Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Πώς γίνεται ρε έξυπνε να στηρίζεις όσους βουλευτές θεωρείς άξιους από διαφορετικά κόμματα,για πες μου...
να βαλεις τον giasou να οργανωνει τις εκλογες για να εχεις δικαιωμα να ριχνεις οσες ψηφους θες ναουμε....
 

Επισκέπτης
να βαλεις τον giasou να οργανωνει τις εκλογες για να εχεις δικαιωμα να ριχνεις οσες ψηφους θες ναουμε....
Εεε εντάξει μετά από αυτή την λύση δέχομαι ότι εγώ είμαι το βλήμα αλλά μάλλον η σημασία της λέξης πρέπει να αλλάξει!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
γνωμη μου: καλυτερα να προσπαθεις να βρεις αξιολογους μεσα σε καθε κομμα και να τους στηριξεις.

Για να ειμαι ακριβης, συμφωνω σε 2-3 πραγματα με καθε κομμα. Ακομα και τα ακροδεξια ή τα ακροαριστερα.
Πιστευω πως ο ρεαλισμος και το τι ειναι σωστο και λαθος ειναι αντικειμενικα στοιχεια, και δεν εχουν ταυτοτητα.
Ετσι καταληγω στο συμπερασμα πως κανενα απο τα κομματα στην βουλη δεν με εκφραζει αρκετα για να το ψηφισω.
 

DANAHTRANS

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.983
Like
6
Πόντοι
66
Εχω τσαντιστη με ολους τους Πολιτικους και Δημοσιογραφους γιατι ενω τοσα χρονια  ΟΛΟΙ το ξερανε οτι βαδιζουμε για χρεωκοπεια...  ΚΑΝΕΙΣ  μα  ΚΑΝΕΙΣ  δεν ενδιαφερθηκε τοσα χρονια να κανη κατι...   ΠΕΡΙΜΕΝΑΝΕ ΟΛΟΙ  ΝΑ ΧΡΕΩΚΟΠΙΣΟΥΜΕ  ΓΙΑ ΝΑ ΓΑΜΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΛΑΟ... ΟΧΙ ΚΑΛΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΕΞΕΠΙΤΗΔΕΣ...  Στεναχωριουντε τα παιδια που μας εφτασαν μεχρη εδω...  και μαζευουν τα αμαζευτα...  Βρε το Καημενο το  ΠΑΣΟΚ....  τι επαθε....  Μου αρεση που μας κοροιδευουν και οι Δημοσιογραφοι  ΠΩ ΠΩ τι παθαμεεεε !!!!    Δεν ξερανε τι γινοταν στα Κομματα που ανηκη ο καθε ενας....   ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙ....   ξερανε και βγαζανε σκανδαλα για τις μιζες... την χρεωκοπεια της Ελλαδος  ουτε που ηθελε να την ακουμπηση κανενας τους... τουλαχιστον να μην ειχαμε φταση στο εσχατο σημερα...
 

Επισκέπτης
Εχω τσαντιστη με ολους τους Πολιτικους και Δημοσιογραφους γιατι ενω τοσα χρονια  ΟΛΟΙ το ξερανε οτι βαδιζουμε για χρεωκοπεια...  ΚΑΝΕΙΣ  μα  ΚΑΝΕΙΣ  δεν ενδιαφερθηκε τοσα χρονια να κανη κατι...   ΠΕΡΙΜΕΝΑΝΕ ΟΛΟΙ  ΝΑ ΧΡΕΩΚΟΠΙΣΟΥΜΕ  ΓΙΑ ΝΑ ΓΑΜΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΛΑΟ... ΟΧΙ ΚΑΛΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΕΞΕΠΙΤΗΔΕΣ...  Στεναχωριουντε τα παιδια που μας εφτασαν μεχρη εδω...  και μαζευουν τα αμαζευτα...  Βρε το Καημενο το  ΠΑΣΟΚ....  τι επαθε....  Μου αρεση που μας κοροιδευουν και οι Δημοσιογραφοι  ΠΩ ΠΩ τι παθαμεεεε !!!!    Δεν ξερανε τι γινοταν στα Κομματα που ανηκη ο καθε ενας....   ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙ....   ξερανε και βγαζανε σκανδαλα για τις μιζες... την χρεωκοπεια της Ελλαδος  ουτε που ηθελε να την ακουμπηση κανενας τους... τουλαχιστον να μην ειχαμε φταση στο εσχατο σημερα...
Που αν γλιτώσουμε θα μας ''γλιτώσει'' το Πασόκ οπότε φτου και από την αρχή.....
 

DANAHTRANS

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.983
Like
6
Πόντοι
66
Που αν γλιτώσουμε θα μας ''γλιτώσει'' το Πασόκ οπότε φτου και από την αρχή.....
ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΔΑΝΕΙΑ ΟΧΙ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ....  ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ....


Χρωσταγαμε  300 Δις....  και θα παρουμε αλλα 110 Δις για να ξεπληρωσουμε τα 300 Δις που χρωσταμε....  Δηλαδη πηραμε Δανειο για να ξεχρεωσουμε ενα αλλο Δανειο...  ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ  ΕΕΕ?????  Συνολον  410  Δις χρωσταμε δηλαδη  το εχετε φανταστη?????  Απο που θα τα δωσουμε αυτα????  απο τα αγγουρια που πουλαμε?????  Και το σκατο παξιμαδι  για 5 χρονια να καναμε να μην πληρωναν καθολου μισθους σε κανεναν παλι δεν θα τα ειχαν ουτε τα μισα ξεπληρωση.... οποιος και αν ειναι επανω.... Αν με δικουσε η Μερκελ υπηρχε μια περιπτωση να γλυτωσουμε.... γιατι εμεις απο μονοι μας μια  ΜΠΑΝΑΝΙΑ ειμαστε... δεν παραγουμε τιποτα και εχουμε το μεγαλυτερο χρεος ΠΑΓΚΩΣΜΙΩΣ....

ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΧΗ ΠΙΑ  ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ....
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.495
Κριτικές
8
Like
3.273
Πόντοι
786
Για να ειμαι ακριβης, συμφωνω σε 2-3 πραγματα με καθε κομμα. Ακομα και τα ακροδεξια ή τα ακροαριστερα.
πχ ο αρχηγός των φιλελευθέρων στην Αγγλία και ο ΣΥΝ στην Ελλάδα προτείνουν την έξτρα φορολόγιση των τραπεζών, που είναι οι μόνες επιχειρήσεις που είχαν μεγάλα κέρδη για πολλά συνεχόμενα έτη. Το λογικό πρέπει είναι διακομματικό. Αλλιώς τα κόμματα λένε μαλακίες: πχ δεν είναι δυνατόν να ψωνίζεις αεροπλάνα και υποβρύχια και να μην παίρνεις ανταλάγματα για την χώρα σου. Ακόμη και ο βολτέρος θα συμφωνήσει σ' αυτό.
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Το πανω των "αγωνιστων" της ακροπολης εγραφε:

"peopleS of Europe" :jerking:

Μιλαμε ΤΑ ΓΙΔΙΑ!!!

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΑΣ ΑΜΟΡΦΩΤΟΙ!
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=131347&cid=4]Καταδίκη για κατασκοπεία υπέρ της Τουρκίας [/url]

«Ήξεραν όλη τη ζωή μου, τι έχω και τι δεν έχω. Ότι ήμουν σε μια φοιτητική παράταξη του κουμουνιστικού κόμματος σαν νεολαίος φοιτητής. Δεν ήθελα να μπλέξω σε τέτοια πράγματα, αλλά δεν μπορούσα να αρνηθώ» είπε στην απολογία του.

Το νού σου Παπαζόλη  :2funny:



 

Επισκέπτης
Το Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο Κομοτηνής τον καταδίκασε για ΄΄παραβίαση μυστικών της Πολιτείας και προδοτική κατασκοπεία υπέρ της Τουρκίας΄΄.

Αυτό γιατί νομίζω ότι σημαίνει εθνική προδοσία=εκτέλεση κ είναι η μόνη περίπτωση;! :think:


Y.Γ.Εγώ δεν θα συλληφθώ άμα κάνω κάτι τέτοιο!!! :booty: :dancing:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=131181&cid=8]http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=131181&cid=8[/url]
«Όχι» των γερμανικών ΤΤ στο δάνειο προς την Ελλάδα

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 4 Μαΐου 2010, 12:11

Αρνητικός να ενισχύσει οικονομικά την Ελλάδα, μέσω της συμμετοχής στο δάνειο που πρέπει να δώσει η γερμανική κυβέρνηση, εμφανίζεται ο διευθυντής των γερμανικών ταχυδρομικών ταμιευτηρίων, Χάινριχ Χάασις.

Μιλώντας στην οικονομική εφημερίδα Handelsblatt, ο επικεφαλής των γερμανικών ταχυδρομικών ταμιευτηρίων αρνήθηκε τη συμμετοχή, λέγοντας ότι αυτοί που πρέπει να βοηθήσουν είναι εκείνοι που θέλησαν να κερδίσουν χρήματα, κερδοσκοπώντας επί της χρεωκοπίας της Ελλάδας.

«Αυτό αφορά σε εκείνους που βοήθησαν την Ελλάδα με τη δημιουργική λογιστική και με ανεξέλεγκτες πιστώσεις. Τα ταχυδρομικά ταμιευτήρια δεν ανήκουν σε καμία από τις δύο ομάδες» είπε ο επικεφαλής των γερμανικών ταχυδρομικών ταμιευτηρίων, Χάινριχ Χάασις.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Αφήστε την ιντερνετική παπαρολογία και κατεβείτε αύριο στο κέντρο!  :rockon:
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
  Εσεις δεν λεγατε περσι-προπερσι οτι η Ελλαδα δεν θα πληγει απο την κριση και οτι ειμαι "κλαψομουνης" και απαισιοδοξος που λέω τα αντιθετα !! Γιατι να πατε στην πορεια τωρα ?? Τι αλλαξε?? Τα 100€ σας αλλαξαν την ζωη ?? Αν σας τα δωσουν πισω ειστε ικανοποιημενοι απο την Ελλαδα και τις επαγγελματικες προοπτικεςς ??

  Την εποχη της εφοριας
  Ημουν θυμα της ανεργιας
  και οι βολεμενοι/φιλοι  δεν με κοιτουσαν  καν
  ΖΗΤΩ ΤΩΡΑ Ο ΣΤΡΟΣΣ ΚΑΝ


που ειχες χαθει εσυ?
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
Το πανω των "αγωνιστων" της ακροπολης εγραφε:

"peopleS of Europe" :jerking:

Μιλαμε ΤΑ ΓΙΔΙΑ!!!

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΑΣ ΑΜΟΡΦΩΤΟΙ!

Είσαι τόσο παπάρας που με αναγκάζεις να υπερασπιστώ τους αγράμματους του ΚΚΕ... γιατί δυστυχώς για σένα το people έχει και πληθυντικό όταν δε σημαίνει "άνθρωποι" αλλά "λαοί"...
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
Κρητικέεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Έχεις τπτ δραχμούλες φυλαγμένες στο σεντούκι??

www.tovima.gr/default.asp?pid=2&artid=329611&ct=3&dt=04/05/2010]Έρχονται[/url]

Να ζήσουμε να τη θυμόμαστε την ΕΕ :grin: :grin:

Και όχι μόνο έρχονται... Με την υποτίμηση που θα φάνε θα θυμηθούν οι παλιότεροι τα μηδενικά του Ράλλη
Α χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααααααα ΓΑΜΩ ΤΗ ΔΕΞΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΑΣ!!!
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Είσαι τόσο παπάρας που με αναγκάζεις να υπερασπιστώ τους αγράμματους του ΚΚΕ... γιατί δυστυχώς για σένα το people έχει και πληθυντικό όταν δε σημαίνει "άνθρωποι" αλλά "λαοί"...
μαγκακο,
καλη η προσπαθεια, αλλα μαγκιες με τα αγγλικα οχι σε μενα!

Τα κομμουνια εγραψαν μαλακια! Τελος!

Ψαξτο μονος σου που χρησιμοποιειται το peoples και με βαση ποια ΚΟΙΝΑ χαρακτηριστικα των ανθρωπων!Και το κυριοτερο.......κατα ποσο ειναι αγγλικη εκφραση! Δε θα σας κανω ολους τζαμπα μαγκες!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom