Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

Jean Valjean

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2010
Μηνύματα
193
Like
0
Πόντοι
1
Ένα ποσοστό 5% του πληθυσμού είναι καθυστερημένοι,ένα άλλο 5% έχουν σοβαρή αναπηρία,ένα 5% είναι άτομα με ψυχασθένεια και 5% ναρκομανείς.Όλοι αυτοί υπάρχουν και στο εξωτερικό.Ξύστες υπάρχουν πάμπολλοι και στο εξωτερικό και έχουν τοποθετηθεί σε δουλειές που μπορούν να τα ξύνουν.Η διαφορά ειπναι ότι εκεί οι ικανοί προς εργασία δουλεύουν.
Τώρα γιατί δουλεύουν εκεί και όχι εδώ ειναι εξαιρετικά περίπλοκο ζήτημα.Αλλά στην Ελλάδα και οι λίγοι ικανοί πρακτικά αποκλείονται πέραν των υπολοίπων όρων.

Κλαψιάρικες κοινοτοπίες περί του δαιμονίου της φυλής...
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Π.χ. στην Ελλάδα η καθηγητάρα φέρνει με μεταγραφή τον αποτυχημένο γόνο από τη Βουλγαρία του απονέμει διδακτορικά και τον κάνει καθηγητή.Και σου λέει το γόνο μου δεν μπορείς να τον θίξεις
1.γιατί προσέφερα και έχω δικαιώματα
2.γιατί έδωσα στο γόνο παράδειγμα
3.γιατί η κληρονόμηση των δικαιωμάτων είναι κίνητρο
4.γιατί αντιπροσωπεύω τη Δημοκρατία και τη συνοχή είμαι εγγυητής και εξασφαλίζω τη συνέχεια της μέσης τάξης
άρα αν θες να κάνεις κάτι πρέπει να δουλέψεις για το γόνο.Άλλος κάνει τη δουλειά άλλος έχει τη θέση.
Έτσι δεν είναι και στο εξωτερικό;

Ναι,ρε σκατόβλαχε έτσι είναι και στο εξωτερικό αλλά εκεί έχουν γίνει αγώνες και συγκρούσεις για να διαμορφωθούν αυτές οι ισορροπίες ενώ εδώ δεν έχει γίνει τίποτα για αυτό θα ξεφτιλίσω το γόνο σου θα σε κάνω να φας σκατά θα σου υπονομεύσω το σύστημα και άμα βγάλεις άκρη καλά κρασιά.Ετοιμάσου να τον πιεις απεριόριστα.
Για αυτόπρέπει πάντοτε να δίνουμε λάθος πληροφορίες στα καθήκια για να τα κάνουν σκατά μέσα και έξω.
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.454
Like
19
Πόντοι
166
Δελτίο είδησεων ΣΚΑΙ στις 21.00.
Δημοσιογραφίνα "αλλάζει" θέμα και προλογίζει την ερχόμεν είδηση με καμπανοκρουσίες.
Εξαιρετικά ψύχραιμα το πήραν οι περισσότεροι έλληνες το ζήτημα της προσφυγής στο ΔΝΤ.
Ρεπορτάζ τώρα που ακολουθεί και δείχνει την .... ψυχραιμία.
Δειχνει ένα τύπο που πουλάει γούνες κλπ. Καταστράφηκα λέει αυτός. Τέτοιες εποχές ποιος θα αγοράσει γούνες και δερμάτινα (και σωστά).
δείχνει άλλο τύπο χρυσοχόος αυτός. Λέει τα ίδια και χειρότερα.
Και το τρίτο;;;
Ανεργος στη θεσσαλονίκη, ο οποίος λέει. Δε βρίσκω δουλειά τόσον καιρό τώρα. Φεύγω από την Ελλάδα τον άλλο μήνα!!!!

Τέτοια ψυχραιμία, τέτοια συνέπεια, τέτοια ενημέρωση.
Τι ψάχνεις...
εχεις δει εσυ εφημεριδα να αγοραζει τανκερ και ουδεις να ασχολειται;;;
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.571
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
επενδυσεις ποιον περιμενουμε ακριβως να κανει σε αυτην την χωρα ,μου λετε; :think: :think:
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.454
Like
19
Πόντοι
166
επενδυσεις ποιον περιμενουμε ακριβως να κανει σε αυτην την χωρα ,μου λετε; :think: :think:
Μπορεί να είναι πολύ έντονη η αστυνόμευση στις γειτονιές της Ξάνθης, εντονότερη από κάθε άλλη φορά, όμως το πρόβλημα που έχει δημιουργήσει η συνοριακή διάβαση του Αγίου Κωνσταντίνου, από τις Θέρμες είναι εξαιρετικά μεγάλο και χρειάζεται και άλλες δράσεις εκτός της αστυνόμευσης. Θυμάστε όλοι σας το σλόγκαν που κυκλοφόρησε πριν αρκετά χρόνια ένα νυχτερινό μαγαζί της Ξάνθης αναρτώντας την πινακίδα «προσεχώς Βουλγάρες». Έ! αυτό έγινε πράξη με την υλοποίηση του οράματος του Γ. Παυλίδη για την διάνοιξη του δρόμου μέχρι το Ζλάτογκραντ!!! Οι Βουλγάρες πόρνες είναι στην Ξάνθη και κάνουν θραύση. Οι περισσότερες μάλιστα «δουλεύουν» χωρίς χαρτιά αλλά και χωρίς να ρίχνουν την τιμή. 50 ευρώ η ώρα. Οι βιζιτούδες, ήρθαν από την γειτονική Βουλγαρία
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.571
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
Μπορεί να είναι πολύ έντονη η αστυνόμευση στις γειτονιές της Ξάνθης, εντονότερη από κάθε άλλη φορά, όμως το πρόβλημα που έχει δημιουργήσει η συνοριακή διάβαση του Αγίου Κωνσταντίνου, από τις Θέρμες είναι εξαιρετικά μεγάλο και χρειάζεται και άλλες δράσεις εκτός της αστυνόμευσης. Θυμάστε όλοι σας το σλόγκαν που κυκλοφόρησε πριν αρκετά χρόνια ένα νυχτερινό μαγαζί της Ξάνθης αναρτώντας την πινακίδα «προσεχώς Βουλγάρες». Έ! αυτό έγινε πράξη με την υλοποίηση του οράματος του Γ. Παυλίδη για την διάνοιξη του δρόμου μέχρι το Ζλάτογκραντ!!! Οι Βουλγάρες πόρνες είναι στην Ξάνθη και κάνουν θραύση. Οι περισσότερες μάλιστα «δουλεύουν» χωρίς χαρτιά αλλά και χωρίς να ρίχνουν την τιμή. 50 ευρώ η ώρα. Οι βιζιτούδες, ήρθαν από την γειτονική Βουλγαρία
εχω πηδηξει και γω μια απο ζλατογκραντ :sunglasses:....που κολλαει με την χρεοκοπια; :think:
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
ο G-Pap παντως 'απειλησε' τους ...'κερδοσκοπους' σημερα..... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ιτ γκετς μπετερ εντ μπετερ.... :2funny: :2funny: :2funny:
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
θα προτιμούσεες να τους "γλείφει";

το μεγε8ος της επαρχιας του Βαλκανικου Νοτου, δεν αφηνει περι8ωρια για αυτοσχεδιασμους - κανενας κυβερνητικος 'τσαμπουκας', ο οποιος αλλωστε στοχευει στο να κα8υσηχασει το ακροατηριο μπακ χοουμ, δεν επηρεαζει τους...'κακους κερδοσκοπους' οι οποιοι περιμεναν πραξεις απο μια, αλλη8οριζουσα προς Ουγγαρια, κυβερνηση

το ποσο λειτουργικες και αποτελεσματικες τετοιες στρατηγικες ειναι, εχει αποδειχτει πολλακις στο παρελ8ον απωτερο αλλα και προσφατο (οπλα στο τραπεζι και αλλα τετοια ευτραπελα)
 

Jean Valjean

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2010
Μηνύματα
193
Like
0
Πόντοι
1
το μεγε8ος της επαρχιας του Βαλκανικου Νοτου, δεν αφηνει περι8ωρια για αυτοσχεδιασμους - κανενας κυβερνητικος 'τσαμπουκας', ο οποιος αλλωστε στοχευει στο να κα8υσηχασει το ακροατηριο μπακ χοουμ, δεν επηρεαζει τους...'κακους κερδοσκοπους' οι οποιοι περιμεναν πραξεις απο μια, αλλη8οριζουσα προς Ουγγαρια, κυβερνηση

το ποσο λειτουργικες και αποτελεσματικες τετοιες στρατηγικες ειναι, εχει αποδειχτει πολλακις στο παρελ8ον απωτερο αλλα και προσφατο (οπλα στο τραπεζι και αλλα τετοια ευτραπελα)

αν τίποτε δεν επηρρεάζει τους κερδοσκόπους, τότε γιατί να μην κάνει και ο ΓΑΠ το παιχνίδι του;
όλοι έτσι δεν κάνουν (βλ. Μέρκελ);
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
αν τίποτε δεν επηρρεάζει τους κερδοσκόπους, τότε γιατί να μην κάνει και ο ΓΑΠ το παιχνίδι του;
όλοι έτσι δεν κάνουν (βλ. Μέρκελ);

αν κανεις κατανοει τους κανονες, μπι μαι γκεστ

οσον αφορα την Frau Merkel, μη συνγκρινεις τις βουρτσες με τις....
 

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.437
Like
14
Πόντοι
16
Παραίτηση κυβερνητικού αξιωματούχου σε θέση κλειδί;

Επειδη θεωρω οτι δεν κρυβεις πραγματα,δεν εισαι διαπλεκομενος φιλε μου troktike ακου.Ειμαι κρατικος λειτουργος-αλλα συνηθως εμεις μιλουμε οταν μας διωχνουν απο τη θεση μας-και επειδη θελω να εχω τη συνηδειση μου ησυχη ως ενα βαθμα θα σου πω οτι η αποψη των περισσοτερων υπουργων και αλλων ειναι οτι ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ....


παιζει ΚΑΘΑΡΑ και ΑΝΟΙΚΤΑ το παιχνιδι των ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ.βιαστηκε να προσφυγει στο μηχανισμο στηριξης της ΕΕ και ΔΝΤ επειδη στο τελος του μηνα θα ερχοταν προταση βοηθειας απο την ΡΩΣΙΑ υψους 50 δις ΕΥΡΩ με σταθερο επιτοκιο 4% για παντα και χωρις ανταλλαγματα.Επισης υπαρχει πακετο 60 δις απο την ΚΙΝΑ για επενδυσεις στην Ευρωπη και ενδιαφερον για εξαγοΡα του ΟΣΕ.Ελαβα μερος σε συζητησεις υψηλου επιπεδου και υπηρχε η διαπιστωση οτι με ορισμενες στοχευμενες κινησεις θα λυνοταν το οικονομικο προβλημα της ελλαδος,ομως η ισχυρη αντιδραση του ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ και της ομαδας του δεν αφηνε περιθωρια,ηταν σιγουρη η αιτηση βοηθειας.εγω θεωρω προδοσια και εγκλημα την αποφαση και σε λιγες μερες η παραιτηση ! μου θα κανει θορυβο.Τωρα ειμαι ανωνυμος αναγνωστης.Πιστευω να το αναρτησεις,αν οχι να εισαι καλα και να με θυμηθεις σε λιγες μερες.
Πηγή: troktiko
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom