Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.705
Κριτικές
90
Like
36.286
Πόντοι
25.467
Αν κάποιος καπνίζει 3 πακέτα τη μέρα και η πιθανότητα να πάθει καρκίνο στον πνεύμονα είναι 1.000(!!) φορές μεγαλύτερη από κάποιον που δεν καπνίζει, μήπως το έπαθε με επιλογή του;
Λέω τώρα εγώ.

Διότι από το γραφείο μου έχουν περάσει διάφοροι "μάγκες" που καμαρώνουν γι αυτό (για τα τρία πακέτα) κι όταν τους λέω για την πιθανότητα χλευάζουν κι όλας...

Και οι πιθανότητες να πάθει κάποια καρκίνο του λάρυγγα, αυξάνονται ευθέως ανάλογα με τον αριθμό των διαφορετικών ανδρών, στους οποίους έχει κάνει στοματικό έρωτα χωρίς προφύλαξη.

Δηλαδή οι κυρίες, εκτός από το κάπνισμα πρέπει να κόψουν και τις πεολειχίες.

Δεν νομίζω ότι μας συμφέρει.  :think:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Aπο τις 4/1 εχω κανει μονο 8 μπαφους. Τσιγαρο ουτε ενα. Το θυμαμε καμια φορα οταν καθομε στο μαγαζι και δεν περναει η ωρα, αλλα χαζολογαω λιγο στο internet και μου περναει. Οτνα δουλευω στα περιβολια ουτε που μου περναει απο το μυαλο. Ουτε τσιχλες, ουτε αυτοκολητα και αλλες μαλακιες. Μια κι εξω.
:2funny: :2funny: :2funny:
-ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΑ "ΓΑΡΑ" ΣΤΡΙΨΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ....?
 

pet1

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Ιαν 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
48
Like
5
Πόντοι
1.300
έτσι μπράβο... ο μοναδικός τρόπος... το πετάς, λές δυνατα "αει σιχτίρι γαμημένο" και φροντίζεις να απασχολείσαι με κάτι άλλο...

και μια συμβουλή από έναν παλιό καπνιστή.. αν τυχόν σου έρθει να καπνίσεις γιατί έχεις κάποιο πρόβλημα, μια στεναχώρια κάτι που σε ζορίζει μην το βάλεις στο στόμα σου... ξανακύλησες...

Νόμος !!
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
αμα σουρθει καποιος που κανει εξτριμ σπορτς με σπασμενο χερι του λες παρταρχιδιαμ τωρα?

Η άποψή μου είναι πως κάποιος ο οποίος προκαλεί ατυχήματα στον εαυτό του σαφέστατα με δική του υπαιτιότητα (π.χ. οδηγεί μεθυσμένος με υπερβολική ταχύτητα), ασφαλώς και θα περιθάλπτεται με έξοδα της ασφάλειάς του, αλλά μετά τα ασφάλιστρά του θα αυξάνουν!
Δηλαδή για το αυτοκίνητό του γιατί το δέχεται, ενώ για τον ίδιο δεν πρέπει να ισχύει;
 
Ομοίως αυξημένα ασφάλιστρα πρέπει να πληρώνουν οι καπνιστές, οι υπέρβαροι κλπ.
Αυτά μήπως έγιναν με επιλογή τους ή έστω με την "παραίτησή" τους;

Φυσικά το ίδιο ΔΕΝ πρέπει να ισχύει για όσους αρρωσταίνουν χωρίς αυτό να μπορούσαν να το έχουν αποφύγει.
Ο διαχωρισμός είναι πολύ πιο εύκολος από όσο νομίζετε.
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
-ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΡΕΖΟΝΙ ΝΑ ΣΕ ΤΣΑΝΤΙΖΕΙ????
Με το γιατρό σου λέω να μη συνεχίσεις για το λόγο που ξέρουμε και οι 2.
Με το ζαβό μη συνεχίζεις για τους λόγους που ξέρει όλο το σάιτ  :2funny: :2funny:
σκάστε, σταματάω  :2funny:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
ποτε δεν το ειπε. και ξερω ολα τα ποστ της αγαπης
-ΣΟΒΑΡΑ τωρα ρε λοπες,απαντας σε τυπο που τον παρακολουθει η ασφαλεια?  :rockon: :rockon: αντι να του ζητησεις λιγο απο αυτο που πινει?
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Η άποψή μου είναι πως κάποιος ο οποίος προκαλεί ατυχήματα στον εαυτό του σαφέστατα με δική του υπαιτιότητα (π.χ. οδηγεί μεθυσμένος με υπερβολική ταχύτητα), ασφαλώς και θα περιθάλπτεται με έξοδα της ασφάλειάς του, αλλά μετά τα ασφάλιστρά του θα αυξάνουν!
Δηλαδή για το αυτοκίνητό του γιατί το δέχεται, ενώ για τον ίδιο δεν πρέπει να ισχύει;
 
Ομοίως αυξημένα ασφάλιστρα πρέπει να πληρώνουν οι καπνιστές, οι υπέρβαροι κλπ.
Αυτά μήπως έγιναν με επιλογή τους ή έστω με την "παραίτησή" τους;

Φυσικά το ίδιο ΔΕΝ πρέπει να ισχύει για όσους αρρωσταίνουν χωρίς αυτό να μπορούσαν να το έχουν αποφύγει.
Ο διαχωρισμός είναι πολύ πιο εύκολος από όσο νομίζετε.

Τωρα θα βγει ο συριζα και θα σου κανει ολες τις ευχες πραγματικοτητα  :2funny:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
του είπες καλά να πάθει ή δεν πρόλαβες?

Το ήθος σου ασχολίαστο! Βλάκα.

Το ότι γνώριζα τον λόγο που πέθαινε ο πατέρας μου, όπως και ο ίδιος, θα με οδηγούσαν να του πω "Καλά να πάθεις!";

Δείχνεις πόσο "άνθρωπος" είσαι πραγματικά.
Δεν σκοπεύω να το συνεχίσω, συγγνώμην!
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.705
Κριτικές
90
Like
36.286
Πόντοι
25.467
Ο διαχωρισμός είναι πολύ πιο εύκολος από όσο νομίζετε.

Ακολουθώντας το ίδιο σκεπτικό, μεγαλύτερα ασφάλιστρα θα πρέπει να πληρώνουν και οι πελάτες του αγοραίου έρωτα επειδή υπάρχει μεγαλύτερος κίνδυνος να νοσήσουν από ΣΜΝ. Όπως επίσης και τα άτομα που αρέσκονται στις "παρά φύσιν" πρακτικές.

Αυτό δεν θα αποτελούσε κατάλυση, των ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων;
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Διαχωρισμός σε θέματα υγείας γιατρέ?

αν βγεις εξω και κρυωσεις δεν φταις δηλαδη; αν το παιδι σου κολλησει ιωση δεν εισαι υπευθυνος; δεν εχει περιθαλψη προκαλεσες μονος σου την αρρωστια.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Η άποψή μου είναι πως κάποιος ο οποίος προκαλεί ατυχήματα στον εαυτό του σαφέστατα με δική του υπαιτιότητα (π.χ. οδηγεί μεθυσμένος με υπερβολική ταχύτητα), ασφαλώς και θα περιθάλπτεται με έξοδα της ασφάλειάς του, αλλά μετά τα ασφάλιστρά του θα αυξάνουν!
Δηλαδή για το αυτοκίνητό του γιατί το δέχεται, ενώ για τον ίδιο δεν πρέπει να ισχύει;
 
Ομοίως αυξημένα ασφάλιστρα πρέπει να πληρώνουν οι καπνιστές, οι υπέρβαροι κλπ.
Αυτά μήπως έγιναν με επιλογή τους ή έστω με την "παραίτησή" τους;


Φυσικά το ίδιο ΔΕΝ πρέπει να ισχύει για όσους αρρωσταίνουν χωρίς αυτό να μπορούσαν να το έχουν αποφύγει.
Ο διαχωρισμός είναι πολύ πιο εύκολος από όσο νομίζετε.
...ρε συ ντοκτορ,δεν το κλεινεις για σημερα να πα ριξεις κανα μανικακι να ξελαμπικαρεις!αρχισανε να βαρανε τα πυρακια και θα καψεις καμια φλαντζοτσιμουχα!
 

Επισκέπτης
Το ήθος σου ασχολίαστο! Βλάκα.

Το ότι γνώριζα τον λόγο που πέθαινε ο πατέρας μου, όπως και ο ίδιος, θα με οδηγούσαν να του πω "Καλά να πάθεις!";

Δείχνεις πόσο "άνθρωπος" είσαι πραγματικά.
Δεν σκοπεύω να το συνεχίσω, συγγνώμην!

Είσαι εντελώς άκυρος..
 

Επισκέπτης
Τώρα κάθεσαι και ασχολείσαι με υποκείμενα που όταν κάηκαν οι άνθρωποι στη Μαρφίν έβγαιναν εδώ και έλεγαν "καλά να πάθουν οι απεργοσπάστες";  :jerking:
Πιεξουλα τωρα τελευταια μου εγινες ανθρωπιστης?
Θυμαμαι τοτε που ειχε αυτοκτονησει ο παππους στο Συνταγμα που ελεγες "καλα να παθει",επισης ελεγες για τους 3000 συμπολιτες μας που εχουν αυτοκτονησει τα τελευταια χρονια λογο οικονομικης κρισης οτι "επρεπε να ειχαν κανει τα κουμαντα τους για να μην φτασουν  σε αυτο το σημειο"
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.705
Κριτικές
90
Like
36.286
Πόντοι
25.467
Σκέφτηκες πολύ για να γράψεις αυτή την παπαριά; Τα ΣΜΝ έπαψαν να είναι θανατηφόρα από τότε που ο Φλέμινγκ ανακάλυψε την πενικιλλίνη.

Για τα ασφάλιστρα υγείας-νοσηλείας-ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης, συζητάμε.

Όσο για την σχέση ΣΜΝ - βαριά ασθένεια που χρήζει ακριβής περίθαλψης, σκεφτείτε το ξανά. Κυκλοφορεί και ΣΕΑΑ και C τραχήλου και C λάρυγγα και C ηπατίτιδα... 

 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Πιεξουλα τωρα τελευταια μου εγινες ανθρωπιστης?
Θυμαμαι τοτε που ειχε αυτοκτονησει ο παππους στο Συνταγμα που ελεγες "καλα να παθει",επισης ελεγες για τους 3000 συμπολιτες μας που εχουν αυτοκτονησει τα τελευταια χρονια λογο οικονομικης κρισης οτι "επρεπε να ειχαν κανει τα κουμαντα τους για να μην φτασουν  σε αυτο το σημειο"
-οχι ρε συ -τι τον ρωτας?- ,τωρα τελευταια εγινε ο μαλακας συγκηβερνηση...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom