Νέα

Χωρισμός. Η Αρχή νέας ζωής ή το Τέλος;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 63K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Χωρίσατε μετά απο μεγάλη σχέση. Και τώρα, ΤΙ ?

  • Κάνω νέο δεσμό για να ξεχάσω την προηγούμενη ???

    Ψήφοι: 11 13,9%
  • Κάθομαι μόνος λίγο καιρο ή/και κάνω προσπάθεια επανασύνδεσης ???

    Ψήφοι: 5 6,3%
  • Επιστρέφω στην εργένικη ζωή, και εκτελώ ότι βρω μπροστά μου ???

    Ψήφοι: 23 29,1%
  • Απογοητεύομαι και το ρίχνω στην καλογερική ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Συνειδητοποιώ ότι οι γυναίκες είναι π******ς και γλυκοκοιτάω αγοράκια ???

    Ψήφοι: 7 8,9%
  • Το ρίχνω στο ποτό ή/και στα ναρκωτικά ???

    Ψήφοι: 2 2,5%
  • Αυτοκτονώ (...και με βρίσκουν αγκαλιά με μια φωτογραφία της) ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Ηρεμώ λίγο καιρό, και μετά συνεχίζω τη ζωή μου. ???

    Ψήφοι: 25 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    79

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
εγώ όσες φορές έχω κολλήσει με κοπέλα και θέλω να ξεκολλήσω, δεν της δίνω σημασία και σε 2-3 βδομάδες επανέρχομαι πλήρως στην προηγούμενη κατάσταση. απλώς αν θες πραγματικά να ξεκόψεις από αυτήν και αυτή σου πρήζει τα @ρχίδι@ παίρνοντας σε τηλ στο κινητό απλώς άλλαξε τον αριθμό σου για καμιά βδομάδα έτσι ώστε να μην σου έρχεται στο μυαλό κάθε φορά που σε παίρνει τηλ. αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι μόνιμη σχέση με κορασίδες κάτω των 25 είναι δύσκολο να κάνεις καθώς όλες ψάχνονται.

Aυτές που είναι πάνω από 25 επίσης ψάχνονται αλλά για γάμο.

Πάντως τα όσα έχει γράψει κατά καιρούς ο τσολιάς με προβληματίζουν γιατί δε βλέπω τους μεγαλύτερους να δείχνουν την ίδια ωριμότητα. Κλαψα και παρακμή λες και η δυσκολότερη στιγμή στη ζωή σας ήταν όταν σας παράτησε η γκόμενα.
 

Επισκέπτης
Την καλησπερα μου σε ολους παιδια και συγχαρητηρια για το σαιτ(το οποιο παρεπιπτοντως μου προτεινε γνωστος μπουρδελιαρης). Βασικα γραφτηκα μονο και μονο για να διαβασω το συγκεκριμμενο θρεντ και να απαντησω γιατι μου το προτειναν ως καλο αναγνωσμα... Φιλε λαπλας ιδια ακριβως φαση μου ετυχε και εμενα πριν 2 μηνες. Παρθενα, μετα απο 4 χρονια σχεση με εστειλε ξαφνικα και χωρις πολλα-πολλα ενω ολα φαινοντουσαν γαματα. Απο ανυπερασπιστο και κακομοιρο κοριτσακι μεταμορφωθηκε σε μια μερα σε σκληρη γκομενα που εκλεινε τηλεφωνα κλπ κλπ. Ο λογος ηταν αλλος ομως. Πηδηχτηκε με εναν τυπο που ηξερε 1 μερα (καλο ε). 35αρης αυτος 23 η πρωην μου(26αρης εγω). Ηθελε να ζησει το ονειρο της καθε γυναικας. Γκριζομαλλης γαμιας, με λεφτα, πολλες εμπειριες κλπ κλπ. Να γινει κλασσατη χεχε... guess what ομως... Ο τυπος ηθελε να ριξει εναν πουτσο και να φυγει και αυτο εκανε. Οταν με ειχε παρει τηλ να μου το πει, οτι δηλ θελει να χωρισουμε γιατι θελει να γνωρισει αλλους ανθρωπους, καταληξαμε να κλαιμε μαζι... πολυ γαμησε τα σκηνικο. Την κηνυγησα ο μαλακας για καμμια εβδομαδα γιατι φαινοταν μετανιωμενη και μετα σκαει το δευτερο φρουτο. Ο υποδιευθυντης της που τον ερωτευτηκε. Τα ειχαν μια εβδομαδα χωρις να πεσει γαμησι και την χωρισε και αυτος γιατι του το επαιζε δυσκολη χαχαχα. Το σκεφτομαι και γελαω τωρα! Ενα κοριτσακι που δεν ειχε σκασει καλα καλα απο το αυγο του και ηθελε να παιξει στα δαχτυλα 35αρηδες. Σου λεει...αφου με τον πρωτο του εκατσα με την πρωτη και μου την εκανε, κατσε να τον χορεψω λιγο τον αλλον. Με λιγα λογια επαιξε και εχασε. Πηγε να πιασει το ονειρο και πηρε τον μπουλο. Και τωρα μου λεει οτι ενα καλο παιδι γνωρισα (εμενα) και τον χωρισα γιατι ημουν ανωριμη, με σενα περνουσα καλυτερα κλπ κλπ. Η πλακα ομως ποια ειναι...οτι για ολα αυτα που εγιναν λυπαμαι. Δεν μου βγαινει καποιο συναισθημα του στυλ: παρτα μωρη καργιολα, καλα να παθεις. Την αγαπω ακομα... Γι'αυτο ειμαι μαλακας!!! Δευτερη ευκαιρια ομως δεν δινω. Ολο αυτο το διαστημα μιλαμε στο τηλ μερα παρα μερα και εγω ειμαι κυριλε. Ουτε βρισιδια ουτε τιποτα. Την αφηνω στην αβασταχτη ελαφροτητα του ειναι της! Αν καποιος αρχισει τις παναγιες μετα απο εναν χωρισμο τοτε παει στο αντιθετο ακρο. Στην βαρυτητα. Και μπορει να γυρισει και να πει μα καλα πως μου μιλαει ετσι ενω ειχαμε περασει τοσα, ενα λαθακι εκανα και αυτος μου βριζει το σοι κλπ κλπ... Το να μην κανεις ομως τιποτα ειναι απιστευτα ελαφρυ για να το αντεξει καποια.

Υ.Γ. εναν γαμημενο μηνα με πιανανε τα κλαμματα σε ασχετες στιγμες και δεν την παλευα...Αυτη ηταν αναισθητη κλασσικα
Υ.Γ.1 δεν θα ξαναγαπησω τοσο...Οτι με ποναει το απορριπτω σαν πιθανη κατασταση...δεν μπορω να ρισκαρω να αγαπησω αλλη γκομενα και να ξανατραβηξω ολα αυτα. Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου.
Υ.Γ.2 τελικα εμεις οι αντρες ειμαστε οι συναισθηματικοι. Αυτο το καταλαβα στα 26 μου χεχε
Υ.Γ.3 φιλε λαπλας θα σου πω μια κλισε ατακα που κολλαει. Δεν αξιζει να κλαψεις για καμμια γυναικα αλλα ακομη και αν υπαρχει μια για την οποια αξιζει...δεν θα σε κανει ποτε αυτη η γυναικα να κλαψεις
Υ.Γ.4 Αυτο για την αβασταχτη ελαφροτητα του ειναι το εκλεψα απο το ομωνυμο βιβλιο του μιλαν κουντερα που αξιζει να το διαβασετε και επισης αλλο ενα καλο βιβλιο μιλαει για τις σχεσεις στην δεκαετια που ζουμε και αναλυει ολο το κοινωνικο πλαισιο, δηλ, σχεσεις που γινονται με την προοπτικη της αναβαθμισης(βρηκαμε κατι καλυτερο αντε γεια) αλλα δυστυχως δεν θυμαμαι τον τιτλο του
Υ.Γ.5 Τελικα τι νοημα εχει να κανεις σε μια γυναικα ολα αυτα που θελει για να σε γουσταρει??? Η μαγκια ειναι να κανεις αυτα που θες πραγματικα εσυ και παρολαυτα να σε γουσταρει και να περνατε καλα. Αλλιως ειναι ψευτικη σχεση
Υ.Γ.6 Την ιδια περιοδο που χωρισα με την δικια μου ειχε χωρισει και ενα φιλαρακι με σκηνικο που εμοιαζε με την περιπτωση μου και επεσε πολυ συζητηση... Το συμπερασμα????? Παλιοκαργιολες γυναικες πως την εχετε δει που θα χορευουμε στον ρυθμο που εσεις γουσταρετε! No hard feelings... Καλους πουτσους στα μουνια σας και καλα μουνια στους πουτσους μας
Υ.Γ.7 fuck off and die u gilded cunt. take your pain and shove it up your asshole
Καλώς ήρθες λοιπόν και εσύ εξευγενισμένε και άριστε άνδρα με τις πρωτότυπες ιδέες περί γυναικών και τα τοιαύτα. Πραγματικά η ιστορία σου είναι συγκλονιστική και είμαι σίγουρη ότι η κοπέλα σου (πρώην και μέσα στην ωριμότητα, ώπως και εσύ άλλωστε που την επέλεξες και την αγάπησες για το βαθύ και πλούσιο κόσμο της για την προσωπικότητα της που όπως μας παρέθεσες με λεπτομέρειες στηρίζεται στο πόσους π..ους θα φάει) είναι πραγματικά το πρόβλημα σε αυτήν την ιστορία και τίποτα άλλο φυσικά. Διότι εσύ ίσως ξέχασες να πεις ότι είσαι τυφλός κουφός και τόσο αθώωος που δεν ξεχώρισες κανένα στοιχείο απο αυτά που έβγαλε μετά (ρε μπας και οι άνδρες είναι ηλίθιοι τελικά; χαχαχαχα)
Με συγκίνηση επίσης διαπίστωσα ότι κάποιος φίλος σου σου συνέστησε ωα καλό ανάγνωσμα το συγκεκριμένο θρέντ. Ναι πιστεύω ότι είναι απο τα πολυπλοκότερα και βαθύτερα αναγνώσματα που μου έχουν πέσει στο μάτι (στο νετ) εδώ και καιρό,  με πολυγνωμία, επιστημονική ανάλυση, κουλτούρα και θα σε βοηθήσει να φιλοσοφήσεις ίσως την ζωή, και ίσως περάσεις και σε επίπεδο ζεν... Θα προέβλεπα μάλιστα επειδή είναι εμφανές ότι είσαι στον δρόμο προς την τελειότητα, (απο τα συμπερασματα που γράφεις στο τέλος) την εξέλιξή σου στα επόμενα γραφόμενα, στα χνάρια που χαράζουν και αλλοι οπαδοί της "μια τρύπα κι ότι να ναι" γιατί είσαι και ευαισθητούλι μην μας πάθεις κάτι.
Αντε καλή αρχή

 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Να ρωτησω κατι ως πιο ψυχραιμη τωρα? δηλαδη θεωρειτε οτι μια γυναικα δεν μπορει να σταματησει να θελει εναν αντρα μετα απο τεσσερα χρονια? και επειδη ο αντρας εξακολουθει να την θελει και να την αγαπαει τι θα πει αυτο? απαγορευεται ο ενας απο τους δυο να σταματησει να αγαπαει ή να θελει τον αλλο? πρεπει να ειναι ισοβια τα δεσμα? δεν ειναι ολοι οι χωρισμοι αρμονικοι λογω ασυμφωνιας χαρακτηρων...παντα ο ενας θα ειναι ο κακος...αυτος που παραταει...θεωρειτε οτι δεν ειναι φυσιολογικο να θελει να παει με αλλους 5-10 αντρες στη ζωη της οταν μεχρι τα 25 της πχ εχει παει με εναν αντρα? πιστευετε μηπως οτι επειδη ισως ΕΣΕΙΣ δεν το εχετε κανει ποτε οτι δεν υπαρχουν αντρες οι οποιοι εχουν δειξει ακριβως την ιδια συμπεριφορα σε γυναικες? μην τρελλαινεστε ρε παιδια και μην καταδικαζετε....καταλαβαινω την πικρα σας φυσικα και αν ημουν στη θεση σας πιθανον να εβριζα τους αντρες που φερονται μπαμπεσικα τι να πω....

Οι γυναίκες συνήθως απαιτούν συνεχές πότισμα σαν απαιτητικές γλάστρες. Είναι επόμενο να μην έχουν δικαίωμα να φτύνουν με τέτοιο τρόπο, όταν έχουν απαιτήσει από τον άλλον χίλια δυό σε χρόνο και χρήμα. Και επιπλέον θέλουν να συνεχίσουν να έχουν τον πρώην του χεριού τους, κι άμα τα βρουν αγγούρια να ξαναγυρίσουν στο δικό του αγγούρι σα να μη τρέχει τίποτα.

Όσο για τα υπόλοιπα, από που κι ως που είναι φυσιολογικό να θέλει να πάει με 5-10 ακόμα; Αυτό λέγεται πουτανιά και όταν μετά οι άντρες τη γουστάρουν για πήδημα και μόνο της κακοφαίνεται και αρχίζει το παραμύθι "δεν υπάρχουν άντρες, μόνο πήδημα και φεύγουν και κανένας δε θέλει να μου κάνει μωράκι και να με παντρευτεί". Δηλαδή όλοι οι 5-10 προηγούμενοι την παντρεύτηκαν κιόλας;
 

kissifer

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
80
Like
0
Πόντοι
0
Λοιπον αφου δεν ζουμε χωρις αυτές τι το ψαχνετε? τις βρίζουμε στο σεξ πανω και γουστάρουνε γιατι ειναι πουτανες το ξέρουν και οι ίδιες. Και εγω το ιδιο κερατο εφαγα με διασημο μαλιστα 45αρη (επρεπε να ειναι και διάσημος βλεπεις) αλλα φίλε μην λες οτι δεν θα ξαναγαπήσεις εγω αγαπάω τωρα πολυ περισσοτερο απο τοτε, αλλη εννοιειται και το σκεφτομαι και σοβαρα γιατι αν δεν παντρευτείς τον ερωτα της ζωής σου τι σκατά κάνεις? Σε 2 χρονάκια απο τώρα ολα θα τα βλέπεις με αλλο μάτι... Γιαυτό ζούμε για να ζήσεις αφήσου ελευθερος και ανοικτός σε όλα..Και εσυ mounitsa μην θιγεσαι γιατι οι περισσοτεροι αντρες εχουν πληγωθει απο μια κοπέλα τους.. κατα μεσο ορο...
 

SNIFsnif

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
164
Like
2
Πόντοι
1
Κάνει μπαμ ο πανικός ορισμένων δεσποινίδων μπροστά στο ενδεχόμενο ότι το χιλιοπαιγμένο μοντέρνο παραμύθι περί "έρωτος" (με τη χολλυγουντίστικη έννοια) ξεφτίζει και καταρρέει μπροστά στην αδήριτη πραγματικότητα.

Ο "έρωτας" με τη συναισθηματική του μορφή είναι ένα μύθευμα το οποίο πλασάρεται, διότι δικαιολογεί την προσφορά εξασφάλισης από το αρσενικό χωρίς ανταλλάγματα από το θηλυκό.

Για τι ανταλλάγματα μιλάμε;
Συγκεκριμένα: Το αρσενικό προστατεύει (με μύες, χρήμα κλπ) και σε αντάλλαγμα, το θηλυκό υπηρετεί.

ΑΥΤΗ είναι η μόνη ρεαλιστική προσέγγιση στην έμφυλη σχέση σε βάθος χρόνου.

Διότι το αρσενικό δεν αντλεί κανένα γενετικό συμφέρον από τη συνέχιση της αποκλειστικής σχέσης μετά την εκσπερμάτωση.
Για το αρσενικό αρκεί μια χυσιά κι έσπειρε τα γονίδιά του.

Το θηλυκό όμως χρειάζεται χρόνια για να συνεχίσει τη γενετική του κληρονομιά.
Το θηλυκό επομένως είναι αυτό που χρειάζεται την προστασία του αρσενικού κατά της διάρκεια της κύησης και της λοχείας, προκειμένου να επιβιώσουν τα γονίδιά της.

Το αρσενικό αντίθετα έχει συμφέρον να πηδήξει όσο το δυνατόν περισσότερα θηλυκά, προκειμένου ν' αυξήσει τις πιθανότητες επιβίωσης του DNA του.

Το θηλυκό χρειάζεται "ποιότητα" από τον σύντροφό του.
Το αρσενικό χρειάζεται "ποσότητα" από τις συντρόφους του.

Επομένως, το αρσενικό δεν έχει συμφέρον να δεθεί με ένα θηλυκό και να ξοδεύει πόρους για να το συντηρεί και να το προστατευει.

ΕΚΤΟΣ αν το θηλυκό ξεπληρώσει αυτή την προστασία με την υποταγή του (υπηρέτρια, μαγείρισσα, καθαρίστρια, πουτάνα).

Ο "έρωτας" τώρα, αντί να περιορίζεται σε μιαν ορμονική έκρηξη (που είναι παροδική) έχει συνδεθεί με ένα σωρό κοινωνικά στερεότυπα, τα οποία αναγκάζουν το αρσενικό να παρέχει την προστασία του ΔΩΡΕΑΝ. ΜΕ μόνο αιτιολογικό το ότι είναι... "ερωτευμένος".

Μιλάμε για μεγάλη απάτη.

Γιατί απάτη;

Μα, διότι ο "έρωτας" του θηλυκού... εντελώς κατά "σύμπτωση" απευθύνεται σε αρσενικά ισχυρότερα.
Σχεδόν ποτέ προς ίσους.
Και ούτε κατά διάνοια προς κατώτερους.

Άρα το μοντέρνο θηλυκό συνεχίζει να λειτουργεί βιολογικά και ν' αναζητά τον προστάτη-χορηγό (και πολύ καλά κάνει, μια που αυτή είναι η φύση του θηλυκού).

Το πρόβλημα το έχει το μοντέρνο αρσενικό, που αντί ν' ακούει τα ένστικτά του και να γαμεί δεξιά κι αριστερά και να πουλάει ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ την προστασία του (απαιτώντας από τη γυναίκα να του υποτάσσεται πλήρως - και μπορούμε να επιβεβαιώσουμε ότι το θηλυκό πράγματι ακόμα και σήμερα ΜΠΟΡΕΙ να υποταχτεί)...
αντί να τα κάνει όλα αυτά και να ενεργεί σύμφωνα με τη φύση του...
πάει βλακωδώς και ΠΙΣΤΕΥΕΙ το παραμύθι περί μοντέρνου "έρωτα"...
ΠΕΙΘΕΙ τον εαυτό του ότι νιώθει "ερωτευμένος" (προκειμένου να συμμορφωθεί στο κοινωνικό πρότυπο που πλασάρεται από τα ΜΜΕ) και τελικά...
χρόνια μετά...
ξυπνάει και καταλαβαίνει πόσο δυστυχισμένος είναι...
μόνο που τότε ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ και η ζωή είναι πίσω του.

Προτείνεται η αποχή από σοβαρές σχέσεις;
Όχι βέβαια!
Προτείνεται όμως το αρσενικό ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να κοιτάξει το συμφέρον του (όπως κάνει το θηλυκό) και να πουλήσει ΑΚΡΙΒΑ την προστασία του.
Να απαιτεί χειροπιαστά ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑΤΑ και όχι μπαρούφες περί "έρωτος", που οι ίδιες οι γυναίκες κοροϊδεύουν, όταν μιλάνε μεταξύ τους.


 

kissifer

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
80
Like
0
Πόντοι
0
ολοι γιναμε φιλοσοφοι εδω μεσα αλλα ενα ειναι το σιγουρο οσο ζησεις μαθαινεις και αλλαζεις αποψη για ολα..
 

scooby

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2007
Μηνύματα
512
Like
6
Πόντοι
6
Σωστοτατος φιλε.Απαιχτος. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Οι γυναίκες συνήθως απαιτούν συνεχές πότισμα σαν απαιτητικές γλάστρες. Είναι επόμενο να μην έχουν δικαίωμα να φτύνουν με τέτοιο τρόπο, όταν έχουν απαιτήσει από τον άλλον χίλια δυό σε χρόνο και χρήμα. Και επιπλέον θέλουν να συνεχίσουν να έχουν τον πρώην του χεριού τους, κι άμα τα βρουν αγγούρια να ξαναγυρίσουν στο δικό του αγγούρι σα να μη τρέχει τίποτα.

Όσο για τα υπόλοιπα, από που κι ως που είναι φυσιολογικό να θέλει να πάει με 5-10 ακόμα; Αυτό λέγεται πουτανιά και όταν μετά οι άντρες τη γουστάρουν για πήδημα και μόνο της κακοφαίνεται και αρχίζει το παραμύθι "δεν υπάρχουν άντρες, μόνο πήδημα και φεύγουν και κανένας δε θέλει να μου κάνει μωράκι και να με παντρευτεί". Δηλαδή όλοι οι 5-10 προηγούμενοι την παντρεύτηκαν κιόλας;

Δεν τολμώ να σκεφτώ τί σου έχουν κάνει όλες οι γυναίκες που έχεις γνωρίσει και γράφεις αυτά...
Πουτανιά το ότι βαρέθηκε σε μια σχέση και θέλει να γνωρίσει και κάποιον άλλο;
Πουτανιά ότι δεν άντεχε σε μια σχέση και τη διέλυσε;

Δηλαδή αν έμενε μαζί του και τον κεράτωνε πίσω από την πλάτη του τί θα ήταν, η μετεμψύχωση της Σαλώμης;

Σε τελική ανάλυση, μουνί της είναι, ό,τι θέλει το κάνει...(και αν είναι καλό κομμάτι ας περάσει μια βόλτα από εδώ).
Και θα υποστεί τις συνέπειες των επιλογών της, όπως κάθε άνθρωπος, άνδρας ή γυναίκα.

Και ρε παλικάρι, ποια είναι η ιδανική γυναίκα για εσένα;
Η μουνάρα που θα σε ερωτευτεί τρελά στα 17 της , θα είσαι ο πρώτος της και μοναδικός της, θα σου συγχωρεί όλες τις απιστίες/ κέρατα/ μαλακία που σε δέρνει και θα είναι και η πρώτη μαγείρισσα και θα μείνει προσκολλημένη σε εσένα μέχρι τα βαθειά της γεράματα, και ας είναι αποτυχημένος επαγγελματικά, άφραγκος, τα ρίχνεις όλα στους άλλους και σε εκείνη (διότι εσύ δεν φταις ποτέ) και μεταξύ μας δεν είσαι και ο καλύτερος εραστής (αλλά που να το ξέρει- - γιατί μόνο με εσένα έχει πάει...ευτυχώς)

Σου έχω νέα φιλαράκο...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ...
Όπως δεν υπάρχει και άγιος Βασίλης, η χαμένη Ατλαντίδα και οι πυραμίδες στον Άρη...

Και να σημειώσω ότι δεν έχω την καλύτερη άποψη για τη μέση σύγχρονη ελληνίδα, οι περισσότερες γυναίκες με κάνουν να πλήττω και ουδέποτε είχα και το φοβερό σουξέ...

Αλλά τοοοοοοοοοοοσος μισογυνισμός πια; (είδα και τι γράφεις στο θέμα της εγκυμόσύνης και κατέρρευσα τελείως...Το ότι θέλει να παντρευτεί στα 29 της τον επί 4 χρόνια γκόμενό της ο οποίος την γκάστρωσε είναι γυναικεία πουτανία; Δηλαδή αν έριχνε το παιδί, έφτυνε τον τύπο και άρχισε να πηδιέται από δω και από κει επειδή ήταν νέα ακόμη πώς θα την χαρακτήριζες; )

Πες μας τί σου έχουν κάνει οι κάρυες να σε στηρίξουμε ψυχολογικά και ηθικά...Αλλά τόσο μίσος ούτε ο Τζακ ο Αντεροβγάλτης...

Υ/γραφο: Ναι , καλά κατάλαβες....Τα γράφω για να γίνω αρεστός στη Νίτσα, στη Μπάιτ και στη Μαριαννα που ψάχνει για καλό παιδί...
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Κάνει μπαμ ο πανικός ορισμένων δεσποινίδων μπροστά στο ενδεχόμενο ότι το χιλιοπαιγμένο μοντέρνο παραμύθι περί "έρωτος" (με τη χολλυγουντίστικη έννοια) ξεφτίζει και καταρρέει μπροστά στην αδήριτη πραγματικότητα.

Ο "έρωτας" με τη συναισθηματική του μορφή είναι ένα μύθευμα το οποίο πλασάρεται, διότι δικαιολογεί την προσφορά εξασφάλισης από το αρσενικό χωρίς ανταλλάγματα από το θηλυκό.

Για τι ανταλλάγματα μιλάμε;
Συγκεκριμένα: Το αρσενικό προστατεύει (με μύες, χρήμα κλπ) και σε αντάλλαγμα, το θηλυκό υπηρετεί.

ΑΥΤΗ είναι η μόνη ρεαλιστική προσέγγιση στην έμφυλη σχέση σε βάθος χρόνου.

Διότι το αρσενικό δεν αντλεί κανένα γενετικό συμφέρον από τη συνέχιση της αποκλειστικής σχέσης μετά την εκσπερμάτωση.
Για το αρσενικό αρκεί μια χυσιά κι έσπειρε τα γονίδιά του.

Το θηλυκό όμως χρειάζεται χρόνια για να συνεχίσει τη γενετική του κληρονομιά.
Το θηλυκό επομένως είναι αυτό που χρειάζεται την προστασία του αρσενικού κατά της διάρκεια της κύησης και της λοχείας, προκειμένου να επιβιώσουν τα γονίδιά της.

Το αρσενικό αντίθετα έχει συμφέρον να πηδήξει όσο το δυνατόν περισσότερα θηλυκά, προκειμένου ν' αυξήσει τις πιθανότητες επιβίωσης του DNA του.

Το θηλυκό χρειάζεται "ποιότητα" από τον σύντροφό του.
Το αρσενικό χρειάζεται "ποσότητα" από τις συντρόφους του.

Επομένως, το αρσενικό δεν έχει συμφέρον να δεθεί με ένα θηλυκό και να ξοδεύει πόρους για να το συντηρεί και να το προστατευει.

ΕΚΤΟΣ αν το θηλυκό ξεπληρώσει αυτή την προστασία με την υποταγή του (υπηρέτρια, μαγείρισσα, καθαρίστρια, πουτάνα).

Ο "έρωτας" τώρα, αντί να περιορίζεται σε μιαν ορμονική έκρηξη (που είναι παροδική) έχει συνδεθεί με ένα σωρό κοινωνικά στερεότυπα, τα οποία αναγκάζουν το αρσενικό να παρέχει την προστασία του ΔΩΡΕΑΝ. ΜΕ μόνο αιτιολογικό το ότι είναι... "ερωτευμένος".

Μιλάμε για μεγάλη απάτη.

Γιατί απάτη;

Μα, διότι ο "έρωτας" του θηλυκού... εντελώς κατά "σύμπτωση" απευθύνεται σε αρσενικά ισχυρότερα.
Σχεδόν ποτέ προς ίσους.
Και ούτε κατά διάνοια προς κατώτερους.

Άρα το μοντέρνο θηλυκό συνεχίζει να λειτουργεί βιολογικά και ν' αναζητά τον προστάτη-χορηγό (και πολύ καλά κάνει, μια που αυτή είναι η φύση του θηλυκού).

Το πρόβλημα το έχει το μοντέρνο αρσενικό, που αντί ν' ακούει τα ένστικτά του και να γαμεί δεξιά κι αριστερά και να πουλάει ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ την προστασία του (απαιτώντας από τη γυναίκα να του υποτάσσεται πλήρως - και μπορούμε να επιβεβαιώσουμε ότι το θηλυκό πράγματι ακόμα και σήμερα ΜΠΟΡΕΙ να υποταχτεί)...
αντί να τα κάνει όλα αυτά και να ενεργεί σύμφωνα με τη φύση του...
πάει βλακωδώς και ΠΙΣΤΕΥΕΙ το παραμύθι περί μοντέρνου "έρωτα"...
ΠΕΙΘΕΙ τον εαυτό του ότι νιώθει "ερωτευμένος" (προκειμένου να συμμορφωθεί στο κοινωνικό πρότυπο που πλασάρεται από τα ΜΜΕ) και τελικά...
χρόνια μετά...
ξυπνάει και καταλαβαίνει πόσο δυστυχισμένος είναι...
μόνο που τότε ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ και η ζωή είναι πίσω του.

Προτείνεται η αποχή από σοβαρές σχέσεις;
Όχι βέβαια!
Προτείνεται όμως το αρσενικό ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να κοιτάξει το συμφέρον του (όπως κάνει το θηλυκό) και να πουλήσει ΑΚΡΙΒΑ την προστασία του.
Να απαιτεί χειροπιαστά ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑΤΑ και όχι μπαρούφες περί "έρωτος", που οι ίδιες οι γυναίκες κοροϊδεύουν, όταν μιλάνε μεταξύ τους.

Πολύ ορθή ανάλυση.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Δεν τολμώ να σκεφτώ τί σου έχουν κάνει όλες οι γυναίκες που έχεις γνωρίσει και γράφεις αυτά...
Πουτανιά το ότι βαρέθηκε σε μια σχέση και θέλει να γνωρίσει και κάποιον άλλο;
Πουτανιά ότι δεν άντεχε σε μια σχέση και τη διέλυσε;

Δηλαδή αν έμενε μαζί του και τον κεράτωνε πίσω από την πλάτη του τί θα ήταν, η μετεμψύχωση της Σαλώμης;

Σε τελική ανάλυση, μουνί της είναι, ό,τι θέλει το κάνει...(και αν είναι καλό κομμάτι ας περάσει μια βόλτα από εδώ).
Και θα υποστεί τις συνέπειες των επιλογών της, όπως κάθε άνθρωπος, άνδρας ή γυναίκα.

Και ρε παλικάρι, ποια είναι η ιδανική γυναίκα για εσένα;
Η μουνάρα που θα σε ερωτευτεί τρελά στα 17 της , θα είσαι ο πρώτος της και μοναδικός της, θα σου συγχωρεί όλες τις απιστίες/ κέρατα/ μαλακία που σε δέρνει και θα είναι και η πρώτη μαγείρισσα και θα μείνει προσκολλημένη σε εσένα μέχρι τα βαθειά της γεράματα, και ας είναι αποτυχημένος επαγγελματικά, άφραγκος, τα ρίχνεις όλα στους άλλους και σε εκείνη (διότι εσύ δεν φταις ποτέ) και μεταξύ μας δεν είσαι και ο καλύτερος εραστής (αλλά που να το ξέρει- - γιατί μόνο με εσένα έχει πάει...ευτυχώς)

Σου έχω νέα φιλαράκο...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ...
Όπως δεν υπάρχει και άγιος Βασίλης, η χαμένη Ατλαντίδα και οι πυραμίδες στον Άρη...

Και να σημειώσω ότι δεν έχω την καλύτερη άποψη για τη μέση σύγχρονη ελληνίδα, οι περισσότερες γυναίκες με κάνουν να πλήττω και ουδέποτε είχα και το φοβερό σουξέ...

Αλλά τοοοοοοοοοοοσος μισογυνισμός πια; (είδα και τι γράφεις στο θέμα της εγκυμόσύνης και κατέρρευσα τελείως...Το ότι θέλει να παντρευτεί στα 29 της τον επί 4 χρόνια γκόμενό της ο οποίος την γκάστρωσε είναι γυναικεία πουτανία; Δηλαδή αν έριχνε το παιδί, έφτυνε τον τύπο και άρχισε να πηδιέται από δω και από κει επειδή ήταν νέα ακόμη πώς θα την χαρακτήριζες; )

Πες μας τί σου έχουν κάνει οι κάρυες να σε στηρίξουμε ψυχολογικά και ηθικά...Αλλά τόσο μίσος ούτε ο Τζακ ο Αντεροβγάλτης...

Υ/γραφο: Ναι , καλά κατάλαβες....Τα γράφω για να γίνω αρεστός στη Νίτσα, στη Μπάιτ και στη Μαριαννα που ψάχνει για καλό παιδί...

Όπως αυτές κάνουν ότι θέλουν το μουνί τους, έτσι κι εμείς κάνουμε ότι θέλουμε τον πούτσο μας. Εξαιρούνται οι μουνόδουλοι και οι δέσμιοι των κοινωνικών συμβάσεων.
 

Επισκέπτης
Κάνει μπαμ ο πανικός ορισμένων δεσποινίδων μπροστά στο ενδεχόμενο ότι το χιλιοπαιγμένο μοντέρνο παραμύθι περί "έρωτος" (με τη χολλυγουντίστικη έννοια) ξεφτίζει και καταρρέει μπροστά στην αδήριτη πραγματικότητα.

Ο "έρωτας" με τη συναισθηματική του μορφή είναι ένα μύθευμα το οποίο πλασάρεται, διότι δικαιολογεί την προσφορά εξασφάλισης από το αρσενικό χωρίς ανταλλάγματα από το θηλυκό.

Για τι ανταλλάγματα μιλάμε;
Συγκεκριμένα: Το αρσενικό προστατεύει (με μύες, χρήμα κλπ) και σε αντάλλαγμα, το θηλυκό υπηρετεί.

ΑΥΤΗ είναι η μόνη ρεαλιστική προσέγγιση στην έμφυλη σχέση σε βάθος χρόνου.

Διότι το αρσενικό δεν αντλεί κανένα γενετικό συμφέρον από τη συνέχιση της αποκλειστικής σχέσης μετά την εκσπερμάτωση.
Για το αρσενικό αρκεί μια χυσιά κι έσπειρε τα γονίδιά του.

Το θηλυκό όμως χρειάζεται χρόνια για να συνεχίσει τη γενετική του κληρονομιά.
Το θηλυκό επομένως είναι αυτό που χρειάζεται την προστασία του αρσενικού κατά της διάρκεια της κύησης και της λοχείας, προκειμένου να επιβιώσουν τα γονίδιά της.

Το αρσενικό αντίθετα έχει συμφέρον να πηδήξει όσο το δυνατόν περισσότερα θηλυκά, προκειμένου ν' αυξήσει τις πιθανότητες επιβίωσης του DNA του.

Το θηλυκό χρειάζεται "ποιότητα" από τον σύντροφό του.
Το αρσενικό χρειάζεται "ποσότητα" από τις συντρόφους του.

Επομένως, το αρσενικό δεν έχει συμφέρον να δεθεί με ένα θηλυκό και να ξοδεύει πόρους για να το συντηρεί και να το προστατευει.

ΕΚΤΟΣ αν το θηλυκό ξεπληρώσει αυτή την προστασία με την υποταγή του (υπηρέτρια, μαγείρισσα, καθαρίστρια, πουτάνα).

Ο "έρωτας" τώρα, αντί να περιορίζεται σε μιαν ορμονική έκρηξη (που είναι παροδική) έχει συνδεθεί με ένα σωρό κοινωνικά στερεότυπα, τα οποία αναγκάζουν το αρσενικό να παρέχει την προστασία του ΔΩΡΕΑΝ. ΜΕ μόνο αιτιολογικό το ότι είναι... "ερωτευμένος".

Μιλάμε για μεγάλη απάτη.

Γιατί απάτη;

Μα, διότι ο "έρωτας" του θηλυκού... εντελώς κατά "σύμπτωση" απευθύνεται σε αρσενικά ισχυρότερα.
Σχεδόν ποτέ προς ίσους.
Και ούτε κατά διάνοια προς κατώτερους.

Άρα το μοντέρνο θηλυκό συνεχίζει να λειτουργεί βιολογικά και ν' αναζητά τον προστάτη-χορηγό (και πολύ καλά κάνει, μια που αυτή είναι η φύση του θηλυκού).

Το πρόβλημα το έχει το μοντέρνο αρσενικό, που αντί ν' ακούει τα ένστικτά του και να γαμεί δεξιά κι αριστερά και να πουλάει ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ την προστασία του (απαιτώντας από τη γυναίκα να του υποτάσσεται πλήρως - και μπορούμε να επιβεβαιώσουμε ότι το θηλυκό πράγματι ακόμα και σήμερα ΜΠΟΡΕΙ να υποταχτεί)...
αντί να τα κάνει όλα αυτά και να ενεργεί σύμφωνα με τη φύση του...
πάει βλακωδώς και ΠΙΣΤΕΥΕΙ το παραμύθι περί μοντέρνου "έρωτα"...
ΠΕΙΘΕΙ τον εαυτό του ότι νιώθει "ερωτευμένος" (προκειμένου να συμμορφωθεί στο κοινωνικό πρότυπο που πλασάρεται από τα ΜΜΕ) και τελικά...
χρόνια μετά...
ξυπνάει και καταλαβαίνει πόσο δυστυχισμένος είναι...
μόνο που τότε ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ και η ζωή είναι πίσω του.

Προτείνεται η αποχή από σοβαρές σχέσεις;
Όχι βέβαια!
Προτείνεται όμως το αρσενικό ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να κοιτάξει το συμφέρον του (όπως κάνει το θηλυκό) και να πουλήσει ΑΚΡΙΒΑ την προστασία του.
Να απαιτεί χειροπιαστά ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑΤΑ και όχι μπαρούφες περί "έρωτος", που οι ίδιες οι γυναίκες κοροϊδεύουν, όταν μιλάνε μεταξύ τους.


Ο θόρυβος του μπαμ που ακούς στα αυτιά σου είναι από την ανάγκη πολλών ανδρών που καταφέρονται εναντίον των άκαρδων κορασίδων που τους παράτησαν… και που στην προσπάθεια τους να καλύψουν τα συναισθηματικά κενά της μοναξιάς τους αντιδρούν με τον γνωστό τρόπο της άρνησης που ενώ ξέρεις τεχνηέντως απέφευγες να αναφέρεις… Αρνούνται ακόμα και την ζωή που οι ίδιοι επέλεξαν, ακυρώνοντας το μυαλό τους και την εξυπνάδα τους. Πώς να εκτιμήσει κανείς ένα τέτοιο άνδρα που δεν έχει κότσια να πει στον εαυτό του « ναι έκανα λάθος επιλογή και έχασα».
Ο αρχέγονος εγκέφαλος στον οποίο αναφέρεσαι πράγματι υπάρχει και ωθεί τους ανθρώπους στην αρχική ενστικτώδη τους φύση. Την οποία οι ίδιοι καταριέστε.. .. ω τι εξευτελισμός για το ανδρικό  είδος..
Το μοντέρνο αρσενικό που δεν ξέρει το είδος του, και πώς να λειτουργήσει στο σεξ γιατί δεν το αναφέρεις; Τα προβλήματα που σας οδηγούν σωρηδόν σε λύσεις βιάγκρα γιατί δεν τα παραθέτεις μιας και μας έκανες μια ανάλυση τόσο ενδελεχή; Την ασπερμία που ταλανίζει την νεολαία την ξεχάσαμε; Από την μία πλευρά τα βλέπουμε μόνο, όπως μας συμφέρει και καθαρίσαμε και πιστεύεις ότι αυτή είναι η αντρική συμπεριφορά;
Αριστουργήματα τέχνης κατέθεσε ο άνθρωπος στην πορεία της ιστορίας και της ζωής του στην γη για τον έρωτα και εσύ έρχεσαι να ακυρώσεις την ύπαρξή του, επειδή δεν έχεις την μαγκιά να τον ζήσεις ; (παρεμπιπτόντως αυτό ακριβώς θέλουν τα μμε διότι δεν νομίζω να προβάλλουν κανένα πρότυπο έρωτα και οικογένειας πουθενά)
Αν θεωρείς την ζωή σου εμπορική συναλλαγή ζήσε έτσι. Αλλά μην μας πουλάς πρόζα και θεωρίες στην τελική μέσα από το πρίσμα της ισοπέδωσης γιατί μπορεί κάποιοι από εμάς να μην θέλουμε να ζήσουμε στην κατάντια.
Μπαρούφα είναι φίλε μου να φτύνεις όσα θέλεις και έχεις ανάγκη επειδή δεν μπορείς να τα φτάσεις. Μπαρούφα είναι να θεωρείς ότι είσαι ο αλάνθαστος και να πιστεύεις ότι θα μάθεις σε αυτήν την ζωή χωρίς να πάθεις. Μπαρούφα είναι να κρίνεις όλο τον κόσμο γύρω σου με τα κουτάκια που λες ότι σε κρίνουν ενώ αυτό σε ενοχλεί. Να χαρακτηρίζεις επειδή σε βολεύει όλους βάση μιας εμπειρίας που σε πόνεσε, να εθελοτυφλείς και να μην μπορείς να δεις πέρα από την μύτη σου γιατί πιθανόν να νοιώθεις μαλ….ς.   Μπορείς να τα σκεφτείς όλα αυτά, μπορείς και να με βρίσεις. Δική σου είναι η επιλογή.


 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Δεν τολμώ να σκεφτώ τί σου έχουν κάνει όλες οι γυναίκες που έχεις γνωρίσει και γράφεις αυτά...
Πουτανιά το ότι βαρέθηκε σε μια σχέση και θέλει να γνωρίσει και κάποιον άλλο;
Πουτανιά ότι δεν άντεχε σε μια σχέση και τη διέλυσε;

Δηλαδή αν έμενε μαζί του και τον κεράτωνε πίσω από την πλάτη του τί θα ήταν, η μετεμψύχωση της Σαλώμης;

Σε τελική ανάλυση, μουνί της είναι, ό,τι θέλει το κάνει...(και αν είναι καλό κομμάτι ας περάσει μια βόλτα από εδώ).
Και θα υποστεί τις συνέπειες των επιλογών της, όπως κάθε άνθρωπος, άνδρας ή γυναίκα.

Και ρε παλικάρι, ποια είναι η ιδανική γυναίκα για εσένα;
Η μουνάρα που θα σε ερωτευτεί τρελά στα 17 της , θα είσαι ο πρώτος της και μοναδικός της, θα σου συγχωρεί όλες τις απιστίες/ κέρατα/ μαλακία που σε δέρνει και θα είναι και η πρώτη μαγείρισσα και θα μείνει προσκολλημένη σε εσένα μέχρι τα βαθειά της γεράματα, και ας είναι αποτυχημένος επαγγελματικά, άφραγκος, τα ρίχνεις όλα στους άλλους και σε εκείνη (διότι εσύ δεν φταις ποτέ) και μεταξύ μας δεν είσαι και ο καλύτερος εραστής (αλλά που να το ξέρει- - γιατί μόνο με εσένα έχει πάει...ευτυχώς)

Σου έχω νέα φιλαράκο...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ...
Όπως δεν υπάρχει και άγιος Βασίλης, η χαμένη Ατλαντίδα και οι πυραμίδες στον Άρη...

Και να σημειώσω ότι δεν έχω την καλύτερη άποψη για τη μέση σύγχρονη ελληνίδα, οι περισσότερες γυναίκες με κάνουν να πλήττω και ουδέποτε είχα και το φοβερό σουξέ...

Αλλά τοοοοοοοοοοοσος μισογυνισμός πια; (είδα και τι γράφεις στο θέμα της εγκυμόσύνης και κατέρρευσα τελείως...Το ότι θέλει να παντρευτεί στα 29 της τον επί 4 χρόνια γκόμενό της ο οποίος την γκάστρωσε είναι γυναικεία πουτανία; Δηλαδή αν έριχνε το παιδί, έφτυνε τον τύπο και άρχισε να πηδιέται από δω και από κει επειδή ήταν νέα ακόμη πώς θα την χαρακτήριζες; )

Πες μας τί σου έχουν κάνει οι κάρυες να σε στηρίξουμε ψυχολογικά και ηθικά...Αλλά τόσο μίσος ούτε ο Τζακ ο Αντεροβγάλτης...

Υ/γραφο: Ναι , καλά κατάλαβες....Τα γράφω για να γίνω αρεστός στη Νίτσα, στη Μπάιτ και στη Μαριαννα που ψάχνει για καλό παιδί...

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω...Δεν αντέχω τη μονοχρωματική όραση, και παρ' ότι τέλεια γυναίκα δεν υπάρχει,  σίγουρα δεν είμαι εγώ ο τέλειος  άντρας για να τη διεκδικήσω (αν υπήρχε) και να απαιτήσω την πλήρη αφοσίωσή της...Σίγουρα η κατάσταση με τις Ελληνίδες δεν είναι ρόδινη, ωστόσο, με αμοιβαία κατανόηση και κάποιες εκατέρωθεν υποχωρήσεις (ναι, πρέπει να γίνονται και τέτοιες!!!) τα πράγματα μπορούν να γίνουν πιο ανθρώπινα... :)
 

SNIFsnif

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
164
Like
2
Πόντοι
1
Ο θόρυβος του μπαμ που ακούς στα αυτιά σου είναι από την ανάγκη πολλών ανδρών που καταφέρονται εναντίον των άκαρδων κορασίδων που τους παράτησαν… και που στην προσπάθεια τους να καλύψουν τα συναισθηματικά κενά της μοναξιάς τους αντιδρούν με τον γνωστό τρόπο της άρνησης που ενώ ξέρεις τεχνηέντως απέφευγες να αναφέρεις… Αρνούνται ακόμα και την ζωή που οι ίδιοι επέλεξαν, ακυρώνοντας το μυαλό τους και την εξυπνάδα τους. Πώς να εκτιμήσει κανείς ένα τέτοιο άνδρα που δεν έχει κότσια να πει στον εαυτό του « ναι έκανα λάθος επιλογή και έχασα».
Ο αρχέγονος εγκέφαλος στον οποίο αναφέρεσαι πράγματι υπάρχει και ωθεί τους ανθρώπους στην αρχική ενστικτώδη τους φύση. Την οποία οι ίδιοι καταριέστε.. .. ω τι εξευτελισμός για το ανδρικό  είδος..
Το μοντέρνο αρσενικό που δεν ξέρει το είδος του, και πώς να λειτουργήσει στο σεξ γιατί δεν το αναφέρεις; Τα προβλήματα που σας οδηγούν σωρηδόν σε λύσεις βιάγκρα γιατί δεν τα παραθέτεις μιας και μας έκανες μια ανάλυση τόσο ενδελεχή; Την ασπερμία που ταλανίζει την νεολαία την ξεχάσαμε; Από την μία πλευρά τα βλέπουμε μόνο, όπως μας συμφέρει και καθαρίσαμε και πιστεύεις ότι αυτή είναι η αντρική συμπεριφορά;
Αριστουργήματα τέχνης κατέθεσε ο άνθρωπος στην πορεία της ιστορίας και της ζωής του στην γη για τον έρωτα και εσύ έρχεσαι να ακυρώσεις την ύπαρξή του, επειδή δεν έχεις την μαγκιά να τον ζήσεις ; (παρεμπιπτόντως αυτό ακριβώς θέλουν τα μμε διότι δεν νομίζω να προβάλλουν κανένα πρότυπο έρωτα και οικογένειας πουθενά)
Αν θεωρείς την ζωή σου εμπορική συναλλαγή ζήσε έτσι. Αλλά μην μας πουλάς πρόζα και θεωρίες στην τελική μέσα από το πρίσμα της ισοπέδωσης γιατί μπορεί κάποιοι από εμάς να μην θέλουμε να ζήσουμε στην κατάντια.
Μπαρούφα είναι φίλε μου να φτύνεις όσα θέλεις και έχεις ανάγκη επειδή δεν μπορείς να τα φτάσεις. Μπαρούφα είναι να θεωρείς ότι είσαι ο αλάνθαστος και να πιστεύεις ότι θα μάθεις σε αυτήν την ζωή χωρίς να πάθεις. Μπαρούφα είναι να κρίνεις όλο τον κόσμο γύρω σου με τα κουτάκια που λες ότι σε κρίνουν ενώ αυτό σε ενοχλεί. Να χαρακτηρίζεις επειδή σε βολεύει όλους βάση μιας εμπειρίας που σε πόνεσε, να εθελοτυφλείς και να μην μπορείς να δεις πέρα από την μύτη σου γιατί πιθανόν να νοιώθεις μαλ….ς.   Μπορείς να τα σκεφτείς όλα αυτά, μπορείς και να με βρίσεις. Δική σου είναι η επιλογή.


Τσούζει, ε;
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Εγώ παρατηρώ ότι οποιοδήποτε γεγονός έχουμε μπροστά μας το αντιμετωπίζουμε πάντα με γενικεύσεις...

Γι'αυτό οι.. καραμέλες κάποιων γυναικών τύπου.. "τα ίδια κάνετε και εσείς" ,ειρωνικά διατυπωμένες βέβαια και με σκοπό την άμυνα του αλάνθαστου και αδικημένου γυναικείου φύλου,  είναι άτοπες και άστοχες στη συγκεκριμένη περίπτωση..

Ας μάθουμε να μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι.
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
εγω θα ηθελα πανω σε ολα αυτα, που συζητιουνται μια πολυ ταπεινη αποψη, λογω και του νεαρου της ηλικιας μου.
ο φεμινισμος με την λαθος χρηση του, τα τηλεοπτικα προτυπα, και οι πολλες προκλησεις, εχουν δημιουργησει μια κοινωνια η οποια δεν σκεφτεται σωστα, και θελει παρα πολυ προσπαθεια να πετυχεις και να αποκτησεις τα απλα πραγματα της ζωης, οπως συντροφικοτητα, αγαπη, ευχαριστηση και οικογενεια.

φιλικα

μιμικος
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω...Δεν αντέχω τη μονοχρωματική όραση, και παρ' ότι τέλεια γυναίκα δεν υπάρχει,  σίγουρα δεν είμαι εγώ ο τέλειος  άντρας για να τη διεκδικήσω (αν υπήρχε) και να απαιτήσω την πλήρη αφοσίωσή της...Σίγουρα η κατάσταση με τις Ελληνίδες δεν είναι ρόδινη, ωστόσο, με αμοιβαία κατανόηση και κάποιες εκατέρωθεν υποχωρήσεις (ναι, πρέπει να γίνονται και τέτοιες!!!) τα πράγματα μπορούν να γίνουν πιο ανθρώπινα... :)

Οπότε εσύ διεκδίκησε τη μερική αφωσίωσή της  :boobies:
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
ΔΕΝ ξέρετε ορθογραφία, δεσποινίς.

"Ήμαστε" με ήτα (ιδιωμ. "ήμασταν") ----> Παρατατικός
"Είμαστε" με έψιλον γιώτα ----> Ενεστώτας

Η ημιμάθεια δεν είναι έγκλημα καθοσιώσεως.
Η οίηση της ημιμαθούς γυναίκας είναι.
Λίγη σεμνότητα δεν θα έβλαπτε.

ακου τι βρηκε ο αλλος να σχολιασει μεσα σ ενα ολοκληρο τοπικ... το ασχετο.. ρε φιλε με αρεσει κ το γραφω ετσι το ειπα κιολας... γνωριζω οτι σωστοτερο ειναι με ει για να δηλωσεις κατι στον ενεστωτα, θες να αναμετρηθουμε στην ορθογραφια να δουμε ποιος θα κερδισει? ελεος...
 

Επισκέπτης

τι να τσούξει ρε παλικάρι; Αλήθεια πιστεύεις ότι η ζωή μου και η ύπαρξή μου εξαρτάται απο τα λόγια κάθε ανθρώπου που εκφράζεται διαφορετικά απο εμένα και δεν μπορώ να συνεχίσω μετά. Κουβέντα κάνουμε και αν κάτι μπορεί να μάθει κανείς απο καθένα καλό είναι..
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
ακου τι βρηκε ο αλλος να σχολιασει μεσα σ ενα ολοκληρο τοπικ... το ασχετο.. ρε φιλε με αρεσει κ το γραφω ετσι το ειπα κιολας... γνωριζω οτι σωστοτερο ειναι με ει για να δηλωσεις κατι στον ενεστωτα, θες να αναμετρηθουμε στην ορθογραφια να δουμε ποιος θα κερδισει? ελεος...

πρεπει να εισαι τσιπρια...
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Aυτές που είναι πάνω από 25 επίσης ψάχνονται αλλά για γάμο.

Πάντως τα όσα έχει γράψει κατά καιρούς ο τσολιάς με προβληματίζουν γιατί δε βλέπω τους μεγαλύτερους να δείχνουν την ίδια ωριμότητα. Κλαψα και παρακμή λες και η δυσκολότερη στιγμή στη ζωή σας ήταν όταν σας παράτησε η γκόμενα.


δεν μπορώ παρά να σε ευχαριστήσω και να σου πω ότι " γηρασκόμενος αεί διδασκόμενος". φαντάσου πόσα έχω να μάθω ακόμη γτ είμαι μόνο 19
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom