Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Περουσια ειναι το 1 σπιτι ας πουμε;
Δηλαδη ατομα που μετα βιας τα βγαζανε περα (κυριως με βοηθεια γνωστων) και ηρθαν οι φοροι και τους τσακισαν δεν υπαρχουν;
Ειχαν ολοι λεφτα για να αντεπεξελθουν στους φορους;
3 εκατομμυρια ελληνες στα ορια της φτωχιας θυμιζω.

δεν καταλαβαίνω τι λες...

ενα σπίτι με τις αντικειμενικές αξίες στις περιοχές για τις οποίες θα συζητήσουμε έχει χαράτσι 560 ευρώ τον χρόνο... αυτό είναι το παραπάνω και εκτός εισοδήματος...

και αυτό πρέπει να πληρώσουν (γιατί αν είναι μισθωτοί τα άλλα τους τα παρακρατούνε από μισθούς) ....

και εξαλλου ο νόμος για το χαράτσι αλλάζει...
 

Επισκέπτης
ποιο μουρό μ'?

αυτό που έγραψα παραπάνω και δεν κατάλαβες ??

"και ίσως αυτός θα πρέπει να είναι ένας επόμενος νόμος... δεν θέλεις να πληρώσεις φόρους που έχουν επιβληθεί επί περιουσίας ?? μάλιστα φέρτην εδώ (με αποτίμηση το ήμισυ της αντικειμενικής) και πάρε τα ρέστα από όσα χρωστάς..."

Κάποια στιγμή, αν έχεις όρεξη γράψε μας για τα παιδικά σου χρόνια.
Για την ανατροφή σου ας πούμε. Μπορεί να κάνεις καλό σε πολλούς έτσι.
Να δουν για παράδειγμα κάποιοι νέοι γονείς ποια λάθη ν'αποφύγουν κατά την ανατροφή των παιδιών τους..
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.942
Like
11.172
Πόντοι
2.606
btw... με φωνάξανε...

τους πήγα τις φορολογικές δηλώσεις από το 1983 που κάνω δήλωση και κάτι ΒΑΣ του 1993-1997 (ΒΑΣ = Βεβαιώσεις αγοράς συναλλάγματος το ρόζ χαρτάκι) με κεράσανε καφέ και ζητήσανε και συγνωμη για την ενόχληση...  ;)
:2funny: :2funny: :2funny: TΡΟΜΕΡΗ ΤΡΟΛΙΑ και τελικα καλα τα ελεγα το πρωι....ΤΡΙΤΩΣΕ η αποπειρα για χιουμορ....Σε δημοσια υπηρεσια και μαλιστα δου,σε ειπανε συγνωμη και σε κερασανε ΚΑΦΕ??????????? ΚΑΜΙΑ ΠΙΠΑ ΑΚΑ επαιξε ?κανα ελευθερο πρωκτικο? καλα τα βας και τα βαχ ,αλλα και καφε και συγνωμη ...ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ!!! :grin:
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
10
Πόντοι
16
"και ίσως αυτός θα πρέπει να είναι ένας επόμενος νόμος... δεν θέλεις να πληρώσεις φόρους που έχουν επιβληθεί επί περιουσίας ?? μάλιστα φέρτην εδώ (με αποτίμηση το ήμισυ της αντικειμενικής) και πάρε τα ρέστα από όσα χρωστάς..."

Αυτό, τύπε μου, ούτε οι φοροεισπράκτορες του Αρταξέρξη δεν θα το σκεφτόντουσαν!
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
δεν καταλαβαίνω τι λες...

ενα σπίτι με τις αντικειμενικές αξίες στις περιοχές για τις οποίες θα συζητήσουμε έχει χαράτσι 560 ευρώ τον χρόνο... αυτό είναι το παραπάνω και εκτός εισοδήματος...

και αυτό πρέπει να πληρώσουν (γιατί αν είναι μισθωτοί τα άλλα τους τα παρακρατούνε από μισθούς) ....

και εξαλλου ο νόμος για το χαράτσι αλλάζει...
Λεω πως το χαρατσι επρεπε να εχει εισοδηματικα κριτηρια και αφορολογητο για συγκεκριμενες ομαδες του πληθυσμου.
Επιβληθηκαν φοροι σε ατομα που δεν ειχαν να τα δωσουν.
Δεν ειναι τοσο απλο να πουμε οτι εχει 500 ευρω εισοδημα αρα εχει να δωσει 300 για φορους, και αμα δεν τα δωσει ειναι της κλικας δεν πληρωνω.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
:2funny: :2funny: :2funny: TΡΟΜΕΡΗ ΤΡΟΛΙΑ και τελικα καλα τα ελεγα το πρωι....ΤΡΙΤΩΣΕ η αποπειρα για χιουμορ....Σε δημοσια υπηρεσια και μαλιστα δου,σε ειπανε συγνωμη και σε κερασανε ΚΑΦΕ??????????? ΚΑΜΙΑ ΠΙΠΑ ΑΚΑ επαιξε ?κανα ελευθερο πρωκτικο? καλα τα βας και τα βαχ ,αλλα και καφε και συγνωμη ...ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ!!! :grin:

παπαράκο στην τέως ΚΑ Αθηνών όταν μπαίνω μεσα κάνουν και υποκλίσεις... 57.000 ευρώπουλα μου πήραν πέρισυ...

εντιτ.. και χωρίς μα και μου και ρυθμίσεις κλπ κλπ κλπ... μετρητά κάθε μήνα...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.942
Like
11.172
Πόντοι
2.606
παπαράκο στην τέως ΚΑ Αθηνών όταν μπαίνω μεσα κάνουν και υποκλίσεις... 57.000 ευρώπουλα μου πήραν πέρισυ...

εντιτ.. και χωρίς μα και μου και ρυθμίσεις κλπ κλπ κλπ... μετρητά κάθε μήνα...
-ΨΑΡΩΣΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ.......κακως τοτε μονο καφε,επρεπε να ξηγιουνται και "ροφημα"...
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.709
Κριτικές
90
Like
36.312
Πόντοι
25.467
(αν και για τον συγκεκριμένο επιχειρηματία εκκρεμεί και μία αγωγή του ενώπιον των διοικητικών δικαστηρίων με την οποία ζητά αποζημίωση για ζημίες που υπέστει εξ αιτίας της ακύρωσης της αδείας που του παρεχωρήθει στον Βοτανικό αλλά αυτό δεν έχει καμμία σημασία αν τα πάρει να τα πάρει έντοκα και να λογίσει θετικές και τυχόν αποθετικές ζημίες και να μας τον χώσει μέχρι να βγεί από το στόμα)



Λέτε ο συγκεκριμένος, να είναι ο μόνος που έχει ζημιωθεί από το κράτος;  Κι εμένα με έχει ζημιώσει. Προ ετών ένα περιπολικό  είχε βγεί από stop και είχε κόψει το επιβατηγό μου στη μέση. Το πόσο μου κόστισε η διαδικασία για να πάρω τελικά (μετά από 2 χρόνια) μια πενιχρή απόζημίωση, μπορείτε ευκολα να το φανταστείτε.

Σημειωτέον, ότι η δική μου περίπτωση είναι σίγουρα σταγόνα στον ωκεανό.


 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Λέτε ο συγκεκριμένος, να είναι ο μόνος που έχει ζημιωθεί από το κράτος;  Κι εμένα με έχει ζημιώσει. Προ ετών ένα περιπολικό  είχε βγεί από stop και είχε κόψει το επιβατηγό μου στη μέση. Το πόσο μου κόστισε η διαδικασία για να πάρω τελικά (μετά από 2 χρόνια) μια πενιχρή απόζημίωση, μπορείτε ευκολα να το φανταστείτε.

Σημειωτέον, ότι η δική μου περίπτωση είναι σίγουρα σταγόνα στον ωκεανό.

το φαντάζομαι... το πρόβλημα είναι ότι την  ζημιά στον συγκεκριμένο δεν την έκανε το κράτος αλλα το παρακράτος της αριστεράς
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny: TΡΟΜΕΡΗ ΤΡΟΛΙΑ και τελικα καλα τα ελεγα το πρωι....ΤΡΙΤΩΣΕ η αποπειρα για χιουμορ....Σε δημοσια υπηρεσια και μαλιστα δου,σε ειπανε συγνωμη και σε κερασανε ΚΑΦΕ??????????? ΚΑΜΙΑ ΠΙΠΑ ΑΚΑ επαιξε ?κανα ελευθερο πρωκτικο? καλα τα βας και τα βαχ ,αλλα και καφε και συγνωμη ...ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ!!! :grin:
Χαραμίζεται ο φίλτατος στο ιντερνετ.

Ο Κατμαν μπροστά του κανονικά θα υποκλινόταν με σεβασμό χιλίων καρδιναλίων στην Αννίτα.
 

Demonoid

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2013
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
Αν δεν υπήρχε χρεωκοπία ηθική και συνειδησιακή, δεν θα υπήρχε και οικονομική. Και όποιος φιλάει "ξένους κώλους", είναι επόμενο ότι θα τον χέσουν πατόκορφα όταν χορτάσουν γλύψιμο. Αντί να γρινιάζετε, απολαύστε το. Η πασίγνωστη παροιμία λέει για το αγγούρι... Άντε λοιπόν. Δροσιστείτε πια να ησυχάσουμε! :zfuck:

Η Ε.Ε πάντως δεν θα χρεωκοπήσει ποτέ. Όσο υπάρχουν μικρές και ασήμαντες χώρες γεμάτες μαλάκες ή προδώτες, που θα κάτσουν με σκυμμένο κώλο και κεφάλι να φτωχύνουν για να παχαίνουν οι τράπεζες της ευρώπης, τότε αυτό το τερατούργημα δεν θά 'χει πρόβλημα κανένα.
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
58
Πόντοι
16
Λεω πως το χαρατσι επρεπε να εχει εισοδηματικα κριτηρια και αφορολογητο για συγκεκριμενες ομαδες του πληθυσμου.
Επιβληθηκαν φοροι σε ατομα που δεν ειχαν να τα δωσουν.
Δεν ειναι τοσο απλο να πουμε οτι εχει 500 ευρω εισοδημα αρα εχει να δωσει 300 για φορους, και αμα δεν τα δωσει ειναι της κλικας δεν πληρωνω.
δεν υπαρχει δεν μπορω υπαρχει δεν θελω που λεγανε πιο παλια.
τωρα βεβαια αν κληρονομησεις το σπιτι των γονιων πως στο διαολο θα το κρατησεις με 600 ευρω μισθο ειναι αλλο κεφαλαιο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom