Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.165
Πόντοι
2.606
δηλαδη ο ντελιβερας ιδιο μισθο με τον γιατρο. μαλιστα. και η ρεσεψιονιστ στο κομμωτηριο ιδιο μισθο με γιατρο. μαλισθα. θα γεμισουμε γιατρους δηλαδη  :jerking:
γιατρος δικε μου δεν γινεσαι για το χρημα....αυτο που λες εσυ ειναι ο Νο 1 λογος που σημερα γιατροι γινονται κυριως για το χρημα...μη συνδεεις τη διαθεση για προσφορα και προοδο με την διαθεση για κονομα και υλικες απολαβες...αυτη ειναι η σουπερ αιτια εκφυλισμου της κοινωνιας μας...
 

Επισκέπτης
Πάντως σε κάθε περίπτωση ο βαθμός δυσκολίας ενός επαγγέλματος από μόνος του δε λέει τίποτα. Το σημαντικό είναι απολαβές/βαθμό δυσκολίας. Άλλο φαροφύλακας για 100 ευρώ, 300, 500, 700, 100, 1500, 2000, 3000, 5000, 15000 το μήνα, άλλο αγρότης άλλος γιατρός με τις ίδιες πάντα κλίμακες...
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Ναι. Μονο [size=30pt]εγω[/size] ειμαι αυτος
που θα κερδισει τη θεση.

Πέρα από την πλάκα,εσύ πρέπει να'σαι πραγματικά άσσος ή να την έχεις ψωνίσει άσχημα. :grin:

(πάντως αν ξέρεις περισσότερα από άλλους ντόπιους μην το παίρνεις κ πολύ απάνω σου για εξωτερικό).
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
ποια εξισωση ρε παπαρα. αμα εχουν ολα τα επαγγελματα τον ιδιο μισθο τοτε ολοι θα πανε να κανουν το πιο ευκολο και το πιο ξεκουραστο και κανεις δε θα κανει τα δυσκολα και τα βαρια.
σοβαρη μαλακια ειπες.  :thumbsup:
o κομμουνισμος τυπε το ειχε λυσει αυτο το προβλημα με την επιλογη απο το κρατος για το ποιος θα κανει τι στην κοινωνια του μελλοντος.....

εμεις παλι με τον νεοσοσιαλισμο το λυσαμε με λυσεις οπως φακελακι και διαφθορα ωστε να παιρνει ο καθεις ελευθερα οτι αμοιβη θεωρει οτι του αξιζει αναλογα...... :idiot: :2funny:
 

kotobiftekos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2011
Μηνύματα
4.632
Like
4
Πόντοι
16
o κομμουνισμος τυπε το ειχε λυσει αυτο το προβλημα με την επιλογη απο το κρατος για το ποιος θα κανει τι στην κοινωνια του μελλοντος.....

εμεις παλι με τον νεοσοσιαλισμο το λυσαμε με λυσεις οπως φακελακι και διαφθορα ωστε να παιρνει ο καθεις ελευθερα οτι αμοιβη θεωρει οτι του αξιζει αναλογα...... :idiot: :2funny:
πολι βασιλοκομουνιστικι ι αποπσι
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Πάντως σε κάθε περίπτωση ο βαθμός δυσκολίας ενός επαγγέλματος από μόνος του δε λέει τίποτα. Το σημαντικό είναι απολαβές/βαθμό δυσκολίας. Άλλο φαροφύλακας για 100 ευρώ, 300, 500, 700, 100, 1500, 2000, 3000, 5000, 15000 το μήνα, άλλο αγρότης άλλος γιατρός με τις ίδιες πάντα κλίμακες...

Πάντως σε κάθε περίπτωση 30 χρόνια Πασόκ φτάνουν για να θεωρείται άποψη η κάθε μαλακία που στερείται όποιας λογικής
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
γιατρος δικε μου δεν γινεσαι για το χρημα....αυτο που λες εσυ ειναι ο Νο 1 λογος που σημερα γιατροι γινονται κυριως για το χρημα...μη συνδεεις τη διαθεση για προσφορα και προοδο με την διαθεση για κονομα και υλικες απολαβες...αυτη ειναι η σουπερ αιτια εκφυλισμου της κοινωνιας μας...

ρε δικε μου συνδεσου λιγο με τη λογικη. το χρημα το συνδεω με το βαθμο δυσκολιας, ασε τις υπολοιπες τζιριτζατζουλες. ειπες μαλακια οκ, γιατι το συνεχιζεις τι καταλαβαινεις
 

kotobiftekos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2011
Μηνύματα
4.632
Like
4
Πόντοι
16
ρε δικε μου συνδεσου λιγο με τη λογικη. το χρημα το συνδεω με το βαθμο δυσκολιας, ασε τις υπολοιπες τζιριτζατζουλες. ειπες μαλακια οκ, γιατι το συνεχιζεις τι καταλαβαινεις
κε εγο χεζο πολι δισκολα αλα δε πλιρονομε
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Γαμάτο....
πέρασα σήμερα από μια εταιρία που δούλευα παλιά
η εταιρία εμπορεύεται ιατρικό εξοπλισμό
κυριότεροι πελάτες φυσικά τα δημόσια νοσοκομεία

έχουμε και λέμε λοιπόν
έπαιρνε μέρος στους διαγωνισμούς με σπασμένες τιμές (λόγω ανταγωνισμού). Πληρωνότανε στα 3-4 χρόνια. Μια και δεν πληρωνότανε ουσιαστικά...το 2010 της δώσανε ομόλογα (αναγκαστικά - αλλιώς θα έπρεπε να τα διεκδικήσει δικαστικά). Κούρεμα τώρα λοιπόν και πάνε τα μισά (από τα 6 πάνε τα 3 μύρια). Υπόψην φυσικά πως οι προμηθευτές έχουνε πληρωθεί στο ακέραιο όλο το ποσό πριν από 6 χρόνια.

άντε μετά να του πεις αυτουνού του επιχειρηματία να κρατήσει κόσμο.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.165
Πόντοι
2.606
μια και σας επιασε λυσσα με τους γιατρους ....ενα πρωι οι καμπουρακηδες στο μεγκα ειχανε εναν χειρουργο που γκρινιαζε γιατι του υπερ-φορολογησανε την πισινα!!!!!ελεγε το ατομο..
-Κυριε καμπουρακη μου εγω γυρναω απο μια δυσκολη εγχειρηση και καθομαι μπροστα στην πισινα πινω ενα ποτο και χαλαρωνω ,ανακτω δυναμεις για να συνεχισω να χειρουργω και αυριο...
καμπ-Ε?ναι πολυ λογικο απολυτο δικιο....
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
μια και σας επιασε λυσσα με τους γιατρους ....ενα πρωι οι καμπουρακηδες στο μεγκα ειχανε εναν χειρουργο που γκρινιαζε γιατι του υπερ-φορολογησανε την πισινα!!!!!ελεγε το ατομο..
-Κυριε καμπουρακη μου εγω γυρναω απο μια δυσκολη εγχειρηση και καθομαι μπροστα στην πισινα πινω ενα ποτο και χαλαρωνω ,ανακτω δυναμεις για να συνεχισω να χειρουργω και αυριο...
καμπ-Ε?ναι πολυ λογικο απολυτο δικιο....

χαχαχαχχαχαα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom