Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
-Βγαινει ο ενας ...λεει εχουμε 500 δις σε αεριο.....λεει ο αλλος "εχουμε 800 δις σε ουρανιο"....παπαρια λεει ο αλλος εχουμε 2 ΤΡΙΣ σε ακινητα....ΑΡΧΙΔΙΑ λεει αλλος -δυο ματσακια να στησουμε ξελασπωσαμε...εχουμε "τεβεκελειο" σε αφθονια!
Η οικοδομη δεν ειναι παραγωγικη διαδικασια - απαξιωνουμε !
Η αγροτικη παραγωγη δεν εχει προστιθεμενη αξια(νεα παπαρια)-απαξιωνουμε!
-ΟΙ τραπεζες ομως ειναι μοχλος αναπτυξης....

-εσχατως αφου ΤΑ "ΓΑΜΗΣΑΝΕ ΟΛΑ " ΛΕΗΛΑΤΩΝΤΑΣ ταμεια,κλαδους, επαγγελματα με την υπερφορολογηση, καταληξανε οτι φταινε αυτοι που εχουν ενα σπιτι 85μ2,μια αποθηκη,ενα παρκινγκ,ενα πατρικο σε καποιο κορφοβουνι και ενα μεριδιο 1/8 σε παραλιακο αυθαιρετο της λουτσας!....α! μην ξεχασω...και ενα ταφο πριβε στην ανω χωνωβαθεια σεκλανων!ΣΥΝΟΛΟ 6...ΑΞΙΑ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ!
-ΞΥΛΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΚΟΠΡΙΤΕΣ ΔΟΥΛΟΠΑΡΟΙΚΟΙ!ΜΕ ΣΑΝΙΔΑ ΒΕΝΤΟΥΖΑΡΙΣΜΕΝΗ!
 

Επισκέπτης
Tσιμπάτε μαλάκες:


Μπας και ψυχανεμιστείτε με ποιον τρόπο σκοπεύουν να φέρουν "ανάπτυξη"
Σε αυτονα τιποτε φτωχομπινεδες θα πηγανε...

Τα μεγαλα κεφαλια ειναι γνωστο οτι εβαζαν τους ιδιους τους τροικανους να παιξουν αυτο το παιχνιδι και καλα οτι"αμα δεν θα κοπει η χρηματοδοτηση"και τα ρεστα.
 

Επισκέπτης
ρε παπάρα πως φαίνεται ότι δεν κατέχεις πράμα... το κρέας του αλόγου θεωρείται ντελικατέσεν και είναι τρείς φορές ποιό ακριβό από το βοδινό.. ααα ναι και το ουγγαρέζικο σαλαμάκι που προτιμάς από άλογο είναι που έχει οργώσει όλα τα χωράφια...
Α,δεν ξερω γι'αυτο...παντως ορισμενες κατηγοριες ιππων μπορουν να παραλληλιστουν με πρεζακηδες,τωρα αν και αυτωνων το κρεας ειναι"ντελικατεσεν",τι να πω?....Και καπου πηρε το ματι μου οτι παιζει να μην περασε,λεει,υγειονομικο ελεγχο ο κιμας στον"μουσακα"του Λιντλ...Τεσπα,οπως και να'χει σου ευχομαι ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ με τα"ντελικατεσεν"απο το Λιντλ!

ΥΓ Για να καταλαβουμε την εκταση του παιχνιδιου"πρεπει να σας γαμησουμε τα ματακια για να ερθει η αναπτυξη"μεχρι και ο Πρετεντερης στα σημερινα"Νεα" χαρακτηριζει τετοιου ειδους μεταρρυθμισεις"εργοδοτικα ρουσφετια"...μιλαω για τον γνωστο ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΗ,αυτονα που βγαινει στο μεγκα τσανελ ντε!
 

Επισκέπτης
Σε αυτονα τιποτε φτωχομπινεδες θα πηγανε...

Τα μεγαλα κεφαλια ειναι γνωστο οτι εβαζαν τους ιδιους τους τροικανους να παιξουν αυτο το παιχνιδι και καλα οτι"αμα δεν θα κοπει η χρηματοδοτηση"και τα ρεστα.

Έχουν βελτιώσει το παιχνίδι τους τώρα.
Στρώνουν τη μπαλίτσα πρώτα οι εγχώριοι για να βγάλουν σέντρα πάρτο βάλτο στους τροϊκανούς που έρχονται σε 15 μέρες.
 

Επισκέπτης
Έχουν βελτιώσει το παιχνίδι τους τώρα.
Στρώνουν τη μπαλίτσα πρώτα οι εγχώριοι για να βγάλουν σέντρα πάρτο βάλτο στους τροϊκανούς που έρχονται σε 15 μέρες.
Κι ομως την τελικα πασα προς το πλεχτο παντα οι ντοπιοι την εκαναν...Απλα το εμφανιζαν ως,και καλα,απαιτηση της τροικας ενω ΗΞΕΡΑΝ οτι ηταν απαιτηση της ταξης τους,και φυσικα δεν ειχαν κανενα προβλημα(περαν των διαφορων"με βαρια καρδια"κι αρχιδια)...Εχει γραφτει σχετικο ρεπορταζ/σχολιο/μπηχτη στην ιδια την"Κ",νομιζω το εχω μεταφερει...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
οι υποψίες σου είναι παντοειδώς λανθασμένες...

διότι ο υπολογισμός έγινε ως εξής ...

Ε9 ξέρεις τι είναι φαντάζομαι... αν δεν ξέρεις τότε τουμπεκί ψιλοκομένο...
πήραν μία μία τις γραμμές του Ε9 (προκειμένου περί αστικών ακινήτων) και πολλαπλασιάσανε με την αντικειμενική αξία... πάνω σε αυτό προσθέσανε τα εκτός σχεδίου που υπολογίζονται σε 25% της συνολικής επιφανείας και πολλαπλασιάσανε με το 75% της αντικειμενικής αξίας...

για τα αγροτεμάχια τώρα... στο Ε9 φαίνεται κατά δήλωσιν ότι είναι ορεινά, ημιορεινά, πεδινά, ξερικά ή ποτιστικά.. κάνανε εναν απλό υπολογισμό με πέντε φορές το αντικειμενικό εισόδημα της κάθε κατηγορίας και βγάλανε την πιθανή αξία πώλησης...

με δεδομένο ότι τα στοιχεία του Ε9 είναι υποεκτιμημένα (ημιυπαίθριοι εκτός για παράδειγμα, παράνομες επεκτάσεις εκτός κλπ) μάλλον συντηριτικός είναι ο υπολογισμός...
μεταξύ μας τώρα....
ξέρεις πως λες μαλακίες τώρα έτσι;

παραδέξου το να πάμε παρακάτω

το παραπάνω ποστ είναι από τα άγραφα.

εντελώς σύντομα. Από τη στιγμή που είναι αυθαίρετος υπολογισμός είναι από τη φύση του λάθος. Το να φορολογείς κάποιον με βάση υποτιθέμενα μη δηλωθέντα είναι :
1. παραδοχή πως δεν κάνεις τη δουλειά σου - έλεγξε πρώτα αν είναι σωστά δηλωμένα και μετά φορολόγησε.
2. ίδιο ακριβώς με αυτά που στηλιτεύαμε χρόνια τώρα από προηγούμενες πρακτικές χρόνων - αντικειμενικά κριτήρια για ελ. επαγγελματίες κλπ.
3. ένας ακόμα ωραίος τρόπος να γλυτώσουνε τα καλά πορτοφόλια. Βάζεις στον ίδιο τορβά αυτούς που αποκρύπτουν και αυτούς που τα δηλώνουνε όλα.

Και τελικά: βάλανε τον κόσμο να πάει να δηλώσει ημιυπαίθριους...και μετά τον γαμήσανε στην υπερφορολόγηση. Ε, άμα δεις κανέναν να ξαναδηλώνει τίποτα γράψε μου.

Με απλά ελληνικά....αναμασάμε τις ίδιες μαλακίες.

Άμα γουστάρουνε να πάνε να τα πάρουνε από τους τόσους που ΔΕΔΟΜΕΝΑ φοροδιαφεύγουνε - ΒΕΒΑΙΩΜΕΝΑ. Από αυτούς ακόμα δεν έχει κάνει την παραμικρή είσπραξη.Και δεν μιλάμε για τους μικρούληδες. Μιλάμε για χρέη εκατοντάδων χιλιάδων.
Το να βάζει επιπλέον φόρους είναι απλά λάθος. Φόρος δεν χρειάζεται. ΕΛΕΓΧΟΣ χρειάζεται και να πάρει αυτά που δεν δηλώνονται. Κάτι που δεν το κάνει κανείς. ΚΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ (Συριζαίοι συμπεριλαμβάνονται στο "αυτούς")
 

Επισκέπτης
12/2 σημερα...πρωτη επετειος απο την καταστροφη του Kosta Boda... :2funny:

Mε την δηλωση Μεργου παντως θυμηθηκα και τα οσα ελεγε ο γνωστος Μπαμπης στο γνωστο σκατοκαναλο λιγες μερες πριν εκεινο το μοιραιο,για το Κosta Boda,απογευμα...οτι ειναι απαραιτητα ολα αυτα για να ερθει η"αναπτυξη"και εν συνεχεια μεσω των αυξημενων κρατικων εσοδων να πεσουν τα σπρεντ...
 

Επισκέπτης
Α,δεν ξερω γι'αυτο...παντως ορισμενες κατηγοριες ιππων μπορουν να παραλληλιστουν με πρεζακηδες,τωρα αν και αυτωνων το κρεας ειναι"ντελικατεσεν",τι να πω?....Και καπου πηρε το ματι μου οτι παιζει να μην περασε,λεει,υγειονομικο ελεγχο ο κιμας στον"μουσακα"του Λιντλ...Τεσπα,οπως και να'χει σου ευχομαι ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ με τα"ντελικατεσεν"απο το Λιντλ!

ΥΓ Για να καταλαβουμε την εκταση του παιχνιδιου"πρεπει να σας γαμησουμε τα ματακια για να ερθει η αναπτυξη"μεχρι και ο Πρετεντερης στα σημερινα"Νεα" χαρακτηριζει τετοιου ειδους μεταρρυθμισεις"εργοδοτικα ρουσφετια"...μιλαω για τον γνωστο ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΗ,αυτονα που βγαινει στο μεγκα τσανελ ντε!

Τι εγραψε το ατομο ρε. Αναθεμα κι αν εχει φαει κρεας αλογου.
Λοιπον επειδη εχω γκομενα Βουλγαρα κι εκει το τρωνε, το κρεας του αλογου ειναι ξινο. Εγω φαει μια φορα χωρις να μου το πει τι ειναι. Καμια σχεση με το βοδινο. Σε λιγο θα μας λενε φατε σκυλια επειδη τα τρωνε και οι κινεζοι :headbang: :headbang:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
μεταξύ μας τώρα....
ξέρεις πως λες μαλακίες τώρα έτσι;

παραδέξου το να πάμε παρακάτω

το παραπάνω ποστ είναι από τα άγραφα.

εντελώς σύντομα. Από τη στιγμή που είναι αυθαίρετος υπολογισμός είναι από τη φύση του λάθος. Το να φορολογείς κάποιον με βάση υποτιθέμενα μη δηλωθέντα είναι :
1. παραδοχή πως δεν κάνεις τη δουλειά σου - έλεγξε πρώτα αν είναι σωστά δηλωμένα και μετά φορολόγησε.
2. ίδιο ακριβώς με αυτά που στηλιτεύαμε χρόνια τώρα από προηγούμενες πρακτικές χρόνων - αντικειμενικά κριτήρια για ελ. επαγγελματίες κλπ.
3. ένας ακόμα ωραίος τρόπος να γλυτώσουνε τα καλά πορτοφόλια. Βάζεις στον ίδιο τορβά αυτούς που αποκρύπτουν και αυτούς που τα δηλώνουνε όλα.

Και τελικά: βάλανε τον κόσμο να πάει να δηλώσει ημιυπαίθριους...και μετά τον γαμήσανε στην υπερφορολόγηση. Ε, άμα δεις κανέναν να ξαναδηλώνει τίποτα γράψε μου.

Με απλά ελληνικά....αναμασάμε τις ίδιες μαλακίες.

Άμα γουστάρουνε να πάνε να τα πάρουνε από τους τόσους που ΔΕΔΟΜΕΝΑ φοροδιαφεύγουνε - ΒΕΒΑΙΩΜΕΝΑ. Από αυτούς ακόμα δεν έχει κάνει την παραμικρή είσπραξη.Και δεν μιλάμε για τους μικρούληδες. Μιλάμε για χρέη εκατοντάδων χιλιάδων.
Το να βάζει επιπλέον φόρους είναι απλά λάθος. Φόρος δεν χρειάζεται. ΕΛΕΓΧΟΣ χρειάζεται και να πάρει αυτά που δεν δηλώνονται. Κάτι που δεν το κάνει κανείς. ΚΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ (Συριζαίοι συμπεριλαμβάνονται στο "αυτούς")

είδες να γράφω πουθενά για επιβολή φόρων ??? για το πως έγινε ο υπολογισμός σε ένα νούμερο που δημοσιεύθηκε γράφω για να αντικρούσω τις μαλακίες του κοντινού...

και κατά την γνώμη μου κακώς νομιμοποιήσανε τους ημιυπαίθριους και τα αυθαίρετα... γκρέμισμα θέλανε ΟΛΑ ανεξαιρέτως.. μα ΟΛΑ και καταλογισμό των εξόδων κατεδάφισης στους ιδιοκτήτες τους...

περισσότερα θα μαζεύανε από τους φόρους εισοδήματος στα μεροκάματα των εργατών που θα κάνανε τις κατεδαφίσεις, των ιδιοκτητών των μηχανημάτων που θα απασχολούσαν και θα είχαν και για κανένα χρόνο δουλειά τουλάχιστον είκοσι χιλιάδες οικοδόμοι σε όλη την χώρα...

και να τα πάρει από αυτούς που έχουνε βεβαιωμένα χρέη... από ΟΛΟΥΣ όμως .. από ΟΛΟΥΣ... μεγάλους και μικρούς ... και αν δεν έχουν μετρητά να τους πάρει την περιουσία.. και αν έχουν προλάβει να την μεταβιβάσουν στα παιδιά τους να την πάρουν από αυτά... από ΟΛΟΥΣ ανεξαιρέτως....
 

Επισκέπτης
Τι εγραψε το ατομο ρε. Αναθεμα κι αν εχει φαει κρεας αλογου.
Λοιπον επειδη εχω γκομενα Βουλγαρα κι εκει το τρωνε, το κρεας του αλογου ειναι ξινο. Εγω φαει μια φορα χωρις να μου το πει τι ειναι. Καμια σχεση με το βοδινο. Σε λιγο θα μας λενε φατε σκυλια επειδη τα τρωνε και οι κινεζοι :headbang: :headbang:
Γι'αυτο και 'γω ειμαι καργα ρατσιστης στα σεξουαλικα...Για σκεψου να 'χεις γκομενα Κινεζα και να σου φτιαξει καμμια πλακα με τον Φλοξ?
 

Επισκέπτης
Γι'αυτο και 'γω ειμαι καργα ρατσιστης στα σεξουαλικα...Για σκεψου να 'χεις γκομενα Κινεζα και να σου φτιαξει καμμια πλακα με τον Φλοξ?

Εδω που τα λεμε του χρειαζεται μια Κινεζα ή μια Ταιλανδη να του μαγειρευει κατσαριδοσουπα και να του λεει : Φαε αγκαπη μου, στο πατριδα αυτο ειναι γκουρμε
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Τι εγραψε το ατομο ρε. Αναθεμα κι αν εχει φαει κρεας αλογου.
Λοιπον επειδη εχω γκομενα Βουλγαρα κι εκει το τρωνε, το κρεας του αλογου ειναι ξινο. Εγω φαει μια φορα χωρις να μου το πει τι ειναι. Καμια σχεση με το βοδινο. Σε λιγο θα μας λενε φατε σκυλια επειδη τα τρωνε και οι κινεζοι :headbang: :headbang:

σε πληροφορώ έχω φάει πολλές φορές άλογο (και δύο φορές γαιδαρο) σε βορειανατολικές ευρωπαικές χώρες (Ουγγαρία, Βουλγαρία ακόμη και Ιταλία) .. ναι όντως είναι λίγο ξυνό όταν είναι ψητό αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτε... κρέας με λίγο λίπος είναι, πολλές πρωτείνες και πολύ καθαρό...

και μοσχοπόντικα έχω φάει στο Γιοχάνεσμπουργκ και κροκόδειλο στην Νιγηρία και γκού στο Καμερούν...

ααα ναι και ακρίδες στην Κένυα...


εσύ που νομίζεις ότι πάνε τα άλογα όταν γεράσουν ??
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Τι εγραψε το ατομο ρε. Αναθεμα κι αν εχει φαει κρεας αλογου.
Λοιπον επειδη εχω γκομενα Βουλγαρα κι εκει το τρωνε, το κρεας του αλογου ειναι ξινο. Εγω φαει μια φορα χωρις να μου το πει τι ειναι. Καμια σχεση με το βοδινο. Σε λιγο θα μας λενε φατε σκυλια επειδη τα τρωνε και οι κινεζοι :headbang: :headbang:
 :2funny: :2funny: ωραιος ρε λιμνη....Η πλακα ομως ειναι πως το θεμα δεν ειναι καν αυτο...ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΥΜΒΑΝ ειναι οτι ΠΟΥΛΑΓΑΝ γαιδουρισιο κιμα η ψωραλογισιο ΓΙΑ 100% ΜΟΣΧΑΡΙΣΙΟ ΚΙΜΑ....ΤΑ σφαγεια "νοσοκομεια" των "προηγμενων" κρατων,που δεν αποθετουν τα σκατα των ζωων τους οπου και οπου...βεβαια αφου τα ξαναλεθουν και τους τα ταιζουν δεν μενει και τιποτα για να αποθεσουν.....ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΚΑΠΙΤΑΛΕΣ....ΑΡΧΗ ΟΛΩΝ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ...τεζα αρρωστημενοι και λαμογια...
 

Επισκέπτης
Εδω που τα λεμε του χρειαζεται μια Κινεζα ή μια Ταιλανδη να του μαγειρευει κατσαριδοσουπα και να του λεει : Φαε αγκαπη μου, στο πατριδα αυτο ειναι γκουρμε

Ότι τώρα ο τραβατρόμπας έγραψε τη μαλακία που έγραψε γιατί πιστεύει πως ο μεζές του αλόγατου είναι γκουρμεδιά, έτσι??
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
σε πληροφορώ έχω φάει πολλές φορές άλογο (και δύο φορές γαιδαρο) σε βορειανατολικές ευρωπαικές χώρες (Ουγγαρία, Βουλγαρία ακόμη και Ιταλία) .. ναι όντως είναι λίγο ξυνό όταν είναι ψητό αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτε... κρέας με λίγο λίπος είναι, πολλές πρωτείνες και πολύ καθαρό...

και μοσχοπόντικα έχω φάει στο Γιοχάνεσμπουργκ και κροκόδειλο στην Νιγηρία και γκού στο Καμερούν...

ααα ναι και ακρίδες στην Κένυα...


εσύ που νομίζεις ότι πάνε τα άλογα όταν γεράσουν ??
-στα παπαρια μας τι εχεις φαει και που....το θεμα ειναι οτι οταν εφαγες βοθροποντικα σου ειπανε ειναι βορθροποντικας ...δεν στον πασαρανε για μοσχαρι....γκεκε?
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
σε πληροφορώ έχω φάει πολλές φορές άλογο (και δύο φορές γαιδαρο) σε βορειανατολικές ευρωπαικές χώρες (Ουγγαρία, Βουλγαρία ακόμη και Ιταλία) .. ναι όντως είναι λίγο ξυνό όταν είναι ψητό αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτε... κρέας με λίγο λίπος είναι, πολλές πρωτείνες και πολύ καθαρό...

και μοσχοπόντικα έχω φάει στο Γιοχάνεσμπουργκ και κροκόδειλο στην Νιγηρία και γκού στο Καμερούν...

ααα ναι και ακρίδες στην Κένυα...


εσύ που νομίζεις ότι πάνε τα άλογα όταν γεράσουν ??
ρε μαλακα ολο γκελες κανεις  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

τι πας να δικαιολογησεις?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom