Νέα

Capital Controls/χρεωστικές-πιστωτικές κάρτες/paysafe/μπλοκάρισμα PayPal

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα igand2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 67K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Άκης012345

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2015
Μηνύματα
1.395
Like
23
Πόντοι
16
Ρε δεν πανε καλα οι στοιχηματικες εταιριες, :jerking: τους ρωταω γιατι δεν δεχονται πευ σειφ απο ελλαδα και μου λενε οτι δεν ξερουν εαν μεινει η φυγει παλι και κατι τετοια...μου λενε επισεις να κανω με βιβα η οποια οπως ειχα γραψει πριν καιρο εδω, σε κραταει προμηθεια καθε φορα  :jerking: και τους λεω προτιματε την βιβα που μας χρεωνει
Κατάθεση με χρεωστική Πειραιώς μέσω viva γίνεται χωρίς καμία χρέωση.
 

Terry Meynolds

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.636
Like
346
Πόντοι
36
αν εισαι εξωτερικο ευρωπη μεχρι ποσα λεφτα τραβας-αναληψη την εβδομαδα από χρεωστικη καρτα από καρτομηχανημα????????????????
Οσα σου επιτρέπει η τράπεζα στην οποία διατηρείς λογαριασμό. Αν τα λεφτά σου τα έχεις σε ελληνική τράπεζα, τραβάς 60€ την μέρα ή 420€ τη βδομάδα, παρόλο που την ανάληψη θα την κάνεις από ΑΤΜ του εξωτερικού.
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Απο την Παρασκευη, προσπαθω να φορτωσω τον λογαριασμο skrill με paysafe, και συνεχεια βγαζει το ιδιο μηνυμα περι τεχνικου προβληματος, και οτι δεν συνεργαζονται οι εταιριες μεταξυ τους.
Καπου διαβασα ομως, οτι η paysafe εξαγορασε την skrill.


Δεν ειναι λιγο τρελλο? Η ιδια εταιρια να μην συνεργαζεται με τις θυγατρικες της?
Εκτος βεβαια και αν εχω καταλαβει κατι λαθος.
ζουμε στο πατριντα οπου γινονται θαυματα κ πραματα  :2funny: :2funny:
 

Posh Nosh

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2015
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Οσα σου επιτρέπει η τράπεζα στην οποία διατηρείς λογαριασμό. Αν τα λεφτά σου τα έχεις σε ελληνική τράπεζα, τραβάς 60€ την μέρα ή 420€ τη βδομάδα, παρόλο που την ανάληψη θα την κάνεις από ΑΤΜ του εξωτερικού.

και με ποια ισοτιμία γίνεται η αλλαγή, π.χ. δολάριο σε ευρώ... Μιλάμε για ξέσκισμα  :fuck1: :fuck1: :fuck1:
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.026
Like
1.783
Πόντοι
216
Η Skrill δεν δέχεται καταθέσεις από Ελληνικές τράπεζες λόγω των CC. Λογικά ούτε απο paysafe δέχεται. Η paysafe μάλιστα εχει αναστείλει την έκδοση καρτών στην Ελλάδα. Αν μπορούσες να στείλεις χρήματα στην Srkill τότε θα μπορούσες να στείλεις και έξω.
H Skrill αγόρασε την Paysafe και πιο πρόσφατα η Neteller την Skrill.
Η Skrill Mastercard όντως δεν έχει περιορισμούς στις αναλήψεις εκτός από τα ημερήσια όρια που έχει θέσει η ίδια η Skrill.

:thumbsup: :thumbsup:
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.026
Like
1.783
Πόντοι
216
δε με λες τυπε για να φορτωσω την σκριλ καρτα μου χρεωνομαι αν ναι ποσο ?
για να κανω αναληψη απο το γκισε κ οχι μεσω ατμ χρεωνομαι κ απο τη τραπεζα  υπαρχει ημερησιο οριο αναληψης ?
ειμαι νεος κ δε ξερω .

[URL unfurl="true"]https://help.skrill.com/el/Article/services/skrill-card/how-much-does-it-cost-to-use-a-skrill-card[/url]

[URL unfurl="true"]https://help.skrill.com/gr/Article/services/skrill-card/what-is-the-maximum-amount-i-can-withdraw-from-my-skrill-account[/url]

[URL unfurl="true"]https://help.skrill.com/el/Article/services/skrill-card/how-much-does-it-cost-to-withdraw-funds-from-your-skrill-account[/url]

www.skrill.com/gr/chreoseis/]https://www.skrill.com/gr/chreoseis/[/url]


καλησπερα ελπιζω να βρεις απαντησεις στα λινκ ... με paysafe εβαζα που κραταει 5.5% προμηθεια ...
 

Terry Meynolds

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.636
Like
346
Πόντοι
36
Λύστε μου μια απορία όσοι γνωρίζετε. Το όριο ανάληψης είναι 420€ την βδομάδα. Οκ?
Έστω ότι κάνω αυτό το ποσό ανάληψη και μετά από π.χ 10 λεπτά το ξανακάνω κατάθεση πίσω στον ίδιο λογαριασμό.
Αν πάω την επόμενη μέρα και προσπαθήσω να ξανακάνω ανάληψη 420€, θα μου τα δώσει, ή όχι?
 

thanassis33

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2006
Μηνύματα
949
Κριτικές
4
Like
16
Πόντοι
6
Λύστε μου μια απορία όσοι γνωρίζετε. Το όριο ανάληψης είναι 420€ την βδομάδα. Οκ?
Έστω ότι κάνω αυτό το ποσό ανάληψη και μετά από π.χ 10 λεπτά το ξανακάνω κατάθεση πίσω στον ίδιο λογαριασμό.
Αν πάω την επόμενη μέρα και προσπαθήσω να ξανακάνω ανάληψη 420€, θα μου τα δώσει, ή όχι?
Όχι δεν θα στα δώσει...
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Κατάθεση με χρεωστική Πειραιώς μέσω viva γίνεται χωρίς καμία χρέωση.
Το ξερω ετσι κανω, αλλα τωρα δεν ειχα λεφτα στην καρτα.

Εκανα κανονικα καταθεση στην μπετ σοπ με πευ σευφ εχθες το βραδυ, να ξερετε οσοι ψαχνετε εταιρια.
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.026
Like
1.783
Πόντοι
216
καλησπερα εχει κανεις καμια ενημερωση για τα θεματα μας ? κανα νεο ? τιποτα δεν λενε τα μουνια ... ενας θεος ξερει τι σκατα γινετε...
 

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.388
Like
4.767
Πόντοι
456
Εγω σημερα,πρωι μεσημερι και μολις πριν λιγο προσπαθησα να αγορασω κατι με 18 ευρω  απο Γερμανια,και δεν περναει καμμια καρτα EUROBANK-ALPHA-PIRAEUS.................... :huh:
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.026
Like
1.783
Πόντοι
216
Εγω σημερα,πρωι μεσημερι και μολις πριν λιγο προσπαθησα να αγορασω κατι με 18 ευρω  απο Γερμανια,και δεν περναει καμμια καρτα EUROBANK-ALPHA-PIRAEUS.................... :huh:

αστα να πανε...!!!

 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Η στοιχημαν ακομα δεν δεχεται paysafe τοσο καλη συμφωνια εχουν κανει με την βιβα και δεν θελουν να την σπασουν  :headbang:
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.026
Like
1.783
Πόντοι
216
Η στοιχημαν ακομα δεν δεχεται paysafe τοσο καλη συμφωνια εχουν κανει με την βιβα και δεν θελουν να την σπασουν  :headbang:

γενικα απο τοτε που επανεμφανιστηκαν οι καρτες αυτες  δεν εχουν αλλαξει πολλα...
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.026
Like
1.783
Πόντοι
216
Εγω εδω και μια βδομαδα αναγκαστηκα παιζω στην μπετ σοπ ενω επαιζα στην στοιχημαν.

εγω το σκ που επαιξα εβαλα βετ365 δεν την αλλαζω ευκολα... ειναι κ γρηγορη στις πληρωμες...δεχονται και paysafe...
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
εγω το σκ που επαιξα εβαλα βετ365 δεν την αλλαζω ευκολα... ειναι κ γρηγορη στις πληρωμες...δεχονται και paysafe...
Και εγω φιλε εκει πηγα να παιξω.. αλλα μια ωρα αναμονη και κατι θεματα στην εγραφη με την διευθυνση μου στο τελος το παρατησα και δεν γραφτηκα και πηγα στην αλλη εταιρια που δεχεται πευ σεφ.
 

thiras

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.187
Like
240
Πόντοι
36
Λοιπόν, το δοκίμασα, το πειραματίστηκα και λειτουργεί ως εξής:

Ας υποθέσουμε πως ήδη έχετε ενα λογαριασμό στο PayPal ο οποίος αντιστοιχεί σε κάποια πιστωτική κάρτα Ελληνικής τράπεζας, υπό το email πχ "bourdeliaris@fylis.uk" και τα στοιχεία ονόματός σας είναι πχ "ΚΑΒΛΑΣ ΓΑΜΗΣΙΑΔΗΣ" και η διευθυνσή σας "ΠΟΡΝΗΣ 69, 12345, ΑΘΗΝΑ". Αυτός λοιπόν ο λογαριασμός, μετα τα Capital Control, ΔΕΝ μπορεί να πληρώσει ποσά σε λογαριασμόυς που ΔΕΝ ανήκουν σε Ελληνικές τράπεζες. Αυτό συμβαίνειδιότι δεν μπορεί να εξαχθεί χρήμα από Ελληνική τράπεζα προς ξένη τράπεζα (εκτός κι αν ανήκετε σε ειδικές κατηγορίες πχ σπουδες κλπ, οπότε δεν θα συζητούσαμε το θέμα).

Η μόνη περίπτωση να αγοράσει κανείς πληρώνοντας χρήματα σε Ξένη τράπεζα, είναι να διαθέτει credits στο ψηφιακό του PayPal πορτοφόλι. Για να γεμίσει το ψηφιακό αυτό πορτοφόλι (balance) με ποσα ικανά να μας επιτρέψουν την συναλαγή, θα πρέπει ή κάποιος να αγοράσει κάτι που θα του πουλήσουμε, ή κάποιος με λογαριασμό ξένης τράπεζας να μας στείλει λεφτα που προηγουμένως θα έχουμε κάνει request. Μια τρίτη λύση που αναφέρθηκε προηγουμένως, αυτή του να μας στείλει ένας φίλος με Ελληνικό λογαριασμό στον δικό μας επίσης Ελληνικο λογαριασμό, έχει μια πολυπλοκότητα διότι δεν ξέρω αν το PayPal θα κρατούσε προμήθεια από κάποιος από τους δυο - κι αν αυτό έπρεπε να γίνει, θα διακοπτόταν η συναλλαγή αφού δεν θα μπορούσαν να μεταφερθούν τα χρήματα της προμήθειας στον (ξένης τράπεζας) λογαριασμό του PayPal.

Η λύση είναι τελικά πολύ απλή, δεν θα χρειαστεί να μας βοηθήσει και να μας στείλει χρήματα κανείς "φίλος" ωστε να χρειαστεί να του τα δώσουμε αμέσως μετά ως μετρητό κλπ, κλπ, κλπ.

Αρχικά, εμείς οι ίδιοι, θα δημιουργήσουμε έναν ΝΕΟ - εικονικό - PayPal λογαριασμό, εννοείται με διαφορετικό email (αυτό είναι απαραίτητο), πχ "gamw_tis_trapezes@merkel.de". Tα στοιχεία ονόματός σας, στον ΝΕΟ λογαριασμό, ΜΠΟΡΟΥΝ να είναι τα ίδια με τον κανονικό σας (το κανονικό σας όνομα δηλαδή) πχ "ΚΑΒΛΑΣ ΓΑΜΗΣΙΑΔΗΣ" όπως πριν, και η διευθυνσή σας "ΠΟΡΝΗΣ 69, 12345, ΑΘΗΝΑ" μπορουν επίσης να παραμείνουν ίδια. Στον ΝΕΟ λογαριασμό, ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να δηλώσετε στοιχεία κάρτας, ΟΥΤΕ και στοιχεία τράπεζας! Τα στοιχεία κάρτας χρειάζονται μόνο όταν η πληρωμή γίνεται από το υπόλοιπο της πιστωτικής σας κάρτας, και τα στοιχεία τραπεζικού λογαριασμόυ χρειάζονται μόνο έαν θέλει κάποιος να εξαργυρώσει το ψηφιακό χρήμα που έχει στο ηλεκτρονικό του πορτοφόλι, σε μετρητα στο ATM της γειτονιάς του. Αυτό που μας ενδιαφέρει, είναι ο ΝΕΟΣ - εικονικός - PayPal λογαριασμός, να εκτελέσει αγορές, ΟΧΙ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΚΑΡΤΑΣ, αλλά χρησιμοποιώντας το υπόλοιπο που θα βρεθεί στο ψηφιακό πορτοφόλι (balance) του PayPal λογαριασμόυ.

Εφόσον ο ΝΕΟΣ μας λογαριασμός που μόλις κατασκευάσαμε (χωρίς να εχουμε καν δηλώσει αριθμό κάρτας), θεωρείται ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ (βάσει διευθυνσης και τηλεφώνου που δηλώνουμε κατά το registration), ΜΠΟΡΕΙ να δεχθει ποσά στο πορτοφόλι του (balance) από άλλον επίσης "Ελληνικό" λογαριασμό (τον κανονικό μας PayPal λογαριασμό, ο οποίος αντιστοιχεί σε κάρτα Ελληνικής τράπεζας). Με τον ΝΕΟ - εικονικό - μας λογαριασμό, ζητούμε από τον χρήστη υπό email "bourdeliaris@fylis.uk", ποσό πχ 10 euro και αποστέλουμε to request. Επόμενη κίνηση μας είναι να κάνουμε logout από τον ΝΕΟ - εικονικό - λογαριασμό, εκ νέου login στον κανονικό μας (αυτόν που είναι συνδεδεμένος με την κάρτα) και να ανταποκριθούμε στο request που μας έκανε ο εαυτός μας (από τον ΝΕΟ - εικονικό - λογαριασμό) και να πληρώσουμε. Η συναλλαγή θα πραγματοποιηθεί ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και το ποσό πλέον θα φαίνεται στο πορτοφόλι (balance) του ΝΕΟΥ - εικονικού - λογαριασμόυ, με τον οποίο θα κάνουμε αγορές! Στην πραγματικότητα, ο (παλιό) κανονικός μας λογαριασμός θα ΤΡΟΦΟΔΟΤΕΙ τον ΝΕΟ - εικονικό - για να γεμίζει τα απαραίτητα ποσά στο balance, και ο ΝΕΟΣ λογαριασμός θαπραγματοποιεί τις αγορές, χρησιμοποιώντας ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ποσά από το balance και όχι κάποια κάρτα (πως θα μπορούσαμε άλλωστε, αφου δεν έχουμε καν δηλώσει κάρτα).

Το ποσοστό που κρατάει η PayPal, μπορεί να κρατηθεί (αφαιρεθεί) από το ολικό ποσό που θα εμφανιστεί στο balance του λήπτη (ΝΕΟΣ - εικονικός - λογαριασμός) - αυτό, μπορεί να το καθορίσει αυτός που στέλνει το request. Εφόσον λοιπόν, υπάρχει η δυνατότητα να καθορίσουμε εμείς από που θα κρατήσει προμήθεια η PayPal (από το balance του λήπτη χρημάτων ή την κάρτα του αποστολέα χρημάτων) είναι καλό! Φυσικά διαλέγουμε την επιλογή να κρατησει προμήθεια (δηλαδη να αφαιρέσει ποσό) από το balance του λήπτη, και όχι από την κάρτα του δότη, διότι η δευτερη επιλογή δεν θα ήταν δυνατή και θα διέκοπτε τη συναλλαγή.

Δοκιμασμένο προ μιας ώρας και λειτουργεί! Καλές αγορές!
όντως παίζει το κόλπο με το δεύτερο paypal,αλλά απο ότι είδα το ποσό που έχεις μεταφέρει στο δεσμεύει για κάποιες μέρες και δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για αγορές...
 

ovelix1

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
91
Πόντοι
16
Εχεις δοκιμασει κανεις να στειλει χρηματα στο εξωτερικο μεσω Western Union?
Τα καταφερε ή ακομη δεν γινεται?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom