Νέα

Χωρισμός. Η Αρχή νέας ζωής ή το Τέλος;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 63K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Χωρίσατε μετά απο μεγάλη σχέση. Και τώρα, ΤΙ ?

  • Κάνω νέο δεσμό για να ξεχάσω την προηγούμενη ???

    Ψήφοι: 11 13,9%
  • Κάθομαι μόνος λίγο καιρο ή/και κάνω προσπάθεια επανασύνδεσης ???

    Ψήφοι: 5 6,3%
  • Επιστρέφω στην εργένικη ζωή, και εκτελώ ότι βρω μπροστά μου ???

    Ψήφοι: 23 29,1%
  • Απογοητεύομαι και το ρίχνω στην καλογερική ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Συνειδητοποιώ ότι οι γυναίκες είναι π******ς και γλυκοκοιτάω αγοράκια ???

    Ψήφοι: 7 8,9%
  • Το ρίχνω στο ποτό ή/και στα ναρκωτικά ???

    Ψήφοι: 2 2,5%
  • Αυτοκτονώ (...και με βρίσκουν αγκαλιά με μια φωτογραφία της) ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Ηρεμώ λίγο καιρό, και μετά συνεχίζω τη ζωή μου. ???

    Ψήφοι: 25 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    79
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
fleshforfantasy ειμαι καλύτερα απο ποτέ φίλε..
απλα κουβέντα να γίνεται..
και μάλιστα το πόσο καλα ειναι το καταλαβαίνει κάποιος αν επανέλθει στις παλιές καλές συνήθειες..

απλα τα γράφουμε για να μην τα ξαναπάθουμε εμεις η καποιος αλλος φουκαράς σαν εμένα..
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
απλα τα γράφουμε για να μην τα ξαναπάθουμε εμεις η καποιος αλλος φουκαράς σαν εμένα..

'Οχι και φουκαραδωσύνη το να σε παρατήσει μια γκόμενα...
Πρέπει δηλαδή να είσαι κροίσος για να μην είσαι ανθρωπάκι;
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Δεν αξιζει κανεις να μπει ποτε στο βρακι κανενος...ουτε ο αντρας στο βρακι της γυναικας και να ειναι με το σεις και με το σας ουτε η γυναικα στο βρακι του αντρα και να ειναι μαλιστα και μαλιστα....ειναι λεπτη η ισορροπια αναμεσα στο κανω υποχωρησεις και σεβομαι τον αλλον για να προχωρησει η σχεση και στο δεχομαι αμειλικτα τα παντα και κανω τον μλκα...καποια στιγμη ο μλκας θα αρχισει να μαζευει και να μαζευει μεχρι να σκασει....


χαιρομαι που εισαι καλυτερα λαπλας :)
 

marianna2004

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2007
Μηνύματα
3.442
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
16
Δεν αξιζει κανεις να μπει ποτε στο βρακι κανενος...ουτε ο αντρας στο βρακι της γυναικας και να ειναι με το σεις και με το σας ουτε η γυναικα στο βρακι του αντρα και να ειναι μαλιστα και μαλιστα....ειναι λεπτη η ισορροπια αναμεσα στο κανω υποχωρησεις και σεβομαι τον αλλον για να προχωρησει η σχεση και στο δεχομαι αμειλικτα τα παντα και κανω τον μλκα...καποια στιγμη ο μλκας θα αρχισει να μαζευει και να μαζευει μεχρι να σκασει....


χαιρομαι που εισαι καλυτερα λαπλας :)
σωστη!!κορυφαια μουνιτσα μου
 

tbag29

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2007
Μηνύματα
61
Like
0
Πόντοι
0
Δεν αξιζει κανεις να μπει ποτε στο βρακι κανενος...ουτε ο αντρας στο βρακι της γυναικας και να ειναι με το σεις και με το σας ουτε η γυναικα στο βρακι του αντρα και να ειναι μαλιστα και μαλιστα....ειναι λεπτη η ισορροπια αναμεσα στο κανω υποχωρησεις και σεβομαι τον αλλον για να προχωρησει η σχεση και στο δεχομαι αμειλικτα τα παντα και κανω τον μλκα...καποια στιγμη ο μλκας θα αρχισει να μαζευει και να μαζευει μεχρι να σκασει....


χαιρομαι που εισαι καλυτερα λαπλας :)

πολυ σωστη σε βρισκω μουνιτσα. παρ ολαυτα πιστευω πως αν υποχωρεις συνεχεια ο αλλος θα πρεπει να ειναι πολυ οκ για να μην το εκμεταλευτει.
Και απο την στιγμή που θα το εκμεταλευτεί βρασ τα
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
Δεν αξιζει κανεις να μπει ποτε στο βρακι κανενος...ουτε ο αντρας στο βρακι της γυναικας και να ειναι με το σεις και με το σας ουτε η γυναικα στο βρακι του αντρα και να ειναι μαλιστα και μαλιστα....ειναι λεπτη η ισορροπια αναμεσα στο κανω υποχωρησεις και σεβομαι τον αλλον για να προχωρησει η σχεση και στο δεχομαι αμειλικτα τα παντα και κανω τον μλκα...καποια στιγμη ο μλκας θα αρχισει να μαζευει και να μαζευει μεχρι να σκασει....


χαιρομαι που εισαι καλυτερα λαπλας :)
σωστή η νίτσα... να σου δώσω το τηλ της πρώην μου να της τα πείς?.....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
σωστή η νίτσα... να σου δώσω το τηλ της πρώην μου να της τα πείς?.....

Αμε...αλλα χρεωνω να ξερεις....χαχαχαχαχαχαχαχα
ταλε μου αυτα τα πραγματα ή τα συνειδητοποιεις οταν εισαι σε μια μικρη ηλικια ή δεν τα συνειδητοποιεις ποτε....αυτο εχω καταλαβει....δε μπορεις να παρεις εναν ανθρωπο 35 ή 40 χρονων και να του βαλεις ιδεες μεσα στο κεφαλι του...οποτε ψηλα το κεφαλι και παμε για αλλα :) ευτυχως δεν υπαρχουν παιδια οποτε ειναι και σχετικα πιο ανωδυνο....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Δεν το ειχα σκεφτει ετσι....σκεφτομουν να βγαλω κερδος και απο τον ταλος....χαχαχαχαχαχαχα
μαυραγοριτης λεμε....λαδεμπορας....ντροπη μου :P
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
Δεν το ειχα σκεφτει ετσι....σκεφτομουν να βγαλω κερδος και απο τον ταλος....χαχαχαχαχαχαχα
μαυραγοριτης λεμε....λαδεμπορας....ντροπη μου :P
αίσχος κυρία μου..πάτε να βγάλετε από την μύγα ξύγκι από έναν πονεμένο..εντροπή λέγω....και κλάμα ο ξανθόπουλος....
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
αίσχος κυρία μου..πάτε να βγάλετε από την μύγα ξύγκι από έναν πονεμένο..εντροπή λέγω....και κλάμα ο ξανθόπουλος....

"Αντίο ζωή"...Μάρθα Βούρτση, Ανδρέας Μπάρκουλης, Ελένη Χατζηαργύρη...
 

gtk

Νέο Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Την καλησπερα μου σε ολους παιδια και συγχαρητηρια για το σαιτ(το οποιο παρεπιπτοντως μου προτεινε γνωστος μπουρδελιαρης). Βασικα γραφτηκα μονο και μονο για να διαβασω το συγκεκριμμενο θρεντ και να απαντησω γιατι μου το προτειναν ως καλο αναγνωσμα... Φιλε λαπλας ιδια ακριβως φαση μου ετυχε και εμενα πριν 2 μηνες. Παρθενα, μετα απο 4 χρονια σχεση με εστειλε ξαφνικα και χωρις πολλα-πολλα ενω ολα φαινοντουσαν γαματα. Απο ανυπερασπιστο και κακομοιρο κοριτσακι μεταμορφωθηκε σε μια μερα σε σκληρη γκομενα που εκλεινε τηλεφωνα κλπ κλπ. Ο λογος ηταν αλλος ομως. Πηδηχτηκε με εναν τυπο που ηξερε 1 μερα (καλο ε). 35αρης αυτος 23 η πρωην μου(26αρης εγω). Ηθελε να ζησει το ονειρο της καθε γυναικας. Γκριζομαλλης γαμιας, με λεφτα, πολλες εμπειριες κλπ κλπ. Να γινει κλασσατη χεχε... guess what ομως... Ο τυπος ηθελε να ριξει εναν πουτσο και να φυγει και αυτο εκανε. Οταν με ειχε παρει τηλ να μου το πει, οτι δηλ θελει να χωρισουμε γιατι θελει να γνωρισει αλλους ανθρωπους, καταληξαμε να κλαιμε μαζι... πολυ γαμησε τα σκηνικο. Την κηνυγησα ο μαλακας για καμμια εβδομαδα γιατι φαινοταν μετανιωμενη και μετα σκαει το δευτερο φρουτο. Ο υποδιευθυντης της που τον ερωτευτηκε. Τα ειχαν μια εβδομαδα χωρις να πεσει γαμησι και την χωρισε και αυτος γιατι του το επαιζε δυσκολη χαχαχα. Το σκεφτομαι και γελαω τωρα! Ενα κοριτσακι που δεν ειχε σκασει καλα καλα απο το αυγο του και ηθελε να παιξει στα δαχτυλα 35αρηδες. Σου λεει...αφου με τον πρωτο του εκατσα με την πρωτη και μου την εκανε, κατσε να τον χορεψω λιγο τον αλλον. Με λιγα λογια επαιξε και εχασε. Πηγε να πιασει το ονειρο και πηρε τον μπουλο. Και τωρα μου λεει οτι ενα καλο παιδι γνωρισα (εμενα) και τον χωρισα γιατι ημουν ανωριμη, με σενα περνουσα καλυτερα κλπ κλπ. Η πλακα ομως ποια ειναι...οτι για ολα αυτα που εγιναν λυπαμαι. Δεν μου βγαινει καποιο συναισθημα του στυλ: παρτα μωρη καργιολα, καλα να παθεις. Την αγαπω ακομα... Γι'αυτο ειμαι μαλακας!!! Δευτερη ευκαιρια ομως δεν δινω. Ολο αυτο το διαστημα μιλαμε στο τηλ μερα παρα μερα και εγω ειμαι κυριλε. Ουτε βρισιδια ουτε τιποτα. Την αφηνω στην αβασταχτη ελαφροτητα του ειναι της! Αν καποιος αρχισει τις παναγιες μετα απο εναν χωρισμο τοτε παει στο αντιθετο ακρο. Στην βαρυτητα. Και μπορει να γυρισει και να πει μα καλα πως μου μιλαει ετσι ενω ειχαμε περασει τοσα, ενα λαθακι εκανα και αυτος μου βριζει το σοι κλπ κλπ... Το να μην κανεις ομως τιποτα ειναι απιστευτα ελαφρυ για να το αντεξει καποια.

Υ.Γ. εναν γαμημενο μηνα με πιανανε τα κλαμματα σε ασχετες στιγμες και δεν την παλευα...Αυτη ηταν αναισθητη κλασσικα
Υ.Γ.1 δεν θα ξαναγαπησω τοσο...Οτι με ποναει το απορριπτω σαν πιθανη κατασταση...δεν μπορω να ρισκαρω να αγαπησω αλλη γκομενα και να ξανατραβηξω ολα αυτα. Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου.
Υ.Γ.2 τελικα εμεις οι αντρες ειμαστε οι συναισθηματικοι. Αυτο το καταλαβα στα 26 μου χεχε
Υ.Γ.3 φιλε λαπλας θα σου πω μια κλισε ατακα που κολλαει. Δεν αξιζει να κλαψεις για καμμια γυναικα αλλα ακομη και αν υπαρχει μια για την οποια αξιζει...δεν θα σε κανει ποτε αυτη η γυναικα να κλαψεις
Υ.Γ.4 Αυτο για την αβασταχτη ελαφροτητα του ειναι το εκλεψα απο το ομωνυμο βιβλιο του μιλαν κουντερα που αξιζει να το διαβασετε και επισης αλλο ενα καλο βιβλιο μιλαει για τις σχεσεις στην δεκαετια που ζουμε και αναλυει ολο το κοινωνικο πλαισιο, δηλ, σχεσεις που γινονται με την προοπτικη της αναβαθμισης(βρηκαμε κατι καλυτερο αντε γεια) αλλα δυστυχως δεν θυμαμαι τον τιτλο του
Υ.Γ.5 Τελικα τι νοημα εχει να κανεις σε μια γυναικα ολα αυτα που θελει για να σε γουσταρει??? Η μαγκια ειναι να κανεις αυτα που θες πραγματικα εσυ και παρολαυτα να σε γουσταρει και να περνατε καλα. Αλλιως ειναι ψευτικη σχεση
Υ.Γ.6 Την ιδια περιοδο που χωρισα με την δικια μου ειχε χωρισει και ενα φιλαρακι με σκηνικο που εμοιαζε με την περιπτωση μου και επεσε πολυ συζητηση... Το συμπερασμα????? Παλιοκαργιολες γυναικες πως την εχετε δει που θα χορευουμε στον ρυθμο που εσεις γουσταρετε! No hard feelings... Καλους πουτσους στα μουνια σας και καλα μουνια στους πουτσους μας
Υ.Γ.7 fuck off and die u gilded cunt. take your pain and shove it up your asshole
 

Επισκέπτης
Την καλησπερα μου σε ολους παιδια και συγχαρητηρια για το σαιτ(το οποιο παρεπιπτοντως μου προτεινε γνωστος μπουρδελιαρης). Βασικα γραφτηκα μονο και μονο για να διαβασω το συγκεκριμμενο θρεντ και να απαντησω γιατι μου το προτειναν ως καλο αναγνωσμα... Φιλε λαπλας ιδια ακριβως φαση μου ετυχε και εμενα πριν 2 μηνες. Παρθενα, μετα απο 4 χρονια σχεση με εστειλε ξαφνικα και χωρις πολλα-πολλα ενω ολα φαινοντουσαν γαματα. Απο ανυπερασπιστο και κακομοιρο κοριτσακι μεταμορφωθηκε σε μια μερα σε σκληρη γκομενα που εκλεινε τηλεφωνα κλπ κλπ. Ο λογος ηταν αλλος ομως. Πηδηχτηκε με εναν τυπο που ηξερε 1 μερα (καλο ε). 35αρης αυτος 23 η πρωην μου(26αρης εγω). Ηθελε να ζησει το ονειρο της καθε γυναικας. Γκριζομαλλης γαμιας, με λεφτα, πολλες εμπειριες κλπ κλπ. Να γινει κλασσατη χεχε... guess what ομως... Ο τυπος ηθελε να ριξει εναν πουτσο και να φυγει και αυτο εκανε. Οταν με ειχε παρει τηλ να μου το πει, οτι δηλ θελει να χωρισουμε γιατι θελει να γνωρισει αλλους ανθρωπους, καταληξαμε να κλαιμε μαζι... πολυ γαμησε τα σκηνικο. Την κηνυγησα ο μαλακας για καμμια εβδομαδα γιατι φαινοταν μετανιωμενη και μετα σκαει το δευτερο φρουτο. Ο υποδιευθυντης της που τον ερωτευτηκε. Τα ειχαν μια εβδομαδα χωρις να πεσει γαμησι και την χωρισε και αυτος γιατι του το επαιζε δυσκολη χαχαχα. Το σκεφτομαι και γελαω τωρα! Ενα κοριτσακι που δεν ειχε σκασει καλα καλα απο το αυγο του και ηθελε να παιξει στα δαχτυλα 35αρηδες. Σου λεει...αφου με τον πρωτο του εκατσα με την πρωτη και μου την εκανε, κατσε να τον χορεψω λιγο τον αλλον. Με λιγα λογια επαιξε και εχασε. Πηγε να πιασει το ονειρο και πηρε τον μπουλο. Και τωρα μου λεει οτι ενα καλο παιδι γνωρισα (εμενα) και τον χωρισα γιατι ημουν ανωριμη, με σενα περνουσα καλυτερα κλπ κλπ. Η πλακα ομως ποια ειναι...οτι για ολα αυτα που εγιναν λυπαμαι. Δεν μου βγαινει καποιο συναισθημα του στυλ: παρτα μωρη καργιολα, καλα να παθεις. Την αγαπω ακομα... Γι'αυτο ειμαι μαλακας!!! Δευτερη ευκαιρια ομως δεν δινω. Ολο αυτο το διαστημα μιλαμε στο τηλ μερα παρα μερα και εγω ειμαι κυριλε. Ουτε βρισιδια ουτε τιποτα. Την αφηνω στην αβασταχτη ελαφροτητα του ειναι της! Αν καποιος αρχισει τις παναγιες μετα απο εναν χωρισμο τοτε παει στο αντιθετο ακρο. Στην βαρυτητα. Και μπορει να γυρισει και να πει μα καλα πως μου μιλαει ετσι ενω ειχαμε περασει τοσα, ενα λαθακι εκανα και αυτος μου βριζει το σοι κλπ κλπ... Το να μην κανεις ομως τιποτα ειναι απιστευτα ελαφρυ για να το αντεξει καποια.

Υ.Γ. εναν γαμημενο μηνα με πιανανε τα κλαμματα σε ασχετες στιγμες και δεν την παλευα...Αυτη ηταν αναισθητη κλασσικα
Υ.Γ.1 δεν θα ξαναγαπησω τοσο...Οτι με ποναει το απορριπτω σαν πιθανη κατασταση...δεν μπορω να ρισκαρω να αγαπησω αλλη γκομενα και να ξανατραβηξω ολα αυτα. Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου.
Υ.Γ.2 τελικα εμεις οι αντρες ειμαστε οι συναισθηματικοι. Αυτο το καταλαβα στα 26 μου χεχε
Υ.Γ.3 φιλε λαπλας θα σου πω μια κλισε ατακα που κολλαει. Δεν αξιζει να κλαψεις για καμμια γυναικα αλλα ακομη και αν υπαρχει μια για την οποια αξιζει...δεν θα σε κανει ποτε αυτη η γυναικα να κλαψεις
Υ.Γ.4 Αυτο για την αβασταχτη ελαφροτητα του ειναι το εκλεψα απο το ομωνυμο βιβλιο του μιλαν κουντερα που αξιζει να το διαβασετε και επισης αλλο ενα καλο βιβλιο μιλαει για τις σχεσεις στην δεκαετια που ζουμε και αναλυει ολο το κοινωνικο πλαισιο, δηλ, σχεσεις που γινονται με την προοπτικη της αναβαθμισης(βρηκαμε κατι καλυτερο αντε γεια) αλλα δυστυχως δεν θυμαμαι τον τιτλο του
Υ.Γ.5 Τελικα τι νοημα εχει να κανεις σε μια γυναικα ολα αυτα που θελει για να σε γουσταρει??? Η μαγκια ειναι να κανεις αυτα που θες πραγματικα εσυ και παρολαυτα να σε γουσταρει και να περνατε καλα. Αλλιως ειναι ψευτικη σχεση
Υ.Γ.6 Την ιδια περιοδο που χωρισα με την δικια μου ειχε χωρισει και ενα φιλαρακι με σκηνικο που εμοιαζε με την περιπτωση μου και επεσε πολυ συζητηση... Το συμπερασμα????? Παλιοκαργιολες γυναικες πως την εχετε δει που θα χορευουμε στον ρυθμο που εσεις γουσταρετε! No hard feelings... Καλους πουτσους στα μουνια σας και καλα μουνια στους πουτσους μας
Υ.Γ.7 fuck off and die u gilded cunt. take your pain and shove it up your asshole
:hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

VagelisPa

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0

Φίλε gtk μπορεί να την αγαπάς πραγματικά και αυτό να μην αλλάξει ποτέ… αλλά πλέον όντως πρέπει να προχωρήσεις μπροστά...
...και δίχως κρυφές ματιές πίσω.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
εγώ όσες φορές έχω κολλήσει με κοπέλα και θέλω να ξεκολλήσω, δεν της δίνω σημασία και σε 2-3 βδομάδες επανέρχομαι πλήρως στην προηγούμενη κατάσταση. απλώς αν θες πραγματικά να ξεκόψεις από αυτήν και αυτή σου πρήζει τα @ρχίδι@ παίρνοντας σε τηλ στο κινητό απλώς άλλαξε τον αριθμό σου για καμιά βδομάδα έτσι ώστε να μην σου έρχεται στο μυαλό κάθε φορά που σε παίρνει τηλ. αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι μόνιμη σχέση με κορασίδες κάτω των 25 είναι δύσκολο να κάνεις καθώς όλες ψάχνονται.
 

VagelisPa

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Tsolias.Psolias συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στο ότι μόνιμη σχέση με κορασίδες κάτω των 25 είναι δύσκολο να κάνεις καθώς όλες ψάχνονται… Και να σου πω και κάτι; Νομίζω ότι δεν μπορείς και να τις κατηγορήσεις για αυτό.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Γιαυτο οι σοφοι ανθρωποι στα παλια τα χρονια σου λεγανε την ξεπαρθενιασες? θα την παντρευτεις τωρα....οχι για να εκδικηθουν τον αντρα....οχι....για να τον προστατευσουν απο κατι τετοιες καταστασεις :P ε τωρα αμα του ξενοκοιμοντανε δεν το ξερω....παντως σιγουρα δεν τον παραταγε ετσι ευκολα μετα απο τεσσερα χρονια :) μα ειναι και λογικο απο την αλλη οτι μια γυναικα δεν θα θελησει να κατσει με εναν αντρα μονο απο αποψη εμπειριας...οποτε αυτος που υπηρξε ο πρωτος της αργα ή γρηγορα θα γινει και τελευταιος της....


ταλος μαι λαβ.....μπιζνες ιζ μπιζνες....και εγω ειμαι στρικτλι προφεσιοναλ :P :P
 

SNIFsnif

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
164
Like
2
Πόντοι
1
δεν ημαστε
αλλα καλυτερα να ημασταν.. αναισθητες ολες σαν τη γκομενα του λαπλας κ να μην στεναχωριομαστε :-


κ ημασταν/ε κ ειμασταν/ε γραφεται σιγα που θα μου πεις οτι δε ξερω ορθογραφια



ΔΕΝ ξέρετε ορθογραφία, δεσποινίς.

"Ήμαστε" με ήτα (ιδιωμ. "ήμασταν") ----> Παρατατικός
"Είμαστε" με έψιλον γιώτα ----> Ενεστώτας

Η ημιμάθεια δεν είναι έγκλημα καθοσιώσεως.
Η οίηση της ημιμαθούς γυναίκας είναι.
Λίγη σεμνότητα δεν θα έβλαπτε.
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
gtk συγκλονιστικό το πόστ που δείχνει αλλα μια περίπτωση του τι εστί :γυναικα(ισως και Ελληνίδα γυναίκα)
ειναι σαν τον σκύλο που ξαφνικά δαγκώνει το χέρι του αφεντικού του που το ταίζει..
Δεν φταίνε αυτες..Μεχρι εκει πάει το μυαλό τους..ΩΣ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ...
Δεν φταινε αυτες που δεν μπορούν να πάνε παρακάτω,που ποτε δεν θα καταλάβουν την σημασία της αγάπης,του έρωτα,της αλληλοεκτίμησης,της κοινής πορείας..
ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ,δεν μπορουμε να τους καταλογήσουμε τπτ..
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Να ρωτησω κατι ως πιο ψυχραιμη τωρα? δηλαδη θεωρειτε οτι μια γυναικα δεν μπορει να σταματησει να θελει εναν αντρα μετα απο τεσσερα χρονια? και επειδη ο αντρας εξακολουθει να την θελει και να την αγαπαει τι θα πει αυτο? απαγορευεται ο ενας απο τους δυο να σταματησει να αγαπαει ή να θελει τον αλλο? πρεπει να ειναι ισοβια τα δεσμα? δεν ειναι ολοι οι χωρισμοι αρμονικοι λογω ασυμφωνιας χαρακτηρων...παντα ο ενας θα ειναι ο κακος...αυτος που παραταει...θεωρειτε οτι δεν ειναι φυσιολογικο να θελει να παει με αλλους 5-10 αντρες στη ζωη της οταν μεχρι τα 25 της πχ εχει παει με εναν αντρα? πιστευετε μηπως οτι επειδη ισως ΕΣΕΙΣ δεν το εχετε κανει ποτε οτι δεν υπαρχουν αντρες οι οποιοι εχουν δειξει ακριβως την ιδια συμπεριφορα σε γυναικες? μην τρελλαινεστε ρε παιδια και μην καταδικαζετε....καταλαβαινω την πικρα σας φυσικα και αν ημουν στη θεση σας πιθανον να εβριζα τους αντρες που φερονται μπαμπεσικα τι να πω....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom