η κανα ποτακι χαλαρα και 1-2 για υπνο!
Αν ειναι να χτυπας χιλιομετρα ποδαροδρομο για καμακι και κυνηγι καθεσαι και δω!
Αυτο δεν ειναι διακοπες αλλα ...εκπαιδευση στρατου! :S


Εκτος αν εισαι under 30...

:think:


σωστος
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.226
Like
24.141
Πόντοι
6.056
Τυπε οι διακοπες ειναι για να χαλαρωσεις, να αφεθεις, να φας, να πιεις...
Να χτυπας 16 ωρες παραλια με μπιρες και κοκτειλ... διαλειμμα για φαγητο σε ταβερνaκι, ουζακια, λιγος υπνος μιση ωριτσα και μετα παλι παραλια αργα το βραδυ η κανα ποτακι χαλαρα και 1-2 για υπνο!
Αν ειναι να χτυπας χιλιομετρα ποδαροδρομο για καμακι και κυνηγι καθεσαι και δω!
Αυτο δεν ειναι διακοπες αλλα ...εκπαιδευση στρατου! :S


Εκτος αν εισαι under 30...

:think:
ε ναι ρε...
εχεις τους αλλους να σου λενε οτι αν δεν την πεσουν σε πχ 23 γκομενες
δεν μαζευουν τα καμακια τους να πανε σπιτι
εντελως ψυχαναγκαστικο το πραγμα..
:helpplea:
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.427
Πόντοι
216
Οι ξενες, ως πιο ανοιχτομυαλες, τι σκεψεις κανουν συνηθως για έναν Έλληνα που βλεπουν να κανει μονος του διακοπες στην Ελλαδα;
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
ότι του πήρε το σπίτι ο Τσίπρας και δεν έχει πού να μείνει
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.226
Like
24.141
Πόντοι
6.056
Οι ξενες, ως πιο ανοιχτομυαλες, τι σκεψεις κανουν συνηθως για έναν Έλληνα που βλεπουν να κανει μονος του διακοπες στην Ελλαδα;
ρε τυπε αν εσυ που θα εισαι μονος σου νιωθεις σαν ναυαγιο
για ναυαγιο θα σε βλεπουν και οι αλλοι
αν εισαι ανετος και στα αρχιδια σου
αυτο θα "βγαζεις" και προς τα εξω...

εγω θα βαριομουνα μονος μου παντος
και δεν θα το εκανα σε αυτη τη φαση..
:S

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom