Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Γαμάτο....
πέρασα σήμερα από μια εταιρία που δούλευα παλιά
η εταιρία εμπορεύεται ιατρικό εξοπλισμό
κυριότεροι πελάτες φυσικά τα δημόσια νοσοκομεία

έχουμε και λέμε λοιπόν
έπαιρνε μέρος στους διαγωνισμούς με σπασμένες τιμές (λόγω ανταγωνισμού). Πληρωνότανε στα 3-4 χρόνια. Μια και δεν πληρωνότανε ουσιαστικά...το 2010 της δώσανε ομόλογα (αναγκαστικά - αλλιώς θα έπρεπε να τα διεκδικήσει δικαστικά). Κούρεμα τώρα λοιπόν και πάνε τα μισά (από τα 6 πάνε τα 3 μύρια). Υπόψην φυσικά πως οι προμηθευτές έχουνε πληρωθεί στο ακέραιο όλο το ποσό πριν από 6 χρόνια.

άντε μετά να του πεις αυτουνού του επιχειρηματία να κρατήσει κόσμο.

Το δημόσιο από όπου  να το πιάσεις...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.165
Πόντοι
2.606
ρε δικε μου συνδεσου λιγο με τη λογικη. το χρημα το συνδεω με το βαθμο δυσκολιας, ασε τις υπολοιπες τζιριτζατζουλες. ειπες μαλακια οκ, γιατι το συνεχιζεις τι καταλαβαινεις
τοτε ριχνε φακελακι και μοκο...αυτο λες! δεν δεχομαι με τιποτα την λογικη αυτη...ΚΑΝΕΙΣ δεν ειναι περιττος...αυτες οι λογικες εχουν φερει σημερα τον κοσμο στο ελεος του κεφαλαιου και των μονοπωλιων...
 

CrashTest

Μέλος
Εγγρ.
29 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.079
Like
8
Πόντοι
16
μια και σας επιασε λυσσα με τους γιατρους ....ενα πρωι οι καμπουρακηδες στο μεγκα ειχανε εναν χειρουργο που γκρινιαζε γιατι του υπερ-φορολογησανε την πισινα!!!!!ελεγε το ατομο..
-Κυριε καμπουρακη μου εγω γυρναω απο μια δυσκολη εγχειρηση και καθομαι μπροστα στην πισινα πινω ενα ποτο και χαλαρωνω ,ανακτω δυναμεις για να συνεχισω να χειρουργω και αυριο...
καμπ-Ε?ναι πολυ λογικο απολυτο δικιο....


Ναι και τι μ'αυτό? Κι ο αγρότης άμα θέλει κάθεται μπροστά στη χαβούζα του και ρεμβάζει :2funny:
 

kotobiftekos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2011
Μηνύματα
4.632
Like
4
Πόντοι
16

CrashTest

Μέλος
Εγγρ.
29 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.079
Like
8
Πόντοι
16
τοτε ριχνε φακελακι και μοκο...αυτο λες! δεν δεχομαι με τιποτα την λογικη αυτη...ΚΑΝΕΙΣ δεν ειναι περιττος...αυτες οι λογικες εχουν φερει σημερα τον κοσμο στο ελεος του κεφαλαιου και των μονοπωλιων...

Ποιός είπε για περιττά ρε συ? ¨ολα χρειάζονται και όλα πρέπει να αμοίβονται με αυτά που τους αναλογούν.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Ποιός είπε για περιττά ρε συ? ¨ολα χρειάζονται και όλα πρέπει να αμοίβονται με αυτά που τους αναλογούν.
ασ πουμε αμμοβοληστης στο περαμα μεχρι και 50 γιουρια,χαλαλι του...γιατρος σπουδαγμενος απο τον μπαμπα με ιδ.ιατρειο στο κωλωνακι 100ε η επισκεψη ....τιμια αναλογια! :jerking: :jerking: :jerking:ρε ξερω ειναι δυσκολο να καταλαβετε ,αλλα προσπαθηστε τουλαχιστον να καταλαβετε οτι αυτες οι λογικες οδηγουν σε ανακυκλωση μιας μιζερης και ΑΔΙΚΗΣ πραγματικοτητας....
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
τοτε ριχνε φακελακι και μοκο...αυτο λες! δεν δεχομαι με τιποτα την λογικη αυτη...ΚΑΝΕΙΣ δεν ειναι περιττος...αυτες οι λογικες εχουν φερει σημερα τον κοσμο στο ελεος του κεφαλαιου και των μονοπωλιων...

Μονοπώλεια έχει εδώ τύπε στην ημισοσιαλιστική χώρα του 70% δημόσιο. Έξω τα κυνηγάνε γιατί βλάπτουν την αγορά
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Τι να σου κάνω. Κάθεσαι και βλέπεις Καμπουράκη και μετά σου φταίει η πουτάνα  :2funny:
ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ παραθυρο μπροστα απο βοθρο καποια στιγμη θα ξεγελαστεις και θα το ανοιξεις...μετα θα παρεις αποφαση  μια δυο τρεις ,να το χτισεις....
 

kotobiftekos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2011
Μηνύματα
4.632
Like
4
Πόντοι
16
ασ πουμε αμμοβοληστης στο περαμα μεχρι και 50 γιουρια,χαλαλι του...γιατρος σπουδαγμενος απο τον μπαμπα με ιδ.ιατρειο στο κωλωνακι 100ε η επισκεψη ....τιμια αναλογια! :jerking: :jerking: :jerking:ρε ξερω ειναι δυσκολο να καταλαβετε ,αλλα προσπαθηστε τουλαχιστον να καταλαβετε οτι αυτες οι λογικες οδηγουν σε ανακυκλωση μιας μιζερης και ΑΔΙΚΗΣ πραγματικοτητας....
ε ο ενασ κλεβι αμο κε περνι κε 50 εβρο,ο αλοσ ινε μεγαλογιτροσ
 

Επισκέπτης
Πάντως σε κάθε περίπτωση 30 χρόνια Πασόκ φτάνουν για να θεωρείται άποψη η κάθε μαλακία που στερείται όποιας λογικής

κατ εσέ, δλδ ο βαθμός δυσκολίας των επαγγελμάτων είναι ανεξάρτητος των απολαβών.

μάιστ

 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Μονοπώλεια έχει εδώ τύπε στην ημισοσιαλιστική χώρα του 70% δημόσιο. Έξω τα κυνηγάνε γιατί βλάπτουν την αγορά
ναι δε βλεπεις προκοπη και οι εξω....απο λουμπα σε λουμπα...τι θες ιταλια-ισπανια-αγγλια -γαλλια θες ΚΟΜ.ΚΙΝΑ,ΣΤΑΛΛΙΝΙΚΗ Β.ΚΟΡΕΑ,ΚΑΠΙΤ.USA ,θεοκρατικες μουσουλμανικες δικτατοριες,απο το κακο στο χειροτερο....ΑΝΑΔΙΑΝΟΜΗ ΠΛΟΥΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΙΑ και ισως τη βγαλουμε κυριοι...αλλιως καπουτ που λενε και οι γερμανοι!
 

CrashTest

Μέλος
Εγγρ.
29 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.079
Like
8
Πόντοι
16
ασ πουμε αμμοβοληστης στο περαμα μεχρι και 50 γιουρια,χαλαλι του...γιατρος σπουδαγμενος απο τον μπαμπα με ιδ.ιατρειο στο κωλωνακι 100ε η επισκεψη ....τιμια αναλογια! :jerking: :jerking: :jerking:ρε ξερω ειναι δυσκολο να καταλαβετε ,αλλα προσπαθηστε τουλαχιστον να καταλαβετε οτι αυτες οι λογικες οδηγουν σε ανακυκλωση μιας μιζερης και ΑΔΙΚΗΣ πραγματικοτητας....

Το 90% των σπουδαγμένων από τον μπαμπά μας σπουδάσαμε(και τη μάνα μας δλδ μην την αφήνουμε απ'εξω από τα ζόρια). Τώρα, εγώ είμαι υπέρ των υψηλών μισθών για όλους , αλλά όχι και ίδιων. Γίνεται αυτό?
Εγώ λέω γίνεται . Αυτό να γίνει. Να αμοίβεται ο αμμοβολιστής πολύ καλά , αλλά και ο γιατρός καλύτερα.  
 

RPM

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.143
Like
0
Πόντοι
16
Τώρα, εγώ είμαι υπέρ των υψηλών μισθών για όλους , αλλά όχι και ίδιων. Γίνεται αυτό?
Εγώ λέω γίνεται . Αυτό να γίνει. Να αμοίβεται ο αμμοβολιστής πολύ καλά , αλλά και ο γιατρός καλύτερα.  

Τι ειναι αυτά που γράφεις; Εχεις επαφή με την πραγματικότητα;
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
κατ εσέ, δλδ ο βαθμός δυσκολίας των επαγγελμάτων είναι ανεξάρτητος των απολαβών.

μάιστ

Δεν είπα για τη δίκη σου άποψη. Μετά από 30 χρόνια - που εγώ - ακούω τις ίδιες ανοησίες θα έπρεπε πια να συγκραντούνται
 

RPM

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.143
Like
0
Πόντοι
16
Εξαρτάται από ποιά σκοπιά το βλέπεις. Η δικιά μου πραγματικότητα λέει ότι γίνεται.

Η πργματικότητα λέει οτι για να έχει κάποιος υψηλό μισθό, πρέπει να βρει κάποιον που να τον πληρώνει

Υψηλοί μισθοί για όλους. Ωραια ιδεά - ποιος πληρώνει;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom