Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
δεν τα λες καλα τυπε
μην παρασυρεσαι σε εναν κοινωνικο εμφυλιο με αλλες κοινωνικες ομαδες με τις οποιες βραζεις στο ιδιο καζανι..
σκεψου ποιους θα οφελησει αυτο..

και φυσικά δεν πρέπει να παρασυρόμαστε σε κοινωνικούς εμφύλιους γιατί τελικά γυρίζει εναντίον μας... απλά και μόνον δεν μπορούμε να κάτσουμε να ακούμε τα ίδια και τα ίδια περί προνομίων και κεκτημένων από κοινωνικές ομάδες ειδικά όταν αυτά τα κεκτημένα αποκτήθηκαν σε βάρος όλων των υπολοίπων...

 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
δεν τα λες καλα τυπε
μην παρασυρεσαι σε εναν κοινωνικο εμφυλιο με αλλες κοινωνικες ομαδες με τις οποιες βραζεις στο ιδιο καζανι..
σκεψου ποιους θα οφελησει αυτο..

τυπε δειξε μου εναν τυχαιο στο δρομο και γω θα σου δειξω ενα λαμογιο.
Η διαφορα ειναι οτι εγω εχω κανει ειρηνη με την οποια λαμογια μου και δε χλαιω γοερα για τριτους.
Ολοι καβατζωνουν ανεξαιρετως. Ειδικα οσοι χρησιμοποιουν σημαια τη λεξη ΙΔΑΝΙΚΑ ξουφτιλιζοντας την
 

Επισκέπτης
και φυσικά δεν πρέπει να παρασυρόμαστε σε κοινωνικούς εμφύλιους γιατί τελικά γυρίζει εναντίον μας... απλά και μόνον δεν μπορούμε να κάτσουμε να ακούμε τα ίδια και τα ίδια περί προνομίων και κεκτημένων από κοινωνικές ομάδες ειδικά όταν αυτά τα κεκτημένα αποκτήθηκαν σε βάρος όλων των υπολοίπων...
Ρε δες που τελικά όλοι κομμουνιστές θα γίνεται στο τέλος!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ρε δες που τελικά όλοι κομμουνιστές θα γίνεται στο τέλος!!! :2funny: :2funny: :2funny:

νεανίσκε πρέπει να γνωρίζεις ότι οι περισσότερο κομμουνιστές σε αυτήν την χώρα είναι οι δεξιοί...
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
δεν τα λες καλα τυπε
μην παρασυρεσαι σε εναν κοινωνικο εμφυλιο με αλλες κοινωνικες ομαδες με τις οποιες βραζεις στο ιδιο καζανι..
σκεψου ποιους θα οφελησει αυτο..

Όχι φίλε μου. Ο μεροκαματιάρης που δουλεύει το πρωί σε μαραγκούδικο και το βράδυ κάνει delivery πίτσες ΔΕΝ βράζει στο ίδιο καζάνι με τον ισόβια επαγγελματικά ανεξέλεγκτο δημόσιο υπάλληλο των 2000ευρώ/μήνα ο οποίος πχ βάσει δημοσιο-υπαλληλικού κώδικα αλλά και εθιμικά δικαιούται να απουσιάζει από την δουλειά του κατά την ημέρα της ονομαστικής του γιορτής ...

Φόλα στους κοπρίτες - ξεκινώντας από τους δημοσίους υπαλλήλους. Η τελική φάση του νέου μεταπολιτευτικού εμφυλίου ήδη ξεκίνησε με υπαιτιότητα των συνδικαλισταράδων της ΓΣΕΕ/ΑΔΕΔΥ κτλ και άπαντες οφείλουμε να συμμετάσχουμε και να πάρουμε θέση.
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
Όχι φίλε μου. Ο μεροκαματιάρης που δουλεύει το πρωί σε μαραγκούδικο και το βράδυ κάνει delivery πίτσες ΔΕΝ βράζει στο ίδιο καζάνι με τον ισόβια επαγγελματικά ανεξέλεγκτο δημόσιο υπάλληλο των 2000ευρώ/μήνα ο οποίος πχ βάσει δημοσιο-υπαλληλικού κώδικα αλλά και εθιμικά δικαιούται να απουσιάζει από την δουλειά του κατά την ημέρα της ονομαστικής του γιορτής ...
Φόλα στους κοπρίτες - ξεκινώντας από τους δημοσίους υπαλλήλους. Η τελική φάση του νέου μεταπολιτευτικού εμφυλίου ήδη ξεκίνησε με υπαιτιότητα των συνδικαλισταράδων της ΓΣΕΕ/ΑΔΕΔΥ κτλ και άπαντες οφείλουμε να συμμετάσχουμε και να πάρουμε θέση.



:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

spermsprayer

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2009
Μηνύματα
382
Like
0
Πόντοι
1
Όχι φίλε μου. Ο μεροκαματιάρης που δουλεύει το πρωί σε μαραγκούδικο και το βράδυ κάνει delivery πίτσες ΔΕΝ βράζει στο ίδιο καζάνι με τον ισόβια επαγγελματικά ανεξέλεγκτο δημόσιο υπάλληλο των 2000ευρώ/μήνα ο οποίος πχ βάσει δημοσιο-υπαλληλικού κώδικα αλλά και εθιμικά δικαιούται να απουσιάζει από την δουλειά του κατά την ημέρα της ονομαστικής του γιορτής ...

Φόλα στους κοπρίτες - ξεκινώντας από τους δημοσίους υπαλλήλους. Η τελική φάση του νέου μεταπολιτευτικού εμφυλίου ήδη ξεκίνησε με υπαιτιότητα των συνδικαλισταράδων της ΓΣΕΕ/ΑΔΕΔΥ κτλ και άπαντες οφείλουμε να συμμετάσχουμε και να πάρουμε θέση.

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

ή είσαι με τον μισθοφορικό στρατό του ΠΑΜΕ και των συνδικαλισταράδων του δημοσίου, ή είσαι απέναντι.

η ζωή μου και η επιβίωση της πατρίδας μου περνούν μέσα από τον θάνατο της νοοτροπίας και των πρακτικών τους.

ΤΕΛΟΣ.
 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

ή είσαι με τον μισθοφορικό στρατό του ΠΑΜΕ και των συνδικαλισταράδων του δημοσίου, ή είσαι απέναντι.

η ζωή μου και η επιβίωση της πατρίδας μου περνούν μέσα από τον θάνατο της νοοτροπίας και των πρακτικών τους.

ΤΕΛΟΣ.


:rockon: :rockon: :rockon:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Όχι φίλε μου. Ο μεροκαματιάρης που δουλεύει το πρωί σε μαραγκούδικο και το βράδυ κάνει delivery πίτσες ΔΕΝ βράζει στο ίδιο καζάνι με τον ισόβια επαγγελματικά ανεξέλεγκτο δημόσιο υπάλληλο των 2000ευρώ/μήνα ο οποίος πχ βάσει δημοσιο-υπαλληλικού κώδικα αλλά και εθιμικά δικαιούται να απουσιάζει από την δουλειά του κατά την ημέρα της ονομαστικής του γιορτής ...

Φόλα στους κοπρίτες - ξεκινώντας από τους δημοσίους υπαλλήλους. Η τελική φάση του νέου μεταπολιτευτικού εμφυλίου ήδη ξεκίνησε με υπαιτιότητα των συνδικαλισταράδων της ΓΣΕΕ/ΑΔΕΔΥ κτλ και άπαντες οφείλουμε να συμμετάσχουμε και να πάρουμε θέση.

+1

Είπαμε...Η βασική ταξική διακριση στο Γιουνανιστάν είναι ιδιωτικός - δημόσιος τομέας...
Και για αυτούς που ισχυρίζονται ότι βράζουμε όλοι στο ίδιο τσουκάλι, από πότε έίναι στην ίδια θέση αυτός που παράγει τον πλούτο από τον οποίο πληρώνεται ο άλλος με δυσανάλογα μικρό αντάλλαγμα;
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Όχι φίλε μου. Ο μεροκαματιάρης που δουλεύει το πρωί σε μαραγκούδικο και το βράδυ κάνει delivery πίτσες ΔΕΝ βράζει στο ίδιο καζάνι με τον ισόβια επαγγελματικά ανεξέλεγκτο δημόσιο υπάλληλο των 2000ευρώ/μήνα ο οποίος πχ βάσει δημοσιο-υπαλληλικού κώδικα αλλά και εθιμικά δικαιούται να απουσιάζει από την δουλειά του κατά την ημέρα της ονομαστικής του γιορτής ...

Φόλα στους κοπρίτες - ξεκινώντας από τους δημοσίους υπαλλήλους. Η τελική φάση του νέου μεταπολιτευτικού εμφυλίου ήδη ξεκίνησε με υπαιτιότητα των συνδικαλισταράδων της ΓΣΕΕ/ΑΔΕΔΥ κτλ και άπαντες οφείλουμε να συμμετάσχουμε και να πάρουμε θέση.
κλαψ-λυγμ...
και η δαιμονοποιηση των Δ.Υ. καλα κρατει...
συνεχιστε να κυνηγατε τον ψιλικατζη..μεχρι εκει ειστε..
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
τα λεγα, δεν τα λεγα?

ειναι που θα σωζομαστε στο απαγγειο λιμανι ....

φασιστοτυπε μου,
σημερα χρωσταμε 300 και γινονται αυτα που γινονται...

σε 3 χρονια που θα χρωσταμε 450 λες να αυξηθουνε τα μισθα?η τοτε θα μας ξανααγαπησουν οι αγορες?

Ηταν να μη φτασουμε εδω που φτασαμε τυπε μου, το ΔΝΤ και η Ε.Ε. μας ταχουνε προσημειωσει ολα, το γαμησι ο κοσμος θα το φαει για να μη φανει οτι η κυβερνηση παρεδωσε τα οπλα αμαχητι! Για κανεναν αλλο λογο! Ειναι το πιο επικοινωνιακο γαμησι ever!

και χωρις λογο δυστυχως....

τουλαχιστο ας αφηναν τον κοσμο να φαει και να πιει κανα δυο χρονακια ακομη πριν του παρουνε τα σωβρακα τυπε....τιποτα δε θα τους κοστιζε!
Τρίτη, 04 Μαΐου 2010
Η Ελλάδα κινδυνεύει με πτώχευση, εάν δεν τηρήσει το πρόγραμμά της, προειδοποιεί ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Ο υπουργός Οικονομικών της Γερμανίας Βόλφγκανγκ Σόιμπλε προειδοποιεί σήμερα ότι η Ελλάδα κινδυνεύει να κηρύξει στάση πληρωμών, εάν δεν εκπληρώσει τις δεσμεύσεις της για την ανάταξη των δημοσίων οικονομικών της, σε συνέντευξή του που δημοσιεύεται σήμερα στην εφημερίδα Rheinische Post.

"Εάν υπάρξουν παραλείψεις" στο πρόγραμμα λιτότητας ...
που αποφασίσθηκε από την ελληνική κυβέρνηση, το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο και την Ευρωπαϊκή Επιτροπή, "οι καταβολές θα σταματήσουν. Και τότε, η στάση πληρωμών θα απειλήσει και πάλι την Αθήνα...Δεν είναι προς το συμφέρον της Ελλάδας. Η Αθήνα είναι υποχρεωμένη να εφαρμόσει το πρόγραμμα", λέει.

Οι ευρωπαίοι υπουργοί Οικονομικών κάλεσαν τις ευρωπαϊκές τράπεζες να συμβάλουν στη διάσωση της ελληνικής οικονομίας.

Σύμφωνα με τον Βόλφγκανγκ Σόιμπλε, "εάν οι γερμανικές τράπεζες διατηρούσαν τις σημερινές τους δεσμεύσεις σε ελληνικά ομόλογα, αυτό θα ήταν ήδη επιτυχία". Ο γερμανός υπουργός Οικονομικών θα συναντηθεί μέχρι αύριο το πρωί με εκπροσώπους των μεγάλων γερμανικών τραπεζών, ανάμεσά τους και ο πρόεδρος της Deutsche Bank Γιόζεφ Ακερμαν, για να συζητήσουν το θέμα.

Από τις στήλες της οικονομικής εφημερίδας Handelsblatt, ο διευθυντής των γερμανικών ταχυδρομικών ταμιευτηρίων Χάινριχ Χάασις, αρνήθηκε σήμερα τη συμμετοχή τους στη διάσωση της Ελλάδας. "Αυτό αφορά εκείνους που βοήθησαν την Ελλάδα με τη δημιουργική λογιστική και με ανεξέλεγκτες πιστώσεις . Και εκείνους που θέλησαν να κερδίσουν χρήματα κερδοσκοπώντας επί της χρεοκοπίας της Ελλάδας. Τα ταχυδρομικά ταμιευτήρια δεν ανήκουν σε καμία από τις δύο ομάδες", λέει.





 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
οι αγροτες τεμπεληδες, στην πυρα,,,,οι δ.υ τεμπεληδες, στην πυρα,,,οι στρατιωτικοι τεμπεληδες, στην πυρα...οι καθηγητες τεμπεληδες, στην πυρα....καλα το πατε.....
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.486
Κριτικές
61
Like
42.754
Πόντοι
22.785
Mπααα δεν θα το έλεγα,πάντως και αυτοί.

Τολμώ να προτείνω, πώς δεν έχει νόημα να χαλάμε φαιά ουσία σε βαρετές μαλακίες, να ένθουσιαζόμαστε και να έλπίζουμε έτσι στο βρόντο.

Βασικά χρειαζόμαστε ένα καινούργιο χόμπι, τίποτα νέους εξωγήινους να περιμένουμε, ένα άλλο κοσμοϊστορικό γεγονός που θα αλλάξει για πάντα τον ρουν της ιστορίας και η Γη μετά από αυτό θα είναι είτε σαν κασέρι, είτε με πράσινες όμίχλες, τρομακτικά τέρατα και βάλτους, είτε παρελθόν.......................

Τι στο διάολο, χαζοί είμαστε?????????????

Άλλοι έχουν τους φασίστες, άλλοι τους μετανάστες, άλλοι την Πόλη.

Εμείς δηλαδή πότε θα δούμε χαρά, στό μουνάκι μας??????????????
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Το Υπ.Οικ. βγηκε και δηλωσε:

"δεν προσλαβαμε συμβουλο για την περιπτωση στασης πληρωμων"

χαχαχα ετσι γενικα παιρνουνε γνωμες αποτι φαινεται.....

ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΑΣ ΛΕΜΕΕΕΕ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom