Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

Jean Valjean

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2010
Μηνύματα
193
Like
0
Πόντοι
1
το αν στηρίζεται σε πραγματικά γεγονότα...
όλα τα θεωρήματα στα μαθηματικά ξεκινούν με το ΕΣΤΩ.
προφανώς με βάση τη δική σου λογική και τα μαθηματικά κουτσομπολιό είναι.....

Υ.Γ.
πιπίκο μου και γω σ αγαπάω μην αναλίσκεσαι σε μένα... έχεις πολλούς οχτρούς που προηγούνται.

το "αν" είναι υπόθεση...
δεν είναι ιστορία!
τα μαθηματικά ομοίως δεν είναι ιστορία!

ΥΓ γιατί να έχω εχθρούς παρακαλώ; και πολλούς μάλιστα;
ΥΓ2 Τι είναι το πιπικο;

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Θυμασαι?
Εγω θυμαμαι.

αυτή θυμάται;
αααααααααααααααααχχαχαχαχαχαχααχαχαααα

Υ.Γ.
φαντάζομαι το 1917 οι προλετάριοι μοίραζαν γλαδιόλες.ααααααααααχαχαχχαχαχααχααααα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
το "αν" είναι υπόθεση...
δεν είναι ιστορία!
τα μαθηματικά ομοίως δεν είναι ιστορία!

ΥΓ γιατί να έχω εχθρούς παρακαλώ; και πολλούς μάλιστα;
ΥΓ2 Τι είναι το πιπικο;
ναι αλλά με βάση τη λογική σου τα μαθηματικά είναι κουτσομπολιό...
το πιπίκο είναι χαιδευτικό βάσει ενός υποθετικού αν που γίνεται ως ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ ως προς την ταυτότητά σου.
 

Επισκέπτης
Μαους απο ποτε βαζεις στην ιδια σουμα αντιεξουσιαστες , αναρχικους , ανενταχτους αγωνιστες με εμμισθους υπαλληλους του συστηματος δηλαδη κουμμουνια και ψευτοπροοδευτικους κρυφοπασοκους συριζαιους ????
Σωστος,και με 30% προβλημα εχουν.
Με το κομμουνια διαφωνω παντως,αντικομμουνι δεν ειμαι..Κουκουεδες-και δη"στελεχη"(τρομαρα τους)-θα ηταν πιο σωστο.
 

Jean Valjean

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2010
Μηνύματα
193
Like
0
Πόντοι
1
ναι αλλά με βάση τη λογική σου τα μαθηματικά είναι κουτσομπολιό...
το πιπίκο είναι χαιδευτικό βάσει ενός υποθετικού αν που γίνεται ως ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ ως προς την ταυτότητά σου.

μίλησα για ιστορία, που είναι διαφορετική επιστήμη και γνώση από τα μαθηματικά...
η ταυτότητά μου είναι εδώ, τα κουτσομπολιά, παντού...
 

Επισκέπτης
οχι μονο θυμαμαι αλλα ημουν ΕΚΕΙ!!, απο την δευτερα, εσυ ησουν εκει ειναι το ερωτημα?
Δεν ημουνα ΜΕΣΑ στην Βουλη...απ'εξω.
και τελικα τι εγινε? ηρθε ο τρομονομος!! τα καναλια εκαναν νουμερα... και η αστικη ταξη γελουσε
Τι πα να πει αυτο ρε φιλε?
Το ΚΚΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ εκεινες τις ημερες?
Εσπρωξε λιγο τα πραματα προς τα εκει που ΟΦΕΙΛΕ ως-υποτιθεται-Κομμουνιστικο Κομμα?
Η μηπως χαριεντιζοταν με τον Καρατζαφυρερ?

Οσο για την αστικη ταξη την Μεγαλη Δευτερα τουλαχιστον ΕΙΧΕ ΧΕΣΤΕΙ...
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.375
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
για δεξιό μ έχεις κόψει;
οι δικοί του τα λένε.... όχι εγώ...
το ΚΚΕ σύρθηκε επί της ουσίας να συναινέσει στο κίνημα του Πολυτεχνείου...
άρχισε το διάβασμα άμεσα.
όσο για τα Δεκεμβριανά ΚΑΝΕΙΣ δεν υπερασπιστηκε καλύτερα τον κωατάκη εναντίον του Σύριζα από την Αλέκα μας την επαναστάτισσα....ααααααααααααααααχαχαχχαχαχααχαααα

εγω δεν θα σου πω οτι το κκε δεν εχει κανει λαθη. αλλα θα σου πω οτι πολλα απο αυτα που λες για το κκε το εχουν πει πριν απο σενα εφημεριδες σαν το βημα, εθνος κτλ

λες την ιδια προπαγανδα με αυτους! αυτο λεω απλως

οπως οταν μερικοι αναρχικοι λενε για τον μαρξ ακριβως οτι λενε και αμερικανοι δημοσιογραφοι.... τραγικο!
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Εχεις δικιο...τα ποσοστα των Κομματων που παραθετεις ειναι ΛΑΘΕΜΕΝΑ καθως θα επρεπε να υπολογιζεται η αποχη.
Βεβαια ΚΑΙ ΠΑΛΙ δεν σωνεσαι...

Εννοώ ότι εάν προσέλθουν στην κάλπη (ΑΜΗΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ και αυτό πάει σε εσένα που ΔΕΝ είσαι απολιτικ αλλά απέχεις εκλογικά) και ψηφίσουν όλοι όσοι δεν ψήφισαν, τότε τα ποσοστά όλων των υπολοίπων κομμάτων θα μειωθούν κατά το ποσοστό της αποχής. Άρα δεν μπορεί να ισχύει αυτό που έγραψες αθροίζοντας τα ποσοστά του κομματος αποχής με τα ποσοστά του Κ.Κ.Ε και του Συ.Ριζ.Α διότι αυτά είναι επί των εγκύρων και όχι επί όλου του εκλογικού σώματος. Μείωσέ τα κατά το ποσοστό της αποχής και είμαστε σύμφωνοι στην αριθμητική ΜΟΝΟ!

Σου το έχω γράψει και σου το τονίζω! Με την αποχή σου αλλοιώνεις τη λαϊκή εκπροσώπηση στη Βουλή. Καθόλου λιγότερο υπεύθυνο δε σε κάνει για την κατάντια αυτή το ότι δεν ψήφισες αυτούς που κυβέρνησαν. Εάν ψήφιζες και εάν έπειθες και άλλους να ψηφίσουν τότε ίσως υπήρχε μια άλλη φωνή. Ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά. Ίσως οι οργανωμένοι κομματικοί στρατοί των δύο μεγάλων κομμάτων να μην είχαν τα ποσοστά που έχουν επί 35 έτη!

ΦΤΑΙΤΕ εξ ίσου και οι εκλογικά απέχοντες διότι με την αποχή σας (και την υπόθεση ότι εάν ψηφίζατε, δεν θα ψηφίζατε τα δύο μεγάλα κόμματα) αυξάνετε τη δύναμη των κυβερνητικών κομμάτων.
 

Jean Valjean

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2010
Μηνύματα
193
Like
0
Πόντοι
1
Εννοώ ότι εάν προσέλθουν στην κάλπη (ΑΜΗΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ και αυτό πάει σε εσένα που ΔΕΝ είσαι απολιτικ αλλά απέχεις εκλογικά) και ψηφίσουν όλοι όσοι δεν ψήφισαν, τότε τα ποσοστά όλων των υπολοίπων κομμάτων θα μειωθούν κατά το ποσοστό της αποχής. Άρα δεν μπορεί να ισχύει αυτό που έγραψες αθροίζοντας τα ποσοστά του κομματος αποχής με τα ποσοστά του Κ.Κ.Ε και του Συ.Ριζ.Α διότι αυτά είναι επί των εγκύρων και όχι επί όλου του εκλογικού σώματος. Μείωσέ τα κατά το ποσοστό της αποχής και είμαστε σύμφωνοι στην αριθμητική ΜΟΝΟ!

Σου το έχω γράψει και σου το τονίζω! Με την αποχή σου αλλοιώνεις τη λαϊκή εκπροσώπηση στη Βουλή. Καθόλου λιγότερο υπεύθυνο δε σε κάνει για την κατάντια αυτή το ότι δεν ψήφισες αυτούς που κυβέρνησαν. Εάν ψήφιζες και εάν έπειθες και άλλους να ψηφίσουν τότε ίσως υπήρχε μια άλλη φωνή. Ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά. Ίσως οι οργανωμένοι κομματικοί στρατοί των δύο μεγάλων κομμάτων να μην είχαν τα ποσοστά που έχουν επί 35 έτη!

ΦΤΑΙΤΕ εξ ίσου και οι εκλογικά απέχοντες διότι με την αποχή σας (και την υπόθεση ότι εάν ψηφίζατε, δεν θα ψηφίζατε τα δύο μεγάλα κόμματα) αυξάνετε τη δύναμη των κυβερνητικών κομμάτων.

η κοινοβουλευτική διαδικασία είναι ένας δρόμος...

πάντοτε υπήρχαν και μάλλον συνεχίζουν να υπάρχουν κι άλλοι...
 

Επισκέπτης
Ποιοι δηλαδή οι μολότοφ  :grin:;;
Oxi αλλα η μαζικη εξεγερση με οπλα των εξαθλιωμενων οπως εγινε με το Παρισι και τα προαστια και τους Αθλιους.Στα οπλα ολοι για να παρουμε την ελευθερια και τη ζωη στα χερια μας
 

Επισκέπτης
Για τον Φυληςηχο(Σε μερικα σημεια του αρθου που παραθετω διαφωνω παντως)

"«Δημοκρατία: καμία διέξοδος.
Βγήκαν οι μεγάλες ψωλές.
Θα γαμήσουν ό,τι βρουν μπροστά τους.
Φυλάξτε τα νώτα σας.»
Χάρολντ Πίντερ
(Το είπε ήδη από το Φεβρουάριο του 2003)
Βρισκόμαστε πια στο ιστορικό σημείο που η αντίφαση του κεφαλαίου γίνεται ολοένα και πιο ξεκάθαρη σε παγκόσμιο επίπεδο.Σε όλα τα μήκη και πλάτη του πλανήτη το προλεταριάτο βρίσκεται σε αναβρασμό καθώς δυσχεραίνεται ολοένα και περισσότερο η ίδια η αναπαραγωγή του.Καθώς οι προλετάριοι δυσκολεύονται πια να συνεχίσουν τη ζωή τους, είναι το ίδιο το κεφάλαιο ως εκμεταλλευτική σχέση που βρίσκεται σε κρίση αναπαραγωγής. Οι σύγχρονοι αγώνες του προλεταριάτου είναι η έκφραση της σύγχρονης μορφής αυτής της εκμεταλλευτικής σχέσης:"
 

Επισκέπτης
Στο Μεταπτυχιακο μου ειχα ενα μαθημα που λεγοταν Επαναστατικοι Ηγετες.Εκει περιγραφοταν η προσωπικοτητα του Λεοντα Μπρονσταιν - Τροτσκι.Αυτος ειπε χαρακτηριστικα <<Εκει που αρχιζει η Δημοκρατια τελειωνει η ελευθερια>> Το σημαντικοτερο και ουσιωδεδτερο πανανθρωπινο παγκοσμιο αγαθο ειναι η ΛΕΥΤΕΡΙΑ
ΓΙΑ ΑΥΤΟ....ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΚΕΛΙΑ
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Oxi αλλα η μαζικη εξεγερση με οπλα των εξαθλιωμενων οπως εγινε με το Παρισι και τα προαστια και τους Αθλιους.Στα οπλα ολοι για να παρουμε την ελευθερια και τη ζωη στα χερια μας

Και αυτό μου αρέσει...  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Αλλά να μην σπάμε μαγαζιά κακομοίρηδων..
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
Και για να μην ξεχνιόμαστε: ΚΑΜΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ!
 

Επισκέπτης
Και αυτό μου αρέσει...  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Αλλά να μην σπάμε μαγαζιά κακομοίρηδων..
Αυτοι που χουν μαγαζια πρεπει να βαλουν λουκετο στα μαγαζια τους και να απρουν τα οπλα γιατι 2,5 εκατομμυρια ζουν κοντα και κατω απο τα ορια της φτωχειας εδω...Ε δεν θα υπαρχουν και αρκετοι μικρομαγαζατορες ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom