Νέα

Champions League 2023/2024

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 276
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νικητής διοργάνωσης

  • Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (20.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Νιούκαστλ (25.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Μίλαν (40.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Λειψία (50.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Μπενφίκα (50.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Πόρτο (75.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Λάτσιο (75.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σεβίλλη (75.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ρεάλ Σοσιεδάδ (100.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ουνιόν Βερολίνου (150.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Φέγενορντ (150.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Γαλατασαράϊ(150.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σάλτσμπουργκ (200.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αϊντχόφεν (200.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Λανς (200.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Μπράγκα (200.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σαχτάρ Ντόνετσκ (350.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Γιουνγκ Μπόις (500.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ερυθρός Αστέρας (500.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αντβέρπ (500.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Κοπεγχάγη (750.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    41
  • Η ψηφοφορία θα κλείσει: .

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
19.896
Κριτικές
166
Like
82.825
Πόντοι
46.223
Το χθεσινό σφύριγμα του οφσάιντ ήταν σκέτο χειρουργείο για την Μπάγερν.

Μπορεί να ήταν δεν λέω αλλά όφειλε ο βοηθός να αφήσει την φάση και να ελεγχθεί από το VAR.

Δεν μου αρέσει καθόλου η Ρεάλ παρόλο που είχαν 2 δοκάρια και 1 ακυρωθέν γκόλ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: linear

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.492
Κριτικές
31
Like
1.326
Πόντοι
6.305
Έχω δηλώσει φίλος της Μπάγερν. Και μόνο το γεγονός πώς η φετινή τραγική Μπάγερν έφτασε ημιτελικό , αποτελεί επιτυχία.
Έχω παρακολουθήσει πολλά παιχνίδια , και του Γερμανικού Πρωταθλήματος και η ομάδα είναι σκέτη τραγωδία. Είπα προχθές
πώς το παιχνίδι ήταν για 4-0, 4-1.. Και η πραγματικότητα αυτή ήταν. Ασχετο αν ο Νόιερ, αποφάσισε να κρατήσει την ομάδα ως τα
τελευταία λεπτά. Τα υπόλοιπα για διαιτησίες κτλ, είναι γνωστά. Το μεγάλο ψάρι, τρώει το μικρό. Και η Μπάγερν σε άλλα παιχνίδια είχε ευνοηθεί.
Αν κάποια στιγμή αυτοματοποιηθεί στο 100% η διαιτησία, τότε θα δούμε εκπλήξεις. Γιατί όσο καλή και αν είναι μια ομάδα, πάντα θα έχει μια στραβή μέρα.
Αξίζουν συγχαρητήρια στη διοίκηση της Μπάγερν, που τα 2 τελευταία χρόνια έχει κάνει ό,τι περνάει από το χέρι της, για να διαλύσει την ομάδα..
 

myers21

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2024
Μηνύματα
103
Like
60
Πόντοι
1
Ξεκινάει αυτοκρατορία απτην Βασίλισσα, ειδικά και με την έλευση του Μπεμπέ το καλοκαίρι ανεβαίνει επίπεδο.
 

olotyxeros

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Δεκ 2011
Μηνύματα
1.297
Κριτικές
22
Like
2.027
Πόντοι
1.796
επειδη βαριστας δεν ειμαι. αν τη μαυρη γραμμη προσπαθησεις να την κανεις παραλληλη με την πρασινη (του κουρεματος του γηπεδου δηλαδη) τοτε θα δεις οτι δεν παιζει να ακουμπησει σε παικτη της ρεαλ... και οι 2 ειναι εκτεθειμενοι....

βεβαια αυτο στο λεω εμπειρικα και δε μπορω να στο κανω να το δεις εσυ...

αδικια θα ειχαμε αν δεν ηταν οφσαηντ... και τοτε οντως θα την επαιρνε ο βοηθος στο λαιμο του...
το σιγουρεψε παντως...
Εγώ σε αυτή τη φάση θεωρώ ότι καλύπτονται όλοι κανονικά.. Το ματς δεν το έκαψε ο διαιτητής, καθώς ο linesman έκανε την πατάτα.. Άντε να τους κόψουν και αυτούς, να βάλουν ρομπότ να δούμε πως θα πάνε και αυτά..
 

olotyxeros

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Δεκ 2011
Μηνύματα
1.297
Κριτικές
22
Like
2.027
Πόντοι
1.796
Να είμαι ειλικρινής σιχαίνομαι την Bayern από Kahn ακόμα, χίλιες φορές Dortmund!
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.568
Like
2.881
Πόντοι
506
Να είμαι ειλικρινής σιχαίνομαι την Bayern από Kahn ακόμα, χίλιες φορές Dortmund!

Τον ειχε καποτε η MARCA πρωτοσελιδο με επικεφαλιδα --> Αυτος ειναι ο εχθρος. 80000 "φιλοι" περιμενουν τον Καν στο Μπερναμπεου

el%20enemigo%20kahn.jpg
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.568
Like
2.881
Πόντοι
506
Το χθεσινό σφύριγμα του οφσάιντ ήταν σκέτο χειρουργείο για την Μπάγερν.

Μπορεί να ήταν δεν λέω αλλά όφειλε ο βοηθός να αφήσει την φάση και να ελεγχθεί από το VAR.

Δεν μου αρέσει καθόλου η Ρεάλ παρόλο που είχαν 2 δοκάρια και 1 ακυρωθέν γκόλ.

champions.jpg


Τα replay και πολύ περισσότερο η γραμμή δικαιώνουν απόλυτα τα παράπονα της Μπάγερν Μονάχου. Καλύπτεται κανονικά ο Μαζράουι.​


Η Μπάγερν «φωνάζει» για παράφορη αδικία εις βάρος της στον χθεσινό ημιτελικό του Champions League με τη Ρεάλ Μαδρίτης. Οι Βαυαροί διαμαρτύρονται έντονα για τη διαιτησία του αγώνα εξαπολύοντας τα βέλη τους σε βοηθό και διαιτητή για τη φάση στο 102ο λεπτό του αγώνα.

Ο βοηθός διαιτητή υπέδειξε ως οφσάιντ τον Μαζράουι μην αφήνοντας όπως θα έπρεπε τη φάση να εξελιχθεί κανονικά. Η Μπάγερν συνέχισε και σκόραρε κάνοντας το 2-2 στέλνοντας με αυτό το γκολ τον ημιτελικό στην παράταση. Ο διαιτητής Μαρτσίνιακ όμως ακούγοντας τον βοηθό του ακύρωσε το γκολ και υπέδειξε με τη σειρά του το οφσάιντ. Οι παίκτες του Τόμας Τούχελ ξέσπασαν κατά πάνω του ζητώντας εξηγήσεις καθώς το VAR δεν επενέβη ποτέ στη φάση.

Το BeinSports έβαλε… γραμμές και ξεκαθάρισε την επίμαχη φάση. Όπως φαίνεται στο παρακάτω βίντεο, ο Μαζράουι καλύπτεται από τον Ρούντιγκερ στο ξεκίνημα της φάσης. Δεν υπάρχει οφσάιντ.

«Ήταν μια γελοία απόφαση. Δεν ξέρω τι έπιασε τον διαιτητή και πήρε τέτοια απόφαση. Ο Μαρτσίνιακ δεν έδωσε καν στον εαυτό του τη δυνατότητα να πάει στο VAR. Είναι απίστευτο. Συνήθως θα πρέπει να είμαστε πάνω από τρία μέτρα οφσάιντ για να το σφυρίξουν αμέσως, ειδάλλως μας αφήνουν να παίξουμε τη φάση και την εξετάζουν μετά. Όμως δεν το έκαναν τώρα. Είναι πραγματικά παράξενο να σφυρίζεις τόσο βιαστικά. Βέβαια αυτά συμβαίνουν συχνά εδώ στο ‘Μπερναμπέου’, το βιώσαμε και πριν λίγα χρόνια με δύο γκολ του Ρονάλντο, αλλά τότε δεν υπήρχε ακόμη VAR», τόνισε ο Μίλερ.


 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.750
Like
2.521
Πόντοι
216
champions.jpg


Τα replay και πολύ περισσότερο η γραμμή δικαιώνουν απόλυτα τα παράπονα της Μπάγερν Μονάχου. Καλύπτεται κανονικά ο Μαζράουι.​


Η Μπάγερν «φωνάζει» για παράφορη αδικία εις βάρος της στον χθεσινό ημιτελικό του Champions League με τη Ρεάλ Μαδρίτης. Οι Βαυαροί διαμαρτύρονται έντονα για τη διαιτησία του αγώνα εξαπολύοντας τα βέλη τους σε βοηθό και διαιτητή για τη φάση στο 102ο λεπτό του αγώνα.

Ο βοηθός διαιτητή υπέδειξε ως οφσάιντ τον Μαζράουι μην αφήνοντας όπως θα έπρεπε τη φάση να εξελιχθεί κανονικά. Η Μπάγερν συνέχισε και σκόραρε κάνοντας το 2-2 στέλνοντας με αυτό το γκολ τον ημιτελικό στην παράταση. Ο διαιτητής Μαρτσίνιακ όμως ακούγοντας τον βοηθό του ακύρωσε το γκολ και υπέδειξε με τη σειρά του το οφσάιντ. Οι παίκτες του Τόμας Τούχελ ξέσπασαν κατά πάνω του ζητώντας εξηγήσεις καθώς το VAR δεν επενέβη ποτέ στη φάση.

Το BeinSports έβαλε… γραμμές και ξεκαθάρισε την επίμαχη φάση. Όπως φαίνεται στο παρακάτω βίντεο, ο Μαζράουι καλύπτεται από τον Ρούντιγκερ στο ξεκίνημα της φάσης. Δεν υπάρχει οφσάιντ.

«Ήταν μια γελοία απόφαση. Δεν ξέρω τι έπιασε τον διαιτητή και πήρε τέτοια απόφαση. Ο Μαρτσίνιακ δεν έδωσε καν στον εαυτό του τη δυνατότητα να πάει στο VAR. Είναι απίστευτο. Συνήθως θα πρέπει να είμαστε πάνω από τρία μέτρα οφσάιντ για να το σφυρίξουν αμέσως, ειδάλλως μας αφήνουν να παίξουμε τη φάση και την εξετάζουν μετά. Όμως δεν το έκαναν τώρα. Είναι πραγματικά παράξενο να σφυρίζεις τόσο βιαστικά. Βέβαια αυτά συμβαίνουν συχνά εδώ στο ‘Μπερναμπέου’, το βιώσαμε και πριν λίγα χρόνια με δύο γκολ του Ρονάλντο, αλλά τότε δεν υπήρχε ακόμη VAR», τόνισε ο Μίλερ.



Το δώσανε στη Ρεάλ.

Αλλά δεν τους ξανακάθεται τώρα στον τελικό ενάντια στην Ντόρτμουντ.

Η Ντόρτμουντ θα κάνει την έκπληξη. Έχει αυτό το κάτι τούτη την εποχή. Το κοκαλάκι της νυχτερίδας, που λένε.
 

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
1.749
Like
1.630
Πόντοι
216
Το δώσανε στη Ρεάλ.

Αλλά δεν τους ξανακάθεται τώρα στον τελικό ενάντια στην Ντόρτμουντ.

Η Ντόρτμουντ θα κάνει την έκπληξη. Έχει αυτό το κάτι τούτη την εποχή. Το κοκαλάκι της νυχτερίδας, που λένε.
50-50 για τον λόγο που ανέφερες περί Ντόρτμουντ,από την άλλη η Ρεάλ.....είναι η διοργάνωση της!

Αν προκρινόταν η Μπάγερν,τότε οι Βεστφαλοι θα έπαιρναν εκδίκηση για το 13.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.568
Like
2.881
Πόντοι
506
Το δώσανε στη Ρεάλ.

Αλλά δεν τους ξανακάθεται τώρα στον τελικό ενάντια στην Ντόρτμουντ.

Η Ντόρτμουντ θα κάνει την έκπληξη. Έχει αυτό το κάτι τούτη την εποχή. Το κοκαλάκι της νυχτερίδας, που λένε.

Ικανη την εχω. Καθαρισε Newcastle, Milan, Atletico, PSG.... γιατι οχι και την Ρεαλ ;;;
 

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
907
Κριτικές
13
Like
1.502
Πόντοι
496
Να είμαι ειλικρινής σιχαίνομαι την Bayern από Kahn ακόμα, χίλιες φορές Dortmund!
ηταν ωραια η μπαγερν τοτε!! βεβαια σε καποιες φασεις θυμιζε κατι απο γαυρο καθως με απιθανους τροπους κερδιζε η επαιρνε πρωταθληματα...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.188
Like
15.772
Πόντοι
3.656
Το δώσανε στη Ρεάλ.

Αλλά δεν τους ξανακάθεται τώρα στον τελικό ενάντια στην Ντόρτμουντ.

Η Ντόρτμουντ θα κάνει την έκπληξη. Έχει αυτό το κάτι τούτη την εποχή. Το κοκαλάκι της νυχτερίδας, που λένε.

Απο τότε που θυμάμαι να βλέπω τσαμπιονς λιγκ,έχω δει να χάνουν τελικούς όλοι,Μιλαν,Γιουβέντους,Μπάγερν,Άγιαξ,Μπαρτσελόνα,Λιβερπουλ,Μαντσεστερ,Τσέλσι,Ίντερ,όλοι

Μόνο αυτή την πουτάνα τη Ρεαλ δεν έχω δει να χάνει τελικό...

Δε θα δούμε εν ζωή να χάσουν έναν τελικό κι αυτοί;:dunno:
 

myers21

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2024
Μηνύματα
103
Like
60
Πόντοι
1
Το δώσανε στη Ρεάλ.

Αλλά δεν τους ξανακάθεται τώρα στον τελικό ενάντια στην Ντόρτμουντ.

Η Ντόρτμουντ θα κάνει την έκπληξη. Έχει αυτό το κάτι τούτη την εποχή. Το κοκαλάκι της νυχτερίδας, που λένε.
Δεν έχει φανέλα η Ντόρτμουντ να κοντραρει την Ρεάλ.Οσο και να μην την χωνεύεις σαν μονάδες είναι μακράν καλύτερη η βασίλισσα.
 

olotyxeros

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Δεκ 2011
Μηνύματα
1.297
Κριτικές
22
Like
2.027
Πόντοι
1.796
Απο τότε που θυμάμαι να βλέπω τσαμπιονς λιγκ,έχω δει να χάνουν τελικούς όλοι,Μιλαν,Γιουβέντους,Μπάγερν,Άγιαξ,Μπαρτσελόνα,Λιβερπουλ,Μαντσεστερ,Τσέλσι,Ίντερ,όλοι

Μόνο αυτή την πουτάνα τη Ρεαλ δεν έχω δει να χάνει τελικό...

Δε θα δούμε εν ζωή να χάσουν έναν τελικό κι αυτοί;:dunno:
Αν έπεφτε με Σίτυ, πολύ πιθανόν. Αλλά με τα μυαλά του Guardiola, δεν του έκανε η περσινή και πήγε και έδιωξε όλο το κέντρο.:confused::confused:
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.568
Like
2.881
Πόντοι
506
Η Ντόρτμουντ θα κάνει την έκπληξη. Έχει αυτό το κάτι τούτη την εποχή. Το κοκαλάκι της νυχτερίδας, που λένε.

Αν o Terzic καταφερει να μπλοκαρει τον Toni........ θα φρακαρει η Ρεαλ


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom