Νέα

Champions League 2021/2022

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 470
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.098
Κριτικές
50
Like
7.956
Πόντοι
8.236
Τελικα ειμουν προφητης για την Γιουβεντους.. Ειχα γραψει σε προηγουμενα ποστ οτι δεν την πιστευω φετος και οτι δεν θα μου εκανε εντυπωση αν η Βιγιαρεαλ περναγε.. Να που δικαιωθηκα :rockon:
Απο εκει και περα εχουμε στα προημητελικα:Ρεαλ,Λιβερπουλ,Σιτι,Μπαγερν,Μπενφικα,Αγαξ,Ατλετικο
Απο τις στιγμη που υπαρχουν 3 αγγλικες και 3 ισπανικες ομαδες το μονο σιγουρο ειναι οτι: Η θα εχουμε αγγλικο η ισπανικο εμφυλιο στα προημητελικο (η και τα δυο) οπως επισης τουλαχιστον ενα απο τα ζευγαρια θα ειναι αγγλικη με ισπανικη ομαδα
Οπως και να εχει αν πρεπει να καταταξουμε τις ομαδες αυτες τοτε:1) Προφανεστα Λιβερπουλ,Σιτυ,Μπαγερν ειναι τα απολυτα φαβορι για το τροπαιο
2)Πισω απο αυτες ειναι η Ρεαλ
3)Η Ατλετικο ειναι η ομαδαρα που σεκαμια περιπτωση δεν ειναι καλυτερη απο αυτες που προανεφερα αλλα μπορει να φτασει και ποιο ψιλα απο τα προημητελικα
4)Μπενφικα και Βιγιαρεαλ ειναι οι ομαδες στις οποιες δινεις απλα συνχαρητηρια που εφτασαν μεχρι εδω διοτι εφτασαν οσο ποιο μακρια μπορουσαν να φτασουν στην διοργανωση (εκτος και αν παιξουν μεταξυ τους στα προημητελικα και περασει καποια στα ημητελικα.. σε διαφορετικη περιπτωση απλα δεν.. εκτος και κανουν την εκπληξη πραγμα το οποιο παραειναι δυσκολο θεωρω)
Υ.Γ. Ξεχασα να αναφερω την Τσελσι την οποια την βαζω στην ιδια κατηγορια με την Ατλετικο
 
Τελευταία τροποποίηση:

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Έτσι ακριβώς.Τέτοιες ομάδες είναι το αλατοπίπερο της διοργάνωσης.Όπως και η Λα Κορούνια που είχε διαλύσει 4-0 τη Μίλαν 2 χρόνια νωρίτερα,για να φτάσει στα ημιτελικά.Έπρεπε να το σηκώσει κιόλας

Ε ναι,η Μίλαν τα συνήθιζε τότε αυτά.
 
OP
OP
msakis

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.816
Κριτικές
20
Like
12.678
Πόντοι
4.546
Έτσι ακριβώς.Τέτοιες ομάδες είναι το αλατοπίπερο της διοργάνωσης.Όπως και η Λα Κορούνια που είχε διαλύσει 4-0 τη Μίλαν 2 χρόνια νωρίτερα,για να φτάσει στα ημιτελικά.Έπρεπε να το σηκώσει κιόλας

Εάν ΔΕΝ απατώμαι τότε που είχε πρώτο βιολί τον Κοβάσεβιτς & το μουνί τον Τούρκο Νιχάτ.
* Προσωπικά θα λησμονώ όσο χρόνια κι αν περάσουν την τεράστια Πόρτο του Μουρίνιο πάντως όσον αφορά ομάδες που δεν ανήκουν στα "μεγαθήρια" του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου.
 
OP
OP
msakis

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.816
Κριτικές
20
Like
12.678
Πόντοι
4.546

 
OP
OP
msakis

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.816
Κριτικές
20
Like
12.678
Πόντοι
4.546

Συνημμένα

  • 27966401205944516541269788896.jpg
    27966401205944516541269788896.jpg
    131 KB · Εμφανίσεις: 30
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Μέχρι πριν μερικά χρόνια συμπαθούσα την Ατλέτικο αλλά δεν υποφέρεται άλλο αυτό το πράμα.Όχι ότι συμπαθώ και τον καράφλα ,αλλά σήμερα παρακαλούσα να βάλει άλλα 2-3 γκολ στο τέλος για να τελειώνουμε.Ούτε ο Αλέφαντος τέτοιο ταμπούρι ρε πούστη
 
OP
OP
msakis

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.816
Κριτικές
20
Like
12.678
Πόντοι
4.546

 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Η Τσέλσι μάλλον έχει βαρέσει διάλυση,στο 1-3 το γύρισα στο άλλο.Η Μπάγερν έπρεπε να φάει 4 γκολ τουλάχιστον,άμυνα για τα πανηγύρια,φοβερή η Βιγιαρεαλ στις αντεπιθέσεις αλλά τα χάνανε οι μαλάκες
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.215
Κριτικές
5
Like
12.983
Πόντοι
3.786
Η Τσέλσι μάλλον έχει βαρέσει διάλυση,στο 1-3 το γύρισα στο άλλο.Η Μπάγερν έπρεπε να φάει 4 γκολ τουλάχιστον,άμυνα για τα πανηγύρια,φοβερή η Βιγιαρεαλ στις αντεπιθέσεις αλλά τα χάνανε οι μαλάκες
Έλα ρε κρίμα,πάλι θα τη σκαπουλάρουν οι Βαυαροί;Μια ζωή κωλόφαρδοι,εκτός από τον τελικό του ‘99,εκεί το χάρηκα και ας μην είμαι ManUtd.Η Ρεάλ πάλι γκολ από γκάφα τερματοφύλακα.Τι διάολο,βουντού τους κάνουν;Η Manchester City θα το πάρει μάγκες,είναι η καλύτερη αντικειμενικά
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Έλα ρε κρίμα,πάλι θα τη σκαπουλάρουν οι Βαυαροί;Μια ζωή κωλόφαρδοι,εκτός από τον τελικό του ‘99,εκεί το χάρηκα και ας μην είμαι ManUtd.Η Ρεάλ πάλι γκολ από γκάφα τερματοφύλακα.Τι διάολο,βουντού τους κάνουν;Η Manchester City θα το πάρει μάγκες,είναι η καλύτερη αντικειμενικά

Λογικά θα περάσουν.Η Βιγιαρεάλ ωραία ομάδα,καμία σχέση με το σίχαμα την Ατλέτικο.Αλλά πιστεύω θα πληρώσουν τα γκολ που χάσανε σήμερα
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.215
Κριτικές
5
Like
12.983
Πόντοι
3.786
Λογικά θα περάσουν.Η Βιγιαρεάλ ωραία ομάδα,καμία σχέση με το σίχαμα την Ατλέτικο.Αλλά πιστεύω θα πληρώσουν τα γκολ που χάσανε σήμερα
Τώρα είδα και τις φάσεις στο Mega και εκνευρίστηκα λίγο.Λογικά η Μπάγερν θα περάσει,αλλά έχει πολλές πιθανότητες η Βιγιαρεάλ
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.098
Κριτικές
50
Like
7.956
Πόντοι
8.236
Τι ειδαμε στους πρωτους αγωνες των προημιτελικων:
1)Μπενφικα-Λιβερπουλ 1-3: Ουδεν σχολιο.. Απλα το ξεραμε και το περιμεναμε οτι η Λιβερπουλ θα περασει στα ημιτελικα
2)Μαντσεστερ Σιτι-Ατλεντικο
1-0: Αντικειμενικα με το που βγηκε αυτο το ζευγαρι θεωρω πως ολοι ειπαμε οτι θα περασει η Σιτι με τον εναν η τον αλλον τροπο. Εαν η Ατλεντικο αποκλεισρι την Σιτι δεν θα παραξενευτω (διοτι εχει δειξει ολα αυτα τα χρονια οτι ειναι μαχημη ομαδα) αλλα κανα ενα μεγαλο ποσοστο θα περασει η Σιτι
3)Τσελσι-Ρεαλ 1-3: Οταν βγηκε αυτο το ζευγαρι θεωρηθηκε ως το ποιο αμφιρροπο. Αλλα δεν μου κανει εντυπωση που κερδισε (εμφατικα)η Ρεαλ και επειδη η Τσελσι εχει τα προβληματα της αλλα και επειδη η Ρεαλ ειναι παντα η Ρεαλ (που σημαινει οτι δεν μπορεις ποτε να την ξεγραψεις)
4)Βιγιαρεαλ-Μπαγερν 1-0: Στο συγκεκριμενο ματς η Μπαγερν ηταν αθλια. Το γεγονος οτι εχασε μονο 1-0 θα ελεγα οτι την κολακευει διοτι η Βιγιαρεαλ εκανε φοβερες αντεπιθεσεις αλλα ηταν τραγικα αστοχη στις τελικες της.. Παρολα αυτα θεωρω οτι η Μπαγερν θα δυσκολευτει στο Μοναχο αλλα θα περασει (εκτος και αν γινει η εκπληξη)
Απο εκει κααι περα ας το παρει ο καλυτερος το τροπαιο
 
OP
OP
msakis

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.816
Κριτικές
20
Like
12.678
Πόντοι
4.546

 
OP
OP
msakis

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.816
Κριτικές
20
Like
12.678
Πόντοι
4.546
Έλα ρε κρίμα,πάλι θα τη σκαπουλάρουν οι Βαυαροί;Μια ζωή κωλόφαρδοι,εκτός από τον τελικό του ‘99,εκεί το χάρηκα και ας μην είμαι ManUtd.Η Ρεάλ πάλι γκολ από γκάφα τερματοφύλακα.Τι διάολο,βουντού τους κάνουν;Η Manchester City θα το πάρει μάγκες,είναι η καλύτερη αντικειμενικά

Αδερφέ μου, η Σίτι ήταν, είναι και θα είναι μικρή ομάδα!
Όσα πετροδόλαρα κι αν ρίξουν οι ιδιοκτήτες της ΔΕΝ πρόκειται ΠΟΤΕ να γίνει Λίβερπουλ, Γιουνάιτεντ ούτε καν Τσέλσι!
Προσωπικά ΔΕΝ θα μου προκαλούσε καμιά εντύπωση εάν το πάρει η Βιγιαρεάλ φέτο παρά η Σίτι !
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.215
Κριτικές
5
Like
12.983
Πόντοι
3.786
Αδερφέ μου, η Σίτι ήταν, είναι και θα είναι μικρή ομάδα!
Όσα πετροδόλαρα κι αν ρίξουν οι ιδιοκτήτες της ΔΕΝ πρόκειται ΠΟΤΕ να γίνει Λίβερπουλ, Γιουνάιτεντ ούτε καν Τσέλσι!
Προσωπικά ΔΕΝ θα μου προκαλούσε καμιά εντύπωση εάν το πάρει η Βιγιαρεάλ φέτο παρά η Σίτι !
Και για την Τσέλσι έτσι έλεγαν φίλε μου όταν ανέλαβε ο Αμπράμοβιτς,αλλά είδες που έφτασε.Όλοι από κάπου ξεκινάνε.Δεν χρειάζεται να γίνει Γιουνάιτεντ ή Λίβερπουλ
 

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Η Τσέλσι μάλλον έχει βαρέσει διάλυση,στο 1-3 το γύρισα στο άλλο.Η Μπάγερν έπρεπε να φάει 4 γκολ τουλάχιστον,άμυνα για τα πανηγύρια,φοβερή η Βιγιαρεαλ στις αντεπιθέσεις αλλά τα χάνανε οι μαλάκες
ναι ηταν για 3-0 τλχ οι βαυαροι. γενικα φετος δεν πατανε καλα
 

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Έλα ρε κρίμα,πάλι θα τη σκαπουλάρουν οι Βαυαροί;Μια ζωή κωλόφαρδοι,εκτός από τον τελικό του ‘99,εκεί το χάρηκα και ας μην είμαι ManUtd.Η Ρεάλ πάλι γκολ από γκάφα τερματοφύλακα.Τι διάολο,βουντού τους κάνουν;Η Manchester City θα το πάρει μάγκες,είναι η καλύτερη αντικειμενικά
εγω ομως που ειμαι glory glory man united απο παιδι το καταχαρηκα.
συμφωνω οτι θα το παρει ο απατεωνας φετος λογω ελλειψης ανταγωνισμου.
 

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Aνοιχτο το Μπαγερν-Βιγιαρεάλ...Αλλά νομίζω θα περάσει η Μπάγερν στις λεπτομέρειες....Το κακό είναι ότι δεν είναι σε καλή κατάσταση και η έκπληξη δεν μπορεί να αποκλειστεί....
οταν εχεις την ευκαιρια να σκοτωσεις το θηριο και απλα το τραυματιζεις ελαχιστα, οταν θα πας σπιτι του θα σε κατασπαραξει.
τα ιδια εκανε και στον προηγουμενο γυρο. και το κιτρινο υποβρυχιο δεν εινια καμια υπερομαδα, τα βασικα κανει και δεν αξιζε να περασει καν, την πολυ γηραια κυρια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.215
Κριτικές
5
Like
12.983
Πόντοι
3.786
εγω ομως που ειμαι glory glory man united απο παιδι το καταχαρηκα.
συμφωνω οτι θα το παρει ο απατεωνας φετος λογω ελλειψης ανταγωνισμου.
Απατεώνας γιατί;Παίζουν ωραίο ποδόσφαιρο οι ομάδες του με σύστημα.Η κατάκτηση CL είναι και θέμα συγκυριών.Ανταγωνισμός υπάρχει πάντως
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Η Μπ΄γερν δυσκολεύτηκε εκτός και με τη Σάλτσμπουργκ αλλά της έριξε πέντε στο Μόναχο. Γενικώς έχει πολλά σκαμπανεβάσματα φέτος καθώς βασικοί παίκτες έχουν ταλαιπωρηθεί από τον κορωνοϊό.
7 εριξε και ταλαιπωρειται ολη τη χρονια και απο απουσιες, ενω θεωρω οτι αντιμετωπιζει και θεμα κορεσμου.
βρισκεται σε μεταβατικη φαση ανανεωσης.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Παρόμοια θέματα

Απαντήσεις
290
Εμφανίσεις
9K
Απαντήσεις
476
Εμφανίσεις
17K

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom