Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
  Πως γινεται αυτο;
  Ε;

Φίλε μου, το μόνο πράγμα που φοβούνται αυτοί είναι το [size=20pt]χάος[/size]. Όλα τα άλλα μπορούν να τα διαχειριστούν, τα πάντα εκτός από το χάος. Αυτός είναι ο απόλυτος φόβος τους.
 

Επισκέπτης
Φίλε μου, το μόνο πράγμα που φοβούνται αυτοί είναι το [size=20pt]χάος[/size]. Όλα τα άλλα μπορούν να τα διαχειριστούν, τα πάντα εκτός από το χάος. Αυτός είναι ο απόλυτος φόβος τους.

Ας τους το προσφαιρουμε λοιπον. Αλλα μετα το χαος τι ? Υπαρχουν προτασεις ?
 

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
  Πως γινεται αυτο;
  Ε;
Το μονο σιγουρο ειναι..... οτι ειναι εις γνωση τους πλεον.... οτι τα 23 μετρα που θα τολμησουν να αναγγειλουν την ΚΥΡΙΑΚΗ....... θιγουν σημαντικη μεριδα του Ελληνικου λαου, να μην πω σχεδον ολους μας!!!!!!!!!!!!...Πιστευω οτι και οι ιδιοι θα θεσουν τους εαυτους τους στα μετρα αυτα... ωστε να μην υπαρξουν αντιδρασεις...μονο ετσι ο Ελληνας θα ακολουθησει..αν δει και τους Βουλευτες να ακολουθουν τα μετρα............. και οχι αυτο που ακουσα στο Alter σημερα το πρωι, οτι για καθε βουλευτη... εγκριθηκε ποσο γυρω στα 5.000 ευρω για φορητο υπολογιστη(λαμτοπ)απο την στιγμη που με 500 παιρνουν ενα!!!!!!!
 

always horny

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2008
Μηνύματα
61
Like
0
Πόντοι
0
Βεβαίως .....Πόλεμος με την σύμμαχο Τουρκία ....Ετσι θα γίνει το οριστικό delete της Μεταπολιτευτικής Ελλάδας
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
πόσο μυαλό θέλει να καταλάβει κανείς πως 300 δις χρέος δεν ξεχρεώ με λίγο κρασί λίγο θαλασσα και τ αγόρι μου;

Να δεις που στο τέλος εμείς θα πτωχεύσουμε και το ΔΝΤ και την ΕΕ- σιγά μην πάρουν πίσω τα δις που θα δώσουν! Ρε εδώ κάνουμε αντιιμπεριαλιστικό αγώνα και δεν το' χουμε πάρει χαμπάρι!
 

Επισκέπτης
Όχι..
Αλλά ούτε και με την εκδοχή του μη χάος υπάρχουν,οπότε...

Τι οποτε ρε φιλε ? Και εγω μεσα ειμαι να βγουμε στους δρομους, να τα κανουμε πουτανα ολα, να μη μηνει τιποτα ορθιο, να πεσει η κυβερνηση. Μετα τι κανουμε θα αρχισουμε να τρωμε ο ενας τον αλλο ?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Να δεις που στο τέλος εμείς θα πτωχεύσουμε και το ΔΝΤ και την ΕΕ- σιγά μην πάρουν πίσω τα δις που θα δώσουν! Ρε εδώ κάνουμε αντιιμπεριαλιστικό αγώνα και δεν το' χουμε πάρει χαμπάρι!

ναι ναι.. εδώ και η διακήρυξη...

"Προτείνω να καλέσουμε μια συνέλευση την επόμενη βδομάδα με θέμα την στάση των αναρχικών μπροστά στην νέα επίθεση του κράτους και του κεφαλαιου. Να εκτιμήσουμε τις συνθήκες, τις δυνατότητες παρέμβασης που έχουμε σήμερα ως πολιτικοκοινωνικός  χώρος και να οργανώσουμε τις δράσεις που μπορούμε να αναλάβουμε. Εννοείται ότι θα πρέπει να συμμετέχουμε το Σάββατο στα καλέσματα που γίνονται στο Μουσείο. Οι συμμαχίες είναι αναγκαίες αλλά στην δράση γίνονται ή αποτυγχάνουν. Οι συνθήκες που διαμορφώνονται είναι δύσκολες αλλά και μοναδικές. Απο μας εξαρτάται και σίγουρα αξίζει τον κόπο.  Άλλωστε η επανάσταση όπως και η ζωή είναι μια διαρκής περιπέτεια."

πηγή.. athens.indymedia.org

:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Τι οποτε ρε φιλε ? Και εγω μεσα ειμαι να βγουμε στους δρομους, να τα κανουμε πουτανα ολα, να μη μηνει τιποτα ορθιο, να πεσει η κυβερνηση. Μετα τι κανουμε θα αρχισουμε να τρωμε ο ενας τον αλλο ?

Τώρα τι θα κάνεις;
30% κάτω η αγοραστική δύναμη και περίπου 20-30% πάνω το κόστος, τουλάχιστον προς το παρόν γιατί ο σκοπός είναι να πέσουν οι τιμές (αποπληθωρισμό το λένε τα μουνόπανα).

 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
 Τιποτα δεν θα γινει (δυστυχως..)
 Δεν θα ανοιξει ουτε ρουθουνι
 Τοσο καλα λοβοτομημενοι ειμαστε

 Και αφηστε τις θεωριες περι επαναστασεων και αντιστασεων
 Αγοραστε ενα βιβλιο βοτανολογιας
 Μαθετε να ξεχωριζετε την καυκαλιθρα,το αγριοραδικο και την πικραλιδα
 Τα σπαραγγια (με αυγα στο τηγανι ειναι ...γαματα!!!) και το αγγιναρακι

 Θα πεσει πεινα και των γονεων,θα δειτε
 Θα υποφερουμε,οσοι επιλεξαμε να μεινουμε εδω
 Και οσοι εχουν "λεπτα και ευαισθητα" χερακια θα τα "τιναξουν" πρωτοι..

 Μονο τυποι σαν τον Παραλιμνιο και μενα (που εχω σχεσεις με υπαιθρο) θα επιβιωσουμε
 Οι αλλοι θα πεφτουν στους δρομους
 
 
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Βεβαίως .....Πόλεμος με την σύμμαχο Τουρκία ....Ετσι θα γίνει το οριστικό delete της Μεταπολιτευτικής Ελλάδας

Άσε..Ούτε αυτό παίζει...Αν μας καταλάβουν ή θα πρέπει να αναλάβουν το χρέος μας ως διάδοχος του ελληνικού κράτους - rip που δεν παίζει ή θα πρέπει να διαγραφεί το χρέος που ούτε και αυτό παίζει διότι οι πιστωτές μας θα βαρέσουν κανόνι!
Το χρέος μας είναι η ασφάλειά μας λέμε!
:2funny:  :2funny:  :2funny:

ναι ναι.. εδώ και η διακήρυξη...

"Προτείνω να καλέσουμε μια συνέλευση την επόμενη βδομάδα με θέμα την στάση των αναρχικών μπροστά στην νέα επίθεση του κράτους και του κεφαλαιου. Να εκτιμήσουμε τις συνθήκες, τις δυνατότητες παρέμβασης που έχουμε σήμερα ως πολιτικοκοινωνικός  χώρος και να οργανώσουμε τις δράσεις που μπορούμε να αναλάβουμε. Εννοείται ότι θα πρέπει να συμμετέχουμε το Σάββατο στα καλέσματα που γίνονται στο Μουσείο. Οι συμμαχίες είναι αναγκαίες αλλά στην δράση γίνονται ή αποτυγχάνουν. Οι συνθήκες που διαμορφώνονται είναι δύσκολες αλλά και μοναδικές. Απο μας εξαρτάται και σίγουρα αξίζει τον κόπο.  Άλλωστε η επανάσταση όπως και η ζωή είναι μια διαρκής περιπέτεια."

πηγή.. athens.indymedia.org

:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Μέμοσαν, αυτός πάει να με βγάλει αναρχικό!  :2funny:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.892
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
 Τιποτα δεν θα γινει (δυστυχως..)
 Δεν θα ανοιξει ουτε ρουθουνι
 Τοσο καλα λοβοτομημενοι ειμαστε

 Και αφηστε τις θεωριες περι επαναστασεων και αντιστασεων
 Αγοραστε ενα βιβλιο βοτανολογιας
 Μαθετε να ξεχωριζετε την καυκαλιθρα,το αγριοραδικο και την πικραλιδα
 Τα σπαραγγια (με αυγα στο τηγανι ειναι ...γαματα!!!) και το αγγιναρακι

 Θα πεσει πεινα και των γονεων,θα δειτε
 Θα υποφερουμε,οσοι επιλεξαμε να μεινουμε εδω
 Και οσοι εχουν "λεπτα και ευαισθητα" χερακια θα τα "τιναξουν" πρωτοι..

 Μονο τυποι σαν τον Παραλιμνιο και μενα (που εχω σχεσεις με υπαιθρο) θα επιβιωσουμε
 Οι αλλοι θα πεφτουν στους δρομους
 
 
δραματικοι τονοι..
ειναι της μοδας το τελευταιο 6μηνο..
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

Επισκέπτης
 Τιποτα δεν θα γινει (δυστυχως..)
 Δεν θα ανοιξει ουτε ρουθουνι
 Τοσο καλα λοβοτομημενοι ειμαστε

 Και αφηστε τις θεωριες περι επαναστασεων και αντιστασεων
 Αγοραστε ενα βιβλιο βοτανολογιας
 Μαθετε να ξεχωριζετε την καυκαλιθρα,το αγριοραδικο και την πικραλιδα
 Τα σπαραγγια (με αυγα στο τηγανι ειναι ...γαματα!!!) και το αγγιναρακι

 Θα πεσει πεινα και των γονεων,θα δειτε
 Θα υποφερουμε,οσοι επιλεξαμε να μεινουμε εδω
 Και οσοι εχουν "λεπτα και ευαισθητα" χερακια θα τα "τιναξουν" πρωτοι..

 Μονο τυποι σαν τον Παραλιμνιο και μενα (που εχω σχεσεις με υπαιθρο) θα επιβιωσουμε
 Οι αλλοι θα πεφτουν στους δρομους
 
 

Εμένα γιατί στην απόξω ρε?
Κολωνακιώτης είμαι??
 

Επισκέπτης
 Τιποτα δεν θα γινει (δυστυχως..)
 Δεν θα ανοιξει ουτε ρουθουνι
 Τοσο καλα λοβοτομημενοι ειμαστε

 Και αφηστε τις θεωριες περι επαναστασεων και αντιστασεων
 Αγοραστε ενα βιβλιο βοτανολογιας
 Μαθετε να ξεχωριζετε την καυκαλιθρα,το αγριοραδικο και την πικραλιδα
 Τα σπαραγγια (με αυγα στο τηγανι ειναι ...γαματα!!!) και το αγγιναρακι

 Θα πεσει πεινα και των γονεων,θα δειτε
 Θα υποφερουμε,οσοι επιλεξαμε να μεινουμε εδω
 Και οσοι εχουν "λεπτα και ευαισθητα" χερακια θα τα "τιναξουν" πρωτοι..

 Μονο τυποι σαν τον Παραλιμνιο και μενα (που εχω σχεσεις με υπαιθρο) θα επιβιωσουμε
 Οι αλλοι θα πεφτουν στους δρομους
 

Aν η κατασταση ειναι οπως την περιγραφεις, δεν ξερω για σενα αλλα εγω δυσκολα θα τη βγαλω καθαρη. Μπορει να ξερω να μαζευω χορτα, μπορει να εχω ελιες ντοματες σταφιδες κατσικια, αλλα αν δεν τα πουλησω τι θα κανω ? Πως θα πληρωσω το δανειο, τη ΔΕΗ, τον ΟΤΕ, πως θα ντυθω ? Δεν ειναι τοσο απλα τα πραμματα. Η μπαλα θα μας παρει ολους.
 

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Μην γραφετε μαλακιες...προς το παρον δεν υπαρχει λογος ο Ελληνας να κανει απολυτως τιποτα...ουτε να βγει στους δρομους....ουτε τιποτα αλλο....Ας δουμε την συνεχεια πρωτα...πιστευω οτι το εχουν λαβει υποψη τους, οι Πολιτικοι μας..... οτι ο κοσμος ξυπνησε....  και δεν θα τον ωθησουν στα ακρα!!!!!!!!...Εκτος και αν...αλλα δεν σας το γραφω...... αυτο το σεναριο, δεν θελω ουτε καν να το σκεφτομαι οτι παιζει!!!!!!!!!!!
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
δραματικοι τονοι..
ειναι της μοδας το τελευταιο 6μηνο..

 Καθολου δραματικοι αδελφε
 Εχω φιλους που ειναι τοσο "ανοιγμενοι" σε δανεια και καρτες,σε καταναλωτικα αλλα και σε
 στεγαστικα....που θα "βαρεσουν" φαλημεντο με τις περικοπες σε μισθους...
 Δεν θα βγαινουν να πληρωσουν τα τρεχοντα λεμε
 Και δυστυχως ειναι παιδια των πολεων,δεν ξερουν πως να επιβιωσουν εξω αυτων των πολεων..

 Αυτοι θα πεινασουν,θα εξαθλιωθουν
 Κατσε και θα δεις
 

always horny

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2008
Μηνύματα
61
Like
0
Πόντοι
0
Δεν τίθεται θέμα κατάληψης της Ελλάδας ... Απλώς η Ελλάδα θα βγει εκτός γεωπολιτικού παιχνιδιού Ειπαμε η φύση απεχθάνεται τα κενά ....Το έλλειμα της Ελλάδας , θα το καλύψει η Τουρκία ,,εχει ξαναγίνει ..... Ελληνιστική Αυτοκρατορία --- Ρωμαική αυτοκρατορία ,,,Βυζάντιο --- Οθωμανική Αυτοκρατορία ... ΕΛΛΗΝΕΣ .. Οι ιδανικοί αυτόχειρες της Πανγκόσμιας Ιστορίας ...Να μας χαιρόμαστε !!!
 

Επισκέπτης
Τι οποτε ρε φιλε ? Και εγω μεσα ειμαι να βγουμε στους δρομους, να τα κανουμε πουτανα ολα, να μη μηνει τιποτα ορθιο, να πεσει η κυβερνηση. Μετα τι κανουμε θα αρχισουμε να τρωμε ο ενας τον αλλο ?

Τι να σου πω ρε φίλε?
Κάτσε όπως είσαι τότε αν βλέπεις λύση έτσι..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom