Νέα

Αυτοκίνητο: ποιό έχουμε; Ποιό θέλουμε; Πώς θα το κάνουμε;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Τα γνωριζεις καλυτερα απο μενα.
Δεν χρειαζεται να στα επαναλαμβανω.

1.Υπαρχουν και βιδεα!
2.Οταν ασχολεισαι επαγγελματικα με κατι ψαχνεις και λιγη (ή πολλη, αναλογα) ιστορια.
3.Ε! Τι να κανουμε? Σκοτωσε με! Αλλα αν δεν πενεψω το σπιτι μου θα πεσει να με πλακωσει!
4.Βρες μου αλλον οδηγο με σταθερες επιδοσεις σε ολη την ιστορια των Motorsports.

Loeb θα πεις, κοβω τον πουτσο σου!

μικρέ ένας οδηγός δεν κρίνεται απο βίντεα.
ας πούμε έχω σφαιρική αποψη για σένα μάνσελ προστ μιχαλάκη κλπ αλλά για παλαιούς δε μου φτάνει ένα βιντεάκι.
δε μπορώ να κρίνω αυτό που λενε για τον φάτζιο ότι είναι μακράν ο ταλεντουχότερος...
απο την αλλη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΛΙΣΤΑ ΤΟ ΜΙΧΑΛΑΚΗ Η ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠ ΑΥΤΟΝ κυρίως γιατί μετά το σένα τελείωσαν τα θανατηφόρα....
επίσης οι παλαιοί παίζαν τη ζωή τους κορώνα γράμματα για μια κάβλα.
θεωρω ας πούμε μέγιστη ιεροσυλία να συγκρίνονται οι ικανότητες του βιλνέβ που επαιζε με τη ζωή του με του μιχαλάκη που επαιζε (τηρουμένων των αναλογιών) πλέι στέισιον.

αυτά πρόχειρα.
κατά τα λοιπά ο καθένας μπορεί να έχει μια αποψη και είναι σεβαστή.
εάν κάποιος μου έλεγε να αποφασίσω ποιός είναι ο βασιλιάς της φόρμουλα θα έλεγα ο σένα για πολλους λόγους.
πρώτον γιατί είναι πρωτοπόρος σε πολλά.
μερικά είναι:
α.
η συμμετοχή του οδηγού στο καστομαιζέισιον του εργαλείου
β.
η εμμονή του να εισγάγει παθητική ασφάλεια στα κάρα
γ.
η εξωαγωνιστική του συμπεριφορά (δεν είνια τυχαία και χωρίς λόγο εθβικός ήρωας στη βραζιλία)
δ.
οι καινοτομίες εκγύμνασης που εισήγαγε στη φόρμουλα (όπως γιόγκα κλπ, προσπαθούσε να κρατάει τουε σφυγμούς χαμηλά σε περίοδο αγώνα γύρω στους 80 τον είχαν μετρήσει για να αντέχει το σώμα τις καταπονήσεις)
ε.
τα αυτοκίνητα που καβάλησε όπου δεν υπήρχαν ακομα εσπ αβς σουπα μουπες κολοκύθια κλπ σε μια εποχη που ο τσαμπουκάς ο χαρακτήρας το ταλέντο και το ένστικτο έπαιζαν πολύ μεγαλύτερο ρόλο απο σήμερα.

αυτά.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
Πες μας τώρα πως έτρεχες και με κάνα αγωνιστικό πόρσε , κι'άν δεν έκανες κάνα τρίλεπτο το γύρο του Δράκου , να σε πούμε και κουλοθανάση ...


Περσυ , αν ΕΣΕΝΑ δεν σου αρέσει ο Ρονάλδος , αυτό δεν σημαίνει πως ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΕΡΙΔΑ ανθρώπων ( μη σου πω γιά την πλειοψηφία ) , δεν είναι ο τελειότερος ποδοσφαιριστής στον κόσμο !
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ θα επαιζα τρίλιζα με νυστεράκια στις πατουσίτσες του , και θα του έκανα προστατεκτομή με το κουταλάκι του εσπρέσο , αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν παραδέχομαι την αξία και τις ικανότητες του ...
Αν δεν το κατάλαβες και πάλι , δεν ανησυχώ ... φυσικό το βρίσκω !

Αυτό που δεν μπορώ , βέβαια , να καταλάβω , είναι η ικανότητα σου να προσπαθείς να παρεξηγηθείς με κάποιον , ο οποίος συμφωνεί μαζί σου .
Ποτέ δεν αμφισβήτησα την αξία και τις ικανότητες του Σέννα . Με εξενεύριζε δεόντως το στυλάκι και το υφάκι του ... αυτό .
Ο παπούλης , αντιθέτως , που η χοληστερίνη του χτύπαγε αστρονομικά νούμερα , μου ήταν πολύ πιό συμπαθής !

Αλλά τί να λέμε τώρα γιά κουλούς ;;;
 

Τι σχεση εχω εγω με τον Δρακο και με τις Porsche που γραφεις?
Πιπερι στο στομα!

Οσο για τα αλλα, στα εξηγω ολα εδω:

Δεν ειπα πως ηταν αχρηστος! Απλα πως δεν θα μπορουσε με τιποτα να φτασει κορυφη!
Ωραια η τρελα του και η επιμονη του αλλα.........
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
μικρέ ένας οδηγός δεν κρίνεται απο βίντεα.
ας πούμε έχω σφαιρική αποψη για σένα μάνσελ προστ μιχαλάκη κλπ αλλά για παλαιούς δε μου φτάνει ένα βιντεάκι.
δε μπορώ να κρίνω αυτό που λενε για τον φάτζιο ότι είναι μακράν ο ταλεντουχότερος...
απο την αλλη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΛΙΣΤΑ ΤΟ ΜΙΧΑΛΑΚΗ Η ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠ ΑΥΤΟΝ κυρίως γιατί μετά το σένα τελείωσαν τα θανατηφόρα....
επίσης οι παλαιοί παίζαν τη ζωή τους κορώνα γράμματα για μια κάβλα.
θεωρω ας πούμε μέγιστη ιεροσυλία να συγκρίνονται οι ικανότητες του βιλνέβ που επαιζε με τη ζωή του με του μιχαλάκη που επαιζε (τηρουμένων των αναλογιών) πλέι στέισιον.

αυτά πρόχειρα.
κατά τα λοιπά ο καθένας μπορεί να έχει μια αποψη και είναι σεβαστή.
εάν κάποιος μου έλεγε να αποφασίσω ποιός είναι ο βασιλιάς της φόρμουλα θα έλεγα ο σένα για πολλους λόγους.
πρώτον γιατί είναι πρωτοπόρος σε πολλά.
μερικά είναι:
α.
η συμμετοχή του οδηγού στο καστομαιζέισιον του εργαλείου
β.
η εμμονή του να εισγάγει παθητική ασφάλεια στα κάρα
γ.
η εξωαγωνιστική του συμπεριφορά (δεν είνια τυχαία και χωρίς λόγο εθβικός ήρωας στη βραζιλία)
δ.
οι καινοτομίες εκγύμνασης που εισήγαγε στη φόρμουλα (όπως γιόγκα κλπ, προσπαθούσε να κρατάει τουε σφυγμούς χαμηλά σε περίοδο αγώνα γύρω στους 80 τον είχαν μετρήσει για να αντέχει το σώμα τις καταπονήσεις)
ε.
τα αυτοκίνητα που καβάλησε όπου δεν υπήρχαν ακομα εσπ αβς σουπα μουπες κολοκύθια κλπ σε μια εποχη που ο τσαμπουκάς ο χαρακτήρας το ταλέντο και το ένστικτο έπαιζαν πολύ μεγαλύτερο ρόλο απο σήμερα.

αυτά.
πολυ σωστο ποστ :thumbsup:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
παρολα αυτα ο Ενζο εκοβε φλεβες...
οχι τυχαία.

κομμουνι μ αρέσει νμα σε πειράζω και το ξερεις.
το ωραιοτερο είναι όταν τσιμπας.....

Υ.Γ.
το να θέλω να μου είναι συμπαθης ο εκσέπσιοναλ ανθρωπος το ξεπέρασα γύρω στα 20.
όταν συνειδητοποίησα ότι εάν ο εκσεπσιοναλ ήταν συμπαθής δε θα είχε τίποτα το εκσέπσιοναλ απάνω του.
ο μαραντόνα μου ήταν ιδιαιτέρως αντιπαθής αλλά ποδοσφαιρικα ήταν δάσκαλος σαν τον σένα.
πρωτοπόρος σε πολλά ακόμα και εάν δε μπορεί ποτέ να φτάσει το ταλέντο του μέσι.
αλλά προείπα.... ένας πρωταθλητής δε λετράται μόνο αοπ το ταλέντο.
γιατι σε αυτή την περίπτωση κορυφαίος ήταν ο βιλνέβ.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
αν λεγοντας ολοκληρωμενο οδηγο εννοουμε οδηγικη ικανοτητα σε συνδιασμο με καθοδηγηση μηχανικων για το στησιμο του μονοθεσιου τοτε ο σουμαχερ καθεται πρωτο σκαλι.
και δε το λεω εγω, κατι ψιλοασχετοι που φορανε αντιπυρικες φορμες και ψιλοεργαζονταν στην ιμολα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αν λεγοντας ολοκληρωμενο οδηγο εννοουμε οδηγικη ικανοτητα σε συνδιασμο με καθοδηγηση μηχανικων για το στησιμο του μονοθεσιου τοτε ο σουμαχερ καθεται πρωτο σκαλι.
και δε το λεω εγω, κατι ψιλοασχετοι που φορανε αντιπυρικες φορμες και ψιλοεργαζονταν στην ιμολα.

παπαρια.

τυπάς που θέλει ο βου οδηγός να είναι πάντα λαγός είναι για τομπουτσο.

ο προστ με το σένα τσακώνονταν ίσος προς ίσο.
στην ίδια ομάδα......

τώρα αρκεί ένα βίντεο απ το βέλγιο όταν του πήρε την ταυτότητα το διαβατήριο και τα κλειδιά ο χάκινεν για να καταλάβουμε τι μπορεί να κάνει το νετγουορκινγκ, η πουστιές οι λαμογιές και οι κομπίνες όταν στα αθλήματα μετράει περισσότερο το μάρκετινγκ.

μέγιστη καινοτομία του το ότι κατάφερε να γίνει επανεκκινηση γκραν πρι επειδή εγκατέλειψε για να προλάβει να πάρει το εφεδρικό.

εάν ο μιχαλάκης ήταν ομάδα σίγουρα θα ήταν γάβρος.
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
ο τελευταιος αγωνας του Μαγου ηταν το 94
ο πρωτος του Σουμι ηταν το 91

αυτα.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
αν λεγοντας ολοκληρωμενο οδηγο εννοουμε οδηγικη ικανοτητα σε συνδιασμο με καθοδηγηση μηχανικων για το στησιμο του μονοθεσιου τοτε ο σουμαχερ καθεται πρωτο σκαλι.
και δε το λεω εγω, κατι ψιλοασχετοι που φορανε αντιπυρικες φορμες και ψιλοεργαζονταν στην ιμολα.

Πως τολμας και βριζεις ετσι χυδαια!
Θα σε μαλωσει ο Περσονας με τον Biker!

:sunglasses:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ξέχασα και την κορυφαία του οδηγική στιγμή στην αμερική που πάτησε φρένο ο μπαρικέλος για να περάσει μπροστά....
τ αμερικάνια τον στόλισαν με ροχάλες μπυρες γιυοχαίσματα και όλα αυτά τα όμορφα που συνοδεύουν πάντα έναν πανάξιο πρωταθλητή.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Ο Μιχαλάκης έκλεψε την γκόμενα του Φρέντσεν. Και είναι και μπάζο η Κορίνα.

εάν ο μιχαλάκης ήταν ομάδα σίγουρα θα ήταν γάβρος.

Και εάν ήταν κόμμα, θα ήταν ΠΑΣΟΚ.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Γάβρος και ΠΑΣΟΚ, με λίγα λόγια Νιτροκωστόπουλος.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ο τελευταιος αγωνας του Μαγου ηταν το 94
ο πρωτος του Σουμι ηταν το 91

αυτα.
μπενετόν αν θυμάμαι....
έσπασε και το ποζαράκι του το παιζί μας κάποια φορά και είχαμε κηδείες στο μάρκετινγκ σέγμεντ του μαρανέλο...
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ο Μιχαλάκης έκλεψε την γκόμενα του Φρέντσεν. Και είναι και μπάζο η Κορίνα.

Και εάν ήταν κόμμα, θα ήταν ΠΑΣΟΚ.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Γάβρος και ΠΑΣΟΚ, με λίγα λόγια Νιτροκωστόπουλος.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

έγραψες μάγκα....
και με τον αδερφό λαγό... τον Αντρίκο...
ααααααααααχαχχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααααα
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
οταν εγω λεω αυτο
[size=30pt]αν λεγοντας ολοκληρωμενο οδηγο εννοουμε οδηγικη ικανοτητα σε συνδιασμο με καθοδηγηση μηχανικων για το στησιμο του μονοθεσιου[/size] τοτε ο σουμαχερ καθεται πρωτο σκαλι.
και δε το λεω εγω, κατι ψιλοασχετοι που φορανε αντιπυρικες φορμες και ψιλοεργαζονταν στην ιμολα.

και συ απαντας αυτο
παπαρια.

τυπάς που θέλει ο βου οδηγός να είναι πάντα λαγός είναι για τομπουτσο.

πρεπει να παω πασο. ειπαμε, εκθεση ιδεων και φαινομενο θερμοκηπιου και τετοια. πες αυτα που θες να πεις γιατι αλλιως θα σκασεις. δε χρειαζονται και οι παραθεσεις αφου δεν εχουν σχεση, βαζε κουκιδες καλυτερα.
 

Biker!

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2011
Μηνύματα
454
Like
0
Πόντοι
1
Τι σχεση εχω εγω με τον Δρακο και με τις Porsche που γραφεις?




Έλα ντε ;
:think:

Μαλακία μου !

Παίρνω τους γύψους μου και πάω γιά νάνι .

AmblHOeCIAA7LSE.jpg:large


ΚΟΥΤΣΟ-Μαρίας !

αν λεγοντας ολοκληρωμενο οδηγο εννοουμε οδηγικη ικανοτητα σε συνδιασμο με καθοδηγηση μηχανικων για το στησιμο του μονοθεσιου τοτε ο σουμαχερ καθεται πρωτο σκαλι.
και δε το λεω εγω, κατι ψιλοασχετοι που φορανε αντιπυρικες φορμες και ψιλοεργαζονταν στην ιμολα.

Αν η γνώμη τους δεν ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ με την δική μου , τότε είναι κουλομαλάκες ...
Οι ίδιοι έλεγαν πως κάποτε , μόλις έβλεπαν μιά σταγόνα λάδι στα boxes ( μπλιαξ ) παίρναν ένα κομμάτι ΣΤΟΥΠΙ και το σκούπιζαν .
Άμα τη ελεύσει του ΣΙΧΑΜΕΝΟΥ ΥΠΟΣΙΑΓΩΝΟΥ , αν και όταν συνέβαινε κάτι τέτοιο , έκλειναν τα πάντα και διέλυαν το αυτοκίνητο !

... μετά μάζευαν κούπες ...


... Οι κλασσσικοί , οι μαλάκες , οι άλλοι .

ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ !
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟΝ ΔΥΟ ΓΝΩΜΕΣ : Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΛΑΘΟΣ !

Αουφίντερζεν ( ή κάπως έτσι ... τον Σπήδουλα αρωτήξτε , πού'ναι σωστός και θα προκόψει γιατί λέει ό,τι λέω )  
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
οταν εγω λεω αυτο
και συ απαντας αυτο
πρεπει να παω πασο. ειπαμε, εκθεση ιδεων και φαινομενο θερμοκηπιου και τετοια. πες αυτα που θες να πεις γιατι αλλιως θα σκασεις. δε χρειαζονται και οι παραθεσεις αφου δεν εχουν σχεση, βαζε κουκιδες καλυτερα.
τι να κάνω διάλογο ρε παπάρα; ποιό στήσιμο;
αφού στημένο τον είχανε με μάνατζερ τον κόκκαλη....

όταν η μερσεντέ ήταν χρόνια μπροστά στα μοτέρια λόγω των κραματων βιρυλλίου η φεράρι έβαλε τουε σπάθες στη φια να καταργήσουν τα .... εξωτικά κράματα στα μοτέρια.....βέβαια οι καινοτομίες του μαρανέλο περνούσαν αέρα στο μπορντ οφ νταιρέκτορς.
μέχρι να λύσει το θέμα η μακλάρεν ο μίκα έχασε το δικό του πρωτάθλημα όχι γιατί ο μιχαλάκης σας ήταν καλύτερος αλλά γιατί τις μισές φορές εγκατέλειψε απο κινητήρα....

ο γάβρος μπορστά τους ήταν εκκλησία......


Υ.Γ>
φεράρι ήμουν πάντα. αυτό δε σημαίνει ότι εάν η ομάδα μου γεμίσει αδερ΄φες θα υποστηρίζω τις κωλοτρυπίδες τους.
τέλος συζήτησης.
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
τι να κάνω διάλογο ρε παπάρα; ποιό στήσιμο;
αφού στημένο τον είχανε με μάνατζερ τον κόκκαλη....

όταν η μερσεντέ ήταν χρόνια μπροστά στα μοτέρια λόγω των κραματων βιρυλλίου η φεράρι έβαλε τουε σπάθες στη φια να καταργήσουν τα .... εξωτικά κράματα στα μοτέρια.....βέβαια οι καινοτομίες του μαρανέλο περνούσαν αέρα στο μπορντ οφ νταιρέκτορς.
μέχρι να λύσει το θέμα η μακλάρεν ο μίκα έχασε το δικό του πρωτάθλημα όχι γιατί ο μιχαλάκης σας ήταν καλύτερος αλλά γιατί τις μισές φορές εγκατέλειψε απο κινητήρα....

ο γάβρος μπορστά τους ήταν εκκλησία......


Υ.Γ>
φεράρι ήμουν πάντα. αυτό δε σημαίνει ότι εάν η ομάδα μου γεμίσει αδερ΄φες θα υποστηρίζω τις κωλοτρυπίδες τους.
τέλος συζήτησης.
περσι μιας και τελειωσε η συζητηση με τις αδερφες και τα γκραν πρι μου φαινεται πως οταν εχω να σε ρωτησω κατι πρεπει να στο στελνω με πμ θεματα απο αλλα θρεντ γιατι απαντανε αλλοι για χαρη σου και με ζοχαδιαζουν.ας οψεται ο καζαντζακης....παντως αν και μη-φαν του θεαματος αυτου ψηφιζω σενα.
 

HALCON

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2009
Μηνύματα
2.908
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Μαρκ Ντοναχιου ο οδηγος που εβαλε στην πιστα
την PORSCHE 917 με 1580 hp και μεση ταχυτητα 355 χιλ.
0-100 χιλ 1,9 δευτερα τελικη 420 χιλ.
ΤΟ ΡΕΚΟΡ ΕΜΕΙΝΕ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom