Νέα

Capital Controls/χρεωστικές-πιστωτικές κάρτες/paysafe/μπλοκάρισμα PayPal

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα igand2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 67K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Μπορεις κανονικα αρκει να κανεις τι κολπο του εικονικου λογαριασμου που αναφερεται πιο πριν....
Με μια χρεωση 3,5%
[/quote 

Σωστος
Αλλα δεν καταλαβαινω
Τοσα site δεχονται pay pal το e bay  οχι
 

matzas

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2011
Μηνύματα
709
Κριτικές
35
Like
81
Πόντοι
16
Μπορεις κανονικα αρκει να κανεις τι κολπο του εικονικου λογαριασμου που αναφερεται πιο πριν....
Με μια χρεωση 3,5%
[/quote  

Σωστος
Αλλα δεν καταλαβαινω
Τοσα site δεχονται pay pal το e bay  οχι

Το προβλημα του paypal ειναι το οτι πρεπει να γινει μεταφορα χρηματων απο ελλαδα στο εξωτερικο σε εποχη capital controls χωρις την στοιχειωδη εγκριση που περνουν οι πιστωτικες καρτες,για συγκεκριμενες κατηγοριες....
Κοινως μεταφορα χρηματων χωρις εγκριση....Ενω αν κανεις αγορα με paypal η μεταφορα χρηματων στην ελλαδα(ακομα και στον ιδιο σου τον εαυτο,σε αλλο λογαριασμο)δεν υφισταται ελεγχου κεφαλαιων....!!!
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.026
Like
1.783
Πόντοι
216
καλημερα ξερει καποιος τι γινετε με skrill? προσπαθησα να βαλω λεφτα με paysafe και δεν τα δεχεται λεει οτι λογο τεχνικου προβληματος η συναλαγη δεν μπορει να ολοκληρωθει...
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.026
Like
1.783
Πόντοι
216
καλησπερα εκανα προσπαθεια να φορτοσω paysafe se skrill kai neteller μπας κ φορτοσω τις προπληρωμενες εξωτερικου που εχω και πηρα ενα αρχιδι ... δεν δεχονται paysafe απο το ελλαντα !!!

 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
καλημερα παιδια . συνεβει κατι κουφο και θελω την βοηθεια σας. εκανα δοκιμαστικη αγορα απο EBAY και εβαλα 3 πραγματακια αξιας 5 , 9 και 15€ σε μια παραγγελια απο διαφορετικα STORES ομως . με πηγε στο PAY PAL για να ολοκληρωσω την πληρωμη  - WEB BUY καρτα - και την πρωτη φορα δεν την δεχτηκε. μου ζητησε να γινει η πληρωμη απο την αλλη καρτα που εχω δωσει (VISA) και παλι δεν μπορεσε ..... μετα απο 5 λεπτα ξανεκανα την δοκιμη και πληρωθηκε η αγορα μου !!!!!!!!!!! απο την WEB BUY καρτα μου ΑΛΛΑ μονο για τα 2 προιοντα (14€ ) και αφησε το 3ο απ'εξω....... ... τι σκατα εγινε ???? πως περασαν τα 2 και εμεινε το 1 απ'εξω αφου ηταν μια παραγγελια???? και να καταλαβω οτι εγινε επειδη ηταν 3 διαφορετικα Stores .. πως περασε εστω και μιση η πληρωμη???? περριτο να πω οτι απο τοτε δεν ξαναπερασε μεχρι τωρα καμια πληρωμη......

υπαρχει ημερησιο οριο  ισως αυτο να φταιει
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
καλημερα ξερει καποιος τι γινετε με skrill? προσπαθησα να βαλω λεφτα με paysafe και δεν τα δεχεται λεει οτι λογο τεχνικου προβληματος η συναλαγη δεν μπορει να ολοκληρωθει...
πεισειφ λειτουργει με περιορισμους οπως γραφουν στο σαιτ τους .
λεγεται πως τωρα θα επιτρεπεται τραπεζικο εμβασμα μεχρι500 ευρω .
δες το
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
καλησπερα εκανα προσπαθεια να φορτοσω paysafe se skrill kai neteller μπας κ φορτοσω τις προπληρωμενες εξωτερικου που εχω και πηρα ενα αρχιδι ... δεν δεχονται paysafe απο το ελλαντα !!!
δε με λες τυπε για να φορτωσω την σκριλ καρτα μου χρεωνομαι αν ναι ποσο ?
για να κανω αναληψη απο το γκισε κ οχι μεσω ατμ χρεωνομαι κ απο τη τραπεζα  υπαρχει ημερησιο οριο αναληψης ?
ειμαι νεος κ δε ξερω .
 

thiras

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.187
Like
240
Πόντοι
36
κανένα νέο για ebay καί paypal????
 

cum gun

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2010
Μηνύματα
180
Like
10
Πόντοι
1
Δημοσιεύθηκε ΦΕΚ το οποίο αναφέρει ότι μπορείς πλέον να κάνεις αγορές από εξωτερικό μέχρι 500 ανά καταθέτη και ανά μήνα.
Οπότε λογικά και με δεδομένο ότι έχει ξεκλειδώσει και το PayPal  έχουμε βγει και επίσημα στις αγορές
 

ovelix1

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
91
Πόντοι
16
Απο την Παρασκευη, προσπαθω να φορτωσω τον λογαριασμο skrill με paysafe, και συνεχεια βγαζει το ιδιο μηνυμα περι τεχνικου προβληματος, και οτι δεν συνεργαζονται οι εταιριες μεταξυ τους.
Καπου διαβασα ομως, οτι η paysafe εξαγορασε την skrill.


Δεν ειναι λιγο τρελλο? Η ιδια εταιρια να μην συνεργαζεται με τις θυγατρικες της?
Εκτος βεβαια και αν εχω καταλαβει κατι λαθος.
 

silencious

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2013
Μηνύματα
102
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Η Skrill δεν δέχεται καταθέσεις από Ελληνικές τράπεζες λόγω των CC. Λογικά ούτε απο paysafe δέχεται. Η paysafe μάλιστα εχει αναστείλει την έκδοση καρτών στην Ελλάδα. Αν μπορούσες να στείλεις χρήματα στην Srkill τότε θα μπορούσες να στείλεις και έξω.
H Skrill αγόρασε την Paysafe και πιο πρόσφατα η Neteller την Skrill.
Η Skrill Mastercard όντως δεν έχει περιορισμούς στις αναλήψεις εκτός από τα ημερήσια όρια που έχει θέσει η ίδια η Skrill.
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Ρε δεν πανε καλα οι στοιχηματικες εταιριες, :jerking: τους ρωταω γιατι δεν δεχονται πευ σειφ απο ελλαδα και μου λενε οτι δεν ξερουν εαν μεινει η φυγει παλι και κατι τετοια...μου λενε επισεις να κανω με βιβα η οποια οπως ειχα γραψει πριν καιρο εδω, σε κραταει προμηθεια καθε φορα  :jerking: και τους λεω προτιματε την βιβα που μας χρεωνει και δεν την βρισκουμε ευκολα απο την πευ σειφ που ειναι παντου πλεον και δεν μας χρεωνει και η απαντησει τους φυσικα δεν ειναι αλλη απο το δεν μας αφορα η χρεωση που κανει η βιβα  :jerking: οτι να'ναι και μετα θελουν παικτες αυτοι. Αρε οπαπ στρωσε λιγο της αποδοσεις και δεν προκειται να ξανα παιξω στους αλλους ποτε.
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
H μπετ σοπ ανακoινωσε οτι δεχεται πευσεφ. Αντε να δουμε ποτε θα το κανουν οι αλλες.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.685
Κριτικές
183
Like
43.760
Πόντοι
21.896
αν εισαι εξωτερικο ευρωπη μεχρι ποσα λεφτα τραβας-αναληψη την εβδομαδα από χρεωστικη καρτα από καρτομηχανημα????????????????
 

placebo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2008
Μηνύματα
394
Κριτικές
1
Like
1.369
Πόντοι
201
Δημοσιεύθηκε ΦΕΚ το οποίο αναφέρει ότι μπορείς πλέον να κάνεις αγορές από εξωτερικό μέχρι 500 ανά καταθέτη και ανά μήνα.
Οπότε λογικά και με δεδομένο ότι έχει ξεκλειδώσει και το PayPal  έχουμε βγει και επίσημα στις αγορές
Μεχρι σημερα PAYPAL ακόμα κλειστό :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom