Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Αυτοι που χουν μαγαζια πρεπει να βαλουν λουκετο στα μαγαζια τους και να απρουν τα οπλα γιατι 2,5 εκατομμυρια ζουν κοντα και κατω απο τα ορια της φτωχειας εδω...Ε δεν θα υπαρχουν και αρκετοι μικρομαγαζατορες ?

Και σε αυτό συμφωνώ αλλά υπάρχουν και ανάγκες που σε κάνουν να δουλεύεις
και ας μην είσαι κεφάλαιο...

έτσι δεν είναι ?
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.375
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
 ωραια τα συνθηματα και τα λογια, αλλα να δειτε και γιατι η παρισινη κουμμουνα και ο ισπανικος εμφυλιος [απο την μερια των αναρχικων] απετυχαν!


 

Jean Valjean

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2010
Μηνύματα
193
Like
0
Πόντοι
1
 ωραια τα συνθηματα και τα λογια, αλλα να δειτε και γιατι η παρισινη κουμμουνα και ο ισπανικος εμφυλιος [απο την μερια των αναρχικων] απετυχαν!

θέλεις να φωτίσεις την άγνοιά μου;  :think:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
 ωραια τα συνθηματα και τα λογια, αλλα να δειτε και γιατι η παρισινη κουμμουνα και ο ισπανικος εμφυλιος [απο την μερια των αναρχικων] απετυχαν!

Και ο επαναστατικός ΑΓΩΝΑΣ επίσης

Το είπε και ο ΧΑΡΔΑΒΕΛΑΣ :grin: :grin: :grin: :grin: "Τους περνάτε για αριστερούς Αυτούς";;;
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
Ε, αν επικαλούμαστε και την αυθεντία του Χαρδαβέλλα...
 

Reggae23

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2009
Μηνύματα
453
Like
2
Πόντοι
1
Και ο επαναστατικός ΑΓΩΝΑΣ επίσης

Το είπε και ο ΧΑΡΔΑΒΕΛΑΣ :grin: :grin: :grin: :grin: "Τους περνάτε για αριστερούς Αυτούς";;;

Εσύ πώς αναπαράγεις λόγια του Πλάτωνα αφου πιστεύεις σε στρατιωτικού τύπου πραξικοπήματα?

Δεν ξέρεις ότι οι αυτοί οι μεγάλοι άνδρες μεγαλούργησαν σε δημοκρατικό καθεστώς ?

Και στην τελική με το βρωμοπούλι που μοστράρεις σε τι διαφέρεις απο τον κόκκινο φασισμό που κοροιδεύεις? Μόνο στο χρώμα σου λέω εγώ,γιατι τα ίδια μέσα χρησιμοποιείτε απλά εσύ βάζεις το πουλί και ο άλλος βάζει το αστέρι.

 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
διαβάστε αυτό είναι αρκετά ενδιαφέρον, δε ξέρουμε όμως αν είναι αλήθεια



Ο Παπανδρέου προσέτρεξε στο ΔΝΤ, επειδή οι Ρώσοι ετοίμαζαν πακέτο βοήθειας 50 δις;

"Επειδη θεωρω οτι δεν κρυβεις πραγματα,δεν εισαι διαπλεκομενος φιλε μου troktike ακου.Ειμαι κρατικος λειτουργος-αλλα συνηθως εμεις μιλουμε οταν μας διωχνουν απο τη θεση μας-και επειδη θελω να εχω τη συνηδειση μου ησυχη ως ενα βαθμα θα σου πω οτι η αποψη των περισσοτερων υπουργων και αλλων ειναι οτι ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ....

παιζει ΚΑΘΑΡΑ και ΑΝΟΙΚΤΑ το παιχνιδι των ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ.βιαστηκε να προσφυγει στο μηχανισμο στηριξης της ΕΕ και ΔΝΤ επειδη στο τελος του μηνα θα ερχοταν προταση βοηθειας απο την ΡΩΣΙΑ υψους 50 δις ΕΥΡΩ με σταθερο επιτοκιο 4% για παντα και χωρις ανταλλαγματα.Επισης υπαρχει πακετο 60 δις απο την ΚΙΝΑ για επενδυσεις στην Ευρωπη και ενδιαφερον για εξαγοΡα του ΟΣΕ.Ελαβα μερος σε συζητησεις υψηλου επιπεδου και υπηρχε η διαπιστωση οτι με ορισμενες στοχευμενες κινησεις θα λυνοταν το οικονομικο προβλημα της ελλαδος,ομως η ισχυρη αντιδραση του ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ και της ομαδας του δεν αφηνε περιθωρια,ηταν σιγουρη η αιτηση βοηθειας.εγω θεωρω προδοσια και εγκλημα την αποφαση και σε λιγες μερες η παραιτηση ! μου θα κανει θορυβο.Τωρα ειμαι ανωνυμος αναγνωστης.Πιστευω να το αναρτησεις,αν οχι να εισαι καλα και να με θυμηθεις σε λιγες μερες.


Το αποπάνω δημοσιεύμα στο Τροκτικό γράφει μαλακίες.
Οι Ρώσοι ζήτησαν αντάλλαγμα.
Θα έπρεπε να τους στείλουμε 2500000 Ελλεινίδες.






















Μαζί με τα λεφτά τους θα μας έστελναν και τις αντίστοιχες Ρωσίδες  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Εσύ πώς αναπαράγεις λόγια του Πλάτωνα αφου πιστεύεις σε στρατιωτικού τύπου πραξικοπήματα?

Δεν ξέρεις ότι οι αυτοί οι μεγάλοι άνδρες μεγαλούργησαν σε δημοκρατικό καθεστώς ?

Και στην τελική με το βρωμοπούλι που μοστράρεις σε τι διαφέρεις απο τον κόκκινο φασισμό που κοροιδεύεις? Μόνο στο χρώμα σου λέω εγώ,γιατι τα ίδια μέσα χρησιμοποιείτε απλά εσύ βάζεις το πουλί και ο άλλος βάζει το αστέρι.

το ξέρω.... αλλά τώρα δεν έχουμε δημοκρατικό καθεστώς

εχουμε  [size=15pt]καθεστώς[/size]
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Το αποπάνω δημοσιεύμα στο Τροκτικό γράφει μαλακίες.
Οι Ρώσοι ζήτησαν αντάλλαγμα.
Θα έπρεπε να τους στείλουμε 2500000 Ελλεινίδες.























Μαζί με τα λεφτά τους θα μας έστελναν και τις αντίστοιχες Ρωσίδες  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
ωραια τα συνθηματα και τα λογια, αλλα να δειτε και γιατι η παρισινη κουμμουνα και ο ισπανικος εμφυλιος [απο την μερια των αναρχικων] απετυχαν!
Το ΚΚΕ βοηθησε καθολου ωστε να μπλοκαριστει η παραγωγη τον 12/08?
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
31
Like
393
Πόντοι
3.115
αυτα τα "κεκτημενα" μηπως ήταν απο δανεικα?
Δεν ειμαι εγω υπευθυνος για αυτο. Και οι βουλευτικες αποζημιωσεις-συνταξεις bonus και αυτα απο δανεικά ειναι εαν το παμε ετσι.
 

Επισκέπτης
ΡΕ Ο ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ???? και επειδη θελω να εχω τη συνηδειση μου ησυχη ως ενα βαθμα θα σου πω οτι η αποψη των περισσοτερων υπουργων και αλλων ειναι οτι ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ
Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΥΝΗΔΕΙΣΗ
ΑΞΙΩΜΑΤΟΥΧΟΣ ΜΟΥΦΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΣΤΟ ΠΡΩΚΤΙΚΟ
 

alan(1)

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2005
Μηνύματα
46
Like
12
Πόντοι
0
Δεν ειμαι εγω υπευθυνος για αυτο.
κανεις δεν ειναι υπευθυνος για τιποτα πλεον στο δημοσιονομικό συστημα... :(
για να υπαρξει ελπιδα να αντιστραφει η κατασταση προς το καλυτερο πρεπει να γινουν αλλαγές τυπου να καταργηθέι η μονιμότητα στο δημόσιο και να καταργηθούν μερικα επιδοματα πχ τριετίες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom