Νέα

Capital Controls/χρεωστικές-πιστωτικές κάρτες/paysafe/μπλοκάρισμα PayPal

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα igand2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 67K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.347
Κριτικές
10
Like
1.765
Πόντοι
5.975
όντως παίζει το κόλπο με το δεύτερο paypal,αλλά απο ότι είδα το ποσό που έχεις μεταφέρει στο δεσμεύει για κάποιες μέρες και δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για αγορές...
Όχι απαραίτητα παίχτη... Το ποσό που μεταφέρεται στο paypal balance είναι ΑΜΕΣΑ διαθέσιμο για συναλλαγές. Μπορώ να σου το επιβεβαιώσω λόγω εμπειρίας τόσο προσωπικής όσο και ενός κολητού μου που του έδειξα αυτήν τη μέθοδο.
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
90
Πόντοι
16
Πιστωτικες και Χρεωστικες καρτες στο εξωτερικο δεν περνανε .

Απλα πληροφοριση , βρεθηκα προσφατα εκτος Ελλαδος ......και χωρις μετρητα ...δεν.........

 

thiras

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.187
Like
240
Πόντοι
36
Όχι απαραίτητα παίχτη... Το ποσό που μεταφέρεται στο paypal balance είναι ΑΜΕΣΑ διαθέσιμο για συναλλαγές. Μπορώ να σου το επιβεβαιώσω λόγω εμπειρίας τόσο προσωπικής όσο και ενός κολητού μου που του έδειξα αυτήν τη μέθοδο.

φίλε όχι, έκανα χτες βράδυ μεταφορά 50 ευρώ σε λογαριασμό δικό μου κλώνο,επιβεβαιώθηκε η πληρωμή και μέχρι τώρα που το τσέκαρα το paypal λέει οτι μέχρι 21 μέρες θα είναι balance to ποσό γιατί είναι πρώτη φορά.Να σου πω ότι έγώ έκανα και στους δυο λογαριασμούς οτι έπρεπε για να επιβαιβεωθεί η πληρωμή,δηλ και σαν αγοραστής και σαν πωλητής.Τωρα αν εσυ ξέρεις κατι άλλο μου λες...
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
Πιστωτικες και Χρεωστικες καρτες στο εξωτερικο δεν περνανε .

Απλα πληροφοριση , βρεθηκα προσφατα εκτος Ελλαδος ......και χωρις μετρητα ...δεν.........
Εμενα περασαν μια χαρα σε Τουρκια και Ιταλια (Alpha Bobus VISA)
 

lostson

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2006
Μηνύματα
98
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Πιστωτικες και Χρεωστικες καρτες στο εξωτερικο δεν περνανε .

Απλα πληροφοριση , βρεθηκα προσφατα εκτος Ελλαδος ......και χωρις μετρητα ...δεν.........

και εμενα μια χαρά περνάει η Mastercard Εθνικής στα Σκόπια από την 1η μέρα των capital control
 

akatastatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
869
Κριτικές
7
Like
1.199
Πόντοι
486
φίλε όχι, έκανα χτες βράδυ μεταφορά 50 ευρώ σε λογαριασμό δικό μου κλώνο,επιβεβαιώθηκε η πληρωμή και μέχρι τώρα που το τσέκαρα το paypal λέει οτι μέχρι 21 μέρες θα είναι balance to ποσό γιατί είναι πρώτη φορά.Να σου πω ότι έγώ έκανα και στους δυο λογαριασμούς οτι έπρεπε για να επιβαιβεωθεί η πληρωμή,δηλ και σαν αγοραστής και σαν πωλητής.Τωρα αν εσυ ξέρεις κατι άλλο μου λες...

Eίσαι καινούριος τύπε λογικά στο pp γι αυτό και οι 21 μέρες... Εγώ πάντως φορτώνω κανονικά στο balance με προπληρωμένη από πειραιώς και το βασικότερο τα βλέπω διαθέσιμα άμεσα για αγορές όπως έγραψε και ο φίλος78.

Επίσης στο iherb κάνω κανονικά αγορές, αυτό δεν θέλει pp, αν και πριν κάμποσο καιρό δεν μπορούσα...
 

thiras

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.187
Like
240
Πόντοι
36
ναι σαν εικονικός πωλητής χτές το έκανα για πρώτη φορά.Δηλαδή τὠρα θα περιμένω 21 μέρες να κάνει to balance διαθέσιμο??
 

akatastatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
869
Κριτικές
7
Like
1.199
Πόντοι
486
Ακριβώς. Αν δεν θες να περιμένεις τόσο μπορείς να ζητήσεις να τα πάρεις πίσω τα χρήματα αν δεν κάνω λάθος...
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Εγω κ σημερα κανονικα pay pal πληρωμη εξωτερικο
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.347
Κριτικές
10
Like
1.765
Πόντοι
5.975
Να πω και εγώ την εμπειρία μου, για αγορά μικρής αξίας (λιγότερο από 10 ευρώ) με προπληρωμένη κάρτα από το αγγλικό amazon πέρασε κανονικότατα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα!  :hi:
 

Terry Meynolds

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.636
Like
346
Πόντοι
36
Ξαναθυμίζω ότι υπάρχουν κατηγορίες αγαθών και υπηρεσιών  που δεν εμπίπτουν στον περιορισμό των capital control.
Μπείτε στο site  μιας τράπεζας π.χ. Πειραιώς να δειτε τις κατηγορίες αυτές.
Γιαυτο κάποιοι συναλλάσεστε κανονικά και κάποιοι όχι
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Ξαναθυμίζω ότι υπάρχουν κατηγορίες αγαθών και υπηρεσιών  που δεν εμπίπτουν στον περιορισμό των capital control.
Μπείτε στο site  μιας τράπεζας π.χ. Πειραιώς να δειτε τις κατηγορίες αυτές.
Γιαυτο κάποιοι συναλλάσεστε κανονικά και κάποιοι όχι

Εγω μεχρι τωρα παντου
μονο στο ebay δεν εχω δοκιμασει
 

djnet71

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.073
Κριτικές
33
Like
576
Πόντοι
6.055
κι εγώ παίδες κανονικά ψωνίζω από ebay.com με paypal. και μικροποσά(4.50 ευρώ) και μεγαλύτερα (72.00 ευρώ)
alpha bank είναι η τράπεζα και American Express ο τύπος της κάρτας
 

thiras

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.187
Like
240
Πόντοι
36
εμένα master της εθνικής και δέν.......περιμένω να γίνει διαθέσιμο το ποσό απο τον κλώνο λογαριασμὀ του paypal....
 

Επισκέπτης
Και εγω πριν 3 ημερες εκανα κονονικη αγορα απο το Ebay μεσω paypal. Αγορασα εναν φακο Surefire E2L AA Outdoorsman 115 Lumens νεας τεχνολογιας. Αξιας $170
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
πολλα για ενα φακο ρε φιλε, τσεκαρε και λιγο το deal extreme, εχει πολυ φακο εκει μεσα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom